15.09.22, 20:37
Dzień dobry, dziewczynki!
Miałyście u siebie w firmach do czynienia? Konkretne udowodnione przypadki, które znalazły potwierdzenie w sądzie? Podobno brać adwokacka ma już wyostrzony węch odnośnie zwykłych prób wyłudzeń kasy że strony zwolnionych pracowników, którzy nagle zpadli w traumę po mobbingu, którego to wcześniej nikomu nie zgłaszali.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Mobbing 15.09.22, 21:51
      Było. Byłą grubsza sprawa, która zakończyła się tym, że poleciały głowy osób odpowiedzialnych bądź przymykających oczy i w pewnych miejscach sytuacja się uzdrowiła - bo sprawa się zrobiła takiego kalibru, że nie dało się już tego dłużej zamiatać. Ale to było ładnych parę lat temu. W szczegóły nie wchodzę bo sprawa była na tyle medialna, że dałoby się zidentyfikować miejsce przy odrobinie wysiłku.
    • aqua48 Re: Mobbing 16.09.22, 12:41
      Tak, kolega oddał sprawę do sądu. Innemu się nie opłacało, bo szybko znalazł inną pracę, koleżanka przeniosła się do innego działu. I ja też byłam mobbingowana. Ale nie wpadłam w traumę tylko rzuciłam wypowiedzenie.
      • kokokoko_euro_spoko Re: Mobbing 16.09.22, 16:52
        Wszyscy troje byliście mobbingowani w ten sam sposób. Napiszesz, co to było?
    • kachaa17 Re: Mobbing 16.09.22, 20:52
      U mnie był mobbing w pracy ale nikt z tym nic nie zrobił. Ja w pewnym momencie po tym jak mnie szef opie... z góry na dół zupełnie bezpodstawnie uznałam, że zostałam złamana, że powinnam odejść ale jej odeszłam. Pracuję tym nadal. Szef go jakimś czasie zmienił swoje zachowanie. Przemocowiec zaczął stosować NVC - porozumienie bez przemocy ale ja dobrze pamiętam co zrobil i każdy kontakt z nim jest dla mnie pełen napięcia i czuję lęk. Że znowu będę się czuła strasznie bezwartościowa.
    • grawruletke Re: Mobbing 16.09.22, 21:04
      Ja doświadczyłam mobbingu. Mobbingował mnie nie przełożony a współpracownik, który miał mnie wdrażać. Zwolniłam się.
    • taje Re: Mobbing 16.09.22, 21:35
      Myślisz, że mobbing niepotwierdzony wyrokiem sadowym nie istnieje?

No to podobnie jak wszelkie formy wyzysku i pomiatania pracownikiem. Gwałt też pewnie nie istnieje dopóki wyroku nie ma.
      • princesswhitewolf Re: Mobbing 16.09.22, 22:13
        Większość właśnie załatwia się wewnętrznie spłacając pracownika i unikając sądu. 90 proc spraw nie trafia do sądu.
        • taje Re: Mobbing 16.09.22, 22:18
          No właśnie, w tym rzecz...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka