15.09.22, 20:37
Dzień dobry, dziewczynki!
Miałyście u siebie w firmach do czynienia? Konkretne udowodnione przypadki, które znalazły potwierdzenie w sądzie? Podobno brać adwokacka ma już wyostrzony węch odnośnie zwykłych prób wyłudzeń kasy że strony zwolnionych pracowników, którzy nagle zpadli w traumę po mobbingu, którego to wcześniej nikomu nie zgłaszali.
Obserwuj wątek
  • profes79 Re: Mobbing 15.09.22, 21:51
   Było. Byłą grubsza sprawa, która zakończyła się tym, że poleciały głowy osób odpowiedzialnych bądź przymykających oczy i w pewnych miejscach sytuacja się uzdrowiła - bo sprawa się zrobiła takiego kalibru, że nie dało się już tego dłużej zamiatać. Ale to było ładnych parę lat temu. W szczegóły nie wchodzę bo sprawa była na tyle medialna, że dałoby się zidentyfikować miejsce przy odrobinie wysiłku.
  • aqua48 Re: Mobbing 16.09.22, 12:41
   Tak, kolega oddał sprawę do sądu. Innemu się nie opłacało, bo szybko znalazł inną pracę, koleżanka przeniosła się do innego działu. I ja też byłam mobbingowana. Ale nie wpadłam w traumę tylko rzuciłam wypowiedzenie.
   • kokokoko_euro_spoko Re: Mobbing 16.09.22, 16:52
    Wszyscy troje byliście mobbingowani w ten sam sposób. Napiszesz, co to było?
  • kachaa17 Re: Mobbing 16.09.22, 20:52
   U mnie był mobbing w pracy ale nikt z tym nic nie zrobił. Ja w pewnym momencie po tym jak mnie szef opie... z góry na dół zupełnie bezpodstawnie uznałam, że zostałam złamana, że powinnam odejść ale jej odeszłam. Pracuję tym nadal. Szef go jakimś czasie zmienił swoje zachowanie. Przemocowiec zaczął stosować NVC - porozumienie bez przemocy ale ja dobrze pamiętam co zrobil i każdy kontakt z nim jest dla mnie pełen napięcia i czuję lęk. Że znowu będę się czuła strasznie bezwartościowa.
  • grawruletke Re: Mobbing 16.09.22, 21:04
   Ja doświadczyłam mobbingu. Mobbingował mnie nie przełożony a współpracownik, który miał mnie wdrażać. Zwolniłam się.
  • taje Re: Mobbing 16.09.22, 21:35
   Myślisz, że mobbing niepotwierdzony wyrokiem sadowym nie istnieje?

   No to podobnie jak wszelkie formy wyzysku i pomiatania pracownikiem. Gwałt też pewnie nie istnieje dopóki wyroku nie ma.
   • princesswhitewolf Re: Mobbing 16.09.22, 22:13
    Większość właśnie załatwia się wewnętrznie spłacając pracownika i unikając sądu. 90 proc spraw nie trafia do sądu.
    • taje Re: Mobbing 16.09.22, 22:18
     No właśnie, w tym rzecz...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka