Dodaj do ulubionych

Ikea - pytanie

28.06.22, 08:23
Czy jak, dajmy na to, kupię taką szafę:

www.ikea.com/pl/pl/p/pax-szafa-bialy-bergsbo-bialy-s39025599/
to te elementy, które są widoczne na zdjęciu będą (np. wysuwane szufladki) czy wszystko jeszcze osobno trzeba dokupić?
Obserwuj wątek
    • iwles Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:27

Z zalinkowanego opisu:

"Akcesoria wewnętrzne, które pomogą zorganizować wnętrze szafy, sprzedawane są oddzielnie. Gałki i uchwyty sprzedawane są osobno."
        • profes79 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:35
          Nie musisz - jak dokupujesz komplement "półka" to masz z nim elementy do montażu tejże półki. To bardziej kwestia obejrzenia nawet na miejscu takiej szafy i pomyślenia - ile półek i ile szyn wysuwanych będziesz potrzebować.
        • eliszka25 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:39
          Nad niczym nie musisz się zastanawiać. Idziesz do sklepu lub wchodzisz na stronę ikei, otwierasz planer paxt (na komputerze swoim lub w sklepie), kompletujesz szafę z tym, co chciałabyś mieć i planer na koniec podaje ci cenę, ilość wszystkiego, nr wszystkich potrzebnych artykułów itd. Wszystko masz podane, co do śrubeczki, nad niczym nie musisz dumać.

Moim zdaniem w tym linku chodzi już o komplet, czyli masz wszystko tak, jak na zdjęciach. Z wyjątkiem ciuchów i luzem wstawianych pudełek.
        • mister-monster Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:43
          manala napisała:
          > I co teraz mam się zastanawiać ile śrubek i kołeczków potrze
          > buję?

Zamiast się zastanawiać, przeglądnij instrukcję. Oprócz ilości śrubek zobaczysz też narzędzia potrzebne do montażu. Między innymi śrubokręty, wiertarka, poziomica, ścisk stolarski.
          www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/pax-obudowa-szafy-bialy__AA-1289393-9-2.pdf
    • profes79 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:28
      Według mnie osobno:
      Akcesoria wewnętrzne, które pomogą zorganizować wnętrze szafy, sprzedawane są oddzielnie. Gałki i uchwyty sprzedawane są osobno.
      ale zawsze można dopytać bezpośrednio w IKEA.
      • grey_delphinum Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:35
        Bsrsttolina może mieć trochę racji tzn. w komplecie jest chyba drążek i jakaś półka (??).

Najlepiej zadzwoń na infolinię, bo nie wiadomo, czy instrukcja montażu półek jest tak po prostu, by było wiadomo, jak je zamontować, gdy sobie je dokupisz, czy dlatego, że jakas półka jest w zestawie...
        • eliszka25 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:42
          Nie, jak kupujesz półki osobno, to w paczce nasz instrukcję montażu. Kompletowałam ostatnio trzy różne szafy paxt. Produkt zawsze wygląda jak na zdjęciach. Szafę możesz skompletować samodzielnie od podstaw lub kupić któryś z proponowanych kompletów, jak ten na zdjęciu.
          • 3-mamuska Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 09:50
            eliszka25 napisała:

> Nie, jak kupujesz półki osobno, to w paczce nasz instrukcję montażu. Kompletowa
            > łam ostatnio trzy różne szafy paxt. Produkt zawsze wygląda jak na zdjęciach. Sz
            > afę możesz skompletować samodzielnie od podstaw lub kupić któryś z proponowanyc
            > h kompletów, jak ten na zdjęciu.

Jeśli kompletujesz. Tu masz już produkt. Sprzedają tak i tak.
            • efka_454 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 10:54
              3-mamuska napisała:

> eliszka25 napisała:
              >
              > > Nie, jak kupujesz półki osobno, to w paczce nasz instrukcję montażu. Komp
              > letowa
              > > łam ostatnio trzy różne szafy paxt. Produkt zawsze wygląda jak na zdjęcia
              > ch. Sz
              > > afę możesz skompletować samodzielnie od podstaw lub kupić któryś z propon
              > owanyc
              > > h kompletów, jak ten na zdjęciu.
              >
              >
              >
              > Jeśli kompletujesz. Tu masz już produkt. Sprzedają tak i tak.

Sprzedają i tak i tak, ale każdy element jest pakowany osobno i każdy element zawiera instrukcję, jak go zamontować.
              Jeśli opłaci dostawę do domu, to kurier dostarczy ileś tam paczek. Jeśli zamówi odbiór w sklepie, to będzie miała przygotowane ileś tam paczek. Jeśli zdecyduje się na odbiór osobisty z listą zakupów, to będzie latała po magazynie wg podanych numerów regałów i brała z półek kolejne elementy. I w każdym opakowaniu takiego elementu jest instrukcja montażu (uwaga przy zawiasach - instrukcja jest nadrukowana na torebce, ale pewnie można na stronie ikei znaleźć w formacie pdf)
              Dlatego nawet jak kupisz już gotowy zestaw - np. taki jaki wybrała wątkodajka, to zawsze możesz po pierwsze coś dołożyć, coś zmienić, bez problemu.

Jest to z jednej strony bardzo pomocne, ale jak się składa np. kuchnię w której masz 20 szafek i do każdej szafki, półki, szuflady, frontu, drzwiczek itd. masz instrukcję, to nagle robi ci się stos makulatury i to jest irytujące tongue_out
              • 3-mamuska Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 12:02
                Ależ ja nie powiedziałam ze to będzie w jednej paczce. Ale jeśli zamówi taki gotowy produkt to nie będzie musiała sama dobierać elementów. Myśleć co jeszcze. W magazynie dostanie wykaz co ma zabrać a w dostawie będą wszystkie elementy choć w kilku paczkach.
          • 3-mamuska Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 09:57
            eliszka25 napisała:

> Nie, jak kupujesz półki osobno, to w paczce nasz instrukcję montażu. Kompletowa
            > łam ostatnio trzy różne szafy paxt. Produkt zawsze wygląda jak na zdjęciach. Sz
            > afę możesz skompletować samodzielnie od podstaw lub kupić któryś z proponowanyc
            > h kompletów, jak ten na zdjęciu.

A czy rozumiesz ze jak kompletujesz sama to musisz kupić wszystko osobno?
            A tu masz zestaw. Oczywiście możesz dokupić coś jeszcze. Ale ta szefa/produkt już jest gotowy.
    • ichi51e Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 08:37
      kupujesz to co na zdjeciu. Jak chcesz pojedyncze elementy użyj kreatora szafek pax - na końcu wyjdzie ci taka szafa jak chcesz i tez będzie takie podsumowanie za całość z zawiasami i innymi dodatkami
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 09:09
      Kupowalam inna szafę, dla dziecka, zdjęcie podobne i wszystko bylo co na zdjęciu, koszyki, uchwyty na ciuchy, nawet wieszaczki wewnętrzne przykr3cane wewnątrz.
      Dokupowałam tylko uchwyty do otwierania bo sobie wybierasz jakie xi pasują.
      Tak samo szafkę kalax - czy jak jej tam, jak wybrałam z szufladami i drzwiczkami zamykantmi to dostalam w cenie taki zestaw - jakbym kompletowała osobno to wyszlo gy na to samo, bo i tak wszystko jest w osobnych pudlach.
    • joyce_byers Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 09:26
      Jestem świeżo po zakupie.
      Wszystkie elementy trzeba kupić osobno.
      Czyli: korpus (boki szafy, plecy szafy), drzwi, półki.
      Można wszystko skomponować na 2 sposoby mając wymierzoną wnękę/ miejsce: albo na stronie Ikea (konfiguracja szaf Pax) albo na miejscu w Ikea umawiając się wcześniej na konsulatację z konsultantem. I polecam tę opcję ponieważ na żywo możesz sobie zobaczyć odcienie drzwi szafy, ocenić głębokość półek (2 opcje, ale wtedy korpus oczywiście także płytki).
      Obojętnie, którą opcję wybierzesz to będziesz miała wydruk projektu i na nim już symbole elementów, które są ci potrzebne. Na wydruku jest wszystko świetnie ujęte. Nr katalogowe elementów, ilość, miejsce na regałach w Ikea gdzie je znajdziesz w magazynie. Możesz też zamówić online z dostawą. Ja tak zrobiłam. Częściowo kupiłam (korpus) stacjonarnie po zrobieniu projektu mając wymiary szafy jakiej potrzebuję. A ponieważ to reszty nie było na miejscu to dokupiłam online resztę (półki, drzwi,oświetlenie itd).
    • 1matka-polka Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 09:58
      "Akcesoria wewnętrzne, które pomogą zorganizować wnętrze szafy, sprzedawane są oddzielnie. Gałki i uchwyty sprzedawane są osobno."

Tak. W zestawie kiedys byly 4 polki na 1 korpus szafy...
    • mikams75 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 10:13
      to jest gotowy zestaw jak na zdjeciu i mozesz go kupic taki jaki jest albo sobie w planerze stworzyc sama swoj zestaw. Ten gotowy zestaw mozesz sobie tez zmodyfikowac.
    • pyza-wedrowniczka Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 10:25
      Tutaj akurat ma się wszystko - Ikea sprzedaje różnie, raz sam korpus do własnego skompletowania reszty, a raz już gotową szafę.

Wejdź sobie w Wymiary i potem Opakowanie, tam widać, co wchodzi w skład tego produktu. Jest obudowa, drzwi, zawiasy samodomykające się, drążek, przegroda do ram, szyny na kosze, kosze, półki.
    • efka_454 Re: Ikea - pytanie 28.06.22, 10:44
      Jak klikniesz "serduszko" obok "dodaj do koszyka" to doda ci tę szafę do listy zakupów - wyskoczy info, że produkt dodano do listy zakupów - pokaż. I jak wejdziesz na tę listę to pod opisem produktu masz "pokaż dołączone produkty" - jak w to klikniesz, to zobaczysz co masz w cenie.
      W tym przypadku akurat wszystkie kosze, szufladki i półki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka