Dodaj do ulubionych

Półkotapczan

27.08.23, 22:34
Rozważam kupno tego "cuda". Czy macie jakieś doświadczenia? Przeglądałam OLX i sporo tego sprzedają, w tym takie niedawno kupione. Czy coś jest z tymi polkotapczanami nie tak? Czy to raczej kwestią brzydoty mebla i nieprzemyślanego zakupu?
Obserwuj wątek
  • przepio Re: Półkotapczan 27.08.23, 22:47
   W swoim rodzinym pokoju miałam półkotapczan. Az sie zdziwiłam, że jeszcze robią.
   Na moim świetnie się spało, a dzięki temu, że był mogłam w moim pokoju się ruszyć smile
   Miło wspominam
  • heca7 Re: Półkotapczan 27.08.23, 23:01
   Teraz są inne, lepsze, ładniejsze. Ale miałam taki przez pierwszych 15 lat swojego życia, potem dostałam wraz z własnym pokojem normalne łóżko. Ten stary wspominam ze wstrętem. Nienawidziłam go składać, zapinać pościeli pasami i spać w nim. Kiedyś źle zamknęłam i z hukiem j.ebnął o podłogę uncertain
   • szorstkawelna Re: Półkotapczan 28.08.23, 06:24
    Właśnie się zastanawiam czy one teraz są faktycznie lepsze...
    Mówisz, że niewygodny był w użytkowaniu?
    • weritatis.splendor Re: Półkotapczan 28.08.23, 19:45
     Poczta gazetowa. Wczoraj.
     • szorstkawelna Re: Półkotapczan 28.08.23, 21:52
      Odp.
  • borsuczyca.klusek Re: Półkotapczan 28.08.23, 19:47
   Przede wszystkim wymierz dobrze wszystkie ciągi komunikacyjne, bo najczęściej jest to wielkie koromysło, które trzeba wnosić w jednym kawałku.
   • szorstkawelna Re: Półkotapczan 28.08.23, 21:53
    Już zrezygnowałam z pomysłu. To pudlo jest po prostu zbyt brzydkie...
  • chatgris01 Re: Półkotapczan 28.08.23, 21:56
   Doświadczenia mam tylko z dzieciństwa, był to świetny , wygodny i bardzo praktyczny mebel, i nawet ładny i solidny.
   Nie wiem, jakie są te produkowane niedawno.
  • 1matka-polka Re: Półkotapczan 28.08.23, 23:55
   Nie rozumiem idei półkotapczanu - w sensie, po co mi pokój bez wygodnego miejsca do siedzenia/leżenia? Chyba, ze to ma być jadalnia albo salon i sypialnia w jednym. Albo składam ten półkotapczan, zeby mieć miejsce do ćwiczeń, albo biuro, do którego przychodzą klienci. Ale przeciez półkotapczany były kiedyś popularne w pokojach młodzieżowych...a nie w kawalerkach, gdzie jedno pomiezzczenie pelni parę funkcji. A i tam lepiej sie sprawdzi normalny tapczan, czy wersalka, niz polkotapczan plus np. fotele do siedzenia🤔
   • little_fish Re: Półkotapczan 29.08.23, 07:28
    "Nie rozumiem idei półkotapczanu - w sensie, po co mi pokój bez wygodnego miejsca do siedzenia/leżenia? " bo zazwyczaj wstawiano go w pokojach, gdzie po prostu nie było na to miejsca. Z mojego (jak pewnie i ze wszystkich) po zamknięciu łóżka można było otworzyć dwa całkiem spore stoliki. Potrzebne w ciągu dnia. Gdyby w pokoiku stało normalne łóżko, na stół czy biurko miejsca by nie było. U znajomych dzieciaków z kolei, w niewielkim pokoju mieszkało rodzeństwo. Jedno spało na wersalce, która za dnia służyła do siedzenia, drugie na półkotapczanie, który w dzień był biurkami. Dwa odrębne tapczany i dwa biurka by się tam nie zmieściły.
    • 1matka-polka Re: Półkotapczan 29.08.23, 07:38
     Ok, to sa kolejne przypadki, w ktorych polkotapczan ma sens.
   • little_fish Re: Półkotapczan 29.08.23, 07:54
    "tam lepiej sie sprawdzi normalny tapczan, czy wersalka, niz polkotapczan plus np. fotele do siedzenia🤔" - też niekoniecznie. Czasem młodzież woli np jakąś niewielką kanapę czy dwa fotele/pufy do posiedzenia w ciągu dnia. A te tapczany w półkotapczanie są często dużo wygodniejsze do spania niż jakaś rozkładana kanapa. Mój miał bardzo wygodny i przede wszystkim równy materac. Szybko się go składało i mieścił pościel. Kanapa żeby pomieścić pościel musi być odpowiednio duża, albo musimy mieć kolejne miejsce na tę pościel. No i codziennie ścielenie kanapy jest upierdliwe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka