Dodaj do ulubionych

Bal 8 klas

22.09.22, 19:16
Córka nie miała bo covid i właśnie padaJa propozycje na bal 8 klas u syna. Podzieli się ktoś tym jak to wyglada u jego dziecka, gdzie, ile czasu trea i ile kosztuje taka impreza?
Obserwuj wątek
    • mama-ola Re: Bal 8 klas 22.09.22, 19:22
      Mój syn miał kilka lat temu. W sali wynajmowanej na przyjęcia/wesela/stypy. Było jedzenie i tańce. Syn wrócił bardzo zadowolony. Ile czasu - kilka godzin, zapewne 4-5. Koszt przekraczał 100 zł, ale dokładnie nie pamiętam.
      • gajmal Re: Bal 8 klas 22.09.22, 19:28
        U córki w szkole bal był w szkole. Uczniowie robili dekoracje na sali gimnastycznej. Były stoliki z jedzeniem - przyjechał zamówiony obiad ( frytki, devolay, surówka), slodkości i tort, napoje, owoce, a około 21 pizza. Były tańce i super zabawa. Impreza trwała od 18 do 22. Na początku był uroczysty polonez. Wszystko super udane .Koszt to około 70 złotych od osoby.
    • extereso Re: Bal 8 klas 22.09.22, 19:32
      U moich córek były takie większe dyskoteki, były komitety organizacyjne, zdaje się, że nasza klasa ogarniała torty, inne klasy robiły w stołówce kanapki. Syn został przez koleżankę z klasy poproszony o towarzystwo już we wrześniusmile ale lockdown wykluczył tę imprezkę. Kosztów wielkich nie było, tyle że oczywiście każda dostała nową sukienkę, te składki żywieniowe nie były odczuwalne. Muzykę puszczał pan od muzyki, wybierali wspólnie przez kilka miesięcy.
      • black_magic_women Re: Bal 8 klas 22.09.22, 20:24
        To u mnie było odobnie w 95. Czyli większą dyskoteka, chyba nawet poczęstunku nie było. Ale sukienkę mam do dzisiaj. Mała szafirowo-niebieska z dekoltem w karo.
      • lily_evans011 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 06:37
        No i fajnie, a teraz koszt w lokalu za osobę to będzie z parę ładnych stówek...

Pamiętam, jak moje dziecko zaczynało szkołę - prywatną, tam akurat było naprawdę dużo bardzo zamożnych ludzi - i mieli bal w stołówce, nie w lokalu, a rodzice naprzynosili pysznych rzeczy (widziałam akurat smile).
        • e-ness Re: Bal 8 klas 23.09.22, 07:58
          U nas w ubiegłym roku to 200 zł w lokalu, wraz z żarciem fotografem i dj.
          Na sali gimnastycznej wyszło 30 zł mniej bo katering kosztował jak dzisiejszy wyngiel.

Kto dla 30zl będzie zawracał sobie głowę?
          • lily_evans011 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 04:31
            W tamtym roku.
            Otóż to.
            • e-ness Re: Bal 8 klas 24.09.22, 08:47
              W tym nie będzie więcej niż 230 - to kolosalna różnica?
    • angazetka Re: Bal 8 klas 22.09.22, 19:41
      Miałam takowy te ćwierć wieku temu. W lokalu, w kieckach takich bardziej wypasionych (pamiętam koleżankę, która chciała wyglądać jak Emma ze Spice Girls), tańczyło się do Just 5. Czas - kilka godzin.
      • slonko1335 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 19:44
        Bardziej chodzi mi o obecne czasy.
        • black_magic_women Re: Bal 8 klas 22.09.22, 20:25
          slonko1335 napisała:

> Bardziej chodzi mi o obecne czasy.

Och przepraszamy, że na forum są OT!
          >
          • slonko1335 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 20:44
            Toteż dlatego pytam o dzieci a nie zamierzchłe czasy w których ja też kończyłam 8 klasę bo wtedy to wiem jak to wyglądało...
            • lily_evans011 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 06:38
              Ty to chyba miałaś też w sali gimnastycznej? Ja świetnie wspominam.
              • slonko1335 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 07:42
                Tak. Było bardzo fajnie ale ja generalnie lubiłam tą szkole, dzieciaki i większość nauczycieli.
        • busia1977 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 20:41
          Aktualnie jesteśmy na etapie ustaleń.
          O ile rodzice z klasy starszaka są zgodni (robimy dopiero latem, wynajmowany lokal jak w poprzednim roku, rodzic - właściciel sali proponuje zniżki), o tyle rodzice z dwóch pozostałych klas proponują organizację balu w szkole, zimą, zamówienie pizzy i zrobienie kanapek plus własne ciasta. Wystrój sali- zrobi się, muzykę się zorganizuje. Generalnie- wszystko samo się zrobi, po kosztach własnych. Bo dzieci chodzą na korepetycje, nie ma pieniędzy na zbytki.
          Co do kosztów, w ubiegłym roku w miejscu poza szkołą rodzice ponieśli koszty rzędu do 250 złotych na jedną osobę. Z tym, że zaznaczam- rodziców nic nie interesowało. Trzy lata temu koszt takiego balu (w szkole, przystrojenie sali gimnastycznej, catering, czas i nakład pracy rodziców) wyniósł do 200 złotych na osobę. Jeden rocznik nie miał balu z uwagi na obowiązujące wówczas obostrzenia.
          Aktualnie ustalenia trwają.
          • berdebul Re: Bal 8 klas 22.09.22, 21:29
            Niektórzy są zwolennikami zabawy 100 dni przed egzaminem. Latem łatwiej - jest ciepło, mniejszy problem z ubraniem, czy powrotem o późniejszej porze.
            Dekorowanie sali, dobór muzyki itd to może być fajny relax i odskocznia dla uczniów. Ktoś ich zapytał jak wolą?
            • busia1977 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 21:48
              Owszem, wolą w wynajmowanej sali. Przynajmniej dzieci z klasy mojego dziecka. Reszta optuje chyba za balem w sali gimnastycznej i organizacją wszystkiego we własnym zakresie.
          • szmytka1 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 21:35
            Niestety koszty bardzo wzrosły. My na razie na etapie organizacji 4dniowej wycieczki. 2 lata temu kosztował taki wyjaD 550 zł. Teraz mamy 1250 zł do zapłaty.
            • memphis90 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 07:48
              No to macie jakaś wyjątkowo drogą wycieczkę, u nas się zamknie w 500zl.
              • little_fish Re: Bal 8 klas 23.09.22, 08:02
                Zależy dokąd i co wchodzi w cenę. U nas też koszt powyżej 1000
              • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 09:01
                memphis90 napisała:

> No to macie jakaś wyjątkowo drogą wycieczkę, u nas się zamknie w 500zl.
                >

Syn był w maju tego roku na DWUDNIOWEJ wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej (dojazd ok 200km) i płaciliśmy 500zł😳.
                • e-ness Re: Bal 8 klas 23.09.22, 09:59
                  Cenę dwudniowej wycieczki to głównie autokar pożera dlatego jest to mało opłacalne.
                  • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:31
                    e-ness napisała:

> Cenę dwudniowej wycieczki to głównie autokar pożera dlatego jest to mało opłaca
                    > lne.

Być może, tym bardziej że jechała tylko jedna klasa, więc koszt transportu rozłożył się tylko na 25 osób.
              • szmytka1 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 21:54
                Widać wasze wycieczki są w koło komina. Nasze są konkretne. Jakbym pojechała w te trasę swoim autem, to na paliwo wydałabym z 800 zł przy obecnych cenach benzyny. W maju byli na 3dniowej co kosztowało 720, ale bliżej. Transport jest bardzo drogi, przyzwoity hotel kosztuje, bilety wstępu kosztują.
    • ludborka Re: Bal 8 klas 22.09.22, 20:40
      Hotel, fotobudka, dj, fotograf, talerzyk ca. 200 zł. Jest mi słabo. Tylko o dorożkach zapomnieli
      • volta2 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 21:28
        u nas było to co powyżej, bez hotelu oczywiscie, tylko na szkolnej sali gimnastycznej, ze sporym wkładem własnym rodziców i dzieci. nie lubię wkładać własnej pracy, ale mnie smsem do szkoły wprost ściągnęli

na zadowolenie dziecka warto popatrzeć, nawet kosztem tych 2 godzin (i chyba sprzątałam po balu, w sensie na mopie jeździłam ale ja to lubię)

z doświadczenia dwóch takich bali, wodzirej typu pan od układu tanecznego na wagę złota. dopóki nie wkroczył do akcji spory procent dzieci już wyszedł, bo nie umieli się zachować (w szkole nie było takich imprez od lat, tylko bal, żadnych karnawałowych disco) a potem słyszeli, że fajnie było (mogę potwierdzić)
    • anilorak174 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 20:50
      Córka miała w szkole. Muzykę młodzież ogarnęła sana, dekoracje przygotowali sami przy wsparciu rodziców, poczęstunek składkowy. Foto budka na koszt Rady Rodziców.
      • panna.nasturcja Re: Bal 8 klas 22.09.22, 23:16
        I tak to powinno wyglądać. Żeby młodzież organizowała sobie zabawę ze wsparciem dorosłych a żeby dorośli im zorganizowali wesele bez młodej pary.
        • slonko1335 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 23:23
          Zgadzam się. Niestety rodzice w wiekszosci (bo nikt dzieci o zdanie nie pytal-na serio) wolą to wesele...
          • e-ness Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:05
            Wola wesele bo ich czas jest bezcenny. Zwłaszcza ze różnica w kosztach balu na knajpie a na sali gimnastycznej to są śmieszne pieniądze.
            Pomijam już kwestie użerania się z mamuśkami co nic im nie pasuje i robią wszystkim pod górkę.

Jeszcze jest kwestia opieki rodziców nad całością trwającej imprezy.
            Ja jako nastolatka nie chciałbym aby starzy kręcili się mi na balu.
            Moje dzieci maja podobne podejście i już zapowiedziałam, ze jak mądrzy inaczej ( u nas to była różnica 30 zł) wybiorą szkole, to ja palcem nie tykne przy organizacji, a moja obecność na balu ograniczy się do poloneza
            • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:11
              e-ness napisała:

> Wola wesele bo ich czas jest bezcenny. Zwłaszcza ze różnica w kosztach balu na
              > knajpie a na sali gimnastycznej to są śmieszne pieniądze.
              > Pomijam już kwestie użerania się z mamuśkami co nic im nie pasuje i robią wszys
              > tkim pod górkę.
              >
              > Jeszcze jest kwestia opieki rodziców nad całością trwającej imprezy.

Ale chyba nawet w lokalu musi być jakiś rodzic pełniący opiekę?
              > Ja jako nastolatka nie chciałbym aby starzy kręcili się mi na balu.
              > Moje dzieci maja podobne podejście i już zapowiedziałam, ze jak mądrzy inaczej
              > ( u nas to była różnica 30 zł) wybiorą szkole, to ja palcem nie tykne przy orga
              > nizacji, a moja obecność na balu ograniczy się do poloneza

U nas jednak różnica była spora bo niemal 100zł.
              • e-ness Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:26
                W lokalu nie musi być opieki. Po polonezie wszyscy rodzice ( nawet ci nadgorliwi) musieli opuścić lokal. To właściciel lokalu zapewniał opiekę.
                Na koniec imprezy nauczyciele pełnili opiekę jako osoby wydające dzieci rodzicom, jeśli dzieciak wracał sam musiało być upoważnienie

Dzieciaki zachwycone, impreza przeciągnęła się o dobre 1,5 godz bo zarówno właściciel lokalu jak i dj zgodzili się bez dodatkowych opłat.

Tak było w ubiegłym roku i liczę na to, ze i w tym jednak większość wybierze lokal.
                • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:29
                  e-ness napisała:

> W lokalu nie musi być opieki. Po polonezie wszyscy rodzice ( nawet ci nadgorliw
                  > i) musieli opuścić lokal. To właściciel lokalu zapewniał opiekę.
                  > Na koniec imprezy nauczyciele pełnili opiekę jako osoby wydające dzieci rodzico
                  > m, jeśli dzieciak wracał sam musiało być upoważnienie
                  >
                  > Dzieciaki zachwycone, impreza przeciągnęła się o dobre 1,5 godz bo zarówno właś
                  > ciciel lokalu jak i dj zgodzili się bez dodatkowych opłat.
                  >
                  > Tak było w ubiegłym roku i liczę na to, ze i w tym jednak większość wybierze lo
                  > kal.

No chyba że tak, choć już nieraz słyszałam o przypadkach gdzie właśnie właściciele lokalów nie podejmowali się opieki nad młodzieżą....
                  • little_fish Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:53
                    Hmmm, w styczniu nawet na studniówce musieli być rodzice 😁😁😁
              • slonko1335 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:46
                Tak w lokalu maja być rodzice, w teorii są nauczyciele ale oni się goszczą a nie pracuja zatem to rodzice mają pilnować. Nie ma opcji takich dzieciaków bez opieki
                • e-ness Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:56
                  Pisze jak było u nas, takie mieliśmy ustalenia i tak była sporządzona umowa.
                  • slonko1335 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:57
                    Wszystkie lokale sprawdzone do tej pory u nas wymagają opiekunów.
                    • e-ness Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:02
                      Nawet jeśli lokal wymaga opiekunów, to nie w takiej ilości jak potrzebna jest do ogarnięcia imprezy na sali gimnastycznej i jest to bardziej pro forma a nie zapier.Ok przy obsłudze dzieci i nauczycieli, dekorowaniu sali i sprzątaniu po imprezie.
                      • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:23
                        e-ness napisała:

> Nawet jeśli lokal wymaga opiekunów, to nie w takiej ilości jak potrzebna jest d
                        > o ogarnięcia imprezy na sali gimnastycznej i jest to bardziej pro forma a nie z
                        > apier.Ok przy obsłudze dzieci i nauczycieli, dekorowaniu sali i sprzątaniu po i
                        > mprezie.

Może to zależy od rodziców....Ja byłam pozytywnie zaskoczona że właśnie wcale zapier..lu nie było. Nie znoszę udzielania się przy organizacji dyskotek, zabaw karnawałowych itp ale przy komersie podjęłam się pomocy. Sprzątanie po komersie trwało chyba pół godziny bo niemal wszyscy rodzice pomogli. Musieli przyjechać po dzieci i nawet nieproszeni o pomoc zostali żeby pomóc ogarnąć sale. Ojcowie przenosili krzesła i stoliki,jedne mamy sprzątały ze stołu a inne przecierały podłogę. Naprawdę poszło szybko i sprawnie. I o ile jestem ZA studniówką czy półmetkiem w lokalu to jednak komers/bal 8klasisty wolę w szkole. Jest to swego rodzaju pożegnanie dzieci ze szkołą do której chodziły 8 lat więc fajnie jak taka impreza pożegnalna odbywa się w szkole nawet kosztem pomocy przy organizacji. No ale to jest moje zdanie, i takie też mieli wszyscy rodzice zeszłorocznych 8klasistow w naszej szkole. W tym roku od rodziców obecnych 8klasistów słyszałam że zdania są podzielone i jedni chcą lokal a drudzy szkołę. No ale to już nie moja sprawa na co się zdecydują.
            • ga-ti Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:44
              Zawsze możesz zgłosić się do sprzątania po balu, żeby na sali się nie kręcić tongue_out
    • em_em71 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 22:49
      Starszy miał w "Pod różami", młodszy w "Yes I do". Koszty nie były powalające, impreza z jedzeniem, muzyką. Jeden i drugi miło wspomina.
      • slonko1335 Re: Bal 8 klas 22.09.22, 22:52
        Yes i do też jest rozważane. Pod Róże się nie zmieszczą.
    • little_fish Re: Bal 8 klas 22.09.22, 23:16
      U młodego w szkole jest tylko jedna 8 klasa, więc nie wiem czy jest sens jakiegokolwiek "balu"... Póki co, temat się nie pojawił
    • chebellacosa92 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 06:01
      W zeszłym roku w naszej szkole była impreza w czerwcu. Bal na sali gimnastycznej, dekorowali i przygotowywali salę wspólnie rodzice z dziećmi. Bal był tematyczny - lata 70, tak sobie wybrali. Był polonez na początku imprezy, przemówienia pani dyrektor i wychowawców, podziękowanie od uczniów - nie wiem, jakie prezenty. Jedzenie - przekąski, kanapki wiadomo. Na ciepło były dwa dania, przygotowane przez kuchnię szkolną. O 22 torty. Impreza zakończona o północy, nie było żadnych ekscesów typu alkohol, palenie itp. Był didżej, budka do fotografowania, samochody - nyska i trabant. Składka po 400zł.
      • ga-ti Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:41
        400 zł za imprezę w szkole?! Matko! U nas 40 zł, fakt, bez ciepłych dań, tortów, a i tak jedzenia zostało. 400 zł to jak za wesele.
      • anilorak174 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 09:32
        400??? Poyebawszy chyba....
    • lily_evans011 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 06:34
      Macie możliwość zrobienia w szkole?
      Lokale w tym roku zrujnują was cenowo, jak podejrzewam.

Moja też nie miała tego balu. Chociaż u nas to akurat rodzice mogli się zakręcić i poszukać jakiegoś kameralnego lokalu zaraz po egzaminach, żeby nie było, że ktoś się zaraził i nie mógł przystąpić. Co to była za ch...jnia, ta zdalna nauka przez półtora roku.... Na początku zabrakło mi wyobraźni, żeby przewidzieć, jak to się będzie toczyć w dłuższej perspektywie sad.
      • slonko1335 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 07:47
        lily_evans011 napisała:

> Macie możliwość zrobienia w szkole?
        > Lokale w tym roku zrujnują was cenowo, jak podejrzewam.

Podobno nie bo zniszczą parkiet ale i zainteresowania ta opcja nie ma specjalnie wiec nie drążę. Tak cena to ok 300 zł co mi się wydaje jednak kosmosem za szkolna dyskotekę ...
        • lily_evans011 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 04:33
          Sporo podrożało, z ubiegłego roku czy tam ostatnich lat podają tu 200 że wszystkim (co też jest sporo).
          • slonko1335 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 08:14
            Tak ale czy to wszystko jest naprawdę do szczęścia potrzebne dzieciom. Na jakiejś grupie czytam o trzech posiłkach na ciepło, sałatkach, przekaskach zimnych, słodkim bufecie na 4-5 godzin zabawy. DJ, wodzirej, fotobudka, fotograf, profesjonalne strojenie dzieci, limuzyny sie zdarzają. Bal dla 13-14 latków. Dla mnie to jednak kosmos. Dobrze że mam syna odpada mi suknua balowa przynajmniej .....
            • wapaha Re: Bal 8 klas 24.09.22, 09:26
              Wprawdzie dawno ale egz na koniec 6 klas - w szkole, na korytarzu wink - osobiście wieszałam zasłony w oknach i balony wink - złączone 4ławki przykryte obrusem i jedzenie - głównie przekąski i to co dzieciary lubią najbardziej- owoce, ciastka, chipsy etc. Z tego co pamiętam był też tort. Muzykę puszczał jeden z rodziców

to co piszesz słonko - to małe wesele.. wink
            • chebellacosa92 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 09:54
              slonko1335 napisała:

Dobrze że mam syna odpada mi suknua balowa przynajmniej ....
              Porządny garnitur też swoje kosztuje...

• slonko1335 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 23:24
                Założy to samo co na egzamin. Luz.
            • mika_p Re: Bal 8 klas 24.09.22, 23:48
              Po co 3 posiłki na ciepło przy 5-6 godzinach zabawy? Pizza w połowie imprezy wystarczy, połówka na łebka max. Z przekąsek czipsy, paluszki, żelki, jakieś suche ciasto do łapy, może owoce, i finito. Napoje zapewnić, zwłaszcza wodę, to ważne.

Jeśli chodzi o dziewczynki, to u nas ledwie garstka była ubrana jak dorosłe laski, kiecka, fryzura, makijaż, obcasy. Po reszcie było widać, że to 14-15-latki, normalne sukienki, płaskie buty, bez makijażu.
    • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 08:34
      U nas mówimy na ten bal "komers"😉. Mój syn miał w zeszłym roku chyba pierwszy normalny komers bo wcześniej COVID i strajk nauczycieli. Komers był zorganizowany w szkole- w świetlicy dzieci miały poczęstunek a w sali obok (największej w szkole) było miejsce na tańce. Na imprezę na sali gimnastycznej nie było zgody ponieważ było ryzyko porysowania parkietu jeśli dziewczyny miałyby założone buty na obcasie. Impreza trwała bodajże od 16 do 21. Grał DJ, były przekąski i obiad (katering). Jaki koszt... O ile dobrze pamiętam to chyba składaliśmy się po 140zł i w tym były też kwiaty na koniec roku szkolnego dla wszystkich nauczycieli.
    • olpa7 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 08:40
      U mnie syn ma mieć w tym roku. Będzie jak zawsze organizowany w szkole, przewidywana składka 50-100 złotych. Nie wiem za co, zobaczymy
    • czarna_kita Re: Bal 8 klas 23.09.22, 09:06
      U nas w zeszłym roku był bal.
      W szkole był robiony, zamówiony dj, fotobudka i catering. Dzieci sale same stroiły z pomocą rodziców. Po 150 zł się składaliśmy. Stroje eleganckie.
    • hanusinamama Re: Bal 8 klas 23.09.22, 09:21
      W szkole córki tego nie ma od lat. Na zakonczenie jest ognisko z nocowaniem w szkole. Dzieciaki wolą takie zakonczenie szkoły a nie bal.
      • fibi00 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 09:24
        hanusinamama napisała:

> W szkole córki tego nie ma od lat. Na zakonczenie jest ognisko z nocowaniem w s
        > zkole. Dzieciaki wolą takie zakonczenie szkoły a nie bal.
        >

Też fajny pomysł.
      • slonko1335 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:54
        Fajny pomysł. U nas nie przejdzie.
        • chebellacosa92 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 09:55
          slonko1335 napisała:

> Fajny pomysł. U nas nie przejdzie.
          U nas też nie, szkoda.
      • mika_p Re: Bal 8 klas 23.09.22, 22:46
        Jakie "od lat" skoro pierwsza ósma klasa skończyła szkołę w 2019 roku, a potem był covid?
        Między 13- a 15-latkami jest jednak spora różnica.

Córka miała bal ósmych klas w szkole, na sali gimnastycznej. Kilka godzin dyskoteki rozpoczętej polonezem. Kosztów nie pamiętam, ale nie było drogo
    • eliza.hamilton Re: Bal 8 klas 23.09.22, 09:23
      U syna Rada Rodziców bal zorganizowała w szkole.
      W stołówce stały stoły i było generalnie jedzenie.
      W hollu zainstalowali światła dyskotekowe, DJ'a, dekoracje i dzieciaki tam tańczyły.

Jedzenie: rodzice upiekli ciasta, kupione były ciastka, chipsy, paluszki, napoje, zamówiono pizzę.
      Z atrakcji:
      - była ścianka na której można było zrobić sobie zdjęcie (jedna z mam stała tam z profesjonalnym aparatem, miała też rózne gadżety, nakrycia głowy, szale, kapelusze)
      - była maszyna do popcornu
      - wybierany był król i królowa balu (z uwagi na identyczną liczbę głosów królów było trzech smile)

Impreza się super udała.
    • zerlinda Re: Bal 8 klas 23.09.22, 10:41
      Nie dziwię się rodzicom, że wolą lokal. Lepiej zapłacić i nie być zaangażowanym w różne bzdety. Tylko pytanie czy na to 300zł będzie stać wszystkich? Choć z mojego doświadczenia wynika, że czasem rodzicom szkoda nawet 5zł na przyjemność dla dzieci. I nie mówię o żadnej biednej rodzinie, wręcz przeciwnie.
    • ga-ti Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:36
      W czerwcu, więc niedawno 🙂 na sali gim, stoliki I krzesła z klas. Wszystkim zajęli się rodzice, kupiona jednorazowa zastawą, obrusy z rolki, balony, jakieś ozdoby typu girlanda, ścianka do zdjęć i gadżety. Jedzenie tylko na zimno, ciasta i ciasteczka z cukierni, czipsy, paluszki, żelki, precelki, chrupki, owoce różne, woda i soki, cola, fanta itp. Z marketów. Był pomysł na pizzę, czy kanapki, ale padł, bo podobno ostatnio (trzy lata temu) bardzo dużo zostało. U nas też jedzenia zostało, ze stałów zabierały dzieciaki, kto chciał, nierozpakowane podzieliliśmy dla każdej klasy. Był DJ z całym sprzętem grającym i oświetleniem, zasponsorowany przez RR. Za jedzenie, picie, dekoracje wyszło po 40 zł od osoby. Było około 120 dziecieków plus nauczyciele, liczyliśmy około 20, ale chyba było mniej. Dekorowali rodzice i dzieciaki po południu i rano w dzień imprezy, sprzątali rodzice po balu. Bal zaczynał się polonezem, o 17, trwał do 22. Było super! Tak twierdzą dzieci, nauczyciele i rodzice. Aha, były dyżury rodziców do pilnowania dzieci i donoszenia do stołów.
      Pr,ejrzyj wątki z wiosny tego roku, Było trochę o balach.
      • ga-ti Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:56
        Dopiszę, założyliśmy, że ma być przystępnie cenowo, żeby każdy mógł przyjść.
        Na pierwsze zebranie były wydelegowana po 3 osoby z klasy, ustalaliśmy i przekazywaliśmy w swoich klasach, zbieraliśmy kasę w swoich klasach. Robiliśmy zakupy i tu angażowały się chętne osoby też spoza tych trójek. Była lista puszczoną na grupach mess. Do zapisywania się na konkretne godziny do konkretnych zadań, np. Balony, nakrywanie do stołów, rozkładanie jedzenia, pilnowanie podczas balu (dyżury po 2 godziny) sprzątanie. Angażowało się sporo rodziców. Te trójki były łącznikami z klasami. Wyszło sprawnie i chyba nikt nie narzekał.
        Osobiście uważam, że raz na kilka lat ( a od covida nic się nie działo wymagającego zaangażowania rodziców) można się poświęcić dla dziecka. Zresztą, było sporo zabawy i śmiechu, także trzeba chcieć, ale też nic na siłę.
    • stephanie_harper2 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:44
      Mój miał kilka lat temu, w szkole nic nie kosztowało, Tyle że my mieliśmy konto klasowe tak mniej więcej 150 zł. na rok. Tyle co mnie kupić garnitur ale taki na luzie, młodzieżowy. Tyle, że musieli tańczyć poloneza, ale próby były wcześniej i sobie poradził.
    • stephanie_harper2 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 11:51
      A i jeszcze były jakieś przekąski i napoje. Mnie nie było. Jacyś rodzice byli ale nie wiem czy z obowiązku czy czy tam po prostu chcieli być. Za to rano szłam z nim do szkoły i laski miały takie suknie jak na bal maturalny.
    • katasia1 Re: Bal 8 klas 23.09.22, 20:11
      Syn miał w czerwcu. Koszt ok. 150 zl (zabawa do północy, jednodaniowy obiad, zimna płyta, lody, II ciepły posiłek, napoje bez ograniczeń, fotobudka, dj, przystrojenie sali, fotografem była jedna z matek- za darmo). Super się bawili.
    • slonko1335 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 07:22
      A napiszcie co to było za żarcie (w sensie dwa ciepłe posiłki, przystawki itp a nie kotlet schabiwy) I ile godzin to trwało?
      • katasia1 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 12:09
        U nas pierwszy ciepły posiłek to był devolaj, frytki, surówka, a na drugi był makaron z kurczakiem i warzywami . Na stołach była zimna płyta. Jak dla mnie ten drugi posiłek był zbędny - przynajmniej w takiej formie.
      • fibi00 Re: Bal 8 klas 24.09.22, 12:56
        U nas było jedno ciepłe danie. A tak, przekąski, paluszki, chipsy, ciasteczka itd. A i tak mnóstwo jedzenia zostało. Impreza była od 16 do 21.
    • extereso Re: Bal 8 klas 24.09.22, 09:00
      Hmm, moje córki tak kojarzę, nie tak dawno, nawet studniówki miały w szkołach. Jedna, ok, społeczna, ale druga- topowa, wszystkie inne szkoły duże w mieście bale w lokalach, ale tu pani dyrektor rozmawiała z młodzieżą, tak zdecydowali, woleli. Była tam ogromna składka na radę rodziców, wszyscy grzecznie zapłacili, wobec tego może nie chcieli już żądać kasy na bal 😁 Nie widzę przewagi szczególnej lokali. Dzieciaki same dekorowały, organizowały atrakcje, składki byly niewielkie, a zabawa cudowna , wiadomo to zależy od towarzystwa, emocji a nie od tego czy obrus z adamaszku. Kiedyś można powiedzieć, że była to okazja do pójścia do lokalu na imprezę pierwsza, ale teraz większość młodzieży chodzi przecież z rodziną na różne okazje do lokali, więc żadne cudo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka