17.08.22, 15:04
Dziewczyny rozstałam się z psychopata. Odbyłam długa psychoterapię ale chyba wyparłam
pewne wspomnienia. Ostatnio jednak nachodzą mnie takie wspomnienia. Chyba dlatego, ze moje dziecko nie chce widywać ojca.
Czy to jest gwałt? Ex partner wymuszał na mnie seks. Odmawiałam słownie kilkakrotnie seksu. Normalnym głosem. Mimo to on zmuszał mnie do stosunku mimo tego. Podczas seksu tylko płakałam. Jemu to nie przeszkadzało. Odbyło się to kilkukrotnie jak jeszcze mieszkaliśmy razem.
Nie odpychałam go ani nie krzyczałam. Tylko nieruchomo leżałam. Miałam wtedy głęboka depresje. Nie miałam na nic siły.
Mam problem z facetami. Duży strach przez seksem. Jestem miła i zabawna w codziennych relacjach ale nie potrafię iść dalej.
Czy to może być przyczyna?
Jakoś wyparlam to z pamięci całkowicie te zdarzenia a teraz po tylu latach do mnie wróciły.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Gwałt? 17.08.22, 15:06
      Tak, to gwałt, tak, faceta powinnaś odizolować od dziecka, tak, piszemy Ci o tym od lat.
    • lilia-anna Re: Gwałt? 17.08.22, 15:06
      Tak, seks bez zgody jednej strony to gwałt. Bardzo Ci współczuję przeżyć.
    • dziadumila Re: Gwałt? 17.08.22, 15:07
      Tak to gwałt, nie chciałaś tego, mówiłaś o tym, co z tego że bez krzyków, przemocy.
      To gwałt i nie ma innego tłumaczenia.
      Bardzo mi przykro 😟
    • nicknachwile79 Re: Gwałt? 17.08.22, 15:11
      Tak, to zdecydowanie gwałt.
    • angazetka Re: Gwałt? 17.08.22, 15:15
      Tak, gwałt. Tak, to może być przyczyna, dla której nie umiesz iść dalej w relacjach.
      Tak, słuchaj dziecka.
    • extereso Re: Gwałt? 17.08.22, 15:19
      Zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości gwałt.
    • milva24 Re: Gwałt? 17.08.22, 16:15
      Tak, to był gwałt.
    • matacznik Re: Gwałt? 17.08.22, 16:37
      katiemorag napisał(a):

> Czy to jest gwałt?
      >
      Dla odmiany męski głos: tak, to gwałt.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Gwałt? 17.08.22, 16:39
      Nie napisze nic odkrywczego, to były gwalty. Wielokrotne.

Współczuje.
    • leosia-wspaniala Re: Gwałt? 17.08.22, 19:13
      Tak, to gwałt.
    • eriu Re: Gwałt? 17.08.22, 19:19
      Tak to gwałt. To bardzo typowa reakcja na gwałt: zamrożenie (leżeć i nic nie robić, przeczekać).
      • eriu Re: Gwałt? 17.08.22, 19:20
        Bardzo mi przykro, że Cię to spotkało i to wielokrotnie.
    • panna.nasturcja Re: Gwałt? 17.08.22, 19:23
      Tak, to jest gwałt. Bardzo mi przykro, że musiałaś przez to przejść. Masz możliwość wrócić czasowo do swojego psychoterapeuty?
      • panna.nasturcja Re: Gwałt? 17.08.22, 19:24
        Jeśli to ten sam fa et, do którego nie chce chodzić corka (sorry, nie znam Twojej historii) to powinnaś natychmiast wnosić o ograniczenie kontaktów z dzieckiem.
        • lily_evans011 Re: Gwałt? 17.08.22, 19:41
          Na podstawie czego? Wiesz jak trudno jest udowodnić przemoc wobec partnerki, żony, jeśli nie pozostawia śladów? I to taką, która miała miejsce dawno temu? To wszystko zostanie wrzucone w szufladkę pt. wzajemny konflikt. Facet musiałby być np. alkoholikiem zaniedbującym dziecko, żeby doszło do ograniczenia kontaktów. Z innej beczki, pamiętam jak gruu pisala o pełni kontaktów matki alkoholiczki swoich pasierbów, więc nie wiem, czy i to zadziałałoby.
    • majenkir Re: Gwałt? 17.08.22, 19:29
      O rany, współczuję. Oczywiście, że gwałt.
    • bene_gesserit Re: Gwałt? 17.08.22, 19:32
      Jeśli te wspomnienia wracają do ciebie teraz, to znaczy, że twoja podświadomość uznała, że sobie z tym poradzisz. Pomijając ten cały koszmar, powrót wspomnień oznacza, że jest z tobą dobrze - albo o wiele lepiej, niż było.

Ale to olbrzymi ciężar. Proś o pomoc. Jeśli terapia ci pomogła - może wróć na terapię?
    • anorektycznazdzira Re: Gwałt? 17.08.22, 21:26
      Matko jedyna, koszmar. Oczywiście, że to jest forma gwałtu (w polskich komendach policji nieuznawana oczywiście za problem), oczywiście, że możesz po tych doświadczeniach wymagać terapii i mieć problem z "rozkręceniem się" nawet w normalnej już sytuacji.
      Bardzo mi przykro, że to Ciebie spotkało.
    • lauren6 Re: Gwałt? 17.08.22, 21:35
      Bardzo mi przykro, że Cię to spotkało sad
    • sweterwkrate Re: Gwałt? 17.08.22, 23:06
      Współczuje 😒
    • katiemorag Re: Gwałt? 18.08.22, 23:13
      Dziewczyny dziękuje za wsparcie. To pierwszy raz kiedy ta przemoc, która nastąpiła nazwałam i powiedziałam o tym komuś innemu, nawet nieznanym osobom. To dla mnie duży krok. Bardzo, bardzo bałam się wejść w ten wątek i zobaczyć odpowiedzi. Dopiero teraz dałam radę to zrobić. Nie jestem jeszcze gotowa aby iść do psychologa o tym rozmawiać. Chyba potrzebuje czasu. Potrzebowałam po prostu chyba takiego potwierdzenia, ze to było zło.
      Powiem wam, ze około 2 miesiące temu oglądałam film Niewiarygodne o gwałtach. I gdzieś w połowie zaczęłam po prostu płakać. Tak bez przyczyny wtedy myślałam. Bardzo ciężki emocjonalnie ten film był dla mnie ale od tego momentu zaczęło do mnie wracać to co mnie spotkało. Dziękuje za wasze słowa.
    • pytajacakinga Re: Gwałt? 18.08.22, 23:16
      Ojej współczuję przeżyć ☹️☹️☹️

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka