Dodaj do ulubionych

strajki w PL

22.08.22, 15:37
Dlaczego siedzimy cicho? strajki w UK bo 10% inflacja? A w PL?
Ludzie 1970 wyszli na ulice, 1980 wyszli, wychodzili nasi rodzice i sama się łapałam w latach 90/

Czy jesteśmy już tak obojętni na to co funduje nam rząd? Czy zostaliśmy uśpieni? a może wcale nie jest tak żle?
Kto mi to wytłumaczy?
Obserwuj wątek
    • gryzelda71 Re: strajki w PL 22.08.22, 15:41
      Sama strajkujesz?
    • gulcia77 Re: strajki w PL 22.08.22, 16:04
      U nas funkcjonuje swoisty "grzech pierworodny" w postaci braku poczucia więzi międzyludzkich. I nie chodzi mi tu o rodzinę nuklearna, a o coś, co w angielskim funkcjonuje jako "community". Mamy bardzo niski odsetek uzwiązkowienia. Jesteśmy przyzwyczajeni do zajmowania się swoimi sprawami, nawet, jeśli to oznacza, że wiedzie nam się gorzej. I stąd prywatne szkolnictwo, służba zdrowia etc.
      • gaskama Re: strajki w PL 22.08.22, 16:09
        A wiesz, że zgadzam się z Tobą. Ja bym to nawet szerzej pojęła. Niemcy uwielbiają swoje Vereine. Tam ludzie w tych swoich stowarzyszeniach szydełkują, haftują, śpiewają, jeżdżą na rowerach. Duża jest aktywizacja starszych ludzi. No i poczucie odpowiedzialności za takie własne community. Jak widzę śmieci przed własnym blokiem, to je podniosę, bo to "u mnie". Bardzo mi tego brakuje w Polsce. Od zawsze.
        • simply_z Re: strajki w PL 22.08.22, 16:26
          zgadzam sie. Juz na studiach moj wykladowca o tym wspominal, nawet kwestia dbalosci o przestrzen w okol nas.
        • paskudek1 Re: strajki w PL 22.08.22, 16:28
          U nas to jeszcze śmieci dołożą to "to nie moje"
    • demono2004 Re: strajki w PL 22.08.22, 16:07
      U nas strajku nie będzie. To juz nie to pokolenie, co 40 lat temu.
      • triss_merigold6 Re: strajki w PL 22.08.22, 16:14
        Pokoleniu 40 lat temu zabrakło kiełbasy w sklepach, obecnym konsumentom nie brakuje.
        • milva24 Re: strajki w PL 22.08.22, 16:20
          W sedno!
          • simply_z Re: strajki w PL 22.08.22, 16:26
            jeszcze...nie brakuje...
            • milva24 Re: strajki w PL 22.08.22, 17:08
              Tak, jak się skończy omasta i ciepła woda w kranie to i my zastrajkujemy.
            • dreg13 Re: strajki w PL 22.08.22, 17:23
              Ja nie zastrajkuję, bo nie jadam kiełbasy. Wyżywię się szczawiem i mirabelkami. A jak ci od kiełbasy to głównie wyborcy pisu, mam ich gdzieś
    • triss_merigold6 Re: strajki w PL 22.08.22, 16:15
      To strajkuj.
    • runny.babbit Re: strajki w PL 22.08.22, 16:44
      Regularnie czytam wypowiedzi w takim tonie, często z podtekstem "o TVN i aborcję to wyszli na ulice, a inflacja i drożyzna nikomu nie przeszkadza". Przy czym jak zwykle wyjść na ulicę ma" ktoś", " ludzie", a w żadnym razie osoba zaczynająca te lamenty.
    • cegehana Re: strajki w PL 22.08.22, 17:20
      Poza tym to są strajki i duże braki kadrowe w wielu branżach. Metoda zdaje sie nie przynosić szybkich rezultatow. Np. PRL upadł w 1989 r a bezpośrednio strajki poskutkowały stanem wojennym. Nie jesteśmy obojętni tylko bezradni, zupełnie zresztą jak autorka wątku.
      • milva24 Re: strajki w PL 22.08.22, 18:01
        Poza tym w PRL ludzie nie byli zadłużeni na 25 lat, że y mieć dach nad głową.
    • skumbrie Re: strajki w PL 22.08.22, 17:33
      😂😂😂😂
      Przecież premier powiedział, że wszystko w porządku. Dwa lata zdalnej wytresowany ematki do wiary w to, co jest mówione na konferencji.
      • inez21 Re: strajki w PL 22.08.22, 18:10
        Moim zdaniem odpowiedź jest prosta. Kiedyś strajkowały ogromne fabryki, huty, kopalnie czy stocznie. To tam jednoczyli się pracownicy i wychodzili na ulicę. Teraz kto wyjdzie? Pracownicy korpo?? Czy kilku ludzi z małego januszexu???
        Po za tym ludzie teraz są dużo bardziej wygodni i mniej bezkompromisowi niż kiedyś bo żyją w dużo większym komforcie niż kiedyś.
      • angazetka Re: strajki w PL 22.08.22, 19:23
        Zmień płytę.
    • balbina1710 Re: strajki w PL 22.08.22, 18:29
      To moze najpierw ustalmy o co chcesz strajkowac? Zeby wiecej pieniedzy wydrukowali i dali ludziom? Oczywiscie, ze moga to zrobic, zaden problem dla naszego rzadu, ale mam nadzieje, ze nie o to Ci chodzi. O obalenie rzadu? Nie da sie obalic rzadu w Polsce strajkiem - to jest do zrobienia dopiero przy nastepnych wyborach. O co ma byc ten strajk? Jakie konkretnie postulaty?
      • ichi51e Re: strajki w PL 22.08.22, 18:33
        (><wink
        • milva24 Re: strajki w PL 22.08.22, 18:39
          Oooo...Na taki strajk bym poszła big_grin
      • skumbrie Re: strajki w PL 22.08.22, 18:56
        I wychodzi na to, że ten, kto pisał "W Polsce jest pięknie" miał rację. Ematka nie widzi powodów do strajku big_grin
    • nastjaa Re: strajki w PL 22.08.22, 18:44
      Bo jesteśmy społeczeństwem, które składa się z wielu, wielu grup, skłóconych ze sobą- nauczyciele, medycy (a w środku medyków dalszy podział na skłócone grupy- lekarze, pielęgniarki,ratownicy medyczni, farmaceuci), urzędnicy, pracownicy fabryk, kredyciarze (i oczywiście dalszy podział na stópkowiczów i frankowiczow), rolnicy, kierowcy, rowerzyści, pińcetplusy itd, itd. Każdy wie,że ma ciężej niż kolega z przeciwnej grupy. Jakies strajki są w poszczególnych grupach, ale małe, bo i grup jest dużo, więc inne grupy nie interesują się strajkami kolegów, do tego każdy ma swoje problemy, więc olewa problemy innych. Każda grupa walczy o swoje, bo rząd robi tak, że rzuci co jakiś czas jakiś ochłap, często w postaci dodruku jednej grupie. I tak to się kręci. Do tego większość czeka,że chwilę jest źle, a zaraz wróci do normy.
    • angazetka Re: strajki w PL 22.08.22, 19:24
      No nie wiem, w ostatnich paru latach co się nałaziłam na demonstracje, nakrzyczałam i nawypowiadałam, to moje. Teraz może ty?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka