Dodaj do ulubionych

Trudności w podejmowaniu decyzji

08.06.23, 12:05
Czy mogą być objawem depresji, czy to raczej cecha, która może z wiekiem pogłębiać się? Obserwuję w otoczeniu, osoba 50 letnia, wcześniej tak nie było, choć też nigdy nie była jakoś mocno pewna siebie. Decyzje od zdrowia po wakacje.
Obserwuj wątek
    • iberka Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 12:10
      U mnie zdecydowanie pojawiły się wraz z depresją uncertain
      • alfa36 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 12:28
        Poradziłaś sobie z tym? Leki?
    • asfiksja Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 14:00
      Tak
      • alfa36 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 15:15
        Ale rozumiem, że inne objawy depresji też miałaś?
        • asfiksja Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 16:43
          Ja nie, ale, owszem, trudności w podejmowaniu decyzji to jeden z objawów.
    • 11marlenka Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 15:18
      depresja plus menopauza, taki wiek że bez mocnego zadbania o siebie zaczyna się wszystko sypać
      • alfa36 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 15:35
        Ale co to znaczy mocne zadbanie? Żeby zadbać, trzeba podejmować decyzje. Na zewnątrz wszystko wygląda fajnie, żeby nie powiedzieć, że bardzo fajnie nawet.
        • georgia.guidestones Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 15:39
          alfa36 napisała:

> Ale co to znaczy mocne zadbanie? Żeby zadbać, trzeba podejmować decyzje. Na zew
          > nątrz wszystko wygląda fajnie, żeby nie powiedzieć, że bardzo fajnie nawet.
          Dieta, ćwiczenia, sen. To mówisz że osoba z bezsennością wskutek depresji mogła podając decyzję o spaniu dłużej wskutek samej sily woli (nawet gdy z zewnątrz widać że dba o higienę snu, ale jednak spi niewystarczajaco dlugo)?
          • georgia.guidestones Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 15:39

> podjąć decyzję
          • alfa36 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 09.06.23, 14:21
            Dbać o higienę snu za pomocą tabletek na sen? Trochę bez sensu. Może krótkotrwale?
            • georgia.guidestones Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 09.06.23, 14:42
              alfa36 napisała:

> Dbać o higienę snu za pomocą tabletek na sen? Trochę bez sensu. Może krótkotrwa
              > le?
              A na pewno dba już w ogole na inne sposoby i nadal bez efektu?
    • kozica111 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 16:41
      Schować jedzenie.
      • alfa36 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 17:07
        Nie ten wątek 🙈🙈
    • alina460 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 17:11
      Mam podobnie. Strasznie się z tym męczę. Nie mogę podjąć decyzji, zwłaszcza w tym, co ubrać, co kupić do jedzenia, co gotować, co jeść i co robić w wolnym czasie. Koszmar!!
      Natomiast nie mam problemu z decyzjami, gdzie pojechać na wakacje, jakie kupić ubrania czy buty albo kosmetyki.
      No i jaka tu będzie diagnoza?
      • alfa36 Re: Trudności w podejmowaniu decyzji 08.06.23, 20:18
        Zawsze mi się wydawało, że decyzyjność to cecha. Ale też obserwowałam przez lata starszą osobę i widziałam, jak z pewnej siebie, konkretnej kobiety zmienia się w taką, która żadnej decyzji nie potrafiła podjąć. Wtedy myślałam, że to starość po prostu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka