Dodaj do ulubionych

Wzrok-badanie-Warszawa

01.09.22, 20:19
Muszę skontrolować wzrok pod kątem zaćmy, jaskry albo innego goowna Gdzie pójść w Warszawie żeby zrobić porządnie badania?
Obserwuj wątek
    • lea_233 Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 20:23
      "Rentgenolodzy" na Waryńskiego. Ostatnio robiłam, też z polecenia.
      • panna_lila Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 21:04
        ale kogoś konkretnego polecasz?
        • en10 Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 21:31
          Świat oka lub centrum oka. Na Merliniego w każdym razie.
    • ichi51e Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 21:50
      Na Merliniego. Ja tam miałam laser bardzo polecam. Świat oka - w życiu mnie nikt tak nie zbadał i mojego oka jak tam.
      • panna_lila Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 22:02
        dziękujęsmile Jak będę miała pytania o ten laser, to wrócę do Ciebie, jeśli możnasmile
      • panna_lila Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 22:07
        chciałabym się umówić do nich na badanie i w sumie to nie wiem co powinnam wybrać?sad
        optyk u którego byłam powiedział, że powinnam przebadać oczy pod katem zaćmy, jaskry..... (był problem z ustawieniem szkieł) ...i nie wiem jakie badanie zrobić, żeby się uspokoićsmile
        • ichi51e Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 23:30
          Teraz nie sprawdzę (ja trafiłam tam ze względu na wiek i bardzo duża wadę wzroku - okazało się ze powinnam mieć regularnie oglądana siatkówkę bo statystycznie… i akurat jakoś orto dziecka poleciałam mi dr Golebiewska jako specjalistę od siatkówki) ale tam to było tak ze zanim trafiłam do doktor to techniczni zrobiły mi X różnych badań i do doktor już trafiłam z całym plikiem. Ona sobie przejrzała wzięła się za oglądanie oka przez soczewkę i wyszły mi różne deformacje ubytki itd sad laser nie jest przyjemny ale tez nie jest bolesny kilka błysków i tyle. Teraz chodzę kontrolnie.
          Ja bym tam zadzwoniła i zapytała kogo polecają w twojej sytuacji.
    • swinka-morska Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 22:07
      Swiat Oka na Merliniego tez polecam.
      Zaćmę to Ci lekarz wypatrzy przy zwykłym badaniu dna oka, z jaskrą jest bardziej skomplikowana sprawa i potrzeba większej ilości badań. Tego raczej nie zrobisz za jednym razem.
      • panna_lila Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 22:23
        to jak przy zwykłym badaniu, to może na NFZ,, żeby niepotrzebnie nie wyskakiwać z kasy?
      • sasha_m Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 23:30
        swinka-morska napisała:

> Tego raczej nie zrobis
        > z za jednym razem.

Da się wykluczyć za jedną wizytą, po to są te pakiety jaskrowe. Natomiast przy podejrzeniu jaskry robi się dodatkowe badania, np. dobowy bilans ciśnienia i to rzczeczywiscie trwa. Na UBM też są kolejki, bo jest niewielu specjalistów od USG oka.
    • koronka2012 Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 22:54
      Cześć takich badań Medicover zleca w Medilens, mają dobry sprzęt i kilka placówek.
      Cześć robię w ich placówkach, na Inflanckiej np.
      moim zdaniem lepiej robić to w placówce która specjalizuje się w chorobach oczu.
    • sasha_m Re: Wzrok-badanie-Warszawa 01.09.22, 23:16
      Ja chodzę do Instytutu Oka przy Al. Niepodległości. Na pierwszy raz wykupiłam sobie pakiet jaskrowy, teraz raz na jakiś czas robię tam zlecane badania kontrolne. Syn był na ogolnej konsultacji okulistycznej. Nie mam zastrzeżeń, przyjemnie, nowocześnie, kontaktowi lekarze, nie siedzi się godzinami w kolejkach do różnych badań.
      Większość poradni okulistycznych ma pakiety jaskrowe.
    • kropkaa Re: Wzrok-badanie-Warszawa 02.09.22, 01:06
      Jest poradnia dla osób niewidomych i słabowodzących na Karmelickiej. Na NFZ. W tej chwili terminy na luty. Skierowanie potrzebne. To miejsce jest polecane z tego, co słyszałam (sama nie korzystałam).
    • myfaith Re: Wzrok-badanie-Warszawa 02.09.22, 08:59
      Megalens w Warszawie na Puławskiej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka