Dodaj do ulubionych

Wyjazdy zagraniczne

27.08.22, 12:09
1x Tunezja
1x Teneryfa
1x Francja
1x Irlandia

Czy ktoś zaliczył mniejszą ilość wyjazdów zagranicznych...?
Nigdy nie byłam w Portugalii, we Włoszech, w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji...
A mam już prawie 45 lat...
Smutno mi uncertain
Obserwuj wątek
    • jest.sobota Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:11
      Oczywiście chodzi o pieniądze. A raczej ich brak.
      • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:45
        jest.sobota napisała:

> Oczywiście chodzi o pieniądze. A raczej ich brak.
        Pieniądze ważne, ale umiejętnośc gospodarowania nimi jeszcze ważniejsza. Gdybyś widziała mój prywatny profil na FB dostępny tylko do garstki przyjaciół to byś pomyślała że jestem milionerką, bo tyle zdjęć z podróży byś zobaczyła. Tymczasem nie wydaje na to fortuny z uwagi na to, że umiem je sama organiziwac, zdziwiłabyś jakbyś się dowiedziala ile płacę za loty, czy noclegi w dobrym standardzie. Dla jednych ważny jest nowy samochód, czy remontowane co kilka lat mieszkanie, a dla mnie właśnie podróże, które wcale nie muszą być drogie.
      • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:12
        Przesadzasz
        Na pewno trwoniąc pieniądze
        Kupujesz kawe na mieście
        Kupujesz reklamówkę jak idziesz na zakupy
        Kupujesz sukienkę za cała cenę zamiast na wyprzedaży

Ja nie i zwiedziłam pol świata
        • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 15:14
          krolewska.asma napisała:

> Przesadzasz
          > Na pewno trwoniąc pieniądze
          > Kupujesz kawe na mieście
          > Kupujesz reklamówkę jak idziesz na zakupy
          > Kupujesz sukienkę za cała cenę zamiast na wyprzedaży
          >
          > Ja nie i zwiedziłam pol świata

Przypomniałaś mi koleżankę, która zawsze beczy że nie ma pieniędzy, a jak jej się coś spodoba to nie ma zmiluj, nie będzie czekać na przeceny....
          >
          Choć ....ostatnio rozanielona opowiadała mi o niesamowitej okazji, kupiła swiętek znanej marki premium przeceniony o 50% za który zapłaciła 800 zl
          • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 15:14
            Sweterek
        • majenkir Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 16:09
          krolewska.asma napisała:

Nie traktuję tego w kategorii trwonienia, skoro sprawia mi to przyjemność.
        • audiatur.et.altera.pars Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:00
          krolewska.asma napisała:

> Przesadzasz
          > Kupujesz reklamówkę jak idziesz na zakupy
          > Kupujesz sukienkę za cała cenę zamiast na wyprzedaży
          > Ja nie i zwiedziłam pol świata

Sorry za pytanie, ale jeszcze nie znam wszystkich osób i wszystkich tutejszych zwyczajów,

Jesteś tutaj takim głupkiem forumowym, tak?
          • princesswhitewolf Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:11
            🤣🤣
          • princesswhitewolf Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:12
            Zaraz cie asma zacznie rozpracowywać za tego glupka forumowego
            • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:40
              Jakby tu mało było Grazyn to zlatują się nowe, Princess niedługo będziemy tu gatunkiem chronionym
          • rosapulchra-0 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:15
            Dobrze myślisz 👍😁
          • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:05
            komentarz roku haha cudnesmile
    • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:12
      Nigdy nie byłam w Tunezji ani na Teneryfie. W Portugalii, Chorwacji, Grecji też
      • ichi51e Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 22:26
        ja z wymienionych byłam tylko w Portugalii uncertain
    • koronka2012 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:12
      Zawsze możesz nadgonić 😈 ominęłaś wiele ciekawszych kierunków niż Tunezja
      • jest.sobota Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:19
        W Tunezji byłam w 2007r. A wtedy tam było w miarę bezpiecznie.
        • swinka-morska Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:01
          Nie chodzi o bezpieczeństwo. Po prostu jest masa kierunków znacznie ciekawszych niż Tunezja
          • arkanna Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 19:23
            Owszem jest, ale Tunezja też ma kilka zalet. Fanką gwiezdnych wojen zrozumie😄
    • leanne_paul_piper Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:15
      Ja też nigdy nie byłam w Portugalii, we Włoszech, Chorwacji i Grecji. I wcale ale to WCALE nie jest mi z tego powodu smutnowink.
      • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:17
        Ty nie byłaś Szok myślałam że kto jak kto ale ty zwiedziłaś już bardzo dużo
        • leanne_paul_piper Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:49
          Akurat Włochy, Chorwacja i Grecja nigdy mnie nie kręciły🤷‍♀️
      • krwawy.lolo Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 20:33
        Europę zostawiam sobie na emeryturę. Oczywiście, jeśli będzie mnie stać. Jeśli nie, trudno, będę oglądał zdjęcia z minionych podróży.
    • mdro Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:16
      Nie byłam w Tunezji ani w Irlandii. Ani na Wyspach Kanaryjskich. W większości krajów europejskich nie byłam, nawet jeśli liczyć tylko UE. Nie byłam też w wielu miejscach w Polsce. A jestem po pięćdziesiątce i wcale mi nie smutno - jeszcze zdążę tu i ówdzie pojechać.
    • primula.alpicola Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:22
      Masz dopiero 45 lat, jeszcze zdążysz pozwiedzać.
    • angazetka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:26
      Rozumiem. Mam za sobą zdecydowanie więcej podróży, ale i tak czuję, że za mało. Nie byłam w Rzymie ani w Paryżu. W krajach skandynawskich. Z GB znam tylko Londyn. Nadal nie dotarłam do Chorwacji. Do Irlandii. Na Islandię. Ech. Raz, że czas, dwa, że kasa. Ale powolutku się nadrobi...
      (Za to Tunezja i Teneryfa mnie nie kręci).
      • solarpowerprincess Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 19:48
        Z małym dzieckiem nadal będzie ciężko. Ale chociaż ostoję LGBTQ+i- zwiedzilas?
    • heca7 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:27
      Ja też nie byłam w żadnym z wymienionych krajów. Byłam za to w innych.
      • grey_delphinum Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:33
        Bardzo rzadko wyjeżdżam za granicę, bo choć kasa na podróże by się znalazła, to panicznie boję się latać, a jednak nie wszędzie da się dojechać samochodem 😉

Jak widzisz, ludzie z różnych powodów nie wyjeżdżają.
        • leosia-wspaniala Re: Wyjazdy zagraniczne 30.08.22, 09:26
          Z Polski to w wiele miejsc za granicą można dojechać samochodem: Czechy, Słowacja, Węgry, kraje bałtyckie, Skandynawia (tu prom więc dłuższa zabawa), Niemcy, Austria, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Włochy.
    • alpepe Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:28
      Nie byłam w żadnym z wymienionych przez ciebie krajów, najszczęśliwsza jestem u siebie w domu a pieniądze nie są specjalnym problem, jak już, to logistyka i czas.
    • chebellacosa92 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:29
      Pociesze cię, NIGDY nie byłam za granicą i nigdy nie leciałam nawet samolotem. A jestem ciut starsza.
      • jest.sobota Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:32
        Ale dlaczego ??????
        • elenelda Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:40
          jest.sobota napisała:

> Ale dlaczego ??????

Może z powodów finansowych?
          • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:16
            elenelda napisała:

> jest.sobota napisała:
            >
            > > Ale dlaczego ??????
            >
            > Może z powodów finansowych?

Nie ma takiej możliwości by tylko z powodów finansowych ktoś nie był nigdy za granicą, bo tam bywa taniej niż u nas. No chyba że ktoś wcale nie podróżuje lub jest chronicznym bezrobotnym, ale to są przypadki skrajne.
            • elenelda Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 16:09
              mamkaantka napisała:

> elenelda napisała:
              >
              > > jest.sobota napisała:
              > >
              > > > Ale dlaczego ??????
              > >
              > > Może z powodów finansowych?
              >
              > Nie ma takiej możliwości by tylko z powodów finansowych ktoś nie był nigdy za
              > granicą, bo tam bywa taniej niż u nas.

Ty tak serio? Koszty paliwa/lotu, noclegu dla wielu są nie do przeskoczenia.
              • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:13
                elenelda napisała:

> mamkaantka napisała:
                >
                > > elenelda napisała:
                > >
                > > > jest.sobota napisała:
                > > >
                > > > > Ale dlaczego ??????
                > > >
                > > > Może z powodów finansowych?
                > >
                > > Nie ma takiej możliwości by tylko z powodów finansowych ktoś nie był ni
                > gdy za
                > > granicą, bo tam bywa taniej niż u nas.
                >
                > Ty tak serio? Koszty paliwa/lotu, noclegu dla wielu są nie do przeskoczenia.

Owszem jak jest nieogarnięty, to pewnie nie przeskoczy.....
                Ja na studiach nie miałam kasy, ale podróżować chciałam więc pojechaliśmy stopem w słowackie Tatry Tam założyliśmy plecakii z karimatą i śpiworem
                oraz puszkami z jedzeniem i chodziliśmy po górach śpiąc w bacówkach i schroniskach na podłodze. Niewygodne? Owszem, ale tego się nie pamięta tylko te niesamowite widoki....
                • angazetka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:17
                  Super, ale w wieku 45 lat mało kto ma ochotę na niewygodę w podróży.
                  • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:33
                    angazetka napisała:

> Super, ale w wieku 45 lat mało kto ma ochotę na niewygodę w podróży.
                    >
                    A to ciekawe.... Wystarczy że rzucę na grupie przyjaciół w wieku ok 45 lat że kupilam bilet lotniczy gdziekolwiek i od razu zbieta się grupa, Największa jak dotąd liczyła prawie 30 osób! Kto raz z nami gdziekolwiek poleci to jest już chętny na kolejne wyjazdy! Szczególnie teraz kiedy dzieci są już odchowane, większość ma stabilna sytuację materialną, uprawia rozne sporty i nadal jesteśmy ciekawi świata i lubimy się bawić. 40+ to najlepszy czas na podróże!
                    • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:13
                      ale nie każdego to kręci...mnie tylko zastanawiają wyjazdy ze szkoły. U mnie były wyjazdy nawet ze studiów-jakieś wyprawy na Słowacje, do Niemiec, bo w sumie było blisko.
                      • angazetka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:37
                        A u mnie się nie robiło. Ani na studiach, ani tym bardziej w liceum.
                        • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:39
                          ale ty chyba, ze ściany wschodniej jesteś, to może dlatego.
                          • angazetka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 14:30
                            Zwłaszcza UW jest na ścianie wschodniej.
                        • solarpowerprincess Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 19:50
                          Serio? Gdzie studiowałaś? Online w piwnicy?
                    • sol_13 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:24
                      40+ i macie odchowane dzieci?
                      Też jestem 40+ i obracam się wśród ludzi w podobnym wieku i nie, to nie są odchowane dzieci. Część ma nawet jeszcze przedszkolaki.
                      • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:35
                        sol_13 napisała:

> 40+ i macie odchowane dzieci?
                        > Też jestem 40+ i obracam się wśród ludzi w podobnym wieku i nie, to nie są odc
                        > howane dzieci. Część ma nawet jeszcze przedszkolaki.

My nie mamy przedszkolaków, dzieci w szkole średniej lub na studiach.
                        Nawet jeśli z nami gdzieś pojadą (co im się zdarza) to skupiają się na własnym towarzystwie
                        • alessa28 Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 22:43
                          mamkaantka napisała:

>
                          > My nie mamy przedszkolaków, dzieci w szkole średniej lub na studiach.
                          > Nawet jeśli z nami gdzieś pojadą (co im się zdarza) to skupiają się na włas
                          > nym towarzystwie

No jak masz 40 plus i dzieci na studiach to chyba zaciazylas mega wcześnie ,większość w tym wieku ma dzieci w przedszkolu i klasach 1-3
                          • dominika9933 Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 23:18
                            Niektórzy tak maja, co w tym złego?
                          • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 30.08.22, 06:34
                            alessa28 napisała:

> mamkaantka napisała:
                            >
                            >
                            > >
                            > > My nie mamy przedszkolaków, dzieci w szkole średniej lub na studiach.
                            > > Nawet jeśli z nami gdzieś pojadą (co im się zdarza) to skupiają się n
                            > a włas
                            > > nym towarzystwie
                            >
                            > No jak masz 40 plus i dzieci na studiach to chyba zaciazylas mega wcześnie ,wię
                            > kszość w tym wieku ma dzieci w przedszkolu i klasach 1-3

Czy naprawdę trzeba ci tłumaczyć że 40+ to wiek pomiędzy 40 lat a 49?
                          • heca7 Re: Wyjazdy zagraniczne 30.08.22, 09:12
                            alessa28 napisała:

> mamkaantka napisała:
                            >
                            >
                            > >
                            > > My nie mamy przedszkolaków, dzieci w szkole średniej lub na studiach.
                            > > Nawet jeśli z nami gdzieś pojadą (co im się zdarza) to skupiają się n
                            > a włas
                            > > nym towarzystwie
                            >
                            > No jak masz 40 plus i dzieci na studiach to chyba zaciazylas mega wcześnie ,wię
                            > kszość w tym wieku ma dzieci w przedszkolu i klasach 1-3

Że co?! Mam prawie 48 i córkę 20 letnią. Jakim cudem wyliczyłaś, że to było mega wcześnie zajście w ciążę?!
                • taki-sobie-nick Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:27
                  Ale takie rzeczy to się robi w czasach studenckich.

Nie wydaliście ani grosza w tej Słowacji?
                  • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:30
                    mieliśmy dopłaty z uniwerku
                    • taki-sobie-nick Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:31
                      No to fajnie, tylko po uniwerku już się tak nie da.
                      • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:35
                        wszystko się da, jeśli się chce. Nie ma co się zmuszać do wyjazdów
                        • taki-sobie-nick Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:37
                          Skończywszy uniwerek dostaniesz dopłatę z uniwerku? Bo o to mi chodziło. No chyba że pracujesz na tymże uniwerku.
                          • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:42
                            chodziło mi o to, że bardzo często w szkołach lub na studiach (jeśli ktoś studiował) organizowało się wyjazdy zagraniczne. Nawet w czasach głębokiej komuny, więc zastanawiam mnie, że chebella nigdy nie była poza granicami naszego kraju.
                  • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:43
                    taki-sobie-nick napisała:

> Ale takie rzeczy to się robi w czasach studenckich.
                    >
                    > Nie wydaliście ani grosza w tej Słowacji?

Owszem, podalam tylko przykład że jak ktoś naprawdę chce podróżować to można to robić minimalnym kosztem
                    Teraz oczywiście na taką słowacką wyprawę już bym nie pojechała, ale nada dużo podróżuje , a wszystkie wyprawy sana organizuję i wydaje na nie znacznie mniej niż klienci biur podróży, bo przez lata się tego nauczyłam.
                    • taki-sobie-nick Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:14
                      To był przykład, że TY mogłaś to zrobić minimalnym kosztem, na danym uniwerku, w danym czasie.

• panna.nasturcja Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 00:46
                      Uświadom sobie może, że niektórzy studiowali w czasach, gdy paszport na stałe mieszkał w urzędzie, o ile w ogóle istniał . Bo strasznie słabo ogarniasz sytuacje inne niż Twoja.
                      • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 20:11
                        nie przesadzajmy, nawet w czasie glębokiej komuni ludzie jeździli do demoludow, wasi rodzice do Bułgarii czy do NRD albo do Czechosłowacji.
                    • mysiulek08 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 01:13
                      tylko wiesz, nie wszedzie sie da tanim kosztem, stopem, pociagiem, tanimi liniami (ktore pewnie niedlugo juz pozostana 'tanie'), poza tym, nie kazdy chce/lubi warunki spartanskie byleby tylko 'zaliczyc' wyjazd zagraniczny, mnie np juz nie kreci jazda 1000-1500 km ze spaniem w aucie czy namiocie rozbitym przy pelni ksiezyca 🤣 poza tym sa miejsca gdzie bym za najwieksza doplata nie pojechala
                • taki-sobie-nick Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:32
                  Dużo was było?

Niektórzy boją się stopa.
              • nenia1 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 19:04
                elenelda napisała:

> Ty tak serio? Koszty paliwa/lotu, noclegu dla wielu są nie do przeskoczenia.

według mnie często hierarchia wartości. Owszem są ludzie biedni, ale są ludzie, których "w świat" nie ciągnie,
                więc nie jeżdżą. Są też tacy, którym zwyczajnie szkoda kasy na wyjazdy. Wolą kupić rzeczy, które są materialne,
                "zostają" fizycznie na dłużej, a po wyjeździe, no cóż, zostają rzeczy niematerialne, wyjeżdżasz, wydajesz kasę i wracasz głównie ze wspomnieniami. Ani tego nie widać, ani tego nie zamienisz czy nie sprzedasz.
                Jak ktoś faktycznie bardzo chce podróżować to ostatecznie znajdzie sposób, pewnie kosztem wygody, no ale coś za coś.
                • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:19
                  nenia1 napisała:

> elenelda napisała:
                  >
                  >
                  > > Ty tak serio? Koszty paliwa/lotu, noclegu dla wielu są nie do przeskoczen
                  > ia.
                  >
                  > według mnie często hierarchia wartości. Owszem są ludzie biedni, ale są ludzie,
                  > których "w świat" nie ciągnie,
                  > więc nie jeżdżą. Są też tacy, którym zwyczajnie szkoda kasy na wyjazdy. Wolą ku
                  > pić rzeczy, które są materialne,
                  > "zostają" fizycznie na dłużej, a po wyjeździe, no cóż, zostają rzeczy niemateri
                  > alne, wyjeżdżasz, wydajesz kasę i wracasz głównie ze wspomnieniami. Ani tego ni
                  > e widać, ani tego nie zamienisz czy nie sprzedasz.
                  > Jak ktoś faktycznie bardzo chce podróżować to ostatecznie znajdzie sposób, pewn
                  > ie kosztem wygody, no ale coś za coś.
                  Dokladnie tak!
                  Ja mam jednak odczucie, że tych ludzi nie tyle nie ciągnie, co się zwyczajnie boją, tego co dla nich obce, boją się że sobie za granicą nie poradzą, bo nie znają języka, bo drogo, boją się lotnisk, latania, wielkich miast itp
            • leosia-wspaniala Re: Wyjazdy zagraniczne 30.08.22, 09:29
              >bo tam bywa taniej niż u nas.

Ale trzeba się tam jeszcze dostać... Do tych naprawdę tanich krajów bilety już niekoniecznie są tanie, a nie każdy ma ochotę na urlop w Mińsku. Teraz ceny w Polsce szaleją, ale do niedawna większość Europy wcale nie była tańsza. Zresztą przy tym kursie złotówki to dalej nie jest.
        • majenkir Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 16:11
          A co to jest jakiś obowiązek wyjeżdżania???? Może nie lubi?
          • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:16
            majenkir napisała:

> A co to jest jakiś obowiązek wyjeżdżania???? Może nie lubi?
            >
            Może ktoś nie lubić, ale autorce wątku jest smutno z tego powodu, więc pewnie lubi
            • majenkir Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:30
              To nie było o Autorce tylko o
              chebellacosa92.
    • sabina211 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:33
      Też nigdy nie byłam w miejscach, które wymieniłaś. Absolutnie mnie to nie rusza. Z tych, gdzie byłaś, byłam tylko we Francji i to niemal trzydziści lat temu. Nie czuję potrzeby wyjeżdżania za granicę.
    • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:39
      Jak Ci smutno to w czym problem?
      Wybierz się do Portugalii, Włoch, Hiszpanii i Chorwacji
      Od siebie dodam, że warto, by mieć porównanie
      Ja już wiem, gdzie będę chciała latać na emeryturze, bo jedna z wysp skradła moje serce i w przeciwieństwie do wszystkich innych miejsc, gdzie byłam tylko raz, na ukochanej wyspie byłam 4 razy i wybiorę się tam ponownie.
      • angazetka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 16:23
        > jak Ci smutno to w czym problem?

Przecież napisała, że w pieniądzach.
    • beata985 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:40
      jest.sobota napisała:

> 1x Tunezja
      > 1x Teneryfa
      > 1x Francja
      > 1x Irlandia
      >
      > Czy ktoś zaliczył mniejszą ilość wyjazdów zagranicznych...?

Tak ....ja

> Nigdy nie byłam w Portugalii, we Włoszech, w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji...
      Też nie byłam

> A mam już prawie 45 lat...

Mam gorzej...50+ A do tego nie latam samolotem 😳🤦‍♀️😪

> Smutno mi uncertain
      A mi nie...no może troszkę...ale Jakoś przeżyję
    • nenia1 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 12:59
      A to jakiś konkurs na zaliczanie krajów? Bo od jakiegoś czasu mam takie wrażenie.
      Wchodzę sobie na jakieś blogi podróżnicze, żeby poczytać o miejscach gdzie się wybieram, otwieram przykładowo zakładkę "Europa" a tam w cholerę i trochę europejskich krajów. O fajnie, dużo podróżują.

Zacieram łapki bo lubię też poczytać o miejscach gdzie byłam otwieram "Francja" a tu..."weekend w Paryżu", no dobra, ktoś pozwiedzał Francję... to lecimy dalej, Norwegia "3 dni w Bergen" okazuje się, że na delegacji... Norwegia zwiedzona. No to może chociaż Węgry... otwieram "Budapeszt"...niecałe dwa dni, bo z Wizzarem taniej lecieć z Budapesztu do Moskwy no mistrzostwa świata. Węgry zwiedzone.
      Więc już tak tylko z ciekawości otwieram "Rosja" i no nie było zaskoczenia, oczywiście "Moskwa", Rosja odhaczona.

Czym się więc martwisz, toż w miesiąc takim sposobem, no może w dwa, zwiedzisz całą Europę.
      • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:12
        off top - blogi podróżnicze to zwykle porażka
        • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:15
          Opinie w Internecie to też jakaś masakra tak są niezgodne z prawda
          przykładowo byliśmy teraz na wyjeździe i był taki szlak Trekkingowy
          W necie opinie pełna grozy miejscowi też opinie pełne grozy jak to trudno
          weszliśmy od razu spotkaliśmy rodziny z dziećmi
          I to był spacerek
          jedyna trudność to była na jednym odcinku Stroma szeroka droga Gliniana po której rzeczywiście było ślisko no ale ludzie kto się boi drogi?????dorośli ludzie nie umieli zejść po drodze ?????
          • audiatur.et.altera.pars Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 17:58
            krolewska.asma napisała:

> jedyna trudność to była na jednym odcinku Stroma szeroka droga Gliniana po któr
            > ej rzeczywiście było ślisko no ale ludzie kto się boi drogi?????dorośli ludzie
            > nie umieli zejść po drodze ?????

Sorry za pytanie, ale jeszcze nie znam wszystkich osób i wszystkich tutejszych zwyczajów,

Jesteś tutaj takim głupkiem forumowym, tak?
            • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:38
              Nie mieliśmy żadnego głupka dopóki ty nie przyszłaś.
              Jak wrażenia, nie wolisz pisać na pudelku?
            • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:00
              hahaha, tak jest
            • suki-z-godzin Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:06
              Przyganial kociol garnkowi.
              • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:14
                przybij piątkę
                • suki-z-godzin Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 22:15
                  A prosz!
        • nenia1 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 14:35
          chococaffe napisała:

> off top - blogi podróżnicze to zwykle porażka
          >
          te dawniejsze jeszcze nie, zdarzało mi się znaleźć miejsca do których
          przewodnik by nie zaprowadził.
          Ale to obecne coraz częściej są takie właśnie jak pisałam wyżej - jakieś duże znane miasto i zwiedzony
          cały kraj. I połowa zdjęć to ona w jakiejś długiej rozwianej sukni na moście, na tle wieży Eiffla czy Koloseum.
          • princesswhitewolf Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 16:27
            Byl tez taki trend by sie fotografowax na tle jakiegos slynnego zabytku od tylu z golym tylkiem.... Dzieki bogu ta moda minela
          • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:11
            I połowa zdjęć to ona w jakiejś długiej rozwianej sukni na moście, na tle wieży Eiffla czy Koloseum

I odkrywanie tajemnic .. "Paryż jest stolicą Francji"
    • sandy_cheeks Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:05
      Luz, ja znam ~35latków i kilkoro emerytów, którzy nigdy nie byli za granicą. Mój osobisty konkubin dopóki nie zaczęłam go ciągnąć ze sobą do ok. 30 roku życia był tylko na Litwie na pielgrzymce, także u ciebie nie ma tragedii 😉
    • volta2 Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:16
      wyjazdy zagraniczne są przereklamowane
      latam i latam i jak na razie jest może jedno miejsce, które wygrywa z moim osiedlem i miastem.

a jeszcze to całe pakowanie i rozpakowywanie, spowiadanie się służbom celnym (znowu mnie przeszukiwali) skąd wracasz i co wieziesz, żadna przyjemność.

• mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 18:24
        volta2 napisała:

> wyjazdy zagraniczne są przereklamowane
        > latam i latam i jak na razie jest może jedno miejsce, które wygrywa z moim osie
        > dlem i miastem.
        >
        > a jeszcze to całe pakowanie i rozpakowywanie, spowiadanie się służbom celnym (z
        > nowu mnie przeszukiwali) skąd wracasz i co wieziesz, żadna przyjemność.
        >

Skoro twoje osiedle wygrywa ro turystka z ciebie żadna, więc faktycznie lepiej tam już zostać
        • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:01
          no bo ona w Afryce głównie siedzi...
      • sylwus34 Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 22:20
        Mieszkasz w Warszawie?🧐
        • volta2 Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 22:45
          dziś już tak
    • dni_minione Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:20
      Chłop 45+ z wątku u mieszkaniu z rodzicami był tylko w Czechach i na Słowacji wink I nigdy nie leciał samolotem. Bo nie potrzebował.
      • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:02
        o chryste..
    • katriel Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:21
      Jeżeli tak ci zależy akurat na "zagraniczności" wyjazdu, dlaczego nie pojedziesz sobie na przykład do Niemiec, Czech, Słowacji albo Litwy (zależy z której strony Polski mieszkasz)? Choćby rowerem albo autostopem, jeśli na bilet na pociąg ani na paliwo też cię nie stać. Od razu będzie ci weselej.
    • princesswhitewolf Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 13:37
      Jak sobie pomysle o lotnisku i szarpaniu sie z walizami to mi sie niedobrze robi. ...

Do Francji jade pociagiem, szukajac roboty robie wszystko by nie bylo koniecznosci wyjazdow.

Moja choroba zaczela sie jak pracowalam w pewnej korporacji ktora wymagala ciaglego latania. Nie wiedzialam budzac sie gdzie jestem. Nigdy wiecej
      • mysiulek08 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 01:16
        nawet Cie rozumiem, musze leciec do PL i slabo mi sie robi ile czasu to teraz bedzie trwalo
        • princesswhitewolf Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 12:06
          Dzięki ze chociaz jedna. Ja nie rozumiem tego ze ktos lubi lotniska i loty
          • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 12:25
            Nie znam chyba nikogo poza paroma pasjonatami, ale to czasami smutna konieczność
            • princesswhitewolf Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 13:24
              No ja znam jedna co wrecz chciala pracowac w dziedzinie.UKonczyla transport lotniczy i...zostala ksiegowa
              • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 13:26
                Ja tez znam parę - ale to, jak napisałam, pasjonaci lotnictwa w ogóle.
          • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 13:26
            Princess dla dziecka gdzieś pojedź

Ja tez nienawidzę lotów ale się przemogłam i latam
          • mysiulek08 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 15:39
            nie lubie, co poradze, dla mnie to strata czasu (na lotniskach) szczegolnie, ze ode mnie jednak np do eurooy jest daleko 😎 i czekanie na kolejne polaczenia, chocby i 'salonikach vipowskich' (na dlugie dystanse staram sie latac biznes lub premium) mnie wykancza, a teraz widze, ze lot do PL to nawet 72h z trzema przesiadkami i godzinami na lotnisku 🤦‍♀️

wymyslismy sobie kiedys antarktyde ( nie wielkim linowcem) i teraz bez problemu dojedziemy autem do punktu poczatkowego 😉
            • imponderabilia22 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 16:03
              mysiulek08 napisała:

> nie lubie, co poradze, dla mnie to strata czasu (na lotniskach) szczegolnie, ze
              > ode mnie jednak np do eurooy jest daleko 😎 i czekanie na kolejne polaczenia,
              > chocby i 'salonikach vipowskich' (na dlugie dystanse staram sie latac biznes lu
              > b premium) mnie wykancza, a teraz widze, ze lot do PL to nawet 72h z trzema pr
              > zesiadkami i godzinami na lotnisku 🤦‍♀️
              >
              > wymyslismy sobie kiedys antarktyde ( nie wielkim linowcem) i teraz bez problem
              > u dojedziemy autem do punktu poczatkowego 😉
              >

A zadam pytanie, skoro dla Ciebie to strata czasu, To co robisz w wolnym czasie?
              • mysiulek08 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 16:09
                jade nad morze, pod wulkan, poszwendac po ktoryms bliskim parku narodowym, poleguje z kotami, czytam ksiazki ( papierowe, nie znosze ebookow i audio), itp

jak masz np 9h przerwe na czekanie na polaczenie, w nocy, to ilez mozna jesc albo lezec u kosmetyczki albo nety przegladac?
              • srubokretka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 16:10
                okupacja emama ;D
              • mysiulek08 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 16:55
                i nie lubie byc traktowana jak przestepca/terrorysta, nie znosze jak ktos obcy dotyka moich rzeczy i przeprowadza sledztwo 'po co, dlaczego, wjezdzam do tego kraju'

poza tym sa rejony swiata, gdzie za zadne pieniadze nie pojadze ( np afryka, kraje arabskie, chiny, indie)

co zas do meritum watku, lubie podrozowac, w miare komfortowo, nie lubie za to latac
                • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 20:08
                  cóż Ameryka płd,. też do najbezpieczniejszych rejonów nie należy, a tam mieszkasz...
                  • mysiulek08 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 20:15
                    ale mi nie chodzi o bezpieczenstwo tylko o zupelnie inne sprawy
    • fandorina Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 16:06
      Ja mam 42 lata i byłam :
      1x Włochy ( W LO)
      1x Turcja
      1x Grecja
      1x Gran Canaria (Hiszpania)
      1× Irlandia
      I Budapeszt na 1 dzień to się chyba nie liczy.
      Czy żałuję że tak mało podrozowałam? Trochę, ale podróże zagraniczne mnie stresują.Ale mam marzenia podróżnicze-Gruzja, Norwegia, Szwecja, Rumunia i Szkocja. Liczę że pomimo lęków uda się tam pojechać.
    • simply_z Re: Wyjazdy zagraniczne 27.08.22, 21:08
      ja byłam wiele razy ale często w tym samym kraju, tylko w innych miejscach. Dobrze mam zwiedzoną Hiszpanię, Portugalię, trochę Włoch, poszczególne wyspy itd. ale w wielu krajach nie byłam.
    • potworia116 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 00:32
      Ja akurat podróżowałam sporo, ale moje marzenie o zwiedzaniu Japonii staje się coraz bardziej odległe. I czasem mi z tego powodu smutno. Ale mam na to sposób - kupuję, albo wypożyczam kolejną książkę japonistyczną, powieść, poezję, eseistykę, coś kulturoznawczego, podróżniczego, album o sztuce lub modzie. Smutek się wtedy jakoś, bo ja wiem, zmiękcza, marzenie żyje.
      Może zamiast smucić się tak ogólnie, skoncentruj zainteresowania na jednym miejscu, regionie, mieście. Pojedziesz, albo nie pojedziesz, nie znam wagi twoich ograniczeń i stopnia determinacji. Ale horyzonty poszerzysz z pewnością i to bardziej niż gdybyś pełnymi garściami czerpała z dobrodziejstw masowej turystyki.
      • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 00:36
        100/100

p.s. m.in. tak przetrwałam pandemię
    • srubokretka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 03:45
      Podroze pieknie wychodza na zdejciach, a w rzeczywistosci bokiem.

Sama nie lubie jezdzic , a jak z kims wyjade to sa zgrzyty. Ja na wyjazdach dostaje adhd i malo kto nadaza, Jestem spontaniczna, a wiekszosc ludzi ktorych znam chce miec wszystko zaplanowane, szczegolnie lezenie na lezaku...
      Jak mnie nachodza takie smety jak ciebie, to staram sobie przypomniec wszystkie negatywne sytuacje, ktore mnie spotkaly na wyjazdach i po godzinie jestem uzdrowiona.
      Jak patrze na zdjecia z wakacji to nie widze tych usmiechow, palm i lazurowych wybrzezy.... widze spalona skore po 2 godzinach na sloncu (moge ci zademonstowac meza kolezaki dekolt. Nie wiem czy wyszczerzyla zeby z radosci czy bolu) i 5 dni unikania slonca w resort, w ktorym po 2 dniach mozna umrzec z nudow, a palmy sa postrzepione od wiatru. Powrot przez 2 dni, bo loty zostaly opoznine, walizki zgubione.
      itd itp brrrrr
      • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 06:34
        srubokretka napisał:

> Podroze pieknie wychodza na zdejciach, a w rzeczywistosci bokiem.
        >
        > Sama nie lubie jezdzic , a jak z kims wyjade to sa zgrzyty. Ja na wyjazdach dos
        > taje adhd i malo kto nadaza, Jestem spontaniczna, a wiekszosc ludzi ktorych zna
        > m chce miec wszystko zaplanowane, szczegolnie lezenie na lezaku...
        > Jak mnie nachodza takie smety jak ciebie, to staram sobie przypomniec wszystkie
        > negatywne sytuacje, ktore mnie spotkaly na wyjazdach i po godzinie jestem uzdr
        > owiona.
        > Jak patrze na zdjecia z wakacji to nie widze tych usmiechow, palm i lazurowych
        > wybrzezy.... widze spalona skore po 2 godzinach na sloncu (moge ci zademonstowa
        > c meza kolezaki dekolt. Nie wiem czy wyszczerzyla zeby z radosci czy bolu) i 5
        > dni unikania slonca w resort, w ktorym po 2 dniach mozna umrzec z nudow, a pal
        > my sa postrzepione od wiatru. Powrot przez 2 dni, bo loty zostaly opoznine, wa
        > lizki zgubione.
        > itd itp brrrrr

Takie osoby jak ty nigdzie nie powinny wyjeżdżać ani same, ani z innymi, bo psują innym wakacje Masz rację, siedź w domu
      • imponderabilia22 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 12:07
        srubokretka napisał:

> Podroze pieknie wychodza na zdejciach, a w rzeczywistosci bokiem.
        >
        > Sama nie lubie jezdzic , a jak z kims wyjade to sa zgrzyty. Ja na wyjazdach dos
        > taje adhd i malo kto nadaza, Jestem spontaniczna, a wiekszosc ludzi ktorych zna
        > m chce miec wszystko zaplanowane, szczegolnie lezenie na lezaku...
        > Jak mnie nachodza takie smety jak ciebie, to staram sobie przypomniec wszystkie
        > negatywne sytuacje, ktore mnie spotkaly na wyjazdach i po godzinie jestem uzdr
        > owiona.
        > Jak patrze na zdjecia z wakacji to nie widze tych usmiechow, palm i lazurowych
        > wybrzezy.... widze spalona skore po 2 godzinach na sloncu (moge ci zademonstowa
        > c meza kolezaki dekolt. Nie wiem czy wyszczerzyla zeby z radosci czy bolu) i 5
        > dni unikania slonca w resort, w ktorym po 2 dniach mozna umrzec z nudow, a pal
        > my sa postrzepione od wiatru. Powrot przez 2 dni, bo loty zostaly opoznine, wa
        > lizki zgubione.
        > itd itp brrrrr

Z jednej strony ADHD a z drugiej nie jeździsz w ogóle... Kupy się to nie trzyma... Osoba ciekawa świata, nawet gdyby trafiła gdzie z ludźmi leżącymi cały dzień na leżakach, odpalilaby internet, ogarnęła logistykę i zaplanowała sobie fajna wycieczkę w okolicy. Poza tym takie rzeczy uzgadnia się przed wyjazdem. A tak to masz pretensje, że ktoś chce poleżeć. Jego prawo.
        • srubokretka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 13:43
          Moja pierwsza zagraniczna wycieczka byla do Chorwacji z 2 znajomymi. Pole namiotowe, nie bylo wtedy komorek, ani netu. . Piersze 3 dni dostosowywalam sie i grzecznie czekalam az chopaki zedyduja sie na zwiedzanie. 3 dni spali do 12, ja do 6, pozniej nie mogli sie dogadac gdzie chca isc. Jak juz wychodzilismy to byla 2, a o 6-7 lalo, wiec na zwiedzanie (czyli szukanie rakiji i jedzenia) bylo kilka h, a na zabytki, ktore ich nie interesowaly nie bylo wogole czasu. 4 dnia postanowilam sama pojsc. Uprzedzilam ich wieczorem, ale jak sie okazalo oni nie pamietali i mysleli, ze sie zgubilam. Byla awantura, ale nastepnego dnia udalo im sie wstac wczesniej i pojechalismy do Rieki.

Ostania wycieczka do N Carolina ze znajoma i jej dziecmi. 15 minut stalismy i nie moglismy sie dogadac, ktora opcje zwiedzania jaskini wybrac. Moja rodzina i jej dzieci chcielismy opcje z przeciskaniem sie przez szczeliny (czolganie), a ona nie chciala sie na to zgodzic. Pierwszy zgrzyt. Pozniej wycieczka rowerowa. Tez nie chiala sie zgodzic, ale w koncu jej dzieciaki wygraly. Dopiero kilka tyg. po powrocie przyznala mi sie,ze ma jakies leki, mizofobie oraz nie zdawala sobie sprawy, ze jej dodatkowe kg , ktore pojawily sie podczas pandemii beda ja tak meczyc i stad te nieporozumienia podczas wycieczki.

> pretensje, że ktoś chce poleżeć. Jego prawo.

Zazwyczaj, jak ludzie ogladaja zdjecia w necie, to by pojechali i tu, i tu, i tam. Na miejscu okazuje sie , ze po 2h padaja na pysk i nic im sie juz nie chce oprocz chodzenia od hotelu do restauracji.

> Osoba ciekawa świata.... z ludźmi leżącymi cały dzień na leżakach, odpalilaby internet, ogarnęła logistykę...

Wiesz co wiekszosc moich znajomych chce wyjezdzac teraz? Do zamknietych osrodkow wczasoowych np w Meksyku. Nikt mnie na wycieczke za mury nie wypusci, a ja nie bede sie upierac, zeby im humoru nie psuc.
          • szpil1 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 16:01
            srubokretka napisał:

> . Piersze 3 dni dostosowywalam sie i gr
            > zecznie czekalam az chopaki zedyduja sie na zwiedzanie.

No, niestety, jak towarzystwo nie ma podobnych priorytetow to wyjazd zj...y. Miałam tak na urlopie w Niemczech, ja chciałam zwiedzać, oni siedzieć w hotelu z nosem w telefonie. Po co im ten wyjazd był to ja nie wiem.
            • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 16:52
              szpil1 napisała:

> srubokretka napisał:
              >
              > > . Piersze 3 dni dostosowywalam sie i gr
              > > zecznie czekalam az chopaki zedyduja sie na zwiedzanie.
              >
              > No, niestety, jak towarzystwo nie ma podobnych priorytetow to wyjazd zj...y.
              > Miałam tak na urlopie w Niemczech, ja chciałam zwiedzać, oni siedzieć w hotelu
              > z nosem w telefonie. Po co im ten wyjazd był to ja nie wiem.

Pod tym względem wyjazdy z grupą przyjaciół są lepsze, bo jak chcesz to leżysz sama na leżaku, a jak chcesz zwiedzać to zawsze znajdziesz towarzystwo. Myślę że min dlatego nasze wyjazdy są takie fajne, że nikt nikogo do niczego nie zmusza Ja oczywiście mam plan zwiedzania na każdy dzień, ale rzucam hasło kto chce może dołączyć a jak ktoś nie chce to robi co mu się podoba i dotyczyło to również dzieci, oczywiście w odpowiednim wieku.
              W życiu bym nie chciała by ktoś mnie na siłę gdzieś ciągnął
              • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 17:01
                Mam na myśli większe grupy, w naszym przypadku srednio 20 osób Jak mój syn z nami latał to starałam się zawsze by miał towarzystwo rówieśników, dzięki temu nawet w liceum chętnie z nami latał, a na wakacjach miał luz totalny, czasem rzadko się widzieliśmy, bo z kolegami chodzili własnymi ścieżkami, a na ostatnim wspólnym wyjeździe to nawet auto sobie sami wynajęli, bo jeden z chłopców miał odpowiedni wiek.
                • srubokretka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 19:07
                  > Mam na myśli większe grupy, w naszym przypadku srednio 20 osób

To masz szczescie lub nie przejmujesz sie za bardzo.
                  Moj wypad nad jezioro kilka lat temu. Ponad 20osob. Jedna z rodzin nie chciala za wjazd zaplacic 20$, bo stwierdzili ze wlasciciel obozowiska i tak jest bogaty. Sami zarabiaja lacznie 300K$ rocznie. Oni w nocy sie zmyli, a wlasciciel przyszedl do nas nastepnego dnia. Mnie takie akcje psuja wyjazd i nie potrafie o nich zapomniec. Ferment zostal i juz nie daje znac tej rodzinie jak gdzies jedziemy.

• srubokretka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 19:10
              > oni siedzieć w hotelu z nosem w telefonie. Po co im ten wyjazd był to ja nie wiem.

Tez nie jestem tego zrozumiec. Meczyc sie w podrozy, placic kupe kasy (zostaje to za granica) i robic to co by mogli robic na wersalce w swoim bloku.
          • heca7 Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 20:57
            W życiu, pod żadnym pozorem bym nie weszła do jaskini, w której musiałabym się czołgać. Atak klaustrofobii murowany. I paniki. Oglądałam kiedyś taki program, facet utknął tak w jaskini. Zawiesił się na klatce piersiowej i nie mógł się ani cofnąć ani do przodu. Próbowano go wyciągnąć przywiązując linę. Niestety , choć było blisko pękła. Kolejnej próby już nie podjęto i facet się udusił. Dziękuję ale za Chiny Ludowe. Mogę zwiedzać jaskinie typu Niedźwiedzia, Raj, Postojną , Skocjanskie, lodowe w Austrii ale na stojąco i bez przeciskania tongue_out
            • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 21:01
              podobno (nie wiem) piramidy w Egipcie tak się zwiedza - na czworakach w tunelu.
              • leanne_paul_piper Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 21:09
                chococaffe napisała:

> podobno (nie wiem) piramidy w Egipcie tak się zwiedza - na czworakach w tunelu.
                >

Nieee, można się normalnie wyprostować, przynajmniej w tej, w której byłam. W podziemnym mieście w Kapadocji też nie na czworakach, chociaż czuć, że to podziemne miasto.
                Ale takie czołganie się to mógłby być fajny survival nawetwink.
                • krolewska.asma Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 21:10
                  Ale to prawda
                  W tej największej co ha byłam idziesz na czworakach i dopiero w tej komnacie można się wyprostować
                • chococaffe Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 21:11
                  Ale takie czołganie się to mógłby być fajny survival nawetwink.

Obejdzie się. Od czasu kiedy miałam rezonans juz wiem, ze mam klasutrofobię
            • mamkaantka Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 21:06
              heca7 napisała:

> W życiu, pod żadnym pozorem bym nie weszła do jaskini, w której musiałabym się
              > czołgać. Atak klaustrofobii murowany. I paniki. Oglądałam kiedyś taki program,
              > facet utknął tak w jaskini. Zawiesił się na klatce piersiowej i nie mógł się an
              > i cofnąć ani do przodu. Próbowano go wyciągnąć przywiązując linę. Niestety , ch
              > oć było blisko pękła. Kolejnej próby już nie podjęto i facet się udusił. Dzięku
              > ję ale za Chiny Ludowe. Mogę zwiedzać jaskinie typu Niedźwiedzia, Raj, Postojną
              > , Skocjanskie, lodowe w Austrii ale na stojąco i bez przeciskania tongue_out
              >
              Ja też
            • srubokretka Re: Wyjazdy zagraniczne 29.08.22, 15:44
              > W życiu, pod żadnym pozorem ....

I masz do tego prawo. Wycieczki po jaskiniach w Usa sa jednymi z najbezpieczniejszych z powodow prawnych. Nikt nie zaproponuje ci szklanki wody bez upewnienie sie , ze nie znajdziesz przyczyny, zeby go wziac do sadu. Pilnuja zwiedzajacych jak matki dwulatkow.
              Poza tym, czy pakujesz sie na wycieczke z osobami, o ktorych wiesz, ze sa bardzo aktywne i robia rozne dziwne rzeczy a pozniej ich wstrzymujesz, bo masz np fobie?? Ona wiedziala jak my spedzamy czas i to byl jej pomysl zeby razem wyjechac, bo chciala rozruszac swoje dzieci.
    • default Re: Wyjazdy zagraniczne 28.08.22, 11:43
      Ja nie byłam nigdzie poza Europą, a i w samej Europie też nie za wiele: Czechy, Słowacja, Austria, Niemcy, Francja, Wlk Brytania, Włochy (tu najwięcej razy), Słowenia, Litwa. Byłam w Moskwie i na Krymie jeszcze w czasach ZSRR. No i w Turcji.
      To tyle. Ostatni raz byłam za granicą chyba z 10 lat temu. I wcale mnie nie ciągnie. Może tylko fiordy norweskie chciałabym zobaczyć. Ale nie na tyle, by się zebrać i pojechać 🙂 Chociaż przeszkód finansowych nie mam. Tylko nie chce mi się dupy ruszyć 😄

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka