Dodaj do ulubionych

Jak zombie

16.07.22, 22:36
Zauważyłam że od jakiegoś czasu Jestem jak zombie. Straciłam zainteresowania, nic mnie nie cieszy. Zmuszam się do jakiegokolwiek działania. Nie zaniedbuje obowiązków w pracy i tych domowych ale wiem że muszę się zmuszać by to robić.
Wolny czas natomiast tracę na bezsensowne łażenie po internecie albo bezmyślne skakanie po kanałach.
Nie wiem co na to poradzić.
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Jak zombie 16.07.22, 22:40
      Tarczyca?
    • nie_ma_niebieskich Re: Jak zombie 17.07.22, 00:01
      Przeciążenie? Jakieś problemy? Może nawet dawniejsze dotąd nierozwiązane? Wampir energetyczny w otoczeniu? Podstawowe badania ok? Szukałabym najpierw przyczyny, bo od niej zależy, jak ten problem rozwiązać. A rozwiązania mogą być od suplementacji witamin, przez wakacje, po terapię - odpowiednio do powodów spadku formy.
    • aqua48 Re: Jak zombie 17.07.22, 08:53
      Depresja? Stresy? Brak urlopu i totalnego oderwania od codzienności?
      • frezja21_rzeszow Re: Jak zombie 17.07.22, 09:21
        Właśnie wróciłam z urlopu. Byłam dwa tygodnie na Kefalonii. I nic. Zero radości z pięknej pogody, wspaniałych widoków, plaż czy jedzenia. Mi się nawet nie nudziło czy nie byłam niezadowolona. To był brak jakichkolwiek emocji. Jak jedzenie które ie ma smaku.
        • nie_ma_niebieskich Re: Jak zombie 17.07.22, 10:23
          W takim razie to chyba stan dla specjalisty, który naprowadzi Cię na źródło problemu. Bo jeśli tak wspominasz urlop, to przyczyna jest albo fizyczna, albo poważniejsza sprawa psychicznie, depresja może. Pamiętam, że kiedyś miałam taki czas wyczerpania z powodu intensywnej pracy i skończonego związku, ale dwa tygodnie w Afryce przywróciły mnie do życia - i normalnie się na tym wyjeździe zachwycałam tym, co zachwycające.
    • lot_w_kosmos Re: Jak zombie 17.07.22, 10:26
      Może jesteś po prostu przeciążona psychicznie.
      Tonie muszą być początki depresji.
      Za duże obciążenie obowiązkami powoduje takie zachowania izolacji i ucieczki, a także utratę zainteresowań.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka