roksanaa22 08.04.08, 20:23 A przynajmniej na tyle ile byście chciały? Ja kupuję kilka w roku a chciałabym conajmniej raz w tygodniu,zazwyczaj pożyczam z biblioteki... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bea.bea Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:26 raczej korzystam z biblioteki.... ale kupuje tez na allegro...a tam cud...4 zl ksiazka....8 zl taransport.. Odpowiedz Link Zgłoś
demarta Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:27 nie mogę ich nie kupować. ale nie mam w domu wszystkich, o których marzę. jak zakupię halę jakąś, kilometr na kilometr i kilkadziesiąt regałów, to wtedy będę kupować wszystkie, które będę zamierzała przeczytać Odpowiedz Link Zgłoś
fajka7 Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:30 w tej sytuacji dobrym pomyslem bylaby hurtownia ksiazek i jeszcze by kilka zl wpadlo Odpowiedz Link Zgłoś
demarta Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:37 i mimowolnie miałabym dwie hurtownie. książek i kurzu na tych książkach. nie znoszę odkurzać książek! Odpowiedz Link Zgłoś
demarta Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:56 albo postawić na pomysłowość i wymyśleć książki co się nie zelektrezyzują i nie kurzą jednocześnie Odpowiedz Link Zgłoś
demarta Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 14:33 czyli zamiast hurtowni z ksiażkami, kurzem i odkurzaczami.... hurtownia komputerów i już? )) Odpowiedz Link Zgłoś
roksanaa22 Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:30 Też kiedyś wylicytowałam książkę za 1,25zł(!) i przesyłka poleconym była po 9zł.A tu psikus!Książka przyszła wysłana zwykłym listem za złotówkęNa dodatek bez okładki...Ale fajna była Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:33 Na tyle ile bym chciała, to nie stać. Mam w mieście dobrze wyposażoną bibliotekę, kupują sporo nowości, tzw. czytadła (jakieś kryminały, sensacje, obyczajowe czy historyczne) wypożyczam, kupuję, jeśli coś bardzo chcę miec.Muszę się umieć ograniczyc, bo książek mam naprawdę sporo. Odpowiedz Link Zgłoś
mika_p Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:49 Nie stać. Ale one się chyba mnożą same z siebie, bo jest ich więcej i więcej. Ale w sumie ksiazka człowiekowi bardziej potrzebna niż bluzka. Odpowiedz Link Zgłoś
demarta Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 20:53 a propos stać czy nie to muszę przyznać, że przynajmniej połowa moich książek to książki zdobyczne, za darmo. a to nauczycielka w szkole na śmietnik chciała wyrzucić, bo niepotrzebne (a wśród nich białe kruki!), a to koledze sąsiadka zmarła i całą bibliotekę po niej dostał, a na wszystkie nie miał miejsca i kazał sobie powybierać, a było w czym wybierać. nie jest więc jednoznaczne posiadanie ksiązek z posiadaniem kasy Odpowiedz Link Zgłoś
18_lipcowa1 tak 08.04.08, 21:19 roksanaa22 napisała: > A przynajmniej na tyle ile byście chciały? > Ja kupuję kilka w roku a chciałabym conajmniej raz w > tygodniu,zazwyczaj pożyczam z biblioteki... Odpowiedz Link Zgłoś
anika772 Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 21:23 Na tyle ile bym rzeczywiście chciała to nie. Odpowiedz Link Zgłoś
mathiola Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 21:29 stać - jedna dwie w miesiącu nie jest dla mnie potwornym wydatkiem, chociaż nie ukrywam że mogłyby być tańsze. Wtedy kupowałabym jedną na tydzień... tylko w związku z obecnym tempem czytania miałabym zaległości na następną połowę życia Odpowiedz Link Zgłoś
wieczna-gosia Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 21:37 jest coraz mniej ksiazek ktore bym chciala miec- ale na te co bym chciala to mnie stac Odpowiedz Link Zgłoś
kicia031 Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 21:47 Tak, ale miejsca brak. Po za tym uwazam, ze warto kupowac ksiazki wartosciowe, takie, do ktorych sie wraca. Czytadla typu kryminaly i sensacje, oraz sf wypozyczam z biblioteki. Odpowiedz Link Zgłoś
gryzelda71 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 06:46 kicia031 napisała: > Po za tym uwazam, ze warto kupowac ksiazki wartosciowe, > takie, do ktorych sie wraca. O rany a skąd wiesz,że do danej książki będziesz wracać przed przeczytaniem? Odpowiedz Link Zgłoś
wieczna-gosia Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 10:38 > O rany a skąd wiesz,że do danej książki będziesz wracać przed przeczytaniem? moze kupuje je sobie po przeczytaniu? na pierwszy razmozna pozyczyc z biblioteki czy od kolezanki. Czasami nazwisko autora mowi samo za siebie, lub jest to klasyk? Odpowiedz Link Zgłoś
gryzelda71 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 12:27 Można i tak.Całe półki równiusieńkich nietkniętych klasyków.... Odpowiedz Link Zgłoś
wieczna-gosia Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 15:55 przyznam ze klasykow mam raczej tych zaczytywanych ) Odpowiedz Link Zgłoś
malila Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 14:52 kicia031 napisała: > Tak, ale miejsca brak. Po za tym uwazam, ze warto kupowac ksiazki wartosciowe, > takie, do ktorych sie wraca. Czytadla typu kryminaly i sensacje, oraz sf > wypozyczam z biblioteki. To znaczy, że nie czytujesz wartościowego sf? Odpowiedz Link Zgłoś
mama_kotula Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 23:30 kicia031 napisała: > Tak, ale miejsca brak. Po za tym uwazam, ze warto kupowac ksiazki wartosciowe, takie, do ktorych sie wraca. Czytadla typu kryminaly i sensacje, oraz sf wypozyczam z biblioteki. Mam alergię na sformułowanie "książki wartościowe" ) Zwłaszcza w konfrontacji z wrzuconymi do jednego wora "kryminałami, czytadłami i s-f". Ja wracam bardzo często do bardzo wg mnie wartościowego Pratchetta - wartością nieocenioną jest rozrywka, której mi dostarcza za każdym przeczytaniem. Właściwie to w mojej ocenie książek ta wartość jest ma dla mnie najwyższy priorytet Na książki mnie nie stać, ale kupuję ;> Odpowiedz Link Zgłoś
denea Re: Stać Was na książki? 08.04.08, 21:54 Z rzadka... Czasem coś na Allegro, czasem coś upoluję na bibliotecznej wyprzedaży, ale generalnie wypożyczam. Może i lepiej bo regały zawalone a jak wspominam o kupnie książek, mąż patrzy morderczo Odpowiedz Link Zgłoś
beniusia79 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 07:57 kupujemy co jakis czas w sklepie internetowym w miare tanie ksiazki, czasem maja jakies male bledy fabryczne. wydaje malo na ciuchy i kosmetyki wiec wydaje bez zalu pieniazki na ksiazki. chociaz musze przyznac, ze odkad corka jest na swiecie, czytamy duzo mniej... Odpowiedz Link Zgłoś
niya Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 08:10 na szczęście stać , kupuję około 4-5 na miesiąc. Na allegro rzadko bo z cenami przesyłek sobie chyba kpią, kupiłam kiedyś używaną książkę, która miała być tylko raz czytana i faktycznie była w świetnym stanie, wylicytowałam za 8 zł, a przesyłka 10. Przychodzi książka, koperta bąbelkowa za 1,50 + koszt przesyłki 5,50. Napisałam zajebiście miłego maila do sprzedającej, i nie chodziło mi o te 3 złote różnicy, ale czego oczekują sprzedający wystawiający małą książkę i cena wysyłki, 8, 10 zł? przecież po dotarciu książki spokojnie można sprawdzić ile sprzedający jeszcze na wysyłce zarobił Odpowiedz Link Zgłoś
edziecko_ulcik Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 12:25 a doliczyłaś koszt koperty ? Odpowiedz Link Zgłoś
mama_kotula Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 23:36 niya napisała: > Napisałam zajebiście miłego maila do sprzedającej, i nie chodziło mi o te 3 złote różnicy, ale czego oczekują sprzedający wystawiający małą książkę i cena wysyłki, 8, 10 zł? przecież po dotarciu książki spokojnie można sprawdzić ile sprzedający jeszcze na wysyłce zarobił A o co ci właściwie chodzi, Niya, jeśli nie o te 3 zł? "Koszty wysyłki" to nazwa umowna. Obejmują koszt opakowania, koszty pocztowe, koszt - o dziwo - dojazdu na pocztę, wreszcie koszt dodatkowy, czyli na ile sprzedawca wycenia swój czas poświęcony na zapakowanie książki i dojazd na ową pocztę. Nie jest to wliczone w cenę książki - tylko wyodrębnione. Ponieważ zawsze wchodzi w grę opcja odbioru osobistego, która przeważnie wygląda tak, że sprzedawca umawia się z kupującym w miejscu, które mu pasuje i w którym i tak by się znalazł (np. w połowie drogi z pracy do domu, bądź też bezpośrednio w domu) i wówczas kosztów wysyłki specjalnie nie ponosi. Odpowiedz Link Zgłoś
kartoflana Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 08:18 Stać na kilka miesięcznie. Choć jakby policzyć książki dla dziecka i książki, które kupuje mąż (historyczne, zwykle droższe niż przeciętne do czytania) to wyjdzie tego tak około 10 i więcej na miesiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
sylwi-a-25 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 08:27 Tak stac mnie na ksiazki, i kupujemy tak z 5-6 w miesiacu.Miejsca jest tez dosc, bo mam bibloteke w domu super sprawa. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kruszynka301 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 09:26 Wyleczyłam się z kupowania książek - ja po prostu już nie mam miejsca na książki - i tak część z nich oddałam do biblioteki, część leży jeszcze na strychu. Kupuję wyłącznie poradniki, a książki beletrystyczne pożyczam. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 10:07 Głownie wypozyczam, nie mam cisnienia na posiadanie ksiazki na polce. Odpowiedz Link Zgłoś
loola_kr Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 10:21 W sumie tak, tylko nie mam miejsca... Wszystkie pólki zapełnione... a w pokoju dziennym nie chcę mieć regałów... Więc głównie wypożyczam. Ale ostatnio i tak nie mam czasu... Odpowiedz Link Zgłoś
morgen_stern Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 10:30 Było stać, kupowałam dużo, teraz muszę nieco zacisnąć pasa, bo już samotnam Ale dzięki temu mam sporo książek w kolejce do przeczytania, a i za biblioteką w okolicy się rozejrzę. Odpowiedz Link Zgłoś
donatta Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 10:42 Kupuję, ale bez przesady, czasem 5 w miesiącu, czasem żadnej przez 5 miesięcy. Głównie w Merlinie i Amazonie, w księgarniach zwykłych prawie wyłącznie podręczniki dla dzieci, wyjątkiem są księgarnie w obcych krajach, zwłaszcza anglojęzycznych Nie mam nabożnego szacunku do książek, może dlatego, że sama je piszę i tłumaczę. Zostawiam sobie tylko to, do czego z pewnością będę wracać. Jednorazowe czytadła oddaję przyjaciółce (jeśli chce), albo przekazuję do najbliższej biblioteki. Dzięki temu mam miejsce na następne Odpowiedz Link Zgłoś
qunegunda Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 14:00 > Nie mam nabożnego szacunku do książek, może dlatego, że sama je piszę można wiedzieć o czym piszesz? Odpowiedz Link Zgłoś
kotbehemot6 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 14:07 Kupuję zdecydowanie mniej niżbym chciałą...chociaz zdarzaja się okazje np. w tesco kupiłam baaardzo książke za zł 5 ,a w ksiegarniach ta sama jest po 30 . ks Odpowiedz Link Zgłoś
kol.3 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 18:25 Książki kupuję w antykwariacie, średnio kilka w miesiącu, rzadko w księgani. Co do biblioteki, to biblioteka dzielnicowa ma gorszy księgozbiór niż ja w domu,a prywatna sprowadza same romanse i sensację, szkoda pieniędzy,poza tym pani wydaje książki zza lady, nie można pochodzić między półkami. Odpowiedz Link Zgłoś
hexella Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 18:34 kupuję 1-2 w miesiącu, czasem więcej, czasem żadnej. Wymieniamy sie ze znajomymi i zanim kupię, pytam czy moze ktoś juz ma. Staram się nie obrastać w książki, bo nie mam na nie miejsca. W domu staram się trzymać tylko takie, które są dla mnie ważne. Odpowiedz Link Zgłoś
koza_w_rajtuzach Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 20:05 Kupuję książki na allegro . Od tego sprzedającego: allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2473571 Ma bardzo tanie książki, ponieważ są to książki z jakimiś wadami (których ja nie widzę). Niezależnie od ilości zakupionych książek koszt wysyłki to 6 złotych, więc jak już kupuję coś od niego, to przeważnie w dość dużych ilościach. Zawsze jestem zadowolona. Odpowiedz Link Zgłoś
kotbehemot6 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 21:06 WOW-dzięĸi za link......rewelka Odpowiedz Link Zgłoś
bombastycznie Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 21:01 kupuję używane książki z allegro albo innych serwisów oferujących używane książki. ale kupuję tylko w tych przypadkach kiedy bardzo mi zależy na jakiś tytułach czy konkretnym autorze, inne, które czytam dla przyjemności to wypożyczam z biblioteki Odpowiedz Link Zgłoś
ida771 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 21:40 nie stać. Ani na kupowanie, ani na porządkowanie, ani na odkurzanie, ani na czytanie nie mam czasu- nie jest to mój priorytet. Uwielbiam natomiast wyrzucać książki i patrzeć jak zyskuję przestrzeń życiową. Odpowiedz Link Zgłoś
kotbehemot6 Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 21:44 > Uwielbiam natomiast wyrzucać książki i patrzeć jak zyskuję przestrzeń życiową. A cos zostało w tej przestrzeni czy tez wieje pustką????? Odpowiedz Link Zgłoś
asocial Re: Stać Was na książki? 09.04.08, 23:25 kupuje, kilka w miesiacu, na pobliskim cotygodniowym targu starejksiazki gdzie mozna znalezc rozne cuda i ostatnio jestem stalym klientem pewnej ksiegarni lingwistycznej. od kiedy mieszkam poza krajem kupuje znacznie wiecej, zeby miec jak najwiekszy kontakt z obcym jezykiem. Odpowiedz Link Zgłoś
skoobus Re: Stać Was na książki? 10.04.08, 10:44 Uwielbiam książki, nie odmawiam sobie ich kupna, ale i tak kupuję rzadko bo w sumie około 10 rocznie(pomijam ksiązki dla dzieci, pisze tu tylko o swoich). Chętnie korzystam z bibliotek, jestem zapisana w kilku naraz. Odpowiedz Link Zgłoś