Dodaj do ulubionych

Znowu gorzej

13.10.22, 19:26
Tak sobie ponarzekać chciałam, znowu się po mnie przejedziecie.

W maju lekarka chciała odstawić leki, zaprotestowałam, bałam się wakacji bez koleżanek i chłopaka, że się pogorszy.

Niestety, pogorszyło się i tak, chłopak zerwał, częściowo pewnie z powodu tej depresji, bo trudno z niej cokolwiek wydębić, jest po prostu nudna i wiecznie śpiąca. Nie tłumaczę go, ale rozumiem.

Teraz wszystko jest źle, w zeszłym roku przynajmniej do szkoły chętnie chodziła, teraz już nie. Nawet przestała z kimkolwiek pisać przez komunikatory, nie chce się spotykać, ja nie jestem jej w stanie wyciągnąć z domu, spacerów nienawidzi, zakupów nienawidzi, nic nie chce, żeby jej kupować. Kurtkę ma piąty rok - przecież jest dobra, mówi.

Jestem na siebie zła, może gdyby odstawiła te leki w lecie to teraz by można wrócić, a tak co? Inne? I jeszcze gorsze objawy uboczne? Ona i tak jest wiecznie śpiąca.

Na psychoterapię dalej czeka.

Za tydzień idziemy do lekarza.
Co mówić? O co prosić?
Obserwuj wątek
    • kozica111 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 19:30
      Siostra, matka, córka?
    • angazetka Re: Znowu gorzej 13.10.22, 19:30
      Inne leki mogą nie dawać objawów ubocznych. I tak, trzeba z nimi próbować do skutku.
    • kozica111 [...] 13.10.22, 19:31
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Znowu gorzej 13.10.22, 19:51
      Powiedzieć jak jest, jeśli lekarka ogarnięta to sama zaproponuje zmianę leków lub zwiększenie dawki. Sprawdzałaś poziom witaminy D3? Niedobory powodują stany depresyjne.
      • ewka1980 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:06
        Nie przypuszczam, żeby miała niedobór, dawałam jej witaminę d do późnej wiosny. Po wakacjach miałam zacząć dawać od nowa, ale zapominałam. Przypomniałaś mi.
        • kira02 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:15
          W naszym klimacie moze mieć spokojnie niedobór. Jest polowa października, po zimnym i deszczowym wrześniu. Gdzie niby miała wytworzyć tę wid. D?
          • ewka1980 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:33
            Ona w ogóle na dwór nie wychodzi, tyle co do szkoły i ze szkoły (po ciemku). W wakacje czasem wieczorem, przed 14-tą chyba ani razu z domu nie wyszła.

Może mieć niedobór, pewnie ma.
            Znów mój błąd, że przestałam jej dawać te witaminy.
            • hosta_73 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 10:01
              Najpierw zbadaj poziom (nie bada się w trakcie suplementacji bo wynik jest niemiarodajny).
              Jak jest nisko to lekarz powinien przepisać witaminę na receptę i w większych dawkach.

Zbadalabym też poziom B12, jej niedobór wplywa na układ nerwowy. Miałam w dolnej granicy, bylam ciągle zmęczona i apatyczna, po zastrzykach poczułam się jakby mi ktoś ciężar z ramion zdjął, zupełnie inne samopoczucie.
              • kira02 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 13:32
                Ja do tego dodam zdrowe odżywianie i unikanie słodyczy. Słodycze na krótką metę poprawiają nastrój, ale nadmiar cukru wywołuje zle samopoczucie i brak energii.
    • cegehana Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:20
      Powiedz jak jest - kombinacji leków jest dużo i chociaż dobieranie trwa to wielu osobom udaje się ustawić leki, na których mogą dłuższy czas funkcjonować. Nie rob sobie wyrzutow, bo depresja to skomplikowane choroba i nie da się tak prosto wnioskować, ze gdybyś zrobika x to byłoby y.
    • berdebul Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:30
      Poza depresją na coś choruje? Tarczyca? B12? Witamina D? Wszystko w normie?
      Rozważacie nauczanie indywidualne? Lub zmiane szkoły? „Kąt” pomaga również dzieciakom w depresji, jeżeli jesteście z Warszawy lub okolic.
      • ewka1980 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:37
        Nie choruje, choć ten niedobór witaminy d może mieć.

Nie rozważamy, absolutnie nauczania indywidualnego, ani zmiany szkoły, nie ma powodów.
        Rozważałam to w zeszłym roku, ale córka wyszła na prostą, skończyła ze średnią 4 i tylko jedną dwóją.
        Teraz też jest w miarę ok, na razie, bo jak się pogłębi, to będzie gorzej. Ale teraz już wiem, że szkoła wspiera, nikt nikogo nie udupia, nawet bez diagnozy.

Nie jesteśmy ani z Warszawy ani z okolic.
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:46
          ewka1980 napisała:

> Nie choruje, choć ten niedobór witaminy d może mieć.
          >
          > Nie rozważamy, absolutnie nauczania indywidualnego, ani zmiany szkoły, nie ma p
          > owodów.
          > Rozważałam to w zeszłym roku, ale córka wyszła na prostą, skończyła ze średnią
          > 4 i tylko jedną dwóją.
          > Teraz też jest w miarę ok, na razie, bo jak się pogłębi, to będzie gorzej. Ale
          > teraz już wiem, że szkoła wspiera, nikt nikogo nie udupia, nawet bez diagnozy.
          >
          > Nie jesteśmy ani z Warszawy ani z okolic.

Skoro szkoła nie usypia to dobrze byłoby zgłosić w szkole, że córka jest chora. Może dadzą wsparcie pedagoga albo pomogą znaleźć psychologa.
          • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:47
            *nie udupia
            • ewka1980 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:49
              Zgłoszone.
              Ma dodatkowe lekcje, była na spotkaniu w poradni pp.
    • alicjamagdalena Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:40
      Psychoterapia, ponoć lepsza niż leki.
      • kira02 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 06:02
        Oczywiście, ze tak. Autorko, jak dlugo czekacie na psychoterapię?
        • ewka1980 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 09:41
          Rok. I końca nie widać.
          • kira02 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 13:21
            Jesli Was stac, to pojdzcie prywatnie. Przynajmniej do czasu, az bedzie miala z NFZ.
            • ewka1980 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 15:27
              Nie stać.

Jednak postanowiłam ją zapisać na taką płatną, ale teraz znowu corka nie chce, bo jej już nie zależy.
              Niestety, jej już na niczym nie zależy...
    • 18lipcowa3 Re: Znowu gorzej 13.10.22, 20:44
      Ile lat?
    • mayaalex Re: Znowu gorzej 14.10.22, 09:51
      zmienic leki. To samo miala kolezanka, leki najpierw dzialaly, potem przestaly, robilo sie coraz gorzej. Zmienila leki (tzn psychiatra jej zmienila oczywiscie) i znow jest lepiej.
    • yenna_m Re: Znowu gorzej 14.10.22, 12:46
      Źle dobrane leki.
    • afro.ninja Re: Znowu gorzej 14.10.22, 15:54
      A co robi jak nie chodzi do szkoły?! Korzysta z komórki?!
      Poczytaj jeszcze o kwasach omega 3.
      • ewka1980 Re: Znowu gorzej 14.10.22, 20:21
        Gra, ogląda anime, leży i słucha muzyki.
        To granie i oglądanie to takie zabijanie czasu, sama twierdzi, że jej się nie chce grać, coraz częściej patrzy na bajki lub paradokumenty, nawet grać jej się nie chce.

Filmów nie lubi, seriali nie ogląda, książek nie czyta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka