Dodaj do ulubionych

weronika, emilka czy alicja - jakie imię :(((((((

31.07.06, 12:38
Nie możemy się z mężem zdecydować na imię dla dziewczynki. Podoba nam się
imie Weronika - ale rodzina nas zniechęca mówiąc do niej Weronka sad czy
Werunka - a fuj
Obserwuj wątek
    • eyes69 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 12:39
      Alicja chyba najfajniejsze z tej trojki.
      Ale jesli Weronika to Wasz nr.1 to dajcie takie imie - jest ok.
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 12:43
        tyle jest polskich imion a my nie możemy wybrać sad
        • novicjuszka Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 19:21
          moja corka to Weronika i nie wyobrazam sobie innego imienia dla
          niej..zdrobniale mowimy Wercik ,Weronisia i kazda forma jest dla nas
          pieszczotliwa..smileJak ktos bedzie bardzo chcial to z kazdego imienia zakpi i ci
          jes obrzydzi..takze zdecydowac musisz samasmile
    • bozena1980 Alicja 31.07.06, 12:45
      • tusia00 Re:**** 31.07.06, 13:06
        Moze EMILKA mnie sie akurat to spodobalo bardzo mile imie Ja z wyborem imienia
        niemam problemu bo synek wybral jak dla niego wybieralam no to przyznam mialam
        problem z mezem niemoglismy sie zdecydowac Pozdrawiam

        Adus
        www.bobasy.pl/?a=&u=3957&s=9517e07c1edc15ca536436713bdfae49&
        Olenka a moze Bartus
        tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20712;30/st/20060730/k/d00b/preg.png
    • dana2004 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:04
      Weronika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • claudia84 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:15
        Na pewno NIE Alicja.
    • alicja0 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:15
      O rany, tylko nie Alicja
      wink
      Oczywiście żartuję, ale ja nie lubiłam swojego imienia przez wiele lat, choć
      znowu też nikt się jakoś do niego nie przyczepiał. Po prostu byłam jedyną
      Alicją i to jakoś mi nie pasowało smile
      Teraz jednak słyszę, że są już małe Alicje, więc to imię nie jest już takie
      wyjątkowe smile
      Emilka mi się nie podoba - kojarzy mi się jakoś tak jak ciepłe kluchy, ale to
      oczywiście moje skojarzenie i nic nie znaczy.
      Weronika - takie imię dali moi znajomi córce i dziś mówią na nią Werka smile
      Wszystkie imiona podane przez Ciebie nie są obraźliwe czy strasznie udziwnione,
      więc jakie wybierzecie, będzie OK.
      (moja teściowa aktualnie namawia nas na: OTYLIA!!!! Możesz to sobie
      wyobrazić? wink)
      A jak chciałam pierwszą córkę nazwać: Hania, to moja mama strasznie oponowała,
      bo znała jedną Hannę, strasznie wredną. Nie nazwałam swojej córki Hania jednak
      tylko z tego powodu, że ciągle zapominałam jakie wybrałam imię, więc głupio
      zastanawiać się nawet przez ułamek sekundy nad tym jak moje dziecko ma na
      imię smile
      Ostatecznie jest Katarzyna. Nie przepadam za Kasią, ale Katarzyna jest OK wink)
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:18
        Werka !!! Nie podoba mi się. Już bardziej Weronika, Nika albo Wika....
    • veronica2001 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:36
      5lat temu dałam mojej córce na imię Weronika , i nie żałuje byłam pewna tego
      imienia od 1 miesiąca ciąży.Tera moja Weronka ma prawie 5 lat i jest super
      łobuziakiem.Nie zamieniłabym na żadne inne.Jak mówimy do niej : Werona , Werka
      smile, Weronisia , Wercia ,Weronka.

      Pozdrawiam
      Ps. jestem obecnie w 12 tydodniu i mam problem z drugim imieniem.smile
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:45
        Teraz zwracamy się do małej: Peronka. A to dlatego, że lekarz oznajmując nam
        płeć dziecka - kazał się do niego zwracać: per "ona" (perona) - mój mąż to
        zdrobnił i wyszła "Peronka". Jednak jak się urodzi musi miec normalne imię smile
    • kaeira Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 16:39
      Weronka? Werunka?! E tam.
      A dlaczego nie np. Wera albo Nika? To wspaniałe zdrobnienia.

      Wszystkie trzy imiona bardzo przystojne i klasyczne. Jezeli interesuje cię
      popularnosc, to obecnie w Warszawie:
      Weronika jest na 10 miejscu, czyli 2.9% nadań.
      Alicja - 14 - 2.0%
      Emilia - 24 - 1.2%.

      Czyli jak widać, wszystkie są teraz popularne, i na pewno nie bedą "odstawać od
      normy".

      Inne propozycje:
      Alina, Aniela, Klara, Gabriela, Irena
      • jagoodka8 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 16:56
        A mnie z tych imion najbardziej się podoba Alicja... nawet bardzo mi sie podobasmile
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 17:20
        Czyli zostanie Weronika smile)))
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 17:31
        kaeira - możesz mi podac listę pierwszej 10 imion nadawanych w Warszawie ???
        P.S. Ja jestem z Łodzi smile
        • kaeira Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 18:07
          gratia5 napisała:
          > kaeira - możesz mi podac listę pierwszej 10 imion nadawanych w Warszawie ???
          > P.S. Ja jestem z Łodzi smile

          Proszę bardzo:

          Pozycja Procent
          1 Julia 7.2%
          2 Aleksandra 5.7%
          3 Wiktoria 5.1%
          4 Zuzanna 4.9%
          5 Natalia 4.8%
          6 Maja 4.6%
          7 Oliwia 4.4%
          8 Zofia 3.1%
          9 Karolina 3.0%
          10Weronika 2.9%

          1 Jakub 8.2%
          2 Mateusz 5.3%
          3 Kacper 4.9%
          4 Bartek 4.5%
          5 Jan 4.2%
          6 Michał 3.7%
          7 Maciej 3.6%
          8 Piotr 2.9%
          9 Szymon 2.7%
          10 Filip 2.5%

          Więcej na stronie: www.gorny.najlepsze.pl/imiona
          Jej autorzy od dwóch lat podsumowują imiona z "Witamy na świecie" warszawskiej
          Gazety Wyborczej (czyli zdjęcia i imiona/nazwiska dzieci rodzących się w
          warszawskich szpitalach).
          Ponieważ są to imiona podawane przez rodziców jeszcze w szpitalu, jest dośc
          spory margines blędu - mogą przeciez zmienić zdanie przed faktyczną rejestracją.
          No więc, nie są to na pewno dane ściśłe, nastomiast *jedyne* aktualne i szeroko
          zakrojone.

          Do porad i dyskusji polecam forum "Wszystko o imionach".
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12924
          • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 18:13
            dzięki smile
    • mamakarolinki1 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 17:32
      alicja
    • alislusa Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 18:54
      Mam córeczkę Weronikę Emilię. Skończyła niedawno pół roku. Mnie się podobało
      Weronika mężowi Emilia i stąd takie połączenie. Mówimy na nią Weronisia,
      Nikusia, Nikutka... Superowa z niej dziewuszka!
      Ale Alicja jest też ok! Sama tak właśnie mam na imię i podobnie jak alicji0 też
      mi się początkowo nie podobało. Byłam jedyną Alicją w przedszkolu, podstawówce,
      liceum... Ale teraz już mi się podoba.
      Pozdrawiam!
    • agusia19-84 Według mnie zdecydowanie Alicja... 31.07.06, 21:31
      Emilka osobiście mi się nie podoba. Weronik jest już strasznie dużo (coś jak
      Julek)a Alicja to naprawde ładniutkie imię. Znam jedną siedmio-letnią, śłiczna
      dziewczynka i po prostu prze-agentka smile
      • mirabellka26 Emilka 31.07.06, 21:49
        emilka ja bym tak dała córeczce ale będzie syneksmile
    • azja811 Zdecydowanie Alicja:))) 31.07.06, 21:53

    • olinka.6 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 22:05
      Hejo,

      jak dla mnie żadne z nich.
      Gdybym nie miała innego wyboru wybrałabym Alicję uncertain
      Bez obrazy, to tylko moje zdanie i nie potępiłabym nigdy w życiu twojego wyboru.
      Moja ma Kinga i nie wszystkim się ono podoba, ważne, że ja jestem wciąż
      zadowolona z wyboru, a mała ma już 11 m-cy.

      pozdro
    • higa Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 09:54
      ja mam Weronikę

      najcześciej mówimy na nią Wera albo bobas (choć ma już 1,7 roku ale jakoś tak).
      Dziadek mówi do niej "Nisiu" (od Weronisiu) a mnie się też czasami zdaża
      Weronka powiedzieć i uważam że to bardzo ładne zdrobnienie.
      a tak ogólnie - co cie obchodzi rodzina? to dla rodziny nazywasz dziecko? Boże
      nigdy nie zrozumiem takiego podejścia. jakkolwiek byś nie dała na imię ktos z
      rodziny na bank wymyśli jakieś zdrobnienie którego nie polubisz. i co? może w
      ogóle bez imienia? paranoja. ja mam na imię agnieszka i niecierpiałam jak
      babcia mówiła do mnie agnisiu ... no i co? żyję dalej...
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 10:11
        Nie o to chodzi, że imię mojego dziecka musi sie podobać mojej rodzinie. Tylko
        jeśli ktoś od pół roku Ci powtarza, że są ładniejsze imiona niż Weronika -
        szczególnie jeśli się to powtarza kobiecie w ciąży ( a teraz w 38 tc jestem juz
        rozdrażniona na maxa) to zaczyna się miec mieszane uczucia co do wyboru.
        Dlatego rzuciłam temat na forum - chciałam żeby ktos mnie utwierdził w tym,że
        to jednak śliczne imię smile
        • agness25 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 10:21
          Emilkasmile
          • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 10:26
            prześliczny bobas !!!!!!!!!!!!!!!
    • mama_wojtusia2 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 12:41
      Ja mam Wojtusia i Alicję. Na małą wołamy Ala (parę razy na minutę
      muszę wypowiedziec jej imię i tak jest szybciej). Teściowa woła na
      nią Alinka co powoduje u mnie mdłości, ale ona nie widzi różnicy
      i jest niereformowalna. Więc olewam smile
      • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 13:03
        Alinka??? to zupełnie inne imię. Alicja ładniejsze - ale z tesciowym nie ma co
        tłumaczyć - najlepiej ignorować i robić swojesmile
        • mama_wojtusia2 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 13:06
          Alinka??? to zupełnie inne imię. Alicja ładniejsze - ale z tesciowym nie ma co
          tłumaczyć - najlepiej ignorować i robić swojesmile

          No właśnie smile Więc jak Ci sie podoba Weronika to się nie zastanawiaj
          jak ewentualnie ktos do niej może mówić, bo ktoś i tak wymyśli taką opcję, że
          cię z nóg powali (jak Alinka w wypadku Ali).
          Mam koleżankę Weronikę i oczywiście od zawsze mówimy do niej Wera a czasem
          Weronka smile Weronika chyba nigdy smile Ona się już nie złości wink

          • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 13:15
            a lubi swoje imię?????
            • mama_wojtusia2 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 17:11
              Nie wiem, bo ma 16 miesięcy smile
              Natomiast Wojtek ma 5 lat i zapewnia, że ma bardzo brzydkie imie smile A na
              pytanie jakby chciał mieć na imię powiada, że "tak jak teraz, tylko
              że mi sie nie podoba" smile)
              • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 17:14
                smile Wojtuś jest zabawny. Ale pytałam o kolezanke czy lubi swoje imię - wiem że
                córunia jest jeszcze za mała żeby się wypowiedziećsmile
                • mama_wojtusia2 Lubi lubi :))) 02.08.06, 19:11
    • golinda Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 16:07
      tylko nie Emilka!!!
    • lula78 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 17:26
      Mi się najbardziej z tych trzech imion podoba Weronika, później Emilka.

      --
      www.poradopedia.pl/ - porady na każdy temat
      • sulasia13 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 00:57
        Emilia- bardzo piekne imie, tak ma na imie moja coreczka smile
    • koza_w_rajtuzach Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 08:55
      Alicja niestety ładnym imieniem jest tylko w oficjalnej formie. Ala, Alka jest
      pozbawiona jakiegokolwiek uroku, dlatego nigdy bym się na to imię nie
      zdecydowała. O wiele bardziej podoba mi się imię Alina, które jest delikatne i
      miłe.
      Weronika - ładnie, ale bałabym się tego zdrobnienia "Weronka" czy "Wera".
      Emilia - pięknie smile.
      • 13kot13 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 23:10
        Zdecydowanie WERONIKA smile
    • gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 03.08.06, 10:09
      moja teściowa dzwoni co 2 dzień i pyta czy na pewno nie podoba nam się Natalka -
      olaboga ..........mój mąż żartuje że będzie Nutelka (jak kremik czekoladowy,
      który podjada w nocy)
    • mac58 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 04.08.06, 12:47
      Alicja!cudne imię
      • jagienka81 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 04.08.06, 17:12
        myślę że ja dałabym Alicja bo jest najmniej popularne, ale mnie się wydaje, że
        bez względu na to jakie imie wybierzecie to corcia i tak bedzie na nie narzekac
        w przyszlosci, bo z tego co zauwazylam to wiekszosc ludzi ktorych znam narzeka.
        zwykle w zyciu doroslym sie przyzwyczajaja i potem sie im podoba. a dla mnie
        wazne jest to by dziecko nie mialo zbyt popularnego imienia bo ja mialam z moim
        imieniem monika zawsze problem bo monik w klasie zawsze bylo kilka i nie
        wiedzialam kogo wolaja. ale to przede wszytskim wam sie ma to imie podobac i
        dobrze kojarzyc. wasi rodzice tez pewnie sami wybierali imiona, wiec nie moga
        narzucac swojego zdania. moim rodzicom i tesciom tez sie to co wybralismy nie
        bardzo podoba(mikołaj albo amelia), ale ja sie nie przejmuje. a oni na
        szczescie juz zrozumieli i nie marudza i juz mowia do mojego brzucha mikołaj
        albo amelia (zalezy czy to osoba ktora chce chlopca czy ta ktora akurat woli
        dziewczynke)
        • aaga10 Re: weronika!!!!!!!!!!!!!!! 04.08.06, 17:23
          u nas też będzie Weronika. Rodzinie męża się nie podoba ale oni nie mają nic do
          powiedzenia, jakby się uparł to do prawie każdego imienia można dorobic
          wierszyk lub przezwisko. Dla mnie i męża będzie Weronika i już na początku
          myśleliśmy o Wiktorii ale szybko nam się odmieniło widocznie coś w tym jestsmile
          Nie daj sobą rządzic, teściowie i cała rodzina miała okazję już wybierac imiona
          dla swoich dzieci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka