Dodaj do ulubionych

Pieniądze męża czy nasze?

28.12.08, 20:14
Mój małż zgromadził przed ślubem trochę kasy...jest w tej kwestii
ciutkę tajemniczy...czy ja mam do tych pieniędzy jakieś prawo?
Obserwuj wątek
    • ojejkuniu Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:16
      nie.

      chyba, że rozszerzyliście wspólnośc majątkową małżeńską na składniki
      majątku posiadane przed ślubem.
    • mearuless nie 28.12.08, 20:18

      to co zgromadzone po slubie jest wspolnesmile
    • marzeka1 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:18
      Nie.Nie masz prawa.
    • niya Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:28
      na pewno nie, licznik zaczyna bić dla was obojga od dnia ślubu jesli nie
      spisaliście jakichś rozdzielności majątkowych
    • triss_merigold6 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:32
      Nie masz żadnego prawa ponieważ to majątek nabyty przed ślubem.
    • koleandra Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:34
      No cóż... (choc to dla mnie trochę dziwne, że w małżeństwie się takie rzeczy
      ukrywa) to pieniądze są tylko jego.
      Ale może nie przepije wink
      • patssi Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:41
        Nie wiem co on z nimi robi...mówi że leżą i czekają...dziwi mnie
        to,że nawet sumy nie chce przybliżyć...
        • mamamira Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:43
          Jego sprawa,jego pieniądze.Nie musi powiedzieć ile ma ale może jeżeli zechce.Wolny wybór smile
          • lila1974 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 20:44
            No, niezupełnie tongue_out
          • matura100 Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 08:14
            nie rozumiem takich ludzi, mąz przeciez jest dla nas bliską osoba ,
            jka można miec takie tajemnice? nie wyszłabym za takiego.
        • tyssia Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 14:02
          patssi napisała:

          > Nie wiem co on z nimi robi...mówi że leżą i czekają...dziwi mnie
          > to,że nawet sumy nie chce przybliżyć...

          Hahahahhaa! Przecież to WY je dostaliście!!!!!! bez komentarza;/
    • jasmin80 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 21:20
      To że nie masz do tych pieniędzy prawa, bo to jego kawalerskie to ok
      rozumiem, ale nie mogę zrozumieć układu w małżeństwie w którym
      mążukrywa przed żoną jakieś pieniądze, nie wiadomo na co, nie
      wiadomo ile. Kim ty jesteś dla niego że to taka tajemnica i nie może
      ci powiedzieć.Bardzo to dla mnie dziwne.
      • gacusia1 Jasmin 28.12.08, 21:53
        To juz nie nasza sprawa,no nie ,-))) Ich uklad i juz. Ja tez tego
        nie kumam. Na marginesie,nie wyszlabym za kogos,kto od poczatku
        ukrywa cos przede mna,oczywiscie gdybym wiedziala,ze ukrywa .-)
    • gacusia1 Nie 28.12.08, 21:49
      Jest to majatek wlasny meza.Zostal zgromadzony przed zawarciem
      zwiazku wiec nie wchodzi w sklad wspolnoty majatkowej. No,chyba ze
      maz nijak nie potrafilby tego udowodnic ,-))) A Ty skombinowalabys
      dowod na to,ze kasa zostala zgromadzona podczas trwania zwiazku.
      • aetas Re: Nie 28.12.08, 21:52
        nasze, wszystko inne tez nasze, bo zaczynaliśmy od zera, więc nie ma
        stresu, że cos jest "mojsze niż twojsze" wink
        kasa wspólna choć na osobnych kontach, ale ustalamy większe wydatki
        i płacimy za wszystko kto akurat może, bez jakiegos specjalnego
        harmonogramu
        • gacusia1 Ze co? To do mnie? 28.12.08, 21:54

    • 18_lipcowa1 meza. 28.12.08, 21:51
      nie masz prawa do niczego co maz zgromadzil przed slubem.
    • insomnia0 Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 22:11
      www.infor.pl/obrot-gospodarczy/aktualnosci/37657,Co-jest-majatkiem-wspolnym--a-co-osobistym.h
    • akado Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 22:44
      Prawnie pieniądze są męża.
      Jednak jak i poprzedniczki, ja nie rozumiem układu kiedy mąż coś przed żoną
      ukrywa - i odwrotnie. Ja też miałam conieco zgromadzone przed ślubem, a mój mąż
      nie, i cieszyłam się że będziemy mieli więcej tę kasę na rozpoczęcie razem
      wspólnego życia. Nie wyobrażam sobie zachować tych pieniędzy dla siebie boi po
      co, skoro teraz jesteśmy jednością - także majątkową. Czułabym się nieuczciwie
      wobec niego.
      Mąż już przed ślubem został poinformowany ile mamy tej kasy i lżej nam było
      psychicznie, bo coś za to mogliśmy sobie kupić, fajnie byłosmile)))
      • akado Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 22:50
        P.S.
        Bardziej zastanawiałabym się, dlaczego mąż coś przed Tobą ukrywa i na co
        tepieniądze wydaje za Twoimi plecami, niż nad tym, czy pieniądze są męża
        czyTwoje. Moim zdaniem uczciwy facet takie pieniądze dałby do wspólnej kasy, na
        rodzinne większe zakupy (np. kupno auta, kupno domu, czy też decyzja że zbieracie na
        studia dla dziecka czy na luksusowe wakacje dla Was itp.).
        Ja jako żona w takim układzie czułabym się oszukiwana, bo mąż przed żoną niczego
        ukrywać nie powinien.
        • patssi Re: Pieniądze męża czy nasze? 28.12.08, 23:30
          Tak naprawdę to zauważyłam że nic z nimi nie robi,takie mam
          wrażenie.Są na lokacie i tyle.Tłumaczy że dla Młodej na
          studia...hmmm...wiem,że tych pieniędzy jest dużo...bo pytałam,ale
          nie wiem ile dokładnie.Pytałam też dziś, co się stanie jak np.zdarzy
          się jakieś nieszczęście np.wypadek..zabraknie go i tyle.Powiedział
          mi że mam być spokojna i tyle.Zapytał czy mu ufam...kuzwa blada.
          • kawka74 Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 00:33
            Czy chodzi o to, że mąż trzyma na lokacie, a Ty koniecznie chcesz coś z nimi
            zrobić? Czy o to, że nie chce Ci powiedzieć, ile ma?
          • qunegunda Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 01:15
            Mnie zastanawia dlaczego on tak niekonsekwentnie on ukrywa te swoje
            oszczędności. Jeśli zależy mu na tajemnicy niepowinien dopuścić do
            tego abyś się o nich dowiedziała, a jeśli nie to dlaczego nie chce
            podać kwoty.

            to zdanie wiele tłumaczy: "Zapytał czy mu ufam..."

            dzięki tej tajemniczej kasie on jest stroną, która wie i może
            więcej - ma nad tobą kontrolę

            ty się miotasz: "...kuzwa blada"

            i o to wlaśnie mu chodzi

            gdyby przyszła przysłowiowa czarna godzina może się okazać, że
            żadnych oszczędności nie ma...

            BTW ja bym kolesiowi nie ufała i nie chodzi tu wcale o skok na
            kasę, która oczywiście jest JEGO, ale o kręrtactwo
            • liberata Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 01:35
              Właśnie: pewnie ma mało i wstydzi się przyznać.
              Jakby miał dużo, to by się pochwalił.
              Mężczyźni w większości lubią się chwalić.
          • drie zapytal czy mu ufam... 29.12.08, 09:20
            ... czyli Ty masz mu ufac.
            a jak sie to ma w druga strone? Nie chodzi o to by Cie upowaznil do
            tych pieniedzy. Ale nie ufa Ci nawet na tyle by zdradzic kwote? Bys
            poczula sie lepiej, ze pieniadze sa. Obojetnie na jaki cel je
            przeznaczy, ale jesli cos sie stanie - wiesz na czym stoisz.
            Moim zdaniem takie mydlenie oczu i zbywanie "zaufaniem" nijak sie ma
            do partnerstwa.

          • bri Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 14:15
            >Zapytał czy mu ufam...

            ROTFL. Fajnie tak pytać, skoro fakty wskazują ewidentnie, że on
            Tobie nie ufa wink

          • azile.oli Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 17:28
            Może przyjmij wariant bardziej optymistyczny np szykuje dla Ciebie
            jakąś niespodziankę, ma na oku jakiś biznes, na razie z Tobą tego
            nie omawia, bo może jeszcze nie jest do końca pewien? Pieniądze są
            jak najbardziej jego i może z nimi zrobić, co chce, ale nie znaczy
            to, że nie ma do Ciebie zaufania. Może coś planuje, nie wie, czy
            wyjdzie, niekoniecznie doszukiwałabym się w tej tajemniczości czegoś
            złego.
    • wieczna-gosia Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 01:49
      przed slubem to jego.
    • akado Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 09:01
      No to fajnie że na studia dla dziecka trzyma ale powinien Cie upoważnić do tych
      pieniędzy - na wszelki wypadek.
    • majmajka A jak zamieszkasz w domu meza? 29.12.08, 09:48
      W domu rodzinnym przepisanym na meza? To czy zonie cos sie nalezy, czy tylko dzieciom?
      • kajak75 Re: A jak zamieszkasz w domu meza? 29.12.08, 13:45
        Nie, dom przepisany na meza, niewazne czy przed czy po slubie nalezy tylko do
        niego, chyba ze darczynca inaczej sobie zazyczyl. Oczywiscie maz moze rozszerzyc
        wspolnote majatkowa i wtedy zona bedzie wspolwlascicielem.

        W przypadku rozwodu, gdy dom zapisany jest na meza, zona moze ubiegac o zwrot
        srodkow, jezeli udowodni, ze poniosla naklady np. na remont - idealnie gdyby to
        bylo z jej majatku odrebnego.

        dzieci i zona maja prawo do domu wylacznie w przypadku smierci meza, chyba ze w
        testamencie zadecyduje inaczej - wtedy moga starac si e o tzw. zachowek
    • tyssia Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 14:09
      aaa sorki zle przeczytałam, myslałam ze chodzi ci o kase co dostaliscie na slub;
    • havana28 Re: Pieniądze męża czy nasze? 29.12.08, 16:31
      No i niech je sobie ma. Jego pieniądze, jego sprawa. Dlaczego nie możesz zostawić ich w spokoju?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka