Dodaj do ulubionych

Verdana a podręcznik do HiTu

12.08.22, 14:38
Niech to się niesie dalej: aszdziennik.pl/140962,zobaczie-jedyna-sluszna-reakcje-profesorki-na-podrecznik-roszkowskiego-wie
Obserwuj wątek
    • auksencja15 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:42
      Szacun!
    • spirit_of_africa Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:44
      Dziękuję Verdano. Szacunek za Twoją postawę
    • swinka-morska Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:44
      Brawo.

A rodzice licealistów powinni już szykować listy do szkół z informacją, że nie mają zamiaru kupować patopodręcznika i realizacja "programu" musi odbyć się bez niego.
      • karme-lowa Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:46
        Brawo Verdana!
      • mamamisi2005 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:34
        W LO mojego dziecka tak właśnie będzie, tj. będą wykorzystywane materiały własne nauczycieli 👍🏻
        • ichi51e Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:15
          nawet na materiałach własnych nie będzie lekko -podstawa wyjątkowo precyzyjna www.prawo.pl/oswiata/historia-i-terazniejszosc-podstawa-programowa,511669.html
          • jeste_m_sobie Re: Verdana a podręcznik do HiTu 15.08.22, 10:03
            Prześladowanie ze względu na wyznanie - no tutaj Kościół Katolicki dał czadu, nie tylko w Kanadzie, można mówić długo.
        • livia.kalina Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 19:44
          W sumie to niezły test na jakość szkoły- stosunek do tego propagandowego gniota. Na szczęście w szkole mojego syna informacja, żeby nie kupować podręcznika (mój syn już w 2 klasie, ale to dobrze świadczy o nauczycielach i dyrekcji).
      • marta77trusia Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:00
        W liceum moich dzieci już na koniec roku była informacja, że nauczyciele nie zamierzają korzystać z tego podręcznika, a z materiałów własnych.
        • mamamisi2005 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 18:31
          Bo to chyba to same LO z tego co kojarzę 😄
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:49
      Słusznie i przyzwoicie poczyniłaś, Verdano!
    • ida_marcowa1 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:51
      Czapki z głów...
    • daniela34 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:54
      Szacunek!
    • asia.sthm Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:55
      Brawo i szacunek Verdano.
      Od razu milszy ten dzień się zrobił ☀️
    • melisananosferatu Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 14:57
      Verdana❤❤❤
      • igge Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:38
        Verdana 🧡🧡🧡🧡🧡🧡
    • twarz2 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:00
      Słusznie.
    • pepsi.only Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:00
      Tak, widziałam, sporo udostępnień, a ja gdzie mogę- lajkuję smile
    • alpepe Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:01
      Uwielbiam, kiedy ktoś staje w prawdzie. Szacun, VERDANO!
      • kropka_kom Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 17:08
        nie bluźnij
        • annaboleyn Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 18:06
          kropka_kom napisała:

> nie bluźnij

Dlaczego?
        • 7katipo Re: Verdana a podręcznik do HiTu 16.08.22, 13:11
          😁😁😁
    • manon.lescaut4 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:01
      Szacunek Verdano!
      I szkoda, ze dowiadujemy się z aszdziennika, zaglądaj tu częściej!
    • gama2003 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:02
      Dziękuję Verdano.
      Taki głoś brzmi głośniej niż nasze szepty na forum.

• cosmetic.wipes Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:02
      Verdano ❤️
    • potworia116 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:05
      Love Verdana
    • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:07
      Ale to w końcu jest prawdziwa informacja czy fake (bo ASZ)?
      Czekam aż verdana się ew.wypowie.
      • lauren6 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:12
        Przecież w artykule masz zalinkowany post fb verdany.
        ASZ to nie tylko satyra, ale również sensownie dziennikarze.

Brawa dla Verdany. Tak powinien zachować się każdy przyzwoity człowiek.
        • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:05
          Brawa, ale zastanawiam się czy nie jeszcze lepszym pomysłem jest to wyśmiać i dobitnie zignorować ( nie po cichu)...
          W ten sposób niejako pokazuje się, że traktujemy te brednie poważnie i mają znaczenie ☹️
          • malia Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 18:40
            Nie krępuj się, wyśmiewaj i ignoruj
            • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 19:02
              Ale coś do rzeczy potrafisz napisać i na temat, bo nie wiem o co ci chodzi w sumie ? Rozumiesz w ogóle o czym piszemy ?
          • iwoniaw Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:07

> W ten sposób niejako pokazuje się, że traktujemy te brednie poważnie i mają zna
            > czenie ☹️

No ale uważasz, że to nie ma znaczenia, że podręcznik z takimi treściami ma imprimatur ministerstwa i że ie nalezy powaznie traktować wprowadzania do szkół takiej propagitki? Bo ja sądzę, że protestowac glośno powinni wszyscy, dla których to ma znaczenie, a gesty osób publicznych/związanych z instytucjami, w których zasiada autor, są szczegolnie potrzebne, bo zwrocą uwagę bardziej niz protest rodziców 1c z liceum w Dolinkach Malych (przy czym protesty rodziców też maja znaczebie, ale dobrze, by nie tylko one były)
            • bene_gesserit Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:10
              Ja rozumiem racje obu stron - i tych, które aktywnie protestują i tych, które uważają, że nie ma z czym dyskutować. Nie wiem, co jest właściwsze - jednej strony trzeba pokazać, ze czarne jest czarne, z drugiej - dyskusja z czymś takim nobilituje to coś. Może najlepiej narobić rabanu a potem spuścić zasłonę milczenia?
              • aqua48 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:57
                Ja się nauczyłam, że w podobnych sytuacjach spuszczanie zasłony milczenia nie daje żadnego efektu prócz rozzuchwalenia winnych.
                • iwoniaw Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 23:02
                  aqua48 napisała:

> Ja się nauczyłam, że w podobnych sytuacjach spuszczanie zasłony milczenia nie d
                  > aje żadnego efektu prócz rozzuchwalenia winnych.

Oczywiście, poza tym działa zasada qui tacet consentire videtur i potem jest "no ale o co chodzi, wszystkim się podoba, nikt nie protestował ani żadnych argumentów przeciw nie ma".
                • chococaffe Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:25
                  Wiem. I pewnie masz rację
                  • aqua48 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:28
                    Tak było (i jest) przecież ruchami faszystowskimi - wszyscy z zażenowaniem spuszczali zasłonę milczenia do czasu..
                    • chococaffe Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:34
                      Ja będę powtarzać do znudzenia. Tutaj powinna to byc rola moderacji. Ale netykieta forumowa jest antyczna i nie ma dobrej woli, żeby ją zmienić i dać adminom/moderatorom więcej narzędzi.
                    • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 12:39
                      Ale nie masz "spuszczać zasłony milczenia" z zażenowaniem lub bez !!
                      Mozesz to wyśmiać ,głośno ,stanowczo i dobitnie.
                      A potem zastosować w praktyce ignorowanie, (może być udramatyzowane i teatralne jak ktoś woli) zastosowania tego "podręcznika" w szkołach.Wazne żeby było.
                      Bo znów skończy się na ochach i achach, wszyscy wielkim głosem pokrzycza i....nic z tego nie wyniknie.
                      Dramy i wielkie gesty niekoniecznie coś dadzą, bo w Polsce ogólnie robimy dramy z najdrobniejszych rzeczy, więc już dawno straciły swoją wyrazistość.
                      A robienie z siebie ofiary i męczennictwo to najgorsza opcja.
            • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:27
              1.W jaki sposób wyczytałas że uważam że "nie ma znaczenia że ministerstwo wprowadza taki podręcznik i że należy go traktować poważnie "?
              Może mamy jakieś inne wersje forum i ty czytasz w jakimś równoległym Universum, bo mi się wydaje ,że napisałam dokładnie coś przeciwnego ...
              I ja twierdzę to samo co ty teraz- że protestować powinni wszyscy, jak potrafią i mogą, na pewno nie siedząc w kąciku i chlipac z miną ofiary w milczeniu, jak to proponuję malia wyżej.
              Verdana zaprotestowała jak umiała, nauczyciele chcą uczyć "po swojemu " i ignorować ten "podręcznik" i dobrze.
              A ja protestuje jak ja mogę, a mogę tylko to głośno wysmiewac i zaznaczać że będę lekcewazyc i pomysły tego rodzaju mieć gdzieś, bo co innego mi zostaje?
            • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:28
              iwoniaw napisała:

> Protestowac glośno powinni wszyscy

Owszem, należy protestować, gdy dopuszcza się do szkół podręcznik, który nie jest podręcznikiem, albo zawiera treści niezgodne z prawdą lub na przykład nie nadające się dla dzieci lub młodzieży.
              Tyle że każdorazowo należy podać powód protestu zgody z prawdą. Ten "podręcznik" jest zły, bo nie jest podręcznikiem, tylko publicystyką - prezentacją osobistych poglądów autora. Zatem nie spełnia definicji podręcznika. A wy twierdzicie, że jest zły ze względu na swoją treść. Treść książki nie może być zła, o ile jej treść nie łamie prawa. Ta książka nie łamie prawa, jest legalna. Nie nadaje się tylko jako podręcznik, bo zawiera subiektywne oceny faktów oraz subiektywny dobór faktów. Rozumiesz różnicę?
              Zatem czepianie się tego, że autor ma taki pogląd a taki, jest dziecinadą. Moze mieć taki pogląd. Problemem nie są jego poglądy, tylko to, że publicystyka nie może być podręcznikiem.
              • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:31
                Problem w tym, że "publicystyka" i osobiste wypociny autora, są traktowane jako podręcznik...
                • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:33
                  konsta-is-me napisała:

> Problem w tym, że "publicystyka" i osobiste wypociny autora, są traktowane jako
                  > podręcznik...

No to jest problem, oczywiście. Publicystyka nie może być podręcznikiem. Tyle że póki co walczycie z treścią, a nie z faktem, że to nie jest formalnie podręcznik.
                  • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:43
                    dramatika napisał(a):

> walczycie z treścią, a nie z faktem, że to nie jest formalnie podręcznik.

I dodam jeszcze, że walczenie z treścią można jeszcze jakoś zrozumieć, jeśli jest to robione przez randomów w sieci. Ale verdana poszła o krok dalej - nie dość, że nie rozumie, że nie o treść chodzi, to jeszcze protestuje wobec tego, czego facet NIE napisał.
                    • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:55
                      Według ciebie nie napisał. Według każdej innej osoby - i owszem.
                      • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:07
                        angazetka napisała:

> Według ciebie nie napisał. Według każdej innej osoby - i owszem.

Ale wiesz, że jest tylko jedna prawda, tak? Powiedz, że wiesz?
                        • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:09
                          Jestem socjolożką, więc z całą mocą tego nie wiem.
                          • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:13
                            angazetka napisała:

> Jestem socjolożką, więc z całą mocą tego nie wiem.

Zaprzeczasz istnieniu jednej prawdy? Znaczy płaskoziemcy mają prawo do uznawania swoich poglądów na kształt ziemi za prawdę? Czy mogą to umieścić w podręczniku i dlaczego nie?
                            Jest tylko jedna prawda - albo facet napisał to co mu się zarzuca, albo nie napisał. Albo ty masz rację, albo ja. A cywilizowany człowiek dąży do ustalenia prawdy.
                            • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:19
                              No kurde, stary, o to, czym jest prawda, filozofowie się od starożytności kłócą, chyba tylko ty jeden (jak to wyznawca) nie masz w tym względzie wątpliwości.
                              • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:31
                                angazetka napisała:

> No kurde, stary, o to, czym jest prawda, filozofowie się od starożytności kłócą
                                > , chyba tylko ty jeden (jak to wyznawca) nie masz w tym względzie wątpliwości.

Ja nie piszę o definicji prawdy tylko o tym, czy jest jedna, czy może wiele równorzędnych prawd. Naprawdę masz wątpliwości?
                                • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:09
                                  Oczywiście, że wiele równorzędnych. Zobacz, ty masz swoją i za nic nie dasz się przekonać, że, hmmm, nie jest ona prawdą. Według tego z długim nickiem na a prawdą jest, że kobiety dostają od państwa pieniądze. Jego też nikt nie przekona.
                                  • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:29
                                    angazetka napisała:

> Oczywiście, że wiele równorzędnych.

Prawda płaskoziemców jest równorzędna?
                                    • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:55
                                      Dla nich, podobnie jak dla ciebie, ich prawda jest najichniejsza.
                                      Dramatiś, wiesz, że ja z tobą nie prowadzę rozmowy serio, prawda?
                                      • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:59
                                        angazetka napisała:

> Dramatiś, wiesz, że ja z tobą nie prowadzę rozmowy serio, prawda?

Wiem.
                        • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:10
                          No to dajcie jakiegoś linka czy coś, bo w końcu nie wiem czy napisał czy nie.
                          I czy jest formalnie podręcznikiem którego TRZEBA używać, czy nie?
                          Bo z naszą polską tendencja do robienia dram i emocji, nie sposób się klarownie dowiedzieć, każdy mówi co innego .
                          • paskudek1 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:11
                            Jeśli ma dopuszczenie ministerialne to podręcznikiem jest. Obowiązku używania podręcznika NIE MA
                          • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:13
                            Przynajmniej dwa razy było to cytowane w tym wątku, ale proszę: "Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"?" "
                            I tak, to jest podręcznik, na razie jedyny z błogosławieństwem ministerstwa, ale mozna będzie prowadzić lekcje bez podręcznika.
                            • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:18
                              angazetka napisała:

> Przynajmniej dwa razy było to cytowane w tym wątku, ale proszę:

Czytaj cały watek, zanim się w nim wypowiesz. Jako jedyna zamieściłam screen z książki z tą wypowiedzią, wiec nie wiem dlaczego mi cytujesz, co napisał.
                              • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:20
                                Bo nie odpowiadam tobie, tylko konsta-is-me.
                            • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:23
                              Skoro nie ma, to prowadzimy lekcje BEZ użycia tego czegoś.
                              I głośno o tym mówmy i domagajmy się jako rodzice.
                              Jakoś pójdę o zakład że będzie jak z KK-większość pokrzyczy na forum, a w realu nawet nie pisnie.

• aqua48 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:27
                                konsta-is-me napisała:

> Skoro nie ma, to prowadzimy lekcje BEZ użycia tego czegoś.

Tyle, że to nie rozwiązuje problemu, że taki podrecznik w ogóle powstał, został pozytywnie zrecenzowany oraz dopuszczony przez ministerstwo jako NADAJĄCY SIĘ dla młodzieży, mimo wielu (bo to nie jedyna) kontrowersyjnych i bulwersujących treści podawanych jako oczywistość..
                                • konsta-is-me Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 14:25
                                  Nie rozwiązuje, ale zawsze będzie jakiś nierozwiązany problem.
                                  Więc może zamiast spalać się w emocjach jak zwykle, zróbmy coś konkretnego i praktycznego ?
                                  A skutecznego zarazem.
                    • aqua48 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:23
                      dramatika napisał(a):

> nie dość, że nie rozumie, że nie o treść chodzi, to jeszcze protestuje wobec tego, cze
                      > go facet NIE napisał.

Owszem NAPISAŁ. Nie literalne i wprost, ale w podły sposób insynuując i litując się nad z założenia biednymi, niekochanymi dziećmi z in vitro..a zatem kategoryzując je jako dzieci gorszego sortu z powodu urodzenia.
                      ale rozumiem że a/ nie rozumiesz tego, b/pójdziesz w zaparte by bronić swego idola. Rząd robi identycznie to samo z zatruciem Odry.
                      • sumire Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:29
                        Jak się do tego dołoży wcześniejszą jego wypowiedź o in vitro (i biednych dzieciach, które rodziców nie poznają, WTF), to ten jego "pogląd" nabiera jeszcze ciekawszego smaczku.
                        No, ale oczywiście możemy jak debile iść w zaparte, że przecież dosłownie tam nic takiego nie jest napisane.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:41
                          Tak że może i dosłownie nie napisał, ale chciał. Wystarczający powód do ewaporacji tego człowieka i jego poglądów.
                          • paskudek1 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 09:45
                            Jeśli ktoś jedną z większych zdobyczy nauki i medycyny nazywa wynaturzeniem to albo jest kanalią albo debilem. Albo i jednym i drugim. Już za sam ten tekst to gówno nigdy nie powinni być dopuszczone do druku a już tym bardziej uznane za podręcznik.
                          • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 10:27
                            audiatur.et.altera.pars napisał:

> Tak że może i dosłownie nie napisał, ale chciał. Wystarczający powód do ewapora
                            > cji tego człowieka i jego poglądów.

Serio, i ty to piszesz? Przecież to jest Orwell.
                          • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 10:30
                            A, chyba że to sarkazm.
                            • audiatur.et.altera.pars Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 12:00
                              dramatika napisał(a):

> A, chyba że to sarkazm.

wink
                  • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:44
                    Tak i dlatego ma w tytule "podręcznik" i jest zaakceptowany przez MEN jako podręcznik. Jak bardziej formalnie ma być podręcznikiem?
                    • bistian Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:54
                      angazetka napisała:

> Tak i dlatego ma w tytule "podręcznik" i jest zaakceptowany przez MEN jako podr
                      > ęcznik. Jak bardziej formalnie ma być podręcznikiem?

Znając życie i pomysły ludzi znikąd, nie będzie podręcznikiem, ale będzie obowiązkowy wink
                      Co rozwiąże wszystkie problemy, i te moralne, i te finansowe
              • katriel Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:20
                > Problemem nie są jego poglądy,

Niektóre poglądy owszem, są problemem. A raczej ich głoszenie, bo mieć poglądy w zaciszu własnego umysłu to oczywiście można jakiekolwiek. Na przykład kodeks karny zakazuje propagowania ustroju totalitarnego i nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych czy wysnaniowych.
                Verdana, zdaje się, uważa, że Roszkowski pisząc o in vitro chlapnął coś tego kalibru. Coś, co może nie podpada pod artykuł 256, ale moralnie rzecz biorąc jest równie godne potepienia.
                Można się, oczywiście, z Verdaną nie zgadzać. (Mnie też się nie bardzo podoba logiczna struktura jej listu. Jak czytam "poddał w wątpliwość, czy dzieci z in vitro mogą być kochane, a więc uznał je za ludzi gorszego gatunku", to mi się zapala lampka "non sequitur" - moim zdaniem to nie niekochane dziecko jest gorszego gatunku, a niekochający rodzic.) Można też protestować przeciw podręcznikowi Roszkowskiego z innego powodu, niż to zrobiła Verdana, na przykład z tego, o którym ty piszesz: że to publicystyka, a nie podręcznik. Ale Verdana miała pełne prawo uznać, że dla niej ważniejsza jest sama szkodliwość poglądów Roszkowskiego i protestować raczej przeciwko tym poglądom niż przeciwko etykietce podręcznika. Nie ma w tym żadnej dziecinady, jest inny niż twój system priorytetów.
                • dramatika Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:28
                  katriel napisała:

> moim zdaniem to nie niekochane dziecko jest gorsze
                  > go gatunku, a niekochający rodzic.

Dzięki Bogu, chociaż jedna.

> Ale Verdana miała pełne
                  > prawo uznać, że dla niej ważniejsza jest sama szkodliwość poglądów Roszkowskie
                  > go

O ile mówi prawdę o tych poglądach. A mówi nieprawdę.
                • audiatur.et.altera.pars Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 23:51
                  katriel napisała:

> Mnie też się nie bardzo podoba logiczna struktura jej listu. Jak czytam
                  > "poddał w wątpliwość, czy dzieci z in vitro mogą być kochane, a więc uznał je
                  > za ludzi gorszego gatunku"

U mnie w tym samym momencie lampka. Logicznie się nie klei, wniosek nie wynika z przesłanki.
                  • iwles Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 00:45

A jaki wniosek postawiłbyś na przeslankę: dziecko nie zasługuje na to, by być kochane?
                    Wniosek: .............
      • angazetka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:14
        Na końcu masz "To jest Aszdziennik, ale to prawda".
        Jest też w sm Zwierza, publicznych, szerowane od Verdany.
      • joszka30 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:22
        Prawdziwa
    • lea_233 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:10
      Brawo dla tej Pani! Dziękuję Verdano, Twój głos się dalej i dobitniej niesie. Nie wiem co w tym zakresie zrobią inne autorytety. Ale chyba nie powinni milczeć
    • aqua48 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:14
      Brawo Verdano! To jedyna możliwa reakcja. Chylę czoła!.
    • runny.babbit Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:14
      Trzeba nam więcej takich ludzi, przyzwoitych i odważnych.
      • boogiecat Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:08
        I ja podziwiam odwage i uczciwosc Verdany. Ciekawe jak zareaguja inni czlonkowie Rady.
        • asia.sthm Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:18
          > Ciekawe jak zareaguja inni czlonkowie Rady.

Mysle, ze zrobia to samo podajac najrozniejsze powody, bo szmelcu w tym "podreczniku" do wyboru, do koloru i jeszcze zostanie.
    • niemcyy Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:17
      Słusznie, szacunek!
    • jasnoklarowna Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:19
      Szacun.
      Ale ja Verdanę kojarzę tylko jako nicka z forum, ona się ujawniła kiedyś że wiecie że to ona???? Przegapiłam?
      • aqua48 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:23
        jasnoklarowna napisała:

> Szacun.
        > Ale ja Verdanę kojarzę tylko jako nicka z forum, ona się ujawniła kiedyś że wie
        > cie że to ona???? Przegapiłam?

Przegapiłaś, Verdana podawała tu niegdyś linki do swoich wykładów on line.
        • jasnoklarowna Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:01
          dzięki, spieszę szukać.
      • paniusiapobuleczki Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:23
        Nie wiem czy czy był coming out, po prostu specjalnie sie nie ukrywa. smile
      • kadfael Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:34
        Jak powyżej, ale też np. chwaliła się swoją książką o kotach w II Rzeczypospolitej, którą mam 😼
        • borsuczyca.klusek Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:37
          Polecasz?
          • kadfael Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:52
            Tak! Masa faktów, cytatów, ciekawostek. Praca naukowa ale napisana bardzo ładnym językiem. Co rusz podczytuję sobie jakieś smaczki.
            • simply_z Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:17
              tak, przepieknie pisala posty..
              • mika_p Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 18:38
                Jakie "pisała"? Dalej pisze, w zeszłym tygodniu to przecież nie taka straszna przeszłość tongue_out
                • katriel Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 20:52
                  Ale rzadziej pisze niż kiedyś.
                • sanciasancia Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 14:45
                  Niestety Verdana teraz strasznie rzadko publikuje posty.
      • ichi51e Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 16:17
        ja pamietam ze jakoś wyszło przy okazji rozmowy o bajkach i Irenie Landau.
    • dorota_g1972 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:19
      Nisko się kłaniam .
    • iwles Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:21

I tak długo z Roszkowskim wytrzymała.
      Dla mnie od zawsze to był śliski dziad.
      Brawo !
      • bene_gesserit Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 21:16
        Z Roszkowskim nadal wytrzymują inni szacowni naukowcy.
        Całkiem możliwe, że po to, żeby sprzątać to, co narobił na przykład.
        • boogiecat Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:28
          bene_gesserit napisała:

>
          > Całkiem możliwe, że po to, żeby sprzątać to, co narobił na przykład.

Bardzo mozliwe, znam taki przyklad z wlasnego podworka.
      • 2elka26 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 13:14
        iwles napisała:

>
        > I tak długo z Roszkowskim wytrzymała.
        > Dla mnie od zawsze to był śliski dziad.
        > Brawo !
        >
        >A jakieś konkretne zarzuty czy też kolejne bezpodstawne insynuacje?
        Nie podoba się gdyż ma inne poglądy niż te jedynie słuszne? To może trzeba palić jego książki gdyż i takie pomysly pojawiają sie w szeregach lewackich aktywistów?

• anglofillka Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:23
      Wow. Jestem pełna podziwu!

Jako rodzic zastanawiam się, czy w ramach art. 48 konstytucji można odmówić udziału dziecka w tzw. nauczaniu tego propagandowego (s)HiT'u? Jestem również ciekawa, czy posypią się pozwy rodziców dzieci z in vitro.
      • no_name33 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 15:38
        anglofillka napisała:

> Wow. Jestem pełna podziwu!
        >
        > Jako rodzic zastanawiam się, czy w ramach art. 48 konstytucji można odmówić udz
        > iału dziecka w tzw. nauczaniu tego propagandowego (s)

Nie wiem jak to jest z nauczaniem całego przedmiotu, ale na pewno różnych elementów edukacyjnych rodzic może odmówić. To rodzic decyduje, czego ma się uczuć dziecko.

Wielu nauczycieli respektuje zdanie rodzica i olewa elementy programu.
        • demodee Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 14:07
          > Wielu nauczycieli respektuje zdanie rodzica i olewa elementy programu.

Ale to chyba tak nie działa! Rodzic nie może powiedzieć: "Pani nauczycielko, mój Jasio w ogóle nie kojarzy, o co chodzi w tych "Dziadach cz.III", proszę mojego Jasia tych "Dziadów" nie nauczać!"
          • no_name33 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 16.08.22, 01:59
            demodee napisała:

> > Wielu nauczycieli respektuje zdanie rodzica i olewa elementy programu.
            >
            > Ale to chyba tak nie działa! Rodzic nie może powiedzieć: "Pani nauczycielko, mó
            > j Jasio w ogóle nie kojarzy, o co chodzi w tych "Dziadach cz.III", proszę mojeg
            > o Jasia tych "Dziadów" nie nauczać!"

No przecież nie o takie kwestie chodzi.
            • demodee Re: Verdana a podręcznik do HiTu 16.08.22, 11:22
              > No przecież nie o takie kwestie chodzi.

no_name, chodzi o kwestię, co wolno nauczycielowi i rodzicowi w sprawie programu nauczania.

Napisałaś:
              "Nie wiem jak to jest z nauczaniem całego przedmiotu, ale na pewno różnych elementów edukacyjnych rodzic może odmówić. To rodzic decyduje, czego ma się uczuć dziecko.
              Wielu nauczycieli respektuje zdanie rodzica i olewa elementy programu. "
              I to może być prawdą w przypadku prywatnego nauczania, gdy mamy jednego ucznia i jednego rodzica. Rodzic płaci i wymaga, by jego dziecka nie nauczać o "Dziadach" Mickiewicza, bo dzieciak i tak nie zrozumie, o co chodzi.

W szkole publicznej, gdzie jest wielu uczniów i nauczyciel jest zobowiązany do realizacji programu, to jest niemożliwe. Bo rodzice Jasia nie chcą, by tracić czas na "Dziady" i lepiej byłoby, żeby na lekcji omówić "Marysię i siedmiu krasnoludków" albo wręcz, żeby te 45 minut Jaś spędził na kolorowaniu drwala, a inni rodzice mówią nauczycielowi, że w programie jest 90 minut przeznaczone na omówienie "Dziadów', więc proszę te "Dziady" na lekcji omówić.
      • spirit_of_africa Re: Verdana a podręcznik do HiTu 12.08.22, 22:39
        Nie posypią się. Masa rodziców z in vitro nie przyznaje się do jakichkolwiek problemów z płodnością, a co dopiero ujawniać, ze ich dziecko jest z ivf. Ba, masa tych rodziców leci chrzcić dzieci do kosciolka i zapisuje je na religie, mimo tych wszystkich gow.nianych wypowiedzi hierarchów kk. Sama mam córkę z ivf i uczestniczę w kilku grupach in vitro i niestety tak to wyglada.
        • dramatika [...] 12.08.22, 22:43
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • demodee Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 10:14
          > Masa rodziców z in vitro nie przyznaje się do jakichkolwiek problemów z płodnością, a co dopiero ujawniać, ze ich dziecko jest z ivf.

Dlaczego się nie przyznają? A dzieciom się przyznają?
          • paskudek1 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 10:24
            demodee napisała:

> > Masa rodziców z in vitro nie przyznaje się do jakichkolwiek problemów z
            > płodnością, a co dopiero ujawniać, ze ich dziecko jest z ivf.
            >
            > Dlaczego się nie przyznają? A dzieciom się przyznają?

Dzieciom też często nic nie mówią przez takich bydlakow jak Roszkowski.
          • spirit_of_africa Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 20:10
            Nie przyznają się min przez takich debili jak roszkowski (mała litera celowa)
            • asia.sthm Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 20:15
              > przez takich debili jak roszkowski

on sie bardzo lubi rozgadac przed publika wygladajaca na sluchaczy kolka religijnego.
              Natrafilam na kawalek video i ucieklam w poplochu. Ilez ten facet jeszcze zlego uczyni zanim go pan Bog wezwie na dywanik, to szok. Stary nieogar z niego.
        • beataj1 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 10:36
          Sama znam taka rodzinę. Bardzo wierzący. Mówiący, że inni robią ivf bo chcą mieć dziecko zaprojektowane i kupione.

Oni sami to oczywiste wyjątkowa sytuacja bo oni to robią z miłości.

Rzygać mi sie chce jak na nich patrzę.
          Dziecko już wczesny nastolatek oczywiście nic nie wie.
          • spirit_of_africa Re: Verdana a podręcznik do HiTu 14.08.22, 20:12
            Te które ja znam to nawet nie jakieś super wierzące. Ale chrzest i chrzcinki musza być, bo taka fajna impreza. Na religię tez musi iść, bo co tak będzie wyprowadzane do innej grupy itp.
      • szarsz Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 12:29
        Na Twitterze jest już jeden pozew, od Bezczelnego Lewaka.
        • 2elka26 [...] 13.08.22, 13:11
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • bistian Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 13:23
            2elka26 napisała:

> Jedno zdanie jest doskonałym podsumowaniem tej calej awantury:
            > "Uderz w stół, a nożyce się odezwą".

W Moskwie musi być już cienko, jeśli odkopali konto elki big_grin
            Następna będzie mumia Lenina wink
            • 2elka26 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 13:28
              Czyli jak zwykle.
              Typowe zachowanie zwolennika "totalnej opozycji" Zero argumentów - maksimum chamstwa.
              Oczywiście napisac cos na temat jest zadaniem zbyt skomplikowanym?
              • bistian Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 13:40
                2elka26 napisała:

> Czyli jak zwykle.
                > Typowe zachowanie zwolennika "totalnej opozycji" Zero argumentów - maksimum cha
                > mstwa.

Powiedz, jaki jest sens dyskutować z ruskim trollem?
                Ty dostaniesz rubelki, ja nic z tego nie będę miał, a nawet nie mam szans na uczciwą dyskusję, więc odpuszczam.
                • 2elka26 Re: Verdana a podręcznik do HiTu 13.08.22, 14:02
                  Alle poslugiwac się bezczelnymi kłamstwami potrafisz? Prosze o dowody, że ktoś mi placi i to w dodatku w rublach.
                  Oczywiście nie masz, ale rzucić pomowieniami potrafisz.
                  Oto prawdziwa twarz zwolennika "totalnej opozycji".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka