Dodaj do ulubionych

kociary - poidełko

06.06.22, 10:03
Pytanie do kociar poidełkowych - czy poidełko się sprawdza faktycznie?
w związku z problemami z układem moczowym Pixel ma przepisane (m.in.) poidełko
czy możecie polecić lub odradzić jakiś konkretny model? podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę?
wybór jest oszałamiający...

ja i poniższe futro będziemy wdzięczni za wszelkie rady
Obserwuj wątek
    • swinka-morska Re: kociary - poidełko 06.06.22, 10:13
      Mojemu kotu kupiłam coś tego rodzaju:
      www.amazon.pl/NICREW-Fontanna-automatyczna-fontanna-ultralekka/dp/B09TGQJRGD/ref=zg_bs_20855626031_4/260-5542582-5403363?pd_rd_i=B09TLDST4M&th=1
      Sprawdza się bardzo dobrze.
      Na pewni jeśli będzie to pierwszy kontakt kota z fontanną, nie nastawiaj się, że zacznie pić od razu pierwszego dnia. Nastaw fontannę i niech chodzi cały czas. Nasz koci książę zaczął pić z fotanny po jakimś tygodniu.
    • berdebul Re: kociary - poidełko 06.06.22, 10:25
      Ceramiczne, bo łatwiej domyć.
      Car mate - są 2 rodzaje pompek, jedna ma suwak, druga pokrętło. Te z pokrętłem są lepsze. I myje się koszmarnie. Projektowane pod wtrysk i zużycie minimum materiału, wiec ma tyle zakamarków, ze ułożenie tego w zmywarce jest niemożliwe. Używam 3 wielkości szczotek do mycia.
    • taje Re: kociary - poidełko 06.06.22, 10:42
      Bardzo się sprawdza. Mój od początku pił ale był już przyzwyczajony do fontanny w domu hodowcy. Mam taką, jest cicha i nieduża, co dla mnie było zaletą. Chyba jest już nie do dostania ale na rynku jest dużo podobnych www.pinterest.com/pin/540713499014714439/
    • mamtrzykotyidwa Re: kociary - poidełko 06.06.22, 10:48
      To tylko marketing. Z poidełka kot wcale ie będzie pił więcej niż z miski, bo koty generalnie czerpią wodę z pożywienia i piją tylko wtedy, gdy mają za suche jedzenie, ale wtedy piją zawsze za mało, bo nie mają instynktu picia wody i żadne poidełko tego nie zmieni.
      Jeśli kot raptem zaczyna dużo pić, to znaczy, że jest chory. Jeśli to jednorazowe wzmożone picie, to albo najadł się czegoś bardzo słonego, albo szkodliwego.

Jeśli zależy ci na zdrowiu kota, to dawaj tylko mokre jedzenie i dużo surowego mięsa i dolewaj do tego wodę. Surowe mielone mięso bardzo ładnie wchłania wodę i można ją kotu w ten sposób dostarczać.
      Wyklucz z diety kota wszystko, co pochodzi od krowy, owcy i kozy: mleko, sery, masło, wołowina, cielęcina, baranina, jagnięcina... - to bardzo źle wpływa na układ moczowy - pęcherz/nerki kota.

• jottka Re: kociary - poidełko 06.06.22, 11:12
            porozstawiaj po całym domu (balkonie, tarasie itp.) dużo szerokich naczyń (miski, kubki, szerokie pojemniki, cokolwiek tego typu) - to klasyczny sposób na zachęcenie kotów do picia, bo one nie mogą się oprzeć ciekawości i wsadzenia nosa w nowe, interesujące poidłosmile im ciekawsze miejsce, tym lepiej - mój kocur miał okres w życiu, kiedy pijał z miseczki postawionej na lodówce, dużego garnka w zlewie oraz miski na parapecie. z "normalnej" miski na wodę na podłodze mowy nie było. a, jeszcze schowana za dużym hibiskusem była w porządku - zwisał z donicy, przytrzymywał się jedną łapą brzegu i chłeptał z satysfakcjąsmile

i rzeczywiście, dolewanie po trosze wody do żarcia też działa - jeśli je tylko chrupki, można troszeczkę namoczyć, małymi krokami.
            • igge Re: kociary - poidełko 07.06.22, 14:02
              Ja kiedyś porozstawiałam te liczne z wodą pojemniki/ miski po domu.
              Ale wkurzające to było i niewygodne i zrezygnowaliśmy. Za dużo misek. Za dużo wody wszędzie.
              Jakiegoś mega zwiększenia picia wody wtedy nie zaobserwowałam. Czyli nasza korzyść żadna .
              U nas jak tylko zapomni się napełnić miskę na parapecie w sypialni, tę jedną jedyną - to od razu to widać bo koty zaczynają szukać i przysysać się z większą intensywnością do psich misek i do oddzielnej miski seniorki kociej. Ta miska stoi oddzielnie w łazience. I niestety nonstop jest nielegalnie uporczywie opróżniana przez psy.
              No, ale kran blisko, więc szybko napełniamy znowu.
              • igge Re: kociary - poidełko 07.06.22, 14:07
                Miałam lata temu koty łapiące wodę z kranu itp. Rozumiem, że niektóre koty tak mają. U cioci kot nawet odkręcał krany i zalał raz mieszkanie jak w pracy byli.
                Ale nasze obecne trzy koty nie mają tak. Nie jest atrakcją płynąca ruszająca się woda.
                Dwa młodsze ( 4letnie) nigdy nie jadły suchego. Od zawsze mają puszki rozwadnianie solidnie. Dużo piją, przyzwyczajone są i od razu szukają wody intensywnie same gdy jest" suchszy" żywieniowo dzień np skrzydełka kurczaka w menu.

• taje Re: kociary - poidełko 06.06.22, 11:24
        Nie marketing. Koty wolą płynącą wodę, stąd ich zamiłowanie do kranów. Fontanna przyciąga z uwagi na ruch wody więc większa szansa, że kot będzie się chciał napić. Są też zazwyczaj cięższe i bardziej stabilne niż miski więc mniejsza szansa, że kot przewróci. Mają dużo zalet.
      • igge Re: kociary - poidełko 06.06.22, 22:02
        Moje piją z misek. Swojej na wodę i z psich kilku.
        No i nie dostają suchego. Tylko mokre i raczej zawsze rozrzedzone trochę wodą. Najstarsza nie pozwala tak przesadnie rozwadniać puszek ale dwie młodsze to chłepcą ( chłepczą?) aż miło. Śmiesznie to słychać i śmiesznie wygląda. Surowe mięso też czasem dostają. Generalnie przez nasze rozwadnianie konsekwentne koty piją dużo. Wet nie chciał wierzyć jak siki mąż złapał najstarszej ( miała dawno temu struwity i kontrolnie badamy), że to w ogóle kot aż tyle nasikał. Dopytywał się, czy aby to nie pies?
        Widać w kuwetach, że są mega nawodnione😉
        Może kiedyś popełnię poidełko ale to na zasadzie motylka czy innej zabawki/ drapaka dla kociej przyjemności bo lubimy kupować im co tam tylko da się.
        • igge Re: kociary - poidełko 07.06.22, 13:55
          U mnie nie ma pchania do wody. Pchają się do każdej formy kalorii schowanych w domu.
          Jedna tylko lubi podglądać ludzi pod prysznicem czy w wannie ale nie pije. Raczej spada, ma wypadki i wbija pazury.

W tym wątku są też osoby, które znają się na kotach i miałam myśl, że to poidełko zakupię może.
          Ale po fotach widzę, że mogłoby zostać porwane w psie zęby ( nasze psy nawet kamieniami się bawią plus piją ze wszystkiego , co możliwe). A cena jest ok 300 zł więc byłoby mi żal bardzo. No i minusem jest to mycie pompek itp. Umyć kocią miskę to sekunda, a poidełko jednak chyba dłużej się myje.
    • sabek81 Re: kociary - poidełko 06.06.22, 11:30
      Ja mam poidelko catit pixi, latwe do czyszczenia, ciche, cala trojka korzysta, 2 starsze koty 10 i 12 latek i maluch, fakt ze jeden mniej ale on ma dodatkowo porozstawiane miski z woda w kazdym pomieszczeniu i rzeczywiscie pije wiecej, a tez ma klopot czasami z pecherzem.
    • heca7 Re: kociary - poidełko 06.06.22, 11:37
      Moja kotka fanatycznie uwielbia wodę. Jak się u nas pojawiła w wieku ok. 6 miesięcy to przez kilka następnych przesiedziała w zlewie wink Kilka razy skąpała się w oczku wodnym. Poidełko uwielbia miłością absolutną.
    • mava1 Re: kociary - poidełko 06.06.22, 11:42
      u nas absolutnie sie nie sprawdziło.
      Kot też miał problemy z nerkami, właściwie struwitami, więc kupilismy poidełko żeby więcej pił. Olewał (nomen omen) je dokładnie chociaz stało dużo dłużej niz tydzień.
      Kot od zawsze korzystał z miseczki z wodą, nie był przyzwyczajony do poidełka, może dlatego?
      Z miseczki natomiast pije i dostaje mokrą karme w sosach, dodatkowo dolewamy mu tam troche wody.
      Drugi kot, ten już ze złymi wynikami nerkowymi, miał przepisana odpowiednia karme nerkową oraz wlewy robione w domu. Bardzo szybko wyszedł na prostą, wyniki wróciły do normy w ciągu 2-3 miesięcy. też bez poidełka.
    • mysiulek08 Re: kociary - poidełko 06.06.22, 19:57
      przede wszystkim raczej nie plastikowa (choc i takie mamy) a juz napewno nie chinskie noname!, musi sie latwo myc w zmywarce wiec najlepiej metal/szklo/ceramika

musi byc latwa do mycia, bez wielu zakamarkow, cicha!, z latwo dostepnymi filtrami (chociaz u nas lepiej sie sprawdza brak filtrow)

nasza ferajna bez fontann by umarla tongue_out lubia, pija litrami

wg doswiadczen, wlasnych i kocich wg stopnia uzywania i lubienia

absolutnie ulubiona Miszcza i Kici.Yody

te bardzo lubi Grubson i nie mam mu sumienia zabierac, choc nie jest latwa w myciu

www.zooplus.pl/shop/koty/automatyczne_poidelka_karmniki/poidelko_fontanna/147053

taka ale w wersji metalowej jest absolutnym hitem!

www.zooplus.pl/shop/koty/automatyczne_poidelka_karmniki/poidelko_fontanna/174528

natomiast nie polecam wynalazkow catit it, sa malo praktyczne

gdybysmy nie mieli calej kolekcji fontann to bym kupila taka

www.zooplus.pl/shop/koty/automatyczne_poidelka_karmniki/poidelko_fontanna/1006429wazne!
      oprocz naczynia trzeba tez myc pompke wewnatrz, rozbierac wszystkie czesci i myc, w tym celu najlepiej sie sprawdzaja male szczotki takie jak do butelek, cos takiego

store.petsafe.net/drinkwell-fountain-cleaning-kit
      • nightdream Re: kociary - poidełko 07.06.22, 08:47
        Ja miałam tego pierwszego drinkwella i bardzo się dobrze sprawdzał przez kilka lat. Potem coś niechcący połamaliśmy i kupiłam tego drugiego drinkwella. Pierwszy był łatwiejszy w myciu i chyba plastik był lepszy bo na tym drugim ciagle osad sie robi.
        A koty (najpierw starszy a teraz młoda) piją z tego dużo. Z samych misek tyle nie piły. Prezes do samego końca nerki miał zdrowe…
        Pies tez z tej fontanny pije wink
    • b-b1 Re: kociary - poidełko 06.06.22, 21:31
      Mam od 2 lat trzy fontanny - catit pixi , cat mate i ceramiczne wieże z miaustore. Wszystkie działają, żadna pompka się nie zepsuła.
      Ceramiki nie polecam- kijowo się myje( chyba że w zmywarce, ale delikatne to to), jest bez filtra więc woda szybciej się "psuje"- trzeba czyścić częściej niż 1 w tygodniu. Zamienię za jakiś czas na pixi.
      Dwie pozostałe są ok- mają filtr, woda bez problemu wytrzymuje tydzień, dobrze się myje. Pixi ma dodatkowo sterylizację wody co kilka godzin, więc na plus.
      Moje koty jedzą tylko puszki i to dodatkowo zalewane ciepła wodą (oprócz jednej kotki) a i tak piją wodę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka