Dodaj do ulubionych

Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)?

21.02.05, 14:06
U mnie 20st i 40% wilgotności. Jest ok, chociaż wolę 23st. A Wy jak macie a
jak lubicie?
pzdr
Obserwuj wątek
    • ewitek01 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:09
      niektóre kaloryfery zakręcone a i tak 24,5 st.
      gorąco

      ale ja lubię ciepełko smile
      • dagella Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:11
        u mnie waha sie tempka pomiedzy 19-22..........
        ale ja tez lubie ciepelko...
        pozdrawiam
        dagmara
      • fasolka31 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:12
        24 stopnie i to lubię smile))
    • joasiiik25 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:10
      w przedpokoju :23 st
      pokoik malego:20 st
      pokoj dzienny 23st


      i tak jakos zimno mi sie wydajesad

      bylam ostatnio u szwagierki i ona mialam zaledwie 17 st, jej bylo cieplo a ja
      zmarzlamsmile
    • mama_radka Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:11
      21 stopni
    • yola66 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:12
      u mnie 23 - 24 stopnie, chociaz kaloryfery prawie cały czas zakecone.... Trochę
      za ciepło - wolałabym chłodniej....
    • d.orka Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:31
      U nas zależy od pory dnia i nocy.
      Wilgotność waha się w granicacj 50-60%
      Temperatura w pokoju, gdzie wszyscy śpimy spada nocą z 19 do nawet 17,5
      stopnia. Świetnie się oddycha takim chłodnym powietrzem. Wystarczy, że w nocy
      jest wyższa temp., a ja już kaszlę (choroba kaloryferowa).
      O 6.00 rano grzejnik zaczyna ostro grzać. Lepiej wtedy wstać przed ósmą, gdyż
      punkt 8 grzejnik się wyłącza i temp powoli zmowu spada do 18,5. Na dzień
      przenosimy się do dużego pokoju, gdzie temperatura waha się pomiędzy 19- 20,5
      stopnia. To nam wystarcza.
      Za to wieczorkiem, gdy dzieci śpią, a my chcemy pobyć sami, dogrzewamy pokój,
      bo inaczej się nie rozbiorę - jestem ciepłolubna wink
    • zaga25 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:41
      Mój synek jest alergikiem i u nas nie może być więcej niż 17-18 stopni bo wtedy
      mu się pogarsza. Na początku było nam ciężko(zimno) ale teraz już się
      przyzwyczailiśmy. Zauważyłam nawet, że i ja alergiczka czuję się lepiej.
    • gagunia Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 14:43
      20-21C, drzwi otwarte na korytarz i wlasnie zdjelam sweter smile Kacper biega w
      spodenkach 3/4 i bluzie.
    • wegatka Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:08
      W sypialni 18,5 st., w pozostałych pomieszczeniach 20 st. Nie lubię gdy jest
      więcej, zaraz zatyka mi się nos.
    • atlantis75 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:12
      22 st., ale jestem ciepłolubem i lubie 25 smile
    • sowa_hu_hu Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:12
      ja lubie ciepełko - mogło by byc ze 25 stopni smile a jest jakies 21 o ile sie nie
      myle... dogrzewam sie w kazdym razie...
      moja kolezanka grzeje piecem w pokoju i temp. dochodzi tam do 30 stopni i wyżej
      - wysiedzieć sie nie da... u drugiej znowu lodownia taka że w korzuchu to mało...
    • kawka74 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:18
      16 - 17, a i tak mi za ciepło. Kaloryfery pozakręcane, okna pootwierane, a ja ledwo zipię. Jak wróci p.o.mąż, okienka zamknę, kaloryfery odkręcę i będę się dusić z gorąca, a on będzie się trząsł z zimna wink)
    • malgra Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:20
      21,5 przy zakręconych grzejnikach
      • inia25 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:26
        19-20: dla mnie lodówka ale mąż i teście uważają że jest ok
    • poppy3 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 15:29
      U mnie 19-22, a wilgotność zależy od miejsca, w niektórych miejscach 40 %,
      średnio 48, im mniejsza temperatura, tym większa wilgotność, a przy tej
      ścianie, na której zaczął powstawać grzyb jest 16 stopni (mimo, ze w pokoju
      jest 20 (!!!) i 60% wilgotności. tę ścianę suszymy smile
      • pesteczka5 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 21.02.05, 22:44
        19-20 st.C. Pozakręcane właściwie całą zimę z wyjatkiem największych mrozów.
        Nienawidzę, jak jest cieplej, od razu mi gorąco, a Kubuś kaszle.
        Odkąd wymieniliśmy okna na szczelne, nie mogę przyzwyczaić się do atmosfery w
        domu... Jest mi duszno, otwieram non stop i mikrouchył nie wystarcza... A
        kiedyś mieliśmy tak 'frisch!', ciągła wentylacjasmile Tylko tamte okna potwornie
        były brzydkie.

        Cierpię zawsze u teściów, czego nikt nie może pojąć. Tam jest 25-26, a na noc
        się dogrzewasad( Wracam ulepiona, spuchnięta i głowa mi pęka, towarzyszy mi
        starszy syn, który ma z termoregulacja tak jak ja. Wrrrr!
        • aniaop Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 11:16
          Ja mam 19 stopni w dzien, 17-18 noca i jest idealnie. Jesli robi sie tylko
          troche cieplej nie moge wytrzymac. 21 stopni znosilam tylko, gdy corka byla
          noworodkiem.
          • mama_szefusia Re: Do aniaop 22.02.05, 11:45
            U mnie tak samo. Zupełnie inaczej się mieszka w takiej temperaturze. W pracy
            mam za to 22 stopnie i nie mogę wytrzymać - chciałabym powietrzyć ale przy
            wszystkich oknach siedzą współpracownicy, którzy protestują.
            • aniaop Re: Do aniaop 22.02.05, 14:28
              To milo mi, ze tez jestes taka zimnoluba, hihismile) A wiesz, ze w dziecinstwie
              bylam zmarzluchem? Zreszta ja w tych 19 stopniach chodze w swetrze i wole to o
              niebo niz 25 stopni i krotki rekawek
    • koleandra Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 11:21
      U mnie jest około 23 stopnie, na noc wolę miec chłodniej bo wtedy jest mniejsze
      prawdopodobieństwo, że mnie rozboli głowa. 18 stopni to dla mnie za chłodno
      już, tak jest u mojego brata w domu, zawsze tam marzłam. Ale latem taka
      temperatura w domciu to miodzio smile
    • m_o_k_o Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 12:02
      20-22 to lubie smile
    • mamand Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 12:05
      ja mam w domu 18-19st, w nocy chłodniej. bardzo nie lubie jak jest więcej niż
      23st.- wszystko mnie swędzi i gryzie, mam wypieki i goli mnie głowa, synio też
      lubi chłodek, jak jest za ciepło jest strasznie spocony i czerwony - takie z
      nas zimnoluby surprised)
    • kalina_p zależy, kto jest w mieszkaniu 22.02.05, 12:10
      jak mąż wychodzi to otwieram okna i kolo 22-23 a jak on jest to ciagle mu
      zimno, wiec 25-26sad
    • aniask_mama Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 12:16
      21st dzień
      18st noc i w sypialni non stop,

      ale mam ogrzewanie podłogowe, więc komfort cieplny jest inny, ma się wrażenie,
      że temp. jest wyższa

      w pracy mam 24 i jest mi gorąco crying
    • umargos Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 21:13
      Ok 23 stopnie, pomimo, że odkręcone są tylko kaloryfery w łazience i w
      przedpokoju przy drzwiach, bo u mnie wychodzi się bezpośrednio na dwór).
      Chłodniej jest w pokoju dziecka )ok. 19), bo u niej wietrzę intensywnie i
      często, część nocy śpi przy otwartym oknie. U nas w sypialni chłodniej jest jak
      nie ma męża, bo on w nocy musi mieć ciepło i obecny kompromis polega na tym, że
      ja wywietrzę wcześniej, a potem zamknę okno, za to on nie odkręci
      kaloryferów...bo niestety mu się zdarzało.
      Ja lubię ciepło i zwykle w domu biegam w krótkim rękawku, dziecko też
      wyrozbierane, ale w nocy muszę mieć czym oddychać.
    • poleczka2 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 22.02.05, 22:01
      Na dole 18C, na górze w sypialniach 17C
    • evee1 Re: Ile stopni ciepła macie w mieszkaniu ;)? 23.02.05, 05:58
      W sezonie grzejnym 19-20 w dzien, 16 w nocy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka