Dodaj do ulubionych

Teściowa w bialej sukience

05.08.22, 09:26
www.ofeminin.pl/lifestyle/tesciowa-pokazala-zdjecie-sukni-w-jakiej-pojawi-sie-na-slubie-synowa-oniemiala/xs2vqve
Co za podła tesciowa!

Artykuł pewnie wymyślony na potrzeby sezonu ogórkowego ale zawsze mnie śmieszyły te histerie panien młodych, planowane kolory sukienek gości, czcionki w zaproszeniu nie takie i wielka drama itp i od razu mi się Zia przypomina. O, albo sukienka łyżwiarki.
Gdyby nawet taka hipotetyczna tesciowa wpadła na pomysł założenia na ślub syna sukienki z własnego ślubu (ciekawe jak by się w nią zmieściła 🤔) to ośmieszyła by siebie a nie zrobiła konkurencję (wtf) synowej.
Obserwuj wątek
    • mallard Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:43
      homohominilupus napisała:

> Co za podła tesciowa!

Tam zaraz podła, - mogła jeszcze na białym koniu wjechać!
    • arwena_11 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:44
      To zależy pewnie. Przy ślubach cywilnych łatwiej się wstrzelić w kieckę podobną do sukienki panny młodej.
      Przed ślubem mojej przyjaciółki okazało się, że mamy bardzo podobne sukienki ( ona cywilny ) różniły się oczywiście kolorem i detalami, ale rzeczywiście efekt był podobny. Ponieważ miałam inną - bez problemu zmieniłam koncepcję. Dla nikogo innego tego bym nie zrobiła.

Ale byłam też na ślubie ( też ślub cywilny ), gdzie panna młoda miała sukienkę w pudrowym różu. Tylko okazało się, że ze 2 inne osoby również miały takie. Pewnie nawet kupione w tym samym miejscu. W sumie nawet nie wiem, jak panna młoda zareagowała, bo ani jej dobrze nie znałam ani tych dziewczyn co były w identycznych. W każdym razie, nikt nikogo nie wywalał z wesela, afery nie było.

Przypuszczam, że przy ślubach cywilnych łatwiej o taki przypadek niż przy kościelnych. Jednak do cywilnego w większości panny młode idą w skromniejszych kieckach i rzadko w bieli.
      • ichi51e Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 12:50
        arwena widziałaś suknie o której mowa? to normalna ślubna biała bez z trenem...
        • ichi51e Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 12:51
          *beza
    • mid.week Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:47
      To czy ktoś na sali ma taką samą sukienke jak ja znajduje się poniżej ostatniego punktu na mojej liście spraw nieistotnych
      • shellyanna Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:51
        Myśle, ze w tym przypadku wcale nie chodzi o kiecke.
    • triismegistos Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:48
      Osobiście miałam w dudzie jak ubrani są goście na moim ślubie. Ale - to impreza młodych, jeśli sobie nie życzą białych kiecek to mają prawo, i pchanie się na siłę w takich uważam za chamstwo, takie samo jak wleczenie ze sobą niechcianych bombelków, przemycanie kiełbasy na wegetariańską imprezę, przemycanie alkoholu na abstynencką etc.
    • kotejka Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:49
      homohominilupus napisała:

> www.ofeminin.pl/lifestyle/tesciowa-pokazala-zdjecie-sukni-w-jakiej-pojawi-sie-na-slubie-synowa-oniemiala/xs2vqve
      > Co za podła tesciowa!
      >
      > Artykuł pewnie wymyślony na potrzeby sezonu ogórkowego ale zawsze mnie śmieszył
      > y te histerie panien młodych, planowane kolory sukienek gości, czcionki w zapro
      > szeniu nie takie i wielka drama itp i od razu mi się Zia przypomina. O, albo su
      > kienka łyżwiarki.
      > Gdyby nawet taka hipotetyczna tesciowa wpadła na pomysł założenia na ślub syna
      > sukienki z własnego ślubu (ciekawe jak by się w nią zmieściła 🤔) to ośmieszył
      > a by siebie a nie zrobiła konkurencję (wtf) synowej.

nawet jezeli, to tez ie chcialabym, aby moj slub zapamietano jako wielka wtope mojej tesciowej
      ma byc elgancko z klasa i tak jak ja chce, a kazdy ma znac swoje miejsce w szeregu
      na czele sa mlodzi i to oni moga miec fumy i dziwne zyczenia
      jako tesciowa, a juztym bardziej tesciowa synowej, a obawiam sie, ze moge nia byc az trzy razy nigdy nie rozwalabym bialej sukni w tym dniu
      a juz mata w sukni slubnej na slubie syna to jakas perwersja
      podoobnie jak wzruszajace tance tatusia z panna mloda wrzucane do sieci, no halo hej
      kto tu sie zeni?
      ze stara tancz
      >
      >
    • shellyanna Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:51
      Polecam film Sposób na teściowa. Pokazane w nim mechanizmy pieknie ilustrują, ze niestety ale psychiczna i wredna mamusia synusia może nawet najdogodniejsza i najspokojniejsza narzeczona doprowadzić do granic wytrzymałości psychicznej.
      I niestety, ale życie to nie film i rzadko zdarza się happy end, kiedy mamusia zdaje sobie sprawę jak się zachowuje.
    • beataj1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 09:53
      No na miłość boska jaka podła? Głupia, ośmieszająca się, robiąca z siebie widowisko owszem, ale podła?

Naprawdę panna młoda ma na tyle mało pewności siebie, że martwi się że na ślubie, na który zaprasza SWOICH bliskich, zaprasza osobiście, osoby które zna, są członkami jej rodziny, przyjaciółmi etc, ktokolwiek nie połapie się która to jest panna młoda?

Jeszcze brakuje by panna młoda teatralnie rozpłakała się i wybiegła ze szlochem od ołtarza, bo "mamusia" zabrała jej zainteresowanie. Panna młoda ma to zainteresowanie w pakiecie - wywaliła kupę kasy i pracy by być w centrum uwagi. Poza syreną wjeżdżającą na oklep na różowym jednorożcu przy dziewkach orkiestry składającej się z nimf nic nie odwróci uwagi od najważniejszej osoby wieczoru.

Wracając - teściowa złośliwa, ale głownie sobie robi kuku.
      • arwena_11 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:00
        No dobra, jeszcze zależy jak ta teściowa wygląda wink. Może to druga Sofia Loren albo Audrey Hepburn.

Co do czy panna młoda jest znana - no bywa różnie. Zależy ile osób na ślub zaproszono od strony pana młodego. Bo jak wesele na 200 osób, to spokojnie z połowa gości mogła wcześniej nie widzieć panny młodej na oczy.
        • po_godzinach_1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:03
          arwena_11 napisała:

> No dobra, jeszcze zależy jak ta teściowa wygląda wink. Może to druga Sofia Loren
          > albo Audrey Hepburn.

Otóż to. Sam byłam niedawno na ślubie, gdzie mama pana młodego skradła wydarzenie, bo jest piękną kobietą, o wiele piękniejszą od panny młodej.
          W sumie nic nie musiała robić a i tak była najpiękniejsza na całej imprezie
          • beataj1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:06
            to co? miała na siebie założyć pokrowiec?
            Jest ładna to jest, nie przestanie na potrzeby ślubu.

Pozostaje mieć nadzieję, że pana młodego kręci bardziej żona niż piękna matka.
            • po_godzinach_1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:08
              beataj1 napisała:

> to co? miała na siebie założyć pokrowiec?

Nie wiem op co ci chodzi.

Po prostu bywa, że teściowa sama z siebie kradnie show
              • beataj1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:21
                no i kradnie. Tysiące ludzi kradnie szoł. Tysiące jest w cieniu zupełnie niechcąco.
                Są też takie osoby które jak są pannami młodymi wcale nie mają potrzeby być gwiazdą wieczoru.

Teściowa jeżeli taka piękna, nie stała się piękna znienacka, panna młoda jak mniej piękna, zawsze taka była. Pan młody mimo wszystko zdecydował się sieknąć na kolanko zatem jakoś tą traumę brzydszej żony przerobił.

Tak bywa.
        • beataj1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:03
          W większości wypadków wymaga się by zaproszenie było dostarczone osobiście.
          A nawet jeżeli nie - w większości wypadków ludzie są podczas ceremonii ślubu i nawet jak są od strony pana młodego powinni się połapać, że ta dziewczyna której pan młody przy urzędniku/ołtarzu zakładał obrączkę i coś tam obiecywał, to panna młoda.
          A potem mamy serie gorzkich wódek i chlebów i soli, pierwszych tańców i cały ten młyn.

Średnio rozgarnięty człowiek połapie się która to panna młoda.
        • kotejka Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:05
          arwena_11 napisała:

> No dobra, jeszcze zależy jak ta teściowa wygląda wink. Może to druga Sofia Loren
          > albo Audrey Hepburn.

no to tym bardziej megaefektowna tesciowa przy szaromyzowej synowej usunie sie w cien i nie bedzie brylowac
          a podkresli jej wyjatkowosc w tym dniu
          >
          > Co do czy panna młoda jest znana - no bywa różnie. Zależy ile osób na ślub zapr
          > oszono od strony pana młodego. Bo jak wesele na 200 osób, to spokojnie z połowa
          > gości mogła wcześniej nie widzieć panny młodej na oczy.
        • kicifura Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:20
          arwena_11 napisała:

> albo Audrey Hepburn.
          >
          > Co do czy panna młoda jest znana - no bywa różnie. Zależy ile osób na ślub zapr
          > oszono od strony pana młodego. Bo jak wesele na 200 osób, to spokojnie z połowa

Skoro od strony pana młodego to chyba kojarzą chociaż jego matkę?
        • cosmetic.wipes Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:42
          arwena_11 napisała:

Zapraszanie na wesele nieznanych osób jest jeszcze bardziej poyebane niż teściowa w sukni ślubnej.
      • shellyanna Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:08
        Dla mnie w takim zachowaniu jest podłość.
        Bo w aż taką głupotę nie wierzę.
      • angazetka Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:44
        Ale to kuku robi sobie właśnie dlatego, że jest podła i chce zepsuć synowi i synowej dzień.
        • beataj1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 11:04
          Chcieć to ona sobie może.

Pytanie czy państwo młodzi przejmują się takimi pierdołami.
          • shellyanna Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 11:53
            Poczucie bycia nieakceptowaną, traktowana jak konkurencja mogą zepsuć najpiękniejsze chwile.
            • beataj1 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 11:57
              owszem. Ale to nie jest tak że świetna przyszła teściowa nagle zamienia się we france zakładającą białą ślubną kieckę na ślub syna.

Prawdopodobnie już wcześniej odpalała takie akcje.
              Zatem był czas by się przyzwyczaić i uznać ją za starą wariatkę.
              Albo jeżeli to nieakceptowalne nie brać ślubu.
      • homohominilupus Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 12:31
        beataj1 napisała:

> No na miłość boska jaka podła? Głupia, ośmieszająca się, robiąca z siebie widow
        > isko owszem, ale podła?
        >
        Nie przeczytałaś całego postu czy nie potrafisz rozpoznać ironii?
        >
      • ichi51e Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 12:53
        czy wy w ogóle wchodzicie w te artykuły? suknia była suknia ślubna teściowej - klasyczna biała beza. Na pytanie dlaczego planuje wystąpić w sukni ślubnej panna młoda dowiedziała się ze jest mała puszczalska a teściowa płaci za slub wiec wystąpi w czym zechce a synowa in się jej tego nie odbierze bo to jej dzień. jej tj teściowej.
    • angazetka Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 10:26
      No chwila. Co innego "histerie panien młodych", co innego głupia i wredna teściowa, która chce być gwiazdą na ślubie własnego syna.
      • homohominilupus Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 11:04
        Jak dla mnie to niech zakłada swoją ślubna sukienkę i się ośmiesza do kwadratu, byłoby mi to doskonałe obojętne.
        • pepsi.only Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 13:17
          Nie byłoby ci obojętne, zapewniam
          • homohominilupus Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:22
            2 razy ślub brałam, wiem co mówię
            • pepsi.only Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:50
              Trudno uwierzyć. ale ok. Może po prostu nikt z twojego najbliższego toczenia nie próbował "konkurować" z tobą, nie gwiazdorzył, nie chciał specjalnie, lub nawet nieświadomie nie sprawił ci przykrości...
              Ja w sumie też miałam ok ślub, wesele- ujdzie, a teściowa grzeczna była wink Ale pamiętam tamte emocje, i wiem, że chociaż nie brak mi pewności siebie, to mnie też by coś takiego ruszyło.
              No i uczestniczyłam w sytuacji którą niżej opisałam-
              młoda jest (nadal) skromną, ciepłą osobą, mam wobec niej dużo życzliwości, i bardzo, bardzo mi było wtedy szkoda tej dziewczyny. Pochodzi z domu w którym wsparcie dzieci jest czymś naturalnym i sytuacja z teściową "na wstępie" był jak przysłowiowy liść, za nic.
              Bo o ile początkowo "ups, takie niedogadanie się" "ojej, to świadczy, że obie mamy dobry gust"
              tak dalej, to jak się to potoczyło, jaka była reakcja teściowej, jej foch, i td ....
              no...
              uncertain
              w każdym razie to dość mocno wpłynęło na ich dalsze relacje (krótko mówiąc chłód i dystans).
              • homohominilupus Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:38
                pepsi.only napisała:

> Trudno uwierzyć. ale ok.

W co, w moje 2 śluby? 😅
                Może po prostu nikt z twojego najbliższego toczenia ni
                > e próbował "konkurować" z tobą, nie gwiazdorzył, nie chciał specjalnie, lub naw
                > et nieświadomie nie sprawił ci przykrości...
                A to na pewno. Na jeden i drugi ślub zaprosiliśmy wyłącznie tych, których chcieliśmy i którzy nam dobrze życzą. Nie było żadnych kwasów. A teściowe, i ta ex i obecna naprawdę w porządku.
                >
                >
    • szafireczek Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 12:19
      Niech wkłada, co chce - chyba że panna młoda bała się, że teściowa cichaczem wślizgnie się w ostatniej chwili - rzutem na taśmę - przed ołtarz, czy tam przed urzędnika i zamiast niej poślubi syna...Swoją drogą, co na to wszystko pan młodysmile
    • ichi51e Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 12:49
      cóż zastanowiłabym się mocno choroba psychiczna w rodzinie słabo wrozy
    • pepsi.only Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 13:17
      Już opisywałam sytuację z mojej najbliższej rodziny:
      teściowa kupiła suknię w salonie sukien ślubnych w kolorze jaśniutki beżyk z rękawkiem,
      na 2 tygodnie przed ślubem zgadały się z synową, że to TEN SAM MODEL SUKNI, tylko synowa wybrała kremową i bez rękawka.
      Synowa w płacz. Załamka, depresja, nerwy, dodatkowy stres ....
      Ale to teściowa miała focha, że ma szukać innej sukni.
      • 3fanta Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 13:22
        Mam gdzieś jakie sukienki nosi moja teściowa.Grunt,żeby była ok
        • pepsi.only Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:11
          Ta teściowa (patrząc z boku) nie jest ok. A to z sukienką był kolejny kamyczek.
      • borsuczyca.klusek Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:52
        Przynajmniej panie mają podobny gust 🙄
      • jasnozielona_roslinka Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 20:13
        raczej nikt teściowej z panną młodą nie pomyli. Od strony panny młodej wiedza jak wygląda panna, a od strony pana młodego wiedzą jak wyglada teściowa i ze to nie jej ślub.
        To ta teściowa w beżowej sukni z rekawkiem wygladała jak młodsza od niej o 30 lat synowa? tylko pogratulować teściowej
    • strumien_swiadomosci Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:30
      Taka sytuacja to jest zwykle wierzchołek góry lodowej w relacjach z teściową. Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że w normalnych relacjach, bez rywalizacji i innych chorych zachowań, ktoś wpada na pomysł ubrania ślubnej sukni nie będąc panną młodą.
      I dlatego trudno przejść nad tym do porządku dziennego - to pewnie nie jest pierwszy ani ostatni kwas i nie do końca o sukienkę tu chodzi
      • pepsi.only Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:50
        TAK!
      • aniani7 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:16
        Niestety i uważam, że jedynym, który może coś z tym zrobić jest syn takiej ekspansywnej matki.
    • marion.marion Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:30
      Baby to mają problemy...
      • homohominilupus Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:39
        marion.marion napisała:

> Baby to mają problemy...

Prawda?
        Nie to co ty, ty jesteś ponad to.
        I pewnie wolisz przyjaźnić się z facetami, co? Bo tak nie knują i nie jątrzą.
        • marion.marion Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 18:55
          Niekoniecznie. Przyjaźnię się z kobietami, ale nie z babami histeryzującymi nt. sukienki.
    • woman_in_love Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 14:33
      TO właśnie było zadanie druhen i drużbów: pilnować wesela.

A jak ich nie mamy, to potrzebna ekipa z firmy weddingowej, która:
      1) nie wpuści nawet teściowej całej w białym i wyniesie ją do busa, by ją tam siłowo przebrać
      2) dzieciom, których miało nie być, da środek przeczyszczający w lodach by je mamusie same wyprowadziły
      3) wujka, co obłapia koleżanki i nam robi wstyd, zaprosi na fajkę, skąd biedak nie wróci
      4) i zareaguje dyskretnie każdą próbę zakłócenia naszej cudownej uroczystości, tak żebyśmy nie musiały sobie brudzić rąk

5) a jak kogoś zaproszę, to zrobią tak, że przyjedziecie na nie i będziecie się tam bawiły świetnie, czy tego chcecie czy nie!
    • aniani7 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:14
      Po cyklu Mój chłopak jest maminsynkiem już nic mnie nie zdziwi. Nigdy nie zapomnę tej walniętej matki, która musiała mieć dokladnie taki sam szlafroczek jak przyszła synowa. Kompletnie nie mogłam zrozumieć, dlaczego ta dziewczyna zaręczyła się z tym mamusinym cycem.
    • bi_scotti Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:33
      To zdjecie juz kiedys bylo na ematce, but ... chyba appropriate zeby przypomniec big_grin Cheers.
      • aniani7 Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 16:36
        Ja mam podobne swojebig_grin Tylko mąż nie trzyma mamy za rękę, ona przykleiła się do jego ręki całą sobą, a on nie odepchnął. Za to po naszym ślubie postawił jej granice, co wszystkim wyszło na zdrowie.
    • kozowna_na_henrykowce Re: Teściowa w bialej sukience 05.08.22, 20:26
      Moja własna mama miała na moim ślubie kremową sukienkę z kremowym żakietem i dużym herbacianym kwiatem-broszką-ozdobą. Ja miałam sukienkę w kolorze kości słoniowej z dużym liliowym kwiatem.... Nie, nie pytałam jej wcześniej co założy. Jakoś mi do głowy nie przyszło. Po kolacji przebrała się za to w suknię.... czarną z milionem małych świecących kryształków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka