Dodaj do ulubionych

Booking.com a ręczniki

05.07.22, 19:40
Hej,
policzyłam - 29 wyjazdów z booking.com i właśnie po raz 1-szy zdarzyło się, że w domku nie było ręczników. Myślałam, że ręczniki to standard bookingowy - nawet nie sprawdzałam czy są, bo zawsze są.

Ktoś może orientuje się, czy faktycznie jest obowiązek zapewnienia ręczników dla wynajmujących w bookingu? Szukałam info w necie, ale nic nie znalazłam. Nie wiem, czy mogę mieć pretensje o ich brak smile
Obserwuj wątek
    • widosna Re: Booking.com a ręczniki 05.07.22, 19:47
      No ale przecież to nie booking jest operatorem miejsc noclegowych tylko pośrednikiem w rezerwacjach. Sprawdź co jest w ofercie obiektu wymienione a jedli są to napisz lub zadzwoń do podmiotu wynajmującego. Może niechcący nie dali. Zawsze jest możliwość kontaktu z wynajmującym przez maila na stronie bookingu.
    • kaki11 Re: Booking.com a ręczniki 05.07.22, 20:13
      Booking ma raczej zadanie ułatwić wyszukiwanie korzystnych noclegów, a nie wyznaczania standardów.
      Zawsze na bookingu są wypisane rzeczy, które dany obiekt oferuje. Tak jak piszą czy jest tam czajnik, żelazko, telewizor, tak piszą też czy są ręczniki. I jakkolwiek są one bardzo popularne - i dlatego spotkałaś się pierwszy raz z ich brakiem, tak nie są obligatoryjne. Jeżeli na stronie rezerwacji tego hotelu/domku/apartamentu czy gdzie tam jesteś nie ma wypisanych ręczników, to nie masz podstaw do pretensji- nie było ich w ofercie.
    • eliszka25 Re: Booking.com a ręczniki 05.07.22, 20:17
      Nie liczyłam, ile razy wyjeżdżaliśmy rezerwując noclegi przez booking, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby jechać bez sprawdzenia w opisie, co dany obiekt oferuje w cenie. Przecież w ten sposób możesz sobie zabukować nocleg w hotelu, domku letniskowym, apartamencie czy w gospodarstwie agroturystycznym. Serio oczekiwałaś, że wszystkie te obiekty mają jakiś jeden bookingowy standard? 😳
      • tymianek21 Re: Booking.com a ręczniki 05.07.22, 20:33
        W moim pokoju (a dokładnie w łazience) miały znajdować się oprócz standardowych rzeczy również: waga łazienkowa, suszarka, kosmetyki firmy ....., ręczniki a nawet szlafroki i kapcie do strefy spa.
        W innych miejscach tego nie było.
        Zawsze czytam co oferuje dane miejsce!
    • balbina1710 Re: Booking.com a ręczniki 05.07.22, 22:05
      Nie ma zadnego obowiazku oferowania recznikow. W Polsce przewaznie sa. Ale w znacznie bardziej turystycznych miejscach, jak domki w Danii czy w Szwecji, rzadko sa. O ile w ogole to za dodatkowa oplata. A domki cudne, krajobraz bajkowy i ceny slone.
      • balbina1710 Re: Booking.com a ręczniki 06.07.22, 11:04
        krisdevalnor napisała:

> Na airbnb nie mozna wrzucic miejsca noclegowego jezeli nie ma recznikow, to jes
        > t uwazane za podstawowy produkt. Moze na bookingu jest inaczej.

An Airbnb jest od groma domkow bez recznikow. I bez mydla czy szamponu. Poogladaj sobie chocby te sliczne dunskie domki nad morzem. Standard czesto bardzo wysoki. Ale w pranie recznikow to tam sie nikomu nie chce bawic - nalezy przywiezc wlasne. Posciel (poszwy) zreszczta czesto tez. W takich miejscach nie ma personelu, ktory by to ogarnial. Jak zaplacisz dodatkowo jak za zboze, to pewnie kogos poszukaja.
        • snakelilith Re: Booking.com a ręczniki 06.07.22, 11:35
          balbina1710 napisała:

> wlasne. Posciel (poszwy) zreszczta czesto tez. W takich miejscach nie ma perso
          > nelu, ktory by to ogarnial. Jak zaplacisz dodatkowo jak za zboze, to pewnie kog
          > os poszukaja.

Albo i nie poszukają. Kiedyś wyjeżdżając do Danii zapomnieliśmy w domu torbę z pościelą. Po przyjedzie do dosyć luksusowego domku, który pewnie by wygrał jakąś nagrodą za najlepszy skandynawski design, zadzwoniliśmy do biura pośrednika i pani obiecała, choć bardzo niechętnie, że może skoczy do nas (jakieś 15 km) na rowerze i do wieczora będziemy mieć pościel. Oczywiście dodatkowo płatną. O 20 jeszcze jej nie było, więc my w samochód do najbliższego miasteczka i kupiliśmy w REMA jakąś pościel, 2 komplety, co tam akurat leżało na stole z dużymi przecenami. Okazało się, że w jednym opakowaniu brakowało poduszki. Na szczęście w domku była pralka i suszarka do bielizny, więc o 2 w nocy mieliśmy tą pościel upraną i gotową, tylko mąż spał przez cały urlop na poduszce ubranej w t-shirt. big_grin . Biuro się nie odezwało, olalili nas kompletnie, a przy oddawaniu klucza pani nawet słowem nie wspomniała, że coś tam nam obiecywała. big_grin Skandynawowie są kompletnie wyluzowani jeżeli chodzi o takie sprawy. A jednopoduszkową pościel z REMA mam do dzisiaj jako pamiątkę.
          Ręczników oczywiście też nie było, ale tych nie zapomnieliśmy. tongue_out
    • livia.kalina Re: Booking.com a ręczniki 06.07.22, 09:54
      W opisie masz, czego można oczekiwać po rezerwacji. Zadzwoń do właściciela obiektu i spytaj o te ręczniki. Jak właśnie jestem w Międzyzdrojami i też po przyjeździe stwierdziłam, że nie ma ręczników. Zadzwoniłam do właściciela i po 15 min przybiegła Pani z ręcznikami, przepraszając, że zapominała.
    • joanna266 Re: Booking.com a ręczniki 06.07.22, 10:38
      Wynajmuję chatę w górach. I nie , nie mam na stanie ręczników dla gości. Ba!nie mam również tv. Jest za to zmywarka,pralka itp.Wszystko co jest na stanie jest wymienione w opisie kwatery. Booking w to nie wnika.
    • kanna Re: Booking.com a ręczniki 06.07.22, 14:45
      Ja pojechałam do apartamentu, ręczniki były, za to nie było mydła - aż sprawdziłam sobie w opisie, miało być.
      zadzwoniłam, pan przyjechał pół h później i dowiózł wszystko.

Były ręczniki w opisie?
    • mia_mia Re: Booking.com a ręczniki 06.07.22, 14:55
      Booking jest pośrednikiem, jeśli rezerwujesz miejsce w hotelu to jest praktycznie pewne, że ręczniki będą, im mniejsze miejsce tym dokładniej trzeba sprawdzać, a nawet jak piszą, że są to pomyśleć o zabraniu swojego, jeśli jest miejsce, bo raczej na pewno nikt nie zmienia tam ręczników na życzenie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka