Dodaj do ulubionych

Rozwodowo - I ja sie dolacze

09.08.22, 23:17
Malo sie udzielam w tym roku ale czytam Was dziewczyny.
Watki rozstaniowo - rozwodowe wysypaly jak grzyby po deszczu. To I ja dolacze do tego klanu.
Po 8 miesiacach od slubu czuje, ze juz jestem jedna noga poza nim.
Obiektywnie, nic nie moge mezowi zarzucic. Czuly, wrazliwy, kochajacy, robiacy w domu wszytsko itd.
Tylko, ze ja umarlam, udusilam sie.
Maz to typ bluszcza, skoncentrowany tylko na mnie, nie posiadajacy wlasnego zycia. Taki krzak. Bo on by chcial tylko ze mna.

Moj borze jak ja mam dosyc.
Obserwuj wątek
    • przepio Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 09.08.22, 23:18
      Bardzo mi przykro
    • bywalec.hoteli Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 09.08.22, 23:20
      Szybko. A przed slubem był inny? Może znajdź w nim dobro?
    • lily_evans011 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 09.08.22, 23:22
      Może to nie on, tylko Ty czego innego się spodziewałaś?
      Raczej trudno uwierzyć, że pół roku temu był inny.
    • zwierzakowa13 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 09.08.22, 23:27
      Rozmawiałaś z nim o tym?
    • ichi51e Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 09.08.22, 23:44
      Już 8 mocy minęło… Boże jak ten czas leci
    • fragile_f Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 09.08.22, 23:47
      Moze lepiej to najpierw przegadac, isc na terapie, popracowac nad zwiazkiem? Zwlaszcza jesli jedynym zarzutem jest to, ze chce spedzac z Toba czas... troche nie mieści mi sie w glowie, ze mozna z takiego powodu sie rozstać, przecież jeszcze sie docieracie. Kryzysy w zwiazkach sa normalne i zawsze beda częścią życia, sztuka jest radzenie sobie z nimi (nie mówię oczywiscie o przemocy, zdradach czy pijaństwie).

Dlugo jestescie ze sobą?
      • abecadlowa1 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:01
        fragile_f napisała:

> ... troche nie mieści mi sie w glowie, ze mozna z takiego powodu sie rozstać, przecież jeszcze sie docieracie.

Serio? Pan typ bluszcza, pani czuje że udusiła się, umarła. Tam już nie ma co docierać

• primula.alpicola Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:05
          Pamiętam jak autorka pisała jeszcze przed ślubem, że ona nosi spodnie w tym związku, a pan jest uległy.
        • eliksir_czarodziejski Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 10:43
          abecadlowa1 napisała:

> fragile_f napisała:
          >
          > > ... troche nie mieści mi sie w glowie, ze mozna z takiego powodu sie rozs
          > tać, przecież jeszcze sie docieracie.
          >
          > Serio? Pan typ bluszcza, pani czuje że udusiła się, umarła. Tam już nie ma co d
          > ocierać
          >

Bez terapii to w każdym kolejnym nie będzie co docierać.
      • massinga Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 12:49
        Na poczatku mojego malzenstwa nie mieszkalam z mezem. Widywalismy sie co dwa tygodnie. Jak w koncu zamieszkalismy razem, bylo dla mnie dziwnym jego codzienna obecnosc. Czasem przebywanie razem moze byc dziwnym, jak sie jest przyzwyczajonym do innej rutyny.
    • borsuczyca.klusek Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 00:15
      O kurczę współczuję.

Mój też ma zapędy do zawłaszczania przestrzeni, więc wiem co masz na myśli. I jedyne co mogę doradzić to spróbuj jednak zbudować własną przestrzeń. Znaleźć czas i jakąś aktywność tylko dla siebie.
    • primula.alpicola Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 06:59
      O rany, tak szybko! Szkoda.
      • heca7 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:13
        Mój znajomy brał ślub tego samego dnia i o tej samej godzinie co ja. To była połowa września. Po czym już na początku lutego mieli sprawę rozwodową, jedną bo ani dzieci ani właściwie wspólnego majątku nie mieli.
        • triss_merigold6 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:15
          Tu pani niezrównoważona ma już jakieś całkiem duże dziecko z poprzedniego małżeństwa.
        • zielonyjeziorak Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:40
          Żeby w pl dostać rozwód, trzeba mieć 6 miesięcy rozkładu pożycia - oni na rozprawie twierdzili, że ich małżeństwo nie zostało skonsumowane?
          • triss_merigold6 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:43
            Nie trzeba, natomiast mało prawdopodobne, żeby termin rozprawy był wcześniej niż za 6 miesięcy, bo po reformach Ziobry sądy mają gigantyczne opóźnienia.
            • heca7 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:00
              triss_merigold6 napisała:

> Nie trzeba, natomiast mało prawdopodobne, żeby termin rozprawy był wcześniej ni
              > ż za 6 miesięcy, bo po reformach Ziobry sądy mają gigantyczne opóźnienia.

Triss, ja brałam ślub w czasie kiedy Ziobro był ledwo co absolwentem prawa wink
          • daniela34 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:47
            zielonyjeziorak napisała:

> Żeby w pl dostać rozwód, trzeba mieć 6 miesięcy rozkładu pożycia

Eee? Nie, nie trzeba.
            • triss_merigold6 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:48
              Ta fake głupotka funkcjonuje w świadomości ludzi od niepamiętnych czasów, nie mam pojęcia skąd się wzięła.
          • heca7 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:49
            Cholera wie, to było 23 lata temu. Jego matka ma zakład fryzjerski i ja do dziś pamiętam, że kiedy tam przyszłam powiedziała mi (nasze matki znają się prawie 50 lat) , że X właśnie się rozwiódł a było to dokładnie 4 lutego. Raczej by nie zmyślała, tutaj wszyscy się znają.
            • simply_z Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:04
              Coz, bylam na weselu w lipcu, a pod koniec wrzesnia panstwo mlodzi zlozyli wniosek rozwodowywink
              • heca7 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:24
                simply_z napisała:

> Coz, bylam na weselu w lipcu, a pod koniec wrzesnia panstwo mlodzi zlozyli wnio
                > sek rozwodowywink

To prawie jak Martyna z Kossakowskim wink
          • ginger.ale Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:54
            zielonyjeziorak napisała:

> Żeby w pl dostać rozwód, trzeba mieć 6 miesięcy rozkładu pożycia - oni na rozpr
            > awie twierdzili, że ich małżeństwo nie zostało skonsumowane?

NIE TRZEBA.
            • sol_13 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 10:09
              Nie trzeba, natomiast czas oczekiwania na sprawę od złożenia pozwu (przynajmniej w Wawie) to średnio rok, więc jest czas na utwierdzenie się w podjętej decyzji.
              • borsuczyca.klusek Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 10:14
                sol_13 napisała:

> Nie trzeba, natomiast czas oczekiwania na sprawę od złożenia pozwu (przynajmnie
                > j w Wawie) to średnio rok, więc jest czas na utwierdzenie się w podjętej decyzj
                > i.

O pani ciekawe jak jest w innych miastach 🙄
                • daniela34 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 10:22
                  W Krakowie prawie rok. Ale przy zgodnym wniosku o szybki termin i pozwie bez winy udało mi się w 4 miesiące. Z tym że naprawdę była pełna wspolpraca 2 stron.
                  • mamkotanagoracymdachu Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 15:02
                    daniela34 napisała:

> W Krakowie prawie rok. Ale przy zgodnym wniosku o szybki termin i pozwie bez wi
                    > ny udało mi się w 4 miesiące. Z tym że naprawdę była pełna wspolpraca 2 stron.

My dostaliśmy termin po półtora miesiąca od złożenia wniosku i rozwód w 15 minut. Wiec nie ma co straszyć autorki, nie musi być tak zle.
                    • daniela34 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 15:08

> My dostaliśmy termin po półtora miesiąca od złożenia wniosku i rozwód w 15 minu
                      > t. Wiec nie ma co straszyć autorki, nie musi być tak zle.

Rozwodzilas się w ciągu ostatniego roku?
                      • mamkotanagoracymdachu Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 17:07
                        daniela34 napisała:

>
                        > > My dostaliśmy termin po półtora miesiąca od złożenia wniosku i rozwód w 1
                        > 5 minu
                        > > t. Wiec nie ma co straszyć autorki, nie musi być tak zle.
                        >
                        > Rozwodzilas się w ciągu ostatniego roku?

Tak.
                        Ale moja pełnomocniczka tez twierdzi, ze to jakiś cud i musielismy wpaść w jakiś zwolniony w ostatniej chwili termin.
                        Niemniej - to jest wciąż możliwe.
                    • borsuczyca.klusek Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 15:16
                      Ale autorka się na razie nie rozwodzi tylko przeżywa pierwszy kryzys. To się zdarza.
                      Co prawda najczęściej po dwóch latach, ale bywa że i wcześniej.
                      • daniela34 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 15:27
                        borsuczyca.klusek napisała:

> Ale autorka się na razie nie rozwodzi tylko przeżywa pierwszy kryzys.

Toteż ja w ogóle nie do autorki (ani nie straszę ani nie uspokajam) tylko odpowiadałam na Twoje, Borsuczyco, pytanie, jak jest w innych miastach. Otóż w dużych sądach okręgowych jest właśnie tak: na termin czeka się dłuuuugo. Nawet przy zgodnych stanowiskach, braku dzieci i alimentów, kiedy to pisze się do sądu "proszę o szybki termin, mamy zgodę stron, będzie w 15 minut" I kiedy sąd wpycha na 8.00 albo na 14.45 to i tak takich par do wepchniecia na początek i koniec wokandy jest dużo. U mnie ostatnio 4 miesiące: młodzi ludzie, bezdzietni, pisma składaliśmy na dziennik, żeby nie szły pocztą, pełna współpraca strony przeciwnej, wszystko składane w pierwszym dniu terminu albo w ogóle przed terminem, a do pozwu załączone oświadczenie pozwanego, że też prosi o szybki termin i w ogole zgadza sie z pozwem. Wszystkim zależało, bo pozwany po rozwodzie miał dostać kasę z podziału majątku.

Taki klimat.
                        • borsuczyca.klusek Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 15:32
                          Ja odpowiadałam kotce na gorącym dachu, która od razu z rozwodem wyskoczyła.

A te terminy kilkumiesięczne mnie przeraziły, mimo że sama rozwodu nie planuję.
        • bywalec.hoteli Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 11:50
          heca7 napisała:

> Mój znajomy brał ślub tego samego dnia i o tej samej godzinie co ja. To była po
          > łowa września. Po czym już na początku lutego mieli sprawę rozwodową, jedną bo
          > ani dzieci ani właściwie wspólnego majątku nie mieli.
          >

Moja znajomej małżeństwo trwało 4 miesiące. Nie znam szczegółów ile trwała sama procedura rozwodowa. Ale po 4 miesiącach związek małżeński się zakończył i jeszcze okazało się ze koleżanka z pracy jej męża (pracował w hotelu) jest z nim w ciąży. Wychodziło ze przed i po ślubie oni „działali” na boku. Nawet chyba koleżanka starała się o unieważnienie kościelne ślubu.
    • afro.ninja Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:04
      A przed ślubem nie mieszkaliście razem?! Może wrócić do systemu sprzed ślubu. Taka byłaś szczęśliwa... z ciekawości ile trwa wasz związek?!
    • krolewska.asma Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:08
      Ile masz lat?
      Wyglada z opisu ze popełniłaś typowy blad i za wcześnie wyszłaś za maz crying
    • evee1 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:26
      Mam w rodzinie podobny przypadek. Niestety skonczylo sie na rozwodzie, ale chyba po jakichs 3 latach.
      8 miesiecy, to jednak krotko. Nie wiedzialas przed slubem, ze jest taki przylepny? A moze uda mu sie troche te gume poluzowac?
    • kotejka Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:32
      Zawodowo co robi? Wyślij go na stacje nadawcza na biegun
      Życia innego dostanie i stesknisz się
      Ostatnio elektryka szukali
      • kotejka Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:33
        Badawczą
        • georgia.guidestones Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:35
          ależ może być i zdawczo-odbiorcza, ważne żeby uzyskał trochę więcej własnego życia.
    • ritual2019 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:51
      Przed slubem oczywiscie nie zauwazylas ze to bluszcz?
    • triss_merigold6 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:56
      Czy Ty aby nie jesteś histeryczna, moja droga?
      Jazdy masz od zawsze jakby mało stabilne
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,163081863,163081863,Pijany_narzeczony_.html
      • znowu.to.samo Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:36
        Ale że ludzie pamiętają jakieś wątki zprzed 5 lat!!!
        • simply_z Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:07
          jak weszlam w watek, to widze, ze tam sa grubsze akcje:

"No wiec wlasnie, siostra byla ostatnim ogniwem z ktora jeszcze utrzymywalam kontakt. Potem niestety zaistnialy pewne okolicznosci i tez pozegnalam moja siostre. Ale wiesz, to byl wlasnie argument mojego narzeczonego ''bo ty tak kochasz siostrzenice''. Owszem kocham ale ze wzgledu na taki a nie inny uklad rodzinny z siostrzen ica kontaktu miec nie bede."
        • mallard Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 11.08.22, 06:40
          znowu.to.samo napisała:

> Ale że ludzie pamiętają jakieś wątki zprzed 5 lat!!!

Nie tylko pamiętają, - do ortografii też się czepiają: SPRZED 😉
      • sattwaguna Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:12
        Nie ma to jak podwójna rozwódka ocenia stabilność jazd innej potencjalnej rozwódki.
        • triss_merigold6 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:39
          Przedawnilo się.
          Ale racja, lepiej poczekać na Hrabinę, która przyjdzie i napisze o WYMAGANIACH.
          • fiszrybna Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 11:47
            triss_merigold6 napisała:

> Przedawnilo się.
            > Ale racja, lepiej poczekać na Hrabinę, która przyjdzie i napisze o WYMAGANIACH.

Buahahahaha tak. Również z niecierpliwością czekam na coaching związkowy w wykonaniu Hrabiny.
    • iwles Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 07:59

Ale on chciałby tylko z tobą, bo jest zazdrosny, gdy ty chcesz bez niego?
      Czy to typ maminsynka i stawia siebie w roli syneczka, a ciebie mamusi?
      Czy może uważa, że należy wszystko robić razem? Zakupy, sprzątanie, wyjścia?
    • ginger.ale Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:48
      Na rozwód poczekasz dłużej niż trwało pożycie...
    • nutella_fan Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 08:57
      Hm.. Przemyśl to może jeszcze. 8 miesięcy to świeże małżeństwo, może potrzebny jest czas na dotarcie się.
    • kira02 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:00
      Wyslij go na terapię.
    • yennefer.00 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:01
      A Ty to przypadkiem z kolei nie typ osoby, która ma trudność w wytrwaniu, gdy robi się blisko?
    • mid.week Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:08
      Współczuje, też bym się udusiła.
      Zakładam, że rozmawiałaś z nim o tym, żeby się czymś sam zajął i ze ty też chcesz pobyć sama - co on na to?
      • m_incubo Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 11:13
        Ja zakładam, że 9 miesięcy temu on jednak nie był ani mniej bluszczowaty ani mniej pierdołowaty, więc trudno mieć pretensje do gościa, że po ślubie się nie zmienił.
        Kojarzę inne wątki autorki więc hmm...
        8 miesięcy to i tak nadspodziewanie długi staż.
        • mid.week Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 11:56
          doczytałam sobie w miedzyczasie smile
    • leosia-wspaniala Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:18
      A przed ślubem nie był krzakobluszczem? Bo zawsze mnie takie szybkie rozwody dziwią. O ile przez lata każde może zacząć ciągnąć w swoją stronę albo wyłażą jakieś ukryte felery, tak przez 8 miesięcy nastąpiła diametralna zmiana czy po prostu wcześniej uważałaś to za romantyczne? Tak czy inaczej powodzenia, na nowej drodze życia.
    • agusia.gerek Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:38
      Tak mi to tu wygląda.
    • princy-mincy Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 09:42
      Jak długo byliście razem przed ślubem i od kiedy przejawia taki bluszczowaty charakter? Mieszkaliście razem wcześniej?
    • volta2 Re: Rozwodowo - I ja sie dolacze 10.08.22, 10:21
      ile ty masz lat?
      no cóż, może ktoś coś na temat odpadów atomowych napisze, bo na razie jest mało śmiesznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka