gratia5 31.07.06, 12:38 Nie możemy się z mężem zdecydować na imię dla dziewczynki. Podoba nam się imie Weronika - ale rodzina nas zniechęca mówiąc do niej Weronka czy Werunka - a fuj Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eyes69 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 12:39 Alicja chyba najfajniejsze z tej trojki. Ale jesli Weronika to Wasz nr.1 to dajcie takie imie - jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 12:43 tyle jest polskich imion a my nie możemy wybrać Odpowiedz Link Zgłoś
novicjuszka Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 19:21 moja corka to Weronika i nie wyobrazam sobie innego imienia dla niej..zdrobniale mowimy Wercik ,Weronisia i kazda forma jest dla nas pieszczotliwa..Jak ktos bedzie bardzo chcial to z kazdego imienia zakpi i ci jes obrzydzi..takze zdecydowac musisz sama Odpowiedz Link Zgłoś
tusia00 Re:**** 31.07.06, 13:06 Moze EMILKA mnie sie akurat to spodobalo bardzo mile imie Ja z wyborem imienia niemam problemu bo synek wybral jak dla niego wybieralam no to przyznam mialam problem z mezem niemoglismy sie zdecydowac Pozdrawiam Adus www.bobasy.pl/?a=&u=3957&s=9517e07c1edc15ca536436713bdfae49& Olenka a moze Bartus tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20712;30/st/20060730/k/d00b/preg.png Odpowiedz Link Zgłoś
dana2004 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:04 Weronika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
claudia84 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:15 Na pewno NIE Alicja. Odpowiedz Link Zgłoś
alicja0 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:15 O rany, tylko nie Alicja Oczywiście żartuję, ale ja nie lubiłam swojego imienia przez wiele lat, choć znowu też nikt się jakoś do niego nie przyczepiał. Po prostu byłam jedyną Alicją i to jakoś mi nie pasowało Teraz jednak słyszę, że są już małe Alicje, więc to imię nie jest już takie wyjątkowe Emilka mi się nie podoba - kojarzy mi się jakoś tak jak ciepłe kluchy, ale to oczywiście moje skojarzenie i nic nie znaczy. Weronika - takie imię dali moi znajomi córce i dziś mówią na nią Werka Wszystkie imiona podane przez Ciebie nie są obraźliwe czy strasznie udziwnione, więc jakie wybierzecie, będzie OK. (moja teściowa aktualnie namawia nas na: OTYLIA!!!! Możesz to sobie wyobrazić? ) A jak chciałam pierwszą córkę nazwać: Hania, to moja mama strasznie oponowała, bo znała jedną Hannę, strasznie wredną. Nie nazwałam swojej córki Hania jednak tylko z tego powodu, że ciągle zapominałam jakie wybrałam imię, więc głupio zastanawiać się nawet przez ułamek sekundy nad tym jak moje dziecko ma na imię Ostatecznie jest Katarzyna. Nie przepadam za Kasią, ale Katarzyna jest OK ) Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:18 Werka !!! Nie podoba mi się. Już bardziej Weronika, Nika albo Wika.... Odpowiedz Link Zgłoś
veronica2001 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:36 5lat temu dałam mojej córce na imię Weronika , i nie żałuje byłam pewna tego imienia od 1 miesiąca ciąży.Tera moja Weronka ma prawie 5 lat i jest super łobuziakiem.Nie zamieniłabym na żadne inne.Jak mówimy do niej : Werona , Werka , Weronisia , Wercia ,Weronka. Pozdrawiam Ps. jestem obecnie w 12 tydodniu i mam problem z drugim imieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 13:45 Teraz zwracamy się do małej: Peronka. A to dlatego, że lekarz oznajmując nam płeć dziecka - kazał się do niego zwracać: per "ona" (perona) - mój mąż to zdrobnił i wyszła "Peronka". Jednak jak się urodzi musi miec normalne imię Odpowiedz Link Zgłoś
kaeira Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 16:39 Weronka? Werunka?! E tam. A dlaczego nie np. Wera albo Nika? To wspaniałe zdrobnienia. Wszystkie trzy imiona bardzo przystojne i klasyczne. Jezeli interesuje cię popularnosc, to obecnie w Warszawie: Weronika jest na 10 miejscu, czyli 2.9% nadań. Alicja - 14 - 2.0% Emilia - 24 - 1.2%. Czyli jak widać, wszystkie są teraz popularne, i na pewno nie bedą "odstawać od normy". Inne propozycje: Alina, Aniela, Klara, Gabriela, Irena Odpowiedz Link Zgłoś
jagoodka8 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 16:56 A mnie z tych imion najbardziej się podoba Alicja... nawet bardzo mi sie podoba Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 17:20 Czyli zostanie Weronika ))) Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 17:31 kaeira - możesz mi podac listę pierwszej 10 imion nadawanych w Warszawie ??? P.S. Ja jestem z Łodzi Odpowiedz Link Zgłoś
kaeira Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 18:07 gratia5 napisała: > kaeira - możesz mi podac listę pierwszej 10 imion nadawanych w Warszawie ??? > P.S. Ja jestem z Łodzi Proszę bardzo: Pozycja Procent 1 Julia 7.2% 2 Aleksandra 5.7% 3 Wiktoria 5.1% 4 Zuzanna 4.9% 5 Natalia 4.8% 6 Maja 4.6% 7 Oliwia 4.4% 8 Zofia 3.1% 9 Karolina 3.0% 10Weronika 2.9% 1 Jakub 8.2% 2 Mateusz 5.3% 3 Kacper 4.9% 4 Bartek 4.5% 5 Jan 4.2% 6 Michał 3.7% 7 Maciej 3.6% 8 Piotr 2.9% 9 Szymon 2.7% 10 Filip 2.5% Więcej na stronie: www.gorny.najlepsze.pl/imiona Jej autorzy od dwóch lat podsumowują imiona z "Witamy na świecie" warszawskiej Gazety Wyborczej (czyli zdjęcia i imiona/nazwiska dzieci rodzących się w warszawskich szpitalach). Ponieważ są to imiona podawane przez rodziców jeszcze w szpitalu, jest dośc spory margines blędu - mogą przeciez zmienić zdanie przed faktyczną rejestracją. No więc, nie są to na pewno dane ściśłe, nastomiast *jedyne* aktualne i szeroko zakrojone. Do porad i dyskusji polecam forum "Wszystko o imionach". forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=12924 Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 18:13 dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
mamakarolinki1 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 17:32 alicja Odpowiedz Link Zgłoś
alislusa Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 18:54 Mam córeczkę Weronikę Emilię. Skończyła niedawno pół roku. Mnie się podobało Weronika mężowi Emilia i stąd takie połączenie. Mówimy na nią Weronisia, Nikusia, Nikutka... Superowa z niej dziewuszka! Ale Alicja jest też ok! Sama tak właśnie mam na imię i podobnie jak alicji0 też mi się początkowo nie podobało. Byłam jedyną Alicją w przedszkolu, podstawówce, liceum... Ale teraz już mi się podoba. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
agusia19-84 Według mnie zdecydowanie Alicja... 31.07.06, 21:31 Emilka osobiście mi się nie podoba. Weronik jest już strasznie dużo (coś jak Julek)a Alicja to naprawde ładniutkie imię. Znam jedną siedmio-letnią, śłiczna dziewczynka i po prostu prze-agentka Odpowiedz Link Zgłoś
mirabellka26 Emilka 31.07.06, 21:49 emilka ja bym tak dała córeczce ale będzie synek Odpowiedz Link Zgłoś
olinka.6 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 31.07.06, 22:05 Hejo, jak dla mnie żadne z nich. Gdybym nie miała innego wyboru wybrałabym Alicję Bez obrazy, to tylko moje zdanie i nie potępiłabym nigdy w życiu twojego wyboru. Moja ma Kinga i nie wszystkim się ono podoba, ważne, że ja jestem wciąż zadowolona z wyboru, a mała ma już 11 m-cy. pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
higa Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 09:54 ja mam Weronikę najcześciej mówimy na nią Wera albo bobas (choć ma już 1,7 roku ale jakoś tak). Dziadek mówi do niej "Nisiu" (od Weronisiu) a mnie się też czasami zdaża Weronka powiedzieć i uważam że to bardzo ładne zdrobnienie. a tak ogólnie - co cie obchodzi rodzina? to dla rodziny nazywasz dziecko? Boże nigdy nie zrozumiem takiego podejścia. jakkolwiek byś nie dała na imię ktos z rodziny na bank wymyśli jakieś zdrobnienie którego nie polubisz. i co? może w ogóle bez imienia? paranoja. ja mam na imię agnieszka i niecierpiałam jak babcia mówiła do mnie agnisiu ... no i co? żyję dalej... Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 10:11 Nie o to chodzi, że imię mojego dziecka musi sie podobać mojej rodzinie. Tylko jeśli ktoś od pół roku Ci powtarza, że są ładniejsze imiona niż Weronika - szczególnie jeśli się to powtarza kobiecie w ciąży ( a teraz w 38 tc jestem juz rozdrażniona na maxa) to zaczyna się miec mieszane uczucia co do wyboru. Dlatego rzuciłam temat na forum - chciałam żeby ktos mnie utwierdził w tym,że to jednak śliczne imię Odpowiedz Link Zgłoś
agness25 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 10:21 Emilka Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 10:26 prześliczny bobas !!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mama_wojtusia2 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 12:41 Ja mam Wojtusia i Alicję. Na małą wołamy Ala (parę razy na minutę muszę wypowiedziec jej imię i tak jest szybciej). Teściowa woła na nią Alinka co powoduje u mnie mdłości, ale ona nie widzi różnicy i jest niereformowalna. Więc olewam Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 13:03 Alinka??? to zupełnie inne imię. Alicja ładniejsze - ale z tesciowym nie ma co tłumaczyć - najlepiej ignorować i robić swoje Odpowiedz Link Zgłoś
mama_wojtusia2 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 13:06 Alinka??? to zupełnie inne imię. Alicja ładniejsze - ale z tesciowym nie ma co tłumaczyć - najlepiej ignorować i robić swoje No właśnie Więc jak Ci sie podoba Weronika to się nie zastanawiaj jak ewentualnie ktos do niej może mówić, bo ktoś i tak wymyśli taką opcję, że cię z nóg powali (jak Alinka w wypadku Ali). Mam koleżankę Weronikę i oczywiście od zawsze mówimy do niej Wera a czasem Weronka Weronika chyba nigdy Ona się już nie złości Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 13:15 a lubi swoje imię????? Odpowiedz Link Zgłoś
mama_wojtusia2 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 17:11 Nie wiem, bo ma 16 miesięcy Natomiast Wojtek ma 5 lat i zapewnia, że ma bardzo brzydkie imie A na pytanie jakby chciał mieć na imię powiada, że "tak jak teraz, tylko że mi sie nie podoba" ) Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 17:14 Wojtuś jest zabawny. Ale pytałam o kolezanke czy lubi swoje imię - wiem że córunia jest jeszcze za mała żeby się wypowiedzieć Odpowiedz Link Zgłoś
golinda Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 16:07 tylko nie Emilka!!! Odpowiedz Link Zgłoś
lula78 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 01.08.06, 17:26 Mi się najbardziej z tych trzech imion podoba Weronika, później Emilka. -- www.poradopedia.pl/ - porady na każdy temat Odpowiedz Link Zgłoś
sulasia13 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 00:57 Emilia- bardzo piekne imie, tak ma na imie moja coreczka Odpowiedz Link Zgłoś
koza_w_rajtuzach Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 08:55 Alicja niestety ładnym imieniem jest tylko w oficjalnej formie. Ala, Alka jest pozbawiona jakiegokolwiek uroku, dlatego nigdy bym się na to imię nie zdecydowała. O wiele bardziej podoba mi się imię Alina, które jest delikatne i miłe. Weronika - ładnie, ale bałabym się tego zdrobnienia "Weronka" czy "Wera". Emilia - pięknie . Odpowiedz Link Zgłoś
13kot13 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 02.08.06, 23:10 Zdecydowanie WERONIKA Odpowiedz Link Zgłoś
gratia5 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 03.08.06, 10:09 moja teściowa dzwoni co 2 dzień i pyta czy na pewno nie podoba nam się Natalka - olaboga ..........mój mąż żartuje że będzie Nutelka (jak kremik czekoladowy, który podjada w nocy) Odpowiedz Link Zgłoś
mac58 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 04.08.06, 12:47 Alicja!cudne imię Odpowiedz Link Zgłoś
jagienka81 Re: weronika, emilka czy alicja - jakie imię :((( 04.08.06, 17:12 myślę że ja dałabym Alicja bo jest najmniej popularne, ale mnie się wydaje, że bez względu na to jakie imie wybierzecie to corcia i tak bedzie na nie narzekac w przyszlosci, bo z tego co zauwazylam to wiekszosc ludzi ktorych znam narzeka. zwykle w zyciu doroslym sie przyzwyczajaja i potem sie im podoba. a dla mnie wazne jest to by dziecko nie mialo zbyt popularnego imienia bo ja mialam z moim imieniem monika zawsze problem bo monik w klasie zawsze bylo kilka i nie wiedzialam kogo wolaja. ale to przede wszytskim wam sie ma to imie podobac i dobrze kojarzyc. wasi rodzice tez pewnie sami wybierali imiona, wiec nie moga narzucac swojego zdania. moim rodzicom i tesciom tez sie to co wybralismy nie bardzo podoba(mikołaj albo amelia), ale ja sie nie przejmuje. a oni na szczescie juz zrozumieli i nie marudza i juz mowia do mojego brzucha mikołaj albo amelia (zalezy czy to osoba ktora chce chlopca czy ta ktora akurat woli dziewczynke) Odpowiedz Link Zgłoś
aaga10 Re: weronika!!!!!!!!!!!!!!! 04.08.06, 17:23 u nas też będzie Weronika. Rodzinie męża się nie podoba ale oni nie mają nic do powiedzenia, jakby się uparł to do prawie każdego imienia można dorobic wierszyk lub przezwisko. Dla mnie i męża będzie Weronika i już na początku myśleliśmy o Wiktorii ale szybko nam się odmieniło widocznie coś w tym jest Nie daj sobą rządzic, teściowie i cała rodzina miała okazję już wybierac imiona dla swoich dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś