Dodaj do ulubionych

Bezpieczny kurier

21.09.22, 17:43
Jak wysłać ważną przesyłkę? Chodzi mi o pewnego kuriera, jakieś ubezpieczenie? Potwierdzenie? Z tego co pamiętam, to np. testy gimnazjalne były wysyłane przez pocztę (pocztex)
Obserwuj wątek
    • alfa36 Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:13
      Up, a może podpowiecie, jak wysłać, żebym miała pewność, że trafi do rąk własnych adresata a po drodze nic z tym się nie stanie. Albo pojadę 200 km (plus powrót) albo zaufam kurierowi🤔
      • alpepe Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:14
        Powiedz, co konkretnie, to ci podpowiemy.
      • mysiulek08 Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 21:07
        jest dostepna opcja "odbior w oddziale" (u nas bardzo popularna) wtedy nikomu innemu niz adresat przesylki nie wydadza
    • alpepe Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:15
      I generalnie to świetne doświadczenia mam z UPS. Zapłacisz jak za zboże, ale sądzę, że warto..
    • krwawy.lolo Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:20
      Nikt Ci nie podpowie. Jeśli oczywiście ma chociaż resztki szacunku do siebie. Dlatego, że nikt Ci nie zagwarantuje, że przesyłka w ogóle dojdzie.
      • krwawy.lolo Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:22
        A jeżeli to takie ważne, 200 km w pół dnia do zrobienia.
        • krwawy.lolo Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:22
          400, przepraszam
          • krwawy.lolo Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:24
            Ale jedź ostrożnie, żeby nie wywołać u mnie wyrzutów sumienia, kiedy się po drodze rozwalisz. tongue_out
    • kk345 Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 20:28
      Rzecz w tym, że firma firmą, ale kluczowy jest też czynnik ludzki, czyli konkretny kurier w konkretnej lokalizacji.
      Wartościowe przesyłki wysyłam FedExem albo DPD, bo MOI kurierzy tych firm budzą zaufanie- ale to niestety loteria.
      Pewność masz wtedy, kiedy wyślesz przesyłkę za pobraniem- wtedy musi trafić do rąk płacącego big_grin
      • tenjedennick Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 21:03
        Używam najczęściej DPD. Przy wysyłaniu i zamawianiu. Na kilkadziesiąt przesyłek wszystko ok.
      • alfa36 Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 21:08
        To przesyłka bezpłatna 🤔
        • kk345 Re: Bezpieczny kurier 21.09.22, 23:45
          Rozumiem, podałam tylko przykład przesyłki, przy której kurier MUSI spotkać się z adresatem, we wszystkich innych może znaleźć się kozak, który rzuci paczkę na wycieraczkę. Z tego powodu zawsze ubezpieczam wartościowe przesyłki, koszt niewielki, spokój bezcenny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka