Dodaj do ulubionych

Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10...

IP: 193.201.167.* 25.11.10, 09:03
A czy w składzie będzie kapliczka z księdzem? No i monopolowy. Aby zaspokoić wszelkie potrzeby podróżującego katola.
Obserwuj wątek
    • Gość: lita Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.11.10, 09:49
      polecam na ten temat niemieckojezycznym tego: www.abendzeitung.de/nuernberg/lokales/171910..
      • jim5000 Re: Do stolicy w 2 godz. 10... 25.11.10, 11:41
        A co do tego tematu mają lokalne problemy z pociągiem innego producenta?
        Jeździłem CisAlpino z Mediolanu do Bazylei - nic się nie psuło, żadnych opóźnień.
        Niech wreszcie kupią te składy. Starczy tego skansenu kolejowego.
        • Gość: raf4 dokladnie IP: 83.238.100.* 25.11.10, 12:51
          ja jechalem pendolino z Rzymu do Florencji i to starego typu ..bylo super pedzil 210 w komforcie! ;) a ze inny producent ma problem....to nie nasza sprawa!!!


          kupowac! ;)
          • Gość: Whatever pie...no IP: 77.236.26.* 25.11.10, 14:03
            pendolino-pie...no
            a polska-srolska

            może rzucą ze trzy wagoniki na ojro,
            może rzucą srajtaśmę i ocet do supersamu

            może poszli do lasu...
            • Gość: Whatever cenzura IP: 77.236.26.* 25.11.10, 14:06
              rdo w miejscu kropek

              pozdrawiam bota cenzurującego
              • Gość: Whatever Re: cenzura IP: 77.236.26.* 25.11.10, 14:07
                e nie.... ma być oczywiście rdoli

                tak się kończy tłumienie wolności słowa, że trzeba trzy razy pisać...
                • Gość: ytst Re: cenzura IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.10, 14:11
                  Twoja stara tłumiła Cię tłumikiem i tłukiem.
                  • Gość: yeniu Re: cenzura IP: *.warszawa.vectranet.pl 25.11.10, 14:45
                    Whatever jestes polski kartofel i frustrat
      • Gość: kolejarz Re: Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 13:16
        Kazdy musi cos po sobie pozostawic i dlatego ie liczac sie z realiami i spolecznymi kosztami wspiera swoja incjatywe dla swych wyborcow.
        Gierek zostawil tzw ekspresowke bez skrzyzowan bezkolizyjnych do swego matecznika Slaska a tusk kolej do trojmiasta z czwartym co do wielkosci potokiem pasazerow pozostawiajac Wroclaw, Slask, Krakow jako nie swoje regiony, szczegolnie dotyczy nie wpelni wykorzystanej mozliwosci linii CMK.
        • Gość: kk Re: Do stolicy w 2 godz. 10... IP: 89.79.54.* 25.11.10, 13:33
          1. Przecież te pociągi będą jeździć też do Krakowa/Katowic po CMK.
          2. Wrocławiowi będą budować KDP.
        • Gość: raf4 Re: Do stolicy w 2 godz. 10... IP: 83.238.100.* 25.11.10, 16:01
          dokladnie tak juz nawet na stronie PKP z infromacja o przetragu byl zalaczony rozklad:
          co godzine wyjazd z Gdanska do Warszawy a tam na przemian Katowice i Krakow.

          spoko wszystko jest przemyslane i na CMK bedzie 250km/h ;)))
      • Gość: krajan Re: Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 13:38
        Po latach okaze sie iz mialo byc pijarowsko 2 godziny a praktycznie wyszlo 3 godziny
    • Gość: niewierzący Do stolicy w 2 godz. --> chyba z Łodzi! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 10:46
      Nie wierzę w PKP!
      • Gość: tetetka5 Re: Do stolicy w 2 godz. --> chyba z Łodzi! IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.11.10, 11:01
        z Łodzi do Warszawy jedzie się obecnie 1h 30 minut, a w roku 2012, po skończeniu remontu na odcinku W-wa Zachodnia- Skierniewice czas przejazdu skróci się do około 1 h 5 minut
    • Gość: podrozna Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.11.10, 11:20
      Tusku, tusku... Duzo juz ty na ten temat napisales, naobiecywales, a przejdz sie raz na tej trasie
      • Gość: dd_heretyk Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: 217.149.244.* 25.11.10, 11:30
        Sama się "przejdz"... do monopolowego.
        • Gość: miś uszatek Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.energo.krakow.pl 25.11.10, 12:30
          a tak wogle, to po jakiemu to jest? "Jedyną ofertę złożył Alstom, proponując Pendolino wyposażony w system wychylnego pudła. Dzięki czemu mogą szybciej pokonywać łuki." Jak z jednego zdania zrobić dwa, to trza wiedzieć ;-)
          • Gość: aaa Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 19:29
            Gość portalu: miś uszatek napisał(a):

            > a tak wogle, to po jakiemu to jest? "Jedyną ofertę złożył Alstom, proponując Pe
            > ndolino wyposażony w system wychylnego pudła. Dzięki czemu mogą szybciej pokony
            > wać łuki." Jak z jednego zdania zrobić dwa, to trza wiedzieć ;-)

            a "wogle" to niby po jakiemu jest?
      • Gość: jonatan Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.szczecin.mm.pl 25.11.10, 19:23
        Nie narzekaj, O pieniądzach jak Tusk i jego ekipa ładuje w Trójmiasto, to inne miasta i regiony mogą tylko pomarzyć. Oto kolejny przykład. Pendolino nie do Krakowa, Poznania, Łodzi czy Wrocławia, ale do Gdańska. Największe i najważniejsze miasto w Polsce, no proszę. Grunt to dobrze obsadzić swoimi politykami centralne władze. A Polakom pan premier Tusk i jego ekipa niech nie mydli oczu o równomietnym rozwoju kraju. Kaszub , to kaszub....
        • Gość: Miś Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: 89.79.127.* 25.11.10, 21:18
          Bo Pendolino ma sens jedynie tam gdzie są "kręte" tory. Tam gdzie tory nie mają łuków (albo mają je bartdzi łagodne) wychylne pudło po prostu nic nie daje.
    • warzaw_bike_killerz A tory zdaza wybudowac na czas? 25.11.10, 11:33
      Tory kolejowe, nie tory do czytania.
    • Gość: xoxim Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 12:07
      No i Gdansk cos zawdziecza Tuskowi. A Wschod Polski jak dzidział tak dalej dziadzieje...
    • Gość: sara Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.rev.pro-internet.pl 25.11.10, 12:34
      znów ktoś tu się ciśnieniuje z pendolino. dajcie jakiegoś rzetelnego, spokojnego dziennikarza w temacie kolei.
    • zwieraczmentalny Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... 25.11.10, 12:43
      A kiedy średnia prędkość pociągów kursujących w relacji Warszawa-Kielce przekroczy magiczną wartość 60km/h? W tej chwili przejechanie tych raptem 180km zajmuje trzy i pół godziny. PO-RAŻ-KA.
      • Gość: krakus Krk-Katowice, 75km, prawie 2h - umowa z A4? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.11.10, 14:12
        to i tak nieźle, między Krakowem a Katowicami 75 km "pędzą" w prawie 2h, niezależnie czy EC, TLK czy IR. Autem po A4 w 45 min. Myślę, że to jeden z punktów tajnej umowy Stalexportu ;)

        Na tej trasie to choćby jakiś szybki tramwaj by więcej dał.
        • dystansownik Re: Krk-Katowice, 75km, prawie 2h - umowa z A4? 26.11.10, 10:12
          > to i tak nieźle, między Krakowem a Katowicami 75 km "pędzą" w prawie 2h, niezal
          > eżnie czy EC, TLK czy IR. Autem po A4 w 45 min. Myślę, że to jeden z punktów ta
          > jnej umowy Stalexportu ;)

          A np. do Wawy z Krakowa 300 km jedzie się w ok. 3h.

          Zresztą ciekawe jakie będą koszty przejazdu tymi szybkimi pociągami. Podejrzewam, że 3/4 pasażerów i tak będzie wolało wybrać tańszą opcję i jechać nawet dwa razy dłużej.
      • Gość: kielczanin Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: 89.73.215.* 25.11.10, 20:06
        wystarczyłoby pomyśleć i zbudować (solidnie zmodernizować) łącznik do Włoszczowy (ok.45 km) i stamtąd już się jedzie CMK, jeżeli prawdą jest to, że CMK nie jest do końca wykorzystana i nie będzie to kolidować z pociągi do Krakowa i Katowic.
        • Gość: kielczanin Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: 89.73.215.* 25.11.10, 20:08
          pociągami (nie: "pociągi"), gdyby ktoś się chciał słów czepiać.
    • Gość: Janusz Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: 213.192.73.* 25.11.10, 12:47
      A po czym będą jeździć te nowe Pendolino?? Może by tak najpierw jakieś ODPOWIEDNIE tory skombinować.
      • Gość: mzb Rozejrzyj się dalej niż za swoją wioskę IP: *.128.14.218.static.crowley.pl 25.11.10, 13:03
        Linia Warszawa - Gdańsk jest właśnie budowana od podstaw, właśnie po to, żeby pociągi mogły jeździć 200 km/h
        • Gość: kk Re: Rozejrzyj się dalej niż za swoją wioskę IP: 89.79.54.* 25.11.10, 13:35
          Tak jest budowana od nowa, że 200km/h będzie tylko na 50% trasy i to tylko dla wychyłu.
        • Gość: Janusz Pomyliłeś reklamówkę z rzeczywistą eksploatacją IP: 213.192.73.* 25.11.10, 14:24
          200km/h to prędkość teoretyczna na niektórych odcinkach (max. 30% długości trasy). Nie pamiętam dokładnie,ale plany modernizacji zakładały,że pociągi będą tam jeździć z prędkościami chyba do 120/140km/h. No i trochę ciekawy jestem, kiedy NAPRAWDĘ skończą budowę. Bez budowy tzw. Y-eka to Pendolino będą robić za drogą reklamówkę PKP.
          • Gość: raf4 pomylka! ;) IP: 83.238.100.* 25.11.10, 15:52
            Jamusz - mylisz pojecia Pendolino to pociag o predkosci max 250-270km z wychylanym pudlem super pasuje na trase gdansk-warszawa-katowice/krakow i to super wiadomosc ze w koncu klepna ten zakup...! ;))))

            linia Y nie jest dla Pendolino....tam potrzebne sa pociagi o predkosci 350-380km/h a takie nie maja juz wychylanego pudla/za duza predkosc/....i dlatego dla tej lini jezeli w ogole jest realna jest potrzebny kosmiczny tabor pociagow....Huzary czy Pendolino moga pojechac ale jaki jest sens budowac Y za 20mld zl na predkosci zwyklych torow!!!!
            • Gość: raf i jeszcze mala uwaga... IP: 83.238.100.* 25.11.10, 15:57
              to jest super zakup.....i moze PKP intercuty pomyli w przyszlosc o puszczenie Pendolino dalej trasa Gdansk-Warszawa-Katowice-Ostrava-Praga lub Wieden to byloby super....lub moze po modernizacji Warszawa-Poznan-Berlin....ale moze sie za bardzo rozpedzam cieszmy sie tym co mamy a wiec Pendolino z Warszawy do Gdanska i Katowic/Krakowa ;)))))))
    • Gość: raf4 super! IP: 83.238.100.* 25.11.10, 12:49
      w koncu dolaczymy do europejskich normalnosci chociaz na trasie gdansk-warszawa-katowice ;)))
    • Gość: swoboda_t Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 13:27
      Pierwsze rozmowy n/t składów z rodziny Pendolino prowadzono już w latach 90-tych. Wtedy wymogiem stawianym Fiatowi był min. 50% udział krajowych części i produkcja w Polsce. Chorzowski Konstal należy do Alsthomu, produkuje tramwaje, wagony metra, kolejowe a osatnio również "regiotramy" dla SNCF. Możliwości techniczne są. Pytanie, czy PKP była na tyle kumata, by w warunkach przetargu uwzględnić produkcję w Polsce? Przypuszczam, że wątpię, bo PKP z lotności umysłu nie słynie.
      • Gość: gosc Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 16:58
        Uchowaj Boże przed wynalazkami z Chorzowa. Znowu zrobiliby sobie poligon dla prototypów, tym razem nie z Warszawy a z całej Polski.
        • Gość: swoboda_t Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.10, 00:18
          Konstal już nie robi wynalazków, skończył z tym po wagonach 116nd dla Tramwai Śląskich. Obecnie produkuje i z powodzeniem eksportuje konstrukcje Althomu, ostatnio np. po raz pierwszy w historii SNCF zamówiły tabor poza Francją, właśnie w Chorzowie.
      • Gość: Olek Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.warszawa.mm.pl 25.11.10, 17:54
        s@ woboda_t , masz małe pojęcie o kosztach. Jakie części opłaca się produkować dla 20 pociągów? Ja ci powiem, że żadne.
        Jak sie produkuje kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy samochodów to wtedy zaczyna być opłacalne przenoszenie produkcji.
        A produkcja kilkudziesięciu pociągów Pendolino rocznie jest opłacalna w jednym miejscu, w fabryce producenta we Włoszech. Chyba, że jakieś państwo (jak Chiny) zamówiło kilkaset pociągów to mogłoby rocznie produkować 50 sztuk u siebie.
        • Gość: swoboda_t Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.10, 00:16
          No właśnie bzdory gadasz, bo tabor szynowy to nie samochody produkowane wielkoseryjnie i montaż/produkcja w kraju docelowym nie są niczym niezwykłym. Np. w Siedlcach Stadler montował Flirty dla dla Kolei Mazowieckich i woj. śląskiego.
    • Gość: rudyyy Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: 156.17.166.* 25.11.10, 14:35
      a po czym będą jeździć te pociągi ?
    • Gość: i tyle Świetnie IP: 64.208.49.* 25.11.10, 14:49
      poruszałam się pendolino po Europie i komfort jazdy jest naprawdę super.
    • hit.and.run Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... 25.11.10, 15:56
      W 2013 r. podróż z Gdańska do Warszawy potrwa niewiele ponad 2 godziny

      3x15 i co tam jeszcze bylo w tym Tuskowym belkocie ?

      Wybory coraz blizej, trzeba znowu tluszczy naobiecywac, dorzucic cos o "nowoczesnej Polsce" oraz o "obywatelskim obowiazku". I znow kolejne pare latek na panstwowym garze oplacanym z holoty sie trafi.
      • Gość: pudelko Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 17:41
        Najpierw wybudują linię zwaną Y aby ludzie z Wrocławia i Poznania rzadziej korzystali z lotniska w Berlinie które jest zagrożeniem dla Okęcia a tym samym dla stołeczności stolicy.
      • Gość: franek Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: 188.33.184.* 25.11.10, 17:57
        Polacy to dla ciebie tłuszcza, premier bełkocze -czyli nic nie rozumiesz co On mówi. Pewnie uważasz się za patriotę, jak pozostali PISowcy szkodzący Polsce i plujący na Polaków.
        Ciśnienie ci rośnie na myśl o twoim ukochanym bezrobotnym wodzu. Nie zauważyłeś że wybory właśnie były? Nie pij tyle!!!
    • Gość: Zenon Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 18:24
      Na co komu Pendolino, jak mozna po torach makx 30km/h jechac? :)
      -------------
      Tanie meble do salonu:
      warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-agd-wyposazenie-domu-Meble-do-salonu-W0QQAdIdZ241311871
    • Gość: Burczy w Brzuchu A kiedy do MOSKWY????? IP: *.mad.east.verizon.net 25.11.10, 18:34
      Jest kasa-Tuski nabija kieszenie-starczy wam na sto lat :-)))

      www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4&feature=artistob&playnext=1&list=TLau7135XFAms
    • Gość: supek monopol intercity IP: 89.72.155.* 25.11.10, 18:44
      Panie Michale,
      może warto dorzucić informację, że pkp ic stara się wymusić kontrakt na obsługę e-65, czyli gdynia-gdańsk-warszawa-kraków na okres od 10 do 15 lat. Dodatkowo otrzymać pomoc publiczną do przewozów na tej linii wybitnie komercyjnych. Pomoc powinna pójść na pospieszne, które są nieopłacalne, ale ważne dla interesu społecznego.
      Pani Tomala z UOKIK już się tym zainteresowała.
    • panbramkarz Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... 25.11.10, 19:10
      "Interesujący nas model Pendolino jest produkowany obecnie także dla innych odbiorców. Tym samym producent może dwa-trzy pociągi przekazać nam wcześniej, właśnie na mistrzostwa."

      Hmm dla mnie z tego jest prosty wniosek ................ jakis inny odbiorca zrezygnowal z "bubla" wiec trzeba go komus sprzedac.
    • Gość: a Gdynia Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... IP: 89.79.170.* 25.11.10, 20:22
      nadal chce budować w Kosakowie kosmodrom.
    • Gość: H2O Kolejarze i tak wyłączą wychylanie... IP: *.croy.cable.virginmedia.com 25.11.10, 22:01
      oczywiście w ramach "oszczędności" i będzie się trzeba cieszyć, gdy do Warszawy zajedziemy w 4 godziny.
      W cuda na PKP to już nawet Papież nie wierzy.
    • o0o0o0 POpuściłam z wrażenia... 25.11.10, 22:12
      Są pieniądze na pociągi, a torów nie ma. Brawo Tusk! Mogłoby być inaczej. Np. za PiSu byłyby tory, a nie byłoby pociągów. Całe szczęście mamy Tuska!
      • Gość: xyZ Re: POpuściłam z wrażenia... IP: 83.238.98.* 26.11.10, 08:45
        Akurat spora część CMK jest zmodernizowana lub w trakcie modernizacji. Tylko do krakowa (z tego co pamiętam, choć może się mylę) nie będzie nowych torów w najbliższej przyszłości. Do Gdańska spokojnie mogą jechać w 2013.
    • Gość: facetttt Re: Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. IP: 89.78.100.* 25.11.10, 23:03
      witam,
      troche nieprawdy napisał autor ale to pewno nie jego to wina tylko pkp ktore opowiada bajki.
      tory pomiedzy warszawa a gdanskiem sa teraz modernizowane (choc nazwa remont by tutaj bardziej odpowiadała) kosztem 10 mld zł. Cała trasa ma byc skonczona w 2012 roku i termin ten zostanie dotrzymany prace na niektorych odcinkach sa na ukonczeniu. Predkosc max pociągów tradydyjnych to 160 km poniewaz tory sa oddalone w osiach o 4100mm a do predkosci 200 na godzine trzeba 4500mm. opcja z pudłem wychylnym jest faja i mozna jeździc z taka predkoscia przy 4100mm pomiedzy torami z tym ze wszystkie składy na szlaku musza byc z podłem wychylnym a no to sie nigdy nie zanosi. Szkoda ze za kwote 10 mld nie pomyslano o tym zeby odsunac tory do 4500mm i troche powiekszyc łuki, ue dała by na to kase bez problemu ale dziadki z pkp i tak sa zadowoleni bo dla nich pojecie pociagu to brudne kible z otworem na tory :) szkoda ze nie ma tam troche ludzi którzy widzeli pociagi w kajach rozwnietych i mieli szersze spojrzenie na niektóre kwestie
      • Gość: TW Trochę nieprawdy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.10, 17:02
        Prace na linii do Gdańska trwają już 4 lata i w tym czasie zrobiono mniej niż 1/3 (tylko prace na Gdańsk-Malbork i Warszawa-Mława, a skończone dużo mniej).
        To teraz w dwa lata, mają zrobić 2/3? Rocznie robi sie teraz 30-40 km i co nagle zaczną robić ponad 100? Nie czytałem ani jednego artykułu, że coś sie zmieniło w PKP w tym zakresie... prócz informacji, że zamiast na tory Fundusz Kolejowy decyzją rządu daje w 2011 r. 500 mln zł na PKP SA. PLK dostanie dużo mniej!!!
        A jeszcze aby pociąg jechał 200 km/h trzeba zrobić wiadukty i skrzyżowania wielopoziomowe, na razie nie zrobiono ani jednego takiego wiaduktu. A ma być ich ....kilkadziesiąt.
        Przyznam sie szczerze, że dawno nie czytałem artykułu tak słabego merytorycznie, jakby pisał go ktoś, co nigdy o kolei nie jechał.
        Na miejscu autora napisałbym o sukcesie, bo jest nim zakup pendolino, w którym udział miał spory autor artykułu. Ale w życiu bym słowem nie wspomniał kiedy on pojedzie te 2 godz. 10 minut. W 1998 r. media infromowały, że w 2003r. czas przejazdu Kraków-Warszawa wyniesie 2 godz 10 minut. Dziś po remoncie CMK i linii przez Tunel jest 30 minut dłuższy. W 1993 pisano, że w 1998 r. czas jazdy Warszawa-Berlin będzie poniżej 5 godzin. Do dziś nie może się zblizyć do tej granicy.

        Tak więc te 2 h 10min to taka kaczka dziennikarska, która przesłania sukces jakim jest zakup pendolino. Jak będzie 3-3,5 godziny w 2013 r. to będzie sukces... Ale z powodu trwających robót modernizacyjnych w praktyce będzie się jechało 4,5 h.
    • Gość: DoradcaKomuruski Przemawia wasz spawacz IP: *.mad.east.verizon.net 26.11.10, 06:14
      www.youtube.com/watch?v=r_5RfoLefbM&feature=player_embedded
    • 11krzych Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... 26.11.10, 10:34
      Zamiast dawać kasę PKP powinno się te banknoty zmiąć, wytrzeć sobie doopę i spuścić w kanał. Dzięki temu te pieniądze chociaż przez chwilę się przydadzą i nie będą całkowicie zmarnowane.
    • tomo76 Jest kasa na Pendolino! Do stolicy w 2 godz. 10... 27.11.10, 13:32
      Przestańcie wciskać ludziom durnoty o Pendolinach Warszawa - Gdańsk. Już w latach 90-tych testowano skład na tej lnii jak i na CMK i g... z tego wyszło. Na początku lat 90-tych natomiast słyszałem bajki o TGV z Paryża do Moskwy przez Polskę.
      Dziennikarzyny pisza pierdoły dla ludu a głupi lud to łyka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka