konsta-is-me
02.06.26, 20:58
W końcu mają być?
Leniwe pierogi.
Zrobiłam dziś według przepisu :500g sera, pół szkl mąki. 1 łyżka mąki ziemniaczanej,1jajko.
I wyszły bardzo miękkie, trzymały kształt ale były prawie że jak galareta.Jesli robię "po swojemu " wychodzą z kolei za twarde.
Z dzieciństwa ( przed - i szkolnego ) pamiętam że leniwe były zawsze takie jędrne , na pewno nie konsystencji niemalże paćki.
Czy może takie jędrne to tylko z ziemniaków i sera i ja się mylę, bo leniwe powinny takie ( b.miekkie) właśnie być ?