Dodaj do ulubionych

Dla doswiadczonych - szwy a solarium

07.01.23, 19:08
I tak pewnie bedzie mase odpowiedzi od czapy, ale co tam. Solarium pomaga mi w depresji. Mam zalozone 02.01. trzy male szwy, beda zdjete za pare dni. Ciecia sa opatrzone, to tez niedlugo. Jak ochronic te miejsca, by jednak mojsc pojsc do solarium na 10-15 minut raz w tygodniu. Macie doswiadczenia? Dzialo sie Wam cos? Myslalam o miejscowych opatrunkach z gazy, tylko czy to ochroni? Powtarzam, pytam doswiadczone (choc to tu walenie grochem o sciane).
Obserwuj wątek
    • pytajacakinga Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 19:18
      Nie opalaj szwów ani świeżych blizn no chyba że chcesz mieć duża bliznę.
      Ale jak już musisz to zaklej plastrem i tyle.
      • andallthat_jazz Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 19:30
        No wlasnie chce to czyms zakryc. Mowisz zwykly brazowy plaster? Bo teraz mam taki przezroczysty z opatrunkiem i wydaje mi sie , ze to za malo.
        • awf-33 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 20:13
          andallthat_jazz napisała:

> No wlasnie chce to czyms zakryc. Mowisz zwykly brazowy plaster? Bo teraz mam ta
          > ki przezroczysty z opatrunkiem i wydaje mi sie , ze to za malo.

W życiu! Żaden plaster!
        • pytajacakinga Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 13:27
          andallthat_jazz napisała:

> No wlasnie chce to czyms zakryc. Mowisz zwykly brazowy plaster? Bo teraz mam ta
          > ki przezroczysty z opatrunkiem i wydaje mi sie , ze to za malo.

Brązowy starczy a, gdzie masz te szwy bo może też, po prostu przykryj jakimś ręcznikiem czy bluzka.
    • panna.nasturcja Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 19:30
      Od czapy bo nie chcesz przeczytać, że świeżych ran i blizn nie wolno opalać a chodzenie do solarium jest zasadniczo szkodliwe dla skóry?
    • auksencja15 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 19:31
      Odpuścić solarium i to najlepiej na zawsze big_grin
      • panna.nasturcja Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 20:09
        To jest uzależnienie.
      • bergamotka77 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 14:21
        auksencja15 napisała:

> Odpuścić solarium i to najlepiej na zawsze big_grin

Dokładnie tak. Serio nie sądziłam, że ktoś z tego jeszcze korzysta.
    • kadfael Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 19:33
      A nie możesz chodzić na fototerapię, nie na solarium? Albo sobie kupić lampę
    • szarmszejk123 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 19:34
      Kup sobie lampę i daj sobie spokój z solarium. Więcej szkody niż pożytku.
    • awf-33 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 20:13
      Dzins. Dżins najlepiej chroni przed promieniowaniem. Zadna gaza czy plastry.
    • awf-33 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 07.01.23, 20:15
      Krem ochronny bym zaleciła, ale na rany nie można.
    • mae224 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 13:20
      ktoś jeszcze korzysta z solarium w latach dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku?
      • pytajacakinga Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 13:30
        mae224 napisała:

> ktoś jeszcze korzysta z solarium w latach dwudziestych dwudziestego pierwszego
        > wieku?

Ja korzystam i lubię w sumie jak autorka wątku się zrelaksować w ciepłe. Są miesiące że chodzę częściej i takie, że, rzadziej, opalona jestem ładnie nie jakiś przesądny pomarańczowy. No i robię tak od 15 lat i jsk na razie żyje. 😂
        Jednak świeżych szwów czy blizn do 6 tyg bym nie opalała na pewno. Można zakryc
        • teodor-k Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 13:38
          Oczywiście raz w miesiącu 12 minut .Kiedyś chodziłem dwa razy .Nic się nie dzieje wręcz odwrotnie . Miła obsługa i muzyka .Do tego samoopalacz i gitara .Szwy operacyjne wiadomo nie .
        • hanusinamama Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 14:21
          Jest tyle możliwosci relaksacji ( łącznie z lampą), ze akurat sposobu powodującego raka nie trzeba korzystać...
          • panna.nasturcja Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 20:03
            Hanusina, mam wrażenie, że rak to jest coś, w co ludzie nie wierzą, jak słowo daję. Jak patrzę nieraz nad morzem na ludzi leżących godzinami plackiem na plaży w pełnym słońcu to nie wiem co oni mają w głowie.
            • mae224 Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 20:37
              mam to samo z palaczami ( to tak samo wolny wybór).
        • eriu Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 17:56
          Blizny do roku nie opalałam w ogóle. Zasłaniałam od słońca na plaży. Nie mam śladu, a blizna była duża.
    • bei Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 13:40
      Może skorzystaj z lampy antydepresyjnej, naprawdę poprawiają samopoczucie.
    • berber_rock Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 21:03
      Skoro chodzisz tam w celu zapobiegania, depresji to rozwiązanie jest całkiem proste: połóż się pod lampa w ubranku. smile
    • joyce_byers Re: Dla doswiadczonych - szwy a solarium 08.01.23, 21:22
      Jeżeli chodzisz na tak długo tzn., że jesteś już strzaskna na mahoń. Może poparzenia skóry nie dostaniesz bo jesteś już mahoniowa, ale świeża cięta rana i szwy mogą zareagować jak skóra mocno wrażliwa czyli w miejscu tegoż poparzenie. Daruj sobie tę wizytę. Wytrzymasz.

P.S. solarium nie działa antydepresyjnie. Orientuję się bo pracowałam kiedyś w takim przybytku. Kup sobie lampę, która NAPRAWDĘ działa wspomagając i idź do lekarza psychiatry.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka