alfa36 12.05.25, 08:00 Czy ma sens badanie kości w osteobusie , czy szukać miejsca , gdzie jest aparat, na którym te badania będą powtarzane? Osteobus tego nie gwarantuje, bo za każdym razem będzie prawdopodobnie inny. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
madame_edith Re: Osteobus 12.05.25, 08:53 Z takiego badania dostaniesz pełen wynik z interpretacją w swojej grupie wiekowej itd. Jeśli tylko to jest osteobus robiący badania z kości udowej i kręgosłupa (a nie jakiejś pięty niedajboże) to jest to dokladnie taki sam aparat jak w szpitalu czy przychodni. Odpowiedz Link Zgłoś
panna_lila Re: Osteobus 12.05.25, 09:16 Ma sens jeśli chcesz się zorientować jaki masz stan kości (uda i lędźwiowy odcinek to powinien być standard tego badania), kolejne badania możesz już robić stacjonarnie w jednej placówce. Korzystając z okazji, może ktoś korzystał z badania REMS? Odpowiedz Link Zgłoś
hosta_73 Re: Osteobus 12.05.25, 09:28 O, dzięki za pytanie bo sama się niedawno zastanawiałam. Namieszał mi ginekolog, który stwierdził, że na mammografię to najlepiej do szpitala a nie do mammobusu bo w szpitalu lepszy sprzęt. Odpowiedz Link Zgłoś
szafireczek Re: Osteobus 12.05.25, 12:11 Ale taki sprzęt musi mieć kalibrację i aktualny paszport z przeglądu, inaczej nie byłby dopuszczony do wykonywania badań. Lepiej się przebadać, na tym, co jest pod ręką, niż ustawić się w kolejce i czekać, czekać...Pierwsze dobre jest rozsądniejsze, niż poszukiwanie doskonałości. Odpowiedz Link Zgłoś
anajustina Re: Osteobus 12.05.25, 20:37 Poza tym kolejną mammografię faktycznie najlepiej porównywać z poprzednią (chodzi o małe zmiany, bo kilkucentymetrowe to zawsze wyjdą). Odpowiedz Link Zgłoś