patssi 28.12.08, 20:14 Mój małż zgromadził przed ślubem trochę kasy...jest w tej kwestii ciutkę tajemniczy...czy ja mam do tych pieniędzy jakieś prawo? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ojejkuniu Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:16 nie. chyba, że rozszerzyliście wspólnośc majątkową małżeńską na składniki majątku posiadane przed ślubem. Odpowiedz Link Zgłoś
niya Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:28 na pewno nie, licznik zaczyna bić dla was obojga od dnia ślubu jesli nie spisaliście jakichś rozdzielności majątkowych Odpowiedz Link Zgłoś
triss_merigold6 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:32 Nie masz żadnego prawa ponieważ to majątek nabyty przed ślubem. Odpowiedz Link Zgłoś
koleandra Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:34 No cóż... (choc to dla mnie trochę dziwne, że w małżeństwie się takie rzeczy ukrywa) to pieniądze są tylko jego. Ale może nie przepije Odpowiedz Link Zgłoś
patssi Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:41 Nie wiem co on z nimi robi...mówi że leżą i czekają...dziwi mnie to,że nawet sumy nie chce przybliżyć... Odpowiedz Link Zgłoś
mamamira Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:43 Jego sprawa,jego pieniądze.Nie musi powiedzieć ile ma ale może jeżeli zechce.Wolny wybór Odpowiedz Link Zgłoś
matura100 Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 08:14 nie rozumiem takich ludzi, mąz przeciez jest dla nas bliską osoba , jka można miec takie tajemnice? nie wyszłabym za takiego. Odpowiedz Link Zgłoś
tyssia Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 14:02 patssi napisała: > Nie wiem co on z nimi robi...mówi że leżą i czekają...dziwi mnie > to,że nawet sumy nie chce przybliżyć... Hahahahhaa! Przecież to WY je dostaliście!!!!!! bez komentarza;/ Odpowiedz Link Zgłoś
jasmin80 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 21:20 To że nie masz do tych pieniędzy prawa, bo to jego kawalerskie to ok rozumiem, ale nie mogę zrozumieć układu w małżeństwie w którym mążukrywa przed żoną jakieś pieniądze, nie wiadomo na co, nie wiadomo ile. Kim ty jesteś dla niego że to taka tajemnica i nie może ci powiedzieć.Bardzo to dla mnie dziwne. Odpowiedz Link Zgłoś
gacusia1 Jasmin 28.12.08, 21:53 To juz nie nasza sprawa,no nie ,-))) Ich uklad i juz. Ja tez tego nie kumam. Na marginesie,nie wyszlabym za kogos,kto od poczatku ukrywa cos przede mna,oczywiscie gdybym wiedziala,ze ukrywa .-) Odpowiedz Link Zgłoś
gacusia1 Nie 28.12.08, 21:49 Jest to majatek wlasny meza.Zostal zgromadzony przed zawarciem zwiazku wiec nie wchodzi w sklad wspolnoty majatkowej. No,chyba ze maz nijak nie potrafilby tego udowodnic ,-))) A Ty skombinowalabys dowod na to,ze kasa zostala zgromadzona podczas trwania zwiazku. Odpowiedz Link Zgłoś
aetas Re: Nie 28.12.08, 21:52 nasze, wszystko inne tez nasze, bo zaczynaliśmy od zera, więc nie ma stresu, że cos jest "mojsze niż twojsze" kasa wspólna choć na osobnych kontach, ale ustalamy większe wydatki i płacimy za wszystko kto akurat może, bez jakiegos specjalnego harmonogramu Odpowiedz Link Zgłoś
18_lipcowa1 meza. 28.12.08, 21:51 nie masz prawa do niczego co maz zgromadzil przed slubem. Odpowiedz Link Zgłoś
insomnia0 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 22:11 www.infor.pl/obrot-gospodarczy/aktualnosci/37657,Co-jest-majatkiem-wspolnym--a-co-osobistym.h Odpowiedz Link Zgłoś
akado Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 22:44 Prawnie pieniądze są męża. Jednak jak i poprzedniczki, ja nie rozumiem układu kiedy mąż coś przed żoną ukrywa - i odwrotnie. Ja też miałam conieco zgromadzone przed ślubem, a mój mąż nie, i cieszyłam się że będziemy mieli więcej tę kasę na rozpoczęcie razem wspólnego życia. Nie wyobrażam sobie zachować tych pieniędzy dla siebie boi po co, skoro teraz jesteśmy jednością - także majątkową. Czułabym się nieuczciwie wobec niego. Mąż już przed ślubem został poinformowany ile mamy tej kasy i lżej nam było psychicznie, bo coś za to mogliśmy sobie kupić, fajnie było))) Odpowiedz Link Zgłoś
akado Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 22:50 P.S. Bardziej zastanawiałabym się, dlaczego mąż coś przed Tobą ukrywa i na co tepieniądze wydaje za Twoimi plecami, niż nad tym, czy pieniądze są męża czyTwoje. Moim zdaniem uczciwy facet takie pieniądze dałby do wspólnej kasy, na rodzinne większe zakupy (np. kupno auta, kupno domu, czy też decyzja że zbieracie na studia dla dziecka czy na luksusowe wakacje dla Was itp.). Ja jako żona w takim układzie czułabym się oszukiwana, bo mąż przed żoną niczego ukrywać nie powinien. Odpowiedz Link Zgłoś
patssi Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 23:30 Tak naprawdę to zauważyłam że nic z nimi nie robi,takie mam wrażenie.Są na lokacie i tyle.Tłumaczy że dla Młodej na studia...hmmm...wiem,że tych pieniędzy jest dużo...bo pytałam,ale nie wiem ile dokładnie.Pytałam też dziś, co się stanie jak np.zdarzy się jakieś nieszczęście np.wypadek..zabraknie go i tyle.Powiedział mi że mam być spokojna i tyle.Zapytał czy mu ufam...kuzwa blada. Odpowiedz Link Zgłoś
kawka74 Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 00:33 Czy chodzi o to, że mąż trzyma na lokacie, a Ty koniecznie chcesz coś z nimi zrobić? Czy o to, że nie chce Ci powiedzieć, ile ma? Odpowiedz Link Zgłoś
qunegunda Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 01:15 Mnie zastanawia dlaczego on tak niekonsekwentnie on ukrywa te swoje oszczędności. Jeśli zależy mu na tajemnicy niepowinien dopuścić do tego abyś się o nich dowiedziała, a jeśli nie to dlaczego nie chce podać kwoty. to zdanie wiele tłumaczy: "Zapytał czy mu ufam..." dzięki tej tajemniczej kasie on jest stroną, która wie i może więcej - ma nad tobą kontrolę ty się miotasz: "...kuzwa blada" i o to wlaśnie mu chodzi gdyby przyszła przysłowiowa czarna godzina może się okazać, że żadnych oszczędności nie ma... BTW ja bym kolesiowi nie ufała i nie chodzi tu wcale o skok na kasę, która oczywiście jest JEGO, ale o kręrtactwo Odpowiedz Link Zgłoś
liberata Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 01:35 Właśnie: pewnie ma mało i wstydzi się przyznać. Jakby miał dużo, to by się pochwalił. Mężczyźni w większości lubią się chwalić. Odpowiedz Link Zgłoś
drie zapytal czy mu ufam... 29.12.08, 09:20 ... czyli Ty masz mu ufac. a jak sie to ma w druga strone? Nie chodzi o to by Cie upowaznil do tych pieniedzy. Ale nie ufa Ci nawet na tyle by zdradzic kwote? Bys poczula sie lepiej, ze pieniadze sa. Obojetnie na jaki cel je przeznaczy, ale jesli cos sie stanie - wiesz na czym stoisz. Moim zdaniem takie mydlenie oczu i zbywanie "zaufaniem" nijak sie ma do partnerstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
bri Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 14:15 >Zapytał czy mu ufam... ROTFL. Fajnie tak pytać, skoro fakty wskazują ewidentnie, że on Tobie nie ufa Odpowiedz Link Zgłoś
azile.oli Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 17:28 Może przyjmij wariant bardziej optymistyczny np szykuje dla Ciebie jakąś niespodziankę, ma na oku jakiś biznes, na razie z Tobą tego nie omawia, bo może jeszcze nie jest do końca pewien? Pieniądze są jak najbardziej jego i może z nimi zrobić, co chce, ale nie znaczy to, że nie ma do Ciebie zaufania. Może coś planuje, nie wie, czy wyjdzie, niekoniecznie doszukiwałabym się w tej tajemniczości czegoś złego. Odpowiedz Link Zgłoś
wieczna-gosia Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 01:49 przed slubem to jego. Odpowiedz Link Zgłoś
akado Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 09:01 No to fajnie że na studia dla dziecka trzyma ale powinien Cie upoważnić do tych pieniędzy - na wszelki wypadek. Odpowiedz Link Zgłoś
majmajka A jak zamieszkasz w domu meza? 29.12.08, 09:48 W domu rodzinnym przepisanym na meza? To czy zonie cos sie nalezy, czy tylko dzieciom? Odpowiedz Link Zgłoś
kajak75 Re: A jak zamieszkasz w domu meza? 29.12.08, 13:45 Nie, dom przepisany na meza, niewazne czy przed czy po slubie nalezy tylko do niego, chyba ze darczynca inaczej sobie zazyczyl. Oczywiscie maz moze rozszerzyc wspolnote majatkowa i wtedy zona bedzie wspolwlascicielem. W przypadku rozwodu, gdy dom zapisany jest na meza, zona moze ubiegac o zwrot srodkow, jezeli udowodni, ze poniosla naklady np. na remont - idealnie gdyby to bylo z jej majatku odrebnego. dzieci i zona maja prawo do domu wylacznie w przypadku smierci meza, chyba ze w testamencie zadecyduje inaczej - wtedy moga starac si e o tzw. zachowek Odpowiedz Link Zgłoś
tyssia Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 14:09 aaa sorki zle przeczytałam, myslałam ze chodzi ci o kase co dostaliscie na slub; Odpowiedz Link Zgłoś
havana28 Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 16:31 No i niech je sobie ma. Jego pieniądze, jego sprawa. Dlaczego nie możesz zostawić ich w spokoju? Odpowiedz Link Zgłoś