Dodaj do ulubionych

Złodzieje!

30.09.22, 20:44
Gryzia napisala, że u jej męża w pracy ktoś zajebał mu kilka kostek masła z lodówki. Wszyscy się znają.
U mojego męża w robocie, w korpo, bardzo dobry pracodawcą, ludzie naprawdę dobrze zarabiają, tym bardziej, że na jego piętrze to zarząd, management, inżynierowie na kierowniczych stanowiskach. A musieli kłódki nawet na maszynie do kawy pozakładać, bo ludzie kawę wydlubywali i mleko odkewali. Czad. Ja pracuje w malutkim biurze, 6 osób. NIGDY nic nie ginęło. Przeprowadziliśmy się na powierzchnię z wspólną kuchnią i łazienka. Z szacowna kancelaria adwokacka. Nie dość, że kible były zasrane to zaczęła chemia znikać. Musieliśmy nasze środki czystości w naszej części pochować. Po tym jak zrobilam pańciom w garniturkach kilku awantur (prośby nic nie dawaly), te nauczyły się używać szczotek do kibla.
Na szczęście przez pandemia towarzystwo się wyniosło.
Myślicie, że to wychowanie w komunie pokutuje? Wspólne, czyli niczyje ... albo moje.
Obserwuj wątek
    • princesswhitewolf Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:49
      >Po tym jak zrobilam pańciom w garniturkach kilku awantur (prośby nic nie dawaly), te nauczyły się używać szczotek do kibla.

+

>Myślicie, że to wychowanie w komunie pokutuje?

Oj tak, umiejetnosc kulturalnej rozmowy zaniknela i zaraz awanture trzeba robic.A kobiety w pracy to " pancie w garniturkach" 🤦

• spirit_of_africa Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:02
        Przecież napisała ze PROŚBY nic nie dawały. Czyli były próby normalnej rozmowy tylko owe kobiety je olały. Określenie pancia w garniturku na kogoś, kto zostawia po sobie brudna toaletę i nie reaguje na prośby żeby tego nie robic i tak jest delikatne.
        • princesswhitewolf Re: Złodzieje! 01.10.22, 17:50
          Nic nie usprawiedliwia darcia paszczy. To zachowania plemienne z czasow jaskiniowcow.

Obrazasz kobiety chodzące w garniturach.

Nakleic kartke o sprzataniu po sobie.

• spirit_of_africa Re: Złodzieje! 01.10.22, 20:28
            🙄 tak bo największy problem to nie, to ze brudas nabrudzil swoim guanem, tylko to, ze ktoś po kilku pokojowo wystosowanych do brudasa prośbach nie wytrzymał i zrobił awanturę.
            • wkswks Re: Złodzieje! 02.10.22, 11:17
              Uwielbiam takie osoby jak princess😃 Sama stosuje zasadę, ze proszę dwa razy a potem robię się niemiła.
            • droch Re: Złodzieje! 02.10.22, 22:50
              Ale, jak dobrze rozumiem, wydarła się na wszystkie, mnie to jakby trąci odpowiedzialnością zbiorową. Idąc dalej, każda niebrudząca miałaby prawo odwinąć się "stul ryj", bo w sumie tak wygląda eskalacja...
    • krwawy.lolo Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:51
      Pora umierać.
      Skoro mąż Gryzi (kimkolwiek by nie była, i jej mąż szacowny) nie może być pewny kilku kostek masła w lodówce ...
      Ten wątek ma szanse na zdobycie miejsca na podium forumowego absurdu.
      Postarajmy się.
    • milva24 Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:53
      Nie wiem, u mnie nic w robocie nie ginie.
      • nutella_fan Re: Złodzieje! 01.10.22, 08:46
        U mnie też nie. Jedzenie stoi, kawy, herbaty w pudełkach, zapasy, wszystko stoi, teoretycznie można kraść, ale nic nie ginie.
        • szare_kolory Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:04
          U mnie też a mogłoby zacząć ginąć, bo czasami leży tygodniami, zepsute.
          • kanna Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:51
            U mnie tez nie... ostatnio dopiłam bezpański sok, bo stał tydzień. Nikt go nie ruszał, bo każdy sądził, ze jest czyjś.
            Już nie wspomnę o tym, ze mam pozamrażane porcje obiadowe i tez czekają zawsze na mnie.
    • arabelax Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:56
      A co on z maslem do pracy chodzi? Rozumiem 1, bo tam kanapki robi? Ale kilka?
      • krwawy.lolo Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:59
        Może potrzebuje akceptacji? Szerokiej?
      • dyzurny_troll_forum Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:40
        arabelax napisał:

> A co on z maslem do pracy chodzi? Rozumiem 1, bo tam kanapki robi? Ale kilka?

Wyskoczył w ciągu dnia do pobliskiego Lidlusia zakupy zrobić i akurat masło było na promce! To wziął przysługujący limit... Nie, nie będzie robił zakupów po pracy...od czego jest czas pracy?

A poza tym widziałaś, żeby na piętrze gdzie zarząd, management i inżynierowie na kierowniczych, ktoś robił kanapki? I to z masłem???
        • gryzelda71 Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:22
          Az.smiechlam.
          Ale żeby masła z.promki tak zazdrościć....
          I spoko zakupione pr,ed robota. ...
          • iwles Re: Złodzieje! 01.10.22, 09:32
            gryzelda71 napisała:

> Az.smiechlam.
            > Ale żeby masła z.promki tak zazdrościć....
            > I spoko zakupione pr,ed robota. ...

Może sie przeterminowalo i ktoś litosciwie wyrzucił.
            U mnie w pracy często tak się dzieje z jogurtami.

• gryzelda71 Re: Złodzieje! 01.10.22, 18:28
              Tak na bank tak właśnie było.
              • iwles Re: Złodzieje! 01.10.22, 21:26

Tak, na bank nigdy tak się nie zdarza 🤪
                • gryzelda71 Re: Złodzieje! 02.10.22, 09:22
                  Zaklinaj rzeczywistosc, lubisz tak Ok.
                  • iwles Re: Złodzieje! 02.10.22, 09:43

Napisałam przeciez, że dosc często tak się zdarza u mnie w pracy - przeterminowane jogurtu, czasem jakieś masło, mleko, serki, czy paczkowane wędliny.
                    Wiec czemu nie miałoby się zdarzać i gdzie indziej? Nawet w tym wątku kilka osób pisało o takich przypadkach.
                    A jeżeli twoj mąż pracuje że złodziejami, to współczuję. Strach do kibelka iść nie zabierając ze sobą telefonu i portfela.
                    • gryzelda71 Re: Złodzieje! 02.10.22, 09:49
                      Bo to nie był ten przypadek. Bo mąż nie kupił przeterminowanego masła. Wiem, w to trudniej uwierzyć, niż w to, że ktoś ukradł to maslo. Na zdrowie i tyle.
    • bywalec.hoteli Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:57
      możliwe
    • piataziuta Re: Złodzieje! 30.09.22, 20:59
      "Nie dość, że kible były zasrane to zaczęła chemia znikać. Musieliśmy nasze środki czystości w naszej części pochować. Po tym jak zrobilam pańciom w garniturkach kilku awantur (prośby nic nie dawaly), te nauczyły się używać szczotek do kibla. "

Jak to?
      • mysiaapysia Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:05
        Myślę, że po prostu to wynik utrwalonego stereotypu, że gdy ktoś jest elegancko ubrany i umalowany, to jest automatycznie kulturalny, grzeczny i przestrzegający ogólnych reguł. A tu kolejny przykład, że to tylko stereotyp.
        • piataziuta Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:17
          Że polskie kobiety obsrywają kible i nie myją rąk po skorzystaniu - wiem od dawna.
          Interesuje mnie te "kilka awantur".

• 35wcieniu Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:24
            Kiedyś był tu wątek w którym jakaś zaawansowana higienicznie osoba twierdziła że spłuczkę zawsze uruchamia butem (!) żeby niczego nie dotknąć w kiblu i dlatego rąk nie myje. Zapewne troll ale koncept był fantastyczny big_grin
            • borsuczyca.klusek Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:10
              Była też taka, która w kilometrowym wątku udowadniała, że szczotka do kibla to zło najgorsze 🙄
              • memphis90 Re: Złodzieje! 01.10.22, 08:39
                To był cudowny wątek, dziś już takich nie piszą! Pamietam te obrazowe rozsiewanie zarazków szczotką niczym kropielnicą…
          • gaskama Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:25
            Najpierw napisałam grzecznie karteczkę z prośbą o wyczyszczenie po sobie toalety. Jak po raz kolejny weszłam do obsranego kibla to zapukałam do sąsiadów w trakcie ich spotkania porannego. I nie używając bluźnierstw zarzadalam wyczyszczenia toalety po sobie. No nauczyły się w końcu. Potem zatrudnili młodego prawnika, który robił chlew w kuchni. To doszło do wybuchu zojej strony. Pan stwierdził, że od sprzątania są sprzątaczki, nie on. Tyle, że on miksował sobie zupa (blendowal) bez przykrywki i kuchnia bywała cała obryzgana.
            • piataziuta Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:33
              No tak, zwracanie się do grupy jest ciut łatwiejsze niż personalny zwrot: "Przepraszam, czy byłaby Pani uprzejma wyczyścić po sobie gówno z muszli klozetowej?"
              ;D
              • krwawy.lolo Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:40
                would you remove your kupa from closed shell?
                • dyzurny_troll_forum Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:46
                  krwawy.lolo napisał:

> would you remove your kupa from closed shell?

would you be so kind and...
            • jednoraz0w0 Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:12
              Przecież blender się nie odpali bez przykrywki, poza tym blender w kancelarii? Co wy tam blendujecie, dokumenty? Herbatę?
              • aurinko Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:24
                Odpali, jeśli blenduje się tzw żyrafą.
                Chłopak ZUPĘ sobie blendował, przecież wyraźnie napisane.
                • jednoraz0w0 Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:28
                  żyrafa nie ma przykrywki, a tu jest napisane, źe blendowaniu bez przykrywki - zrozumiałam z tego, ze właściwie powinien jej użyć ale tego nie zrobił. Widzę, ze zupę, ale z jakiegoś powodu ten blender na stanie był, a to nie jest przecież normalne ze się w pracy zupę blenduje.
                  • maleficent6 Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:32
                    Mam gdzieś w piwnicy blender z Lidla, on miał zwykłą plastikową przykrywkę i było mi naprawdę wszystko jedno, czy był przykryty w trakcie pracy.
                    Hm...mnie to wcale nie dziwi, jak się siedzi w robocie po 16-18h to nie takie rzeczy się robi.
                    • maleficent6 Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:40
                      *Mu nie mi.
              • dyzurny_troll_forum Re: Złodzieje! 01.10.22, 00:38
                jednoraz0w0 napisał(a):

> Przecież blender się nie odpali bez przykrywki, poza tym blender w kancelarii?

Na piętrze gdzie zarząd, management, inżynierowie na kierowniczych stanowiskach by blendera nie było!!?
                Ależ Panie coś Pan?
              • spirit_of_africa Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:23
                Blender nie odpali bez przykrywki? 😅
                • jednoraz0w0 Re: Złodzieje! 01.10.22, 14:09
                  nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek miała urządzenie z wirującym ostrzem, które nie ma takiego dzyndzla zabezpieczającego przed włączeniem bez przykrywki. Chyba ze mowa o żyrafie, ale wtedy by autorka nie wspominała, ze „bez przykrywki”.
      • krwawy.lolo Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:06
        Ano tak to. Mnie się wydaje, że to jest mentalny feudalizm z pośmiardem disco polo.
        Znaczy ja jestem kul tralala, a płacę i wymagam, xuj mnie obchodzi, kto sprząta.
      • borsuczyca.klusek Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:28
        Ale o co pytasz ziutka? 🤨
        Nie widziałaś zasranego kibla 🤔
        • piataziuta Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:35
          Wytłumaczyłam to w kolejnych postach.
    • berdebul Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:08
      Pracuję wśród ludzi z wyższym wykształceniem, wyłącznie. Mamy instrukcje jak korzystać z sedesu, po tym jak doszło do wypadku i pani spadła na twarz. Mieliśmy tez szkolenie z prawidłowego korzystania z wc.
      • gaskama Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:18
        🤣🤣🤣🤣
      • login.na.raz Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:30
        🤣
      • krolewska.asma Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:30
        Myślisz ze pani muzułmanką która sika na kucaco i spadła korzysta z wiedzy ze szkolenia ?
        • wkswks Re: Złodzieje! 02.10.22, 12:35
          Akurat za stanie stopami na klapie i oddawanie w ten sposób moczu zrypalam kiedyś chinkę.
          • bywalec.hoteli Re: Złodzieje! 02.10.22, 18:05
            wkswks napisał(a):

> Akurat za stanie stopami na klapie i oddawanie w ten sposób moczu zrypalam kied
            > yś chinkę.

Jak to zauważyłaś?
            • wkswks Re: Złodzieje! 02.10.22, 18:28
              Po śladach zabłoconych butów na desce.
      • piataziuta Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:37
        berdebul napisała:

> Pracuję wśród ludzi z wyższym wykształceniem, wyłącznie. Mamy instrukcje jak ko
        > rzystać z sedesu, po tym jak doszło do wypadku i pani spadła na twarz. Mieliśmy
        > tez szkolenie z prawidłowego korzystania z wc.

duszę się 😂
        • alpepe Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:16
          Na tym forum przed laty niektóre ematki pisały, jak to kupkają wyłącznie na małysza, bo się brzydzą i to był ten moment, kiedy zrozumiałam widoki z mojej podstawówki, gdzie wynik defekacji był wszędzie, tylko nie w muszli klozetowej i do tego jeszcze były odbite ślady butów. Wcześniej jakoś nie chciało mi się to pomieścić w głowie.
      • maleficent6 Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:48
        O kur.wa 🤣🤣🤣
      • borsuczyca.klusek Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:13
        Czy został sporządzony protokół z wypadku? 😂
        • berdebul Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:54
          Tak. Dlatego później pracownicy zostali zapoznani z obsługa muszli. W podgrupach podzielonych na płeć. 🤦🏻‍♀️
      • wapaha Re: Złodzieje! 01.10.22, 09:46
        Instrukcje wiszą u mnie wszędzie- wszędzie są szczotki do kibli - wprawdzie wc ( i inne) czyści firma sprzatająca ale kibel to świętość
        Mimo że ludzi z wykształceniem wyższym jest mniejszość - kible są czyste. Może to dlatego, że jest bardzo mało kobiet ?..

• sol_13 Re: Złodzieje! 01.10.22, 09:49
          Takie coś wisi u Ciebie w pracy w kiblu?
          • wapaha Re: Złodzieje! 01.10.22, 09:57
            Tak, wink
            w wielu kiblach , bo jakby zliczyć wszystkie piętra to będzie ich z kilkadziesiąt wink
            • sol_13 Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:06
              Hm. Trochę uwłaczające dla pracowników mi się wydaje-mają ich za debili?
              • wapaha Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:09
                Masz rację
                Ale efekt ( a raczej jego brak w postaci gówien i syfu) jest
                Instrukcje raczej mają charakter przypominający i przesmiewczy
        • krwawy.lolo Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:00
          https://preview.redd.it/e66g05gldi481.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=a5b741d9a8da53144172d83c4b7e215a8710e3b8
          • wapaha Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:07
            tez sie zdarzają rysunkowe wink

• krwawy.lolo Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:12
              Pierwszy raz widziałem właśnie w niemieckim kiblu. Kiedy dzisiaj guglałem w poszukiwaniu obrazka zapodawał mi internet także angielską wersję. Prawdopodobnie dostępny jest w każdym narzeczu.
              • wapaha Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:14
                co tylko pokazuje jak powszechny jest to problem..
                • sol_13 Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:19
                  Ja pierwszy raz widzę takie obrazki, nie wiedziałam że takie coś gdzieś wieszają. Obrzydliwe.
                  • wapaha Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:21
                    Mniej obrzydliwe niż zasrany kibel
                    • sol_13 Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:30
                      No nie wyobrażam sobie żeby coś takiego u mnie w pracy w kiblach powywieszali, to muszą być specyficzne firmy.
                      U nas są szczotki do kibla, zapachy i dyżurująca pani sprzątająca, jeśli komuś by się jednak nie do końca udałowink
                      • borsuczyca.klusek Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:36
                        Wystarczy, że się trafi jeden specyficzny człowiek.
                      • kropkaa Re: Złodzieje! 01.10.22, 15:23
                        Pani sprzątająca jest od ogolnego sprzątania raz czy dwa razy dziennie, przecież nie dyżuruje w toalecie i nie sprawdza kabin po każdym korzystającym. Zresztą to by może pomogło w utrzymaniu czystości.
                      • gryzelda71 Re: Złodzieje! 02.10.22, 11:05
                        Są firmy zatrudniające panie w toaletce?
                        • sol_13 Re: Złodzieje! 02.10.22, 20:53
                          To jest pani sprzątająca ogólnie, jeździ po piętrach, sprząta kuchnie i łazienki na bieżąco. Nigdy nie widziałam brudnego kibla, ale fakt, że u nas niewiele osób przychodzi do biura (głównie HO).
      • kropkaa Re: Złodzieje! 02.10.22, 12:41
        🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    • mondaymorning1987 Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:08
      U mnie zniknął karmnik dla ptaków, ładny, na nodze, na wzór chatki krytej strzechą, tylko kilka godzin brama byla otwarta, zadupie totalne. Szok i niedowierzanie😃
    • annanichtvergessen Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:09
      Wczoraj czytalam o "Ostatnim tangu w Paryzu" i scenie z maslem... 🤔😂
      • alpepe Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:30
        Śmieszy cię gwałt analny na aktorce?
      • 35wcieniu Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:32
        No przezabawne. Doprawdy boki zrywać, albo i śledzionę.
      • maleficent6 Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:51
        Jesteś obrzydliwa do wyrzygu w tym momencie...
        • panna.nasturcja Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:16
          Myślała, że zdobędzie poklask
          • maleficent6 Re: Złodzieje! 01.10.22, 09:18
            Ostatnio robiła wielką dramę, jak jej jedna z forumek wyciągnęła "zdarzenie z przeszłości". A tu proszę, dotyczy kogoś innego to takie zabawne.
      • annanichtvergessen Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:30
        Nope.nie smieszy. Rozsmieszylo mnie znikniecie masla i skojarzenie, tyle. 🙄
    • borsuczyca.klusek Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:17
      Może u Twojego męża w robocie zatrudnili tol8 😳
    • bywalec.hoteli Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:21
      a jak mi zarabali wózek to się śmiały niektore
    • bei Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:26
      Czy mąż Gryzi pracuje w gastronomii? (ptak się zastanawiam, w jakiej pracy ktoś trzyma tyle masła w lodowce).
      Kradzież to kradzież. Tworzy się niezręczna atmosfera gdy zdarzy się kradzież.
      • gaskama Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:28
        Nie tam. Zrobil zakupy do domu, zostawił, zapomniał tego dnia zabrać a potem zniknęły.
        • anilorak174 Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:32
          Mi kiedys ktos w poprzedniej robocie zeżarł pół sałaty lodowej, którą zakupiłam do domu.
          Znikające zarcie z lodówki było standardem.
          • gaskama Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:34
            No i to jest dla mnie beznadziejne.
            • porcelanaporcelana Re: Złodzieje! 30.09.22, 21:38
              Jak kiedyś pracowałam w dużej korpo, mieliśmy na piętrze kolegę, ktory systematycznie wynosił co się dało. Z kibla papier toaletowy ( potem zrobiono pojemniki na kluczyk) ręczniki papierowe- które odrywał, składał w kostkę i zabierał do domu. Z kuchni soki, kawę, herbatę. Był paranoicznie chytry- nie chodził nigdy do stołówki jeść, tylko przynosił ze sobą kostki rosołowe w kostce, zalewał wrzątkiem i tak cały dzien jechał na tych kostkach.
            • anilorak174 Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:06
              Sałata byla w zawinietej torbie z innymi zakupami, ktos sobie rozwinął torbę, odciął pół sałaty a reszte schował....
              • hanusinamama Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:22
                yyyyyyyyyyyyyy
              • lilia.z.doliny Re: Złodzieje! 01.10.22, 08:29
                odciął pół sałaty a reszte schował....
                Może nie lubi marnować jedzenia
      • gryzelda71 Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:26
        2 kostki to TYYYYLE.
      • gryzelda71 Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:29
        Nie pracuje w gastronomii. A 2 kostki to TYYYLE?
        Mój bosze co tam.kradziez, wyjadanie komuś itp, jak on śmiał.te maslo 2 kostki kupić przed robotą i położyć w lodówce. I co tam.robi lodówka w końcu to nie firma gastronomiczna...
        Uśmiałam się.
        • borsuczyca.klusek Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:34
          Po prostu paskudny, masłowy victim blaming 🙄
    • hanusinamama Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:20
      Mąz jak jeszcze pracował w polskiej firmię też mówił, ze im giną środki chemiczne. Mieli firmę sprzatająca ale swoje środki. I ktoś zaczął wynosić domestosa. I to po przeprowadzce do budynku gdzie siedział zarząd, księgowość.
      Ale to jest nic. Koleżanka pracuje w firmie skarbu państwa. Ponieważ są oszczędności to jak sie zepsuł ekspres nowego nie kupili (ta firma ma bardzo duze zyski od lat). Jeden kolega przyniósł swój ekspres, reszta się zrzucała na kawe i odkamieniacz, kozystały 4 pokoje....i ktoś tydzien temu się nie bał i zaje...ał.
    • rosapulchra-0 Re: Złodzieje! 30.09.22, 22:50
      K
    • sol_13 Re: Złodzieje! 30.09.22, 23:38
      U mnie w korpo też ekspresy do kawy na klucz zamykane😂
    • andace Re: Złodzieje! 01.10.22, 07:59
      W poprzedniej pracy w Wawie też pracowałam na „najwyższym” piętrze, management, szefowie departamentów etc, poziom zarobków rewelacyjny a z lodówki regularnie ginęło jedzenie - zwłaszcza drobne produkty nabiałowe - serki, jogurty. Pamietam że kiedyś wróciłam ze sklepu, wstawiłam serek wiejski do lodówki, pół godziny później chciałam go zjeść a serka już nie było.

Kilogramowe torby z kawą też musiały być w zamkniętej na kluczyk szafce bo regularnie ktoś wynosił całe opakowania.

Ale nie może to mieć związku z komunizmem, bo pracowało na tym piętrze kilkadziesiąt osób, ale tylko 4 Polaków, reszta to ludzie z całej Europy w tym sporo Skandynawów (zresztą podejrzewaliśmy że lodówkowym skrytożercą był jeden z nich).
    • leosia-wspaniala Re: Złodzieje! 01.10.22, 10:40
      Jezu, co wy macie z tą komuną? Komuna się skończyła 33 lata temu, ile osób dzisiaj dorosłych pamięta komunę świadomie (w sensie, że zdawało sobie sprawę, że żyje w komunie)? Czy w innych ustrojach nie istnieje dobro wspólne? Wszędzie istnieje. To o czym piszesz to po prostu buractwo i brak wychowania, a nie "wychowanie w komunie".
    • kropkaa Re: Złodzieje! 01.10.22, 11:11
      Dyrektor zakładu wyjadał jogurty i inne serki. Człowiek głodny leci do lodówki, a tu zonk - nie ma.
      Koleżanka wyniosiła paper toaletowy - bo te pracowe rolki takie większe, fajniejsze, na dłużej starczają.
      W innej pracy koleś wynosił odświeżacze powietrza, domestosy, kostki do toalet (wyjmował swieżo założone), w weekend przyjeżdżał i wychodził ze zgrzewką wody. Kierownik działu, samotny, z mamusią mieszkał i takie prezenty jej znosił. Nowa szczotka też potrafiła zginać.

Kiedyś w pracy wprowadzili dostępne jabłka i banany. Karton bananów znikał dosłownie w ciągu kilku minut. Potem lezały te banany po pokojach i gniły. Ale niektórzy brali sobie do domu.
    • lauren6 Re: Złodzieje! 01.10.22, 11:41
      W firmie, w której kiedyś pracowałam, w kuchni nie było żadnych kubków, talerzy czy sztucćow do użytku ogólnego, bo pracownicy rozkradli. To co ocalało było zamykane w szafce na klucz. Na samym początku pracy ostrzeżono mnie, żeby nie zostawiać sztućców i talerzy w kuchni, bo ukradną. Koleżance z pokoju faktycznie ukradli z kuchni prywatne sztućce.
    • volta2 Re: Złodzieje! 01.10.22, 11:56
      ale że papugi nie umieją w kibelki? ło panie, co to się porobiło....
      i jeszcze środki czystości jumają? może to ich klientela?

u mnie poza ginącym moim mlekiem z lodówki, nic nie ginie, przy czym moje mleko jest podejrzewane o niekonsumpcyjność. nawet miałam maila wysmarować do towarzystwa, że jak wiać dno, to nie znaczy, że można wyrzucać - ale to jakieś perfekcyjne panie domu, nie złodziejki. na razie na butelce przykleiłam plaster z napisem nie wyrzucać. kolega, który też przynosi swoje mleko, też mówi, że czasem znika.
      nie zawsze mamy służbowe, nawet powiedziałabym że częściej nie mamy, niż mamy.

• te_de_ka Re: Złodzieje! 02.10.22, 10:14
      Ludzie bywają bezgranicznie głupi. Poproszono mnie o zrobienie zakupów do małej kuchenki w biurze. Przy okazji zakupów firmowych nabyłam też dla siebie zbiorcze opakowanie sera zółtego w plasterkach, w kartonowym pudle kilkanaście plastikowych tacek, na każdej 100 g plasterków sera. Pomyślałam, że zostawię ten ser w pracy, a gdy rano kupię bułki w piekarni, to będę mogła sobie zrobić z tym serem takie bieda kanapki. No ale chciałam być miła i powiedziałam współpracownikom, że mogą się częstować tym serem, jak będą mieli tylko suche bułki. Wracam do biura po kilku dniach a tam w lodówce połowa tych stugramowych opakowań pootwierana, w niektótych zeschnięty ser nadawał się już tylko do wyrzucenia. Do dziś nie wiem, jaka durna logika tymi ludźmi kierowała. Po co każdy otwierał nowe opakowanie zamiast dojeść plasterki z już otwartego? Nie miałabym pretensji, gdyby po prostu zjedli, ubodlo mnie, że niszczyli jedzenie.
      • uwielbianych Re: Złodzieje! 02.10.22, 11:03
        O matko, brzydzili się jeść jeden oo drugim. Poza tym woleli otworzyć nowy niż jest po kimś kto otworzył ser
      • droch Re: Złodzieje! 02.10.22, 22:56
        Po co każdy otwierał nowe opakowanie zamiast dojeść plasterki z już otwartego?

To akurat proste: nikt nie chciał jeść macanego...
    • uwielbianych Re: Złodzieje! 02.10.22, 11:02
      Też tak do tego podchodzę.
      Wspólne to niczyje

To samo myślę o publicznych pieniądzach i miejscach.
      Nie wiem dlaczego próbuje się ciągle wciskać ludziom, że mają dbać o wspólne dobro.
      Dopóki nie jest coś moje (zawsze staram się uczynić wszystko by było), to nam to gdzieś
    • k.messi Re: Złodzieje! 02.10.22, 20:08
      Mam dokładnie te same doświadczenia.

Po tym, jak do naszego biura wprowadziły się dwie Panie Prawniczki, zaczęły się problemy.

Klasyka: mleko do kawy podejrzanie szybko się kończyło, podobnie jak herbata. Zniknął mi z lodówki ser żółty i paczka salami. Kibel był obsrany codziennie.

Przykleiłam w toalecie złośliwą kartkę - 'nawet panie w garniturze sprzątają po sobie w armaturze', czy coś takiego. Nie podziałało (ale poprawiło mi humor 😂)

Szczęśliwie zmieniłam siedzibę biura krótko po tym, jak panie prawniczki dołączyły, więc awantura nie była potrzebna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka