Dodaj do ulubionych

Przejażdżka po śmierć

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 08:17
albo nauczycielom za póxno sie otworzyłyoczy albo kolei , warto to sprawdzic
kto zawinil bo nie tylko ten chlopiec
Obserwuj wątek
    • jacek.69 Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winnych. 19.02.05, 10:52
      Jakoś nikomu nie przyjdzie do głowy, że dzieciak był sam sobie winien. A co
      zrobić, przy kazdej szynie postawić policjanta, a na każdym wagonie SOKistę?
      Ludzie, myślcie trochę. Ja mojemu dziecku od najmłodszych lat wbijam do głowy
      zagrożenia związane z ruchem drogowym i kolejowym, ale co w niej (tej głowie)
      zostaje???
      • Gość: Wiktor Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.tczew.net.pl 19.02.05, 18:33
        Popieram Jacka w całej rozciągłości, rodzice i tylko rodzice są winni,
        zwłaszcza w tej dzielnicy należy przyjrzeć się małolatom, robią co chcą i
        efekty widzimy sami!
        • Gość: Ona_P-bka Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 19.02.05, 21:43
          Weś...wogóle człowieku brak mi słow na takich jak Ty!!! Byłeś kiedyś na
          Przeróbce?! Rozmawialeś ze WSZYSTKIMI ludźmi którzy tu mieszkają że stwierdzasz
          iż wszyscy tu mają taki rodzaj rozrywki? PRZYJEDŹ POPATRZ I DOPIERO PISZ!!! Nie
          znałeś go... wiec nie masz prawa mówić nic na jego temat!
          • Gość: samar a nikomu nie przyszlo do glowy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 13:40
            Dobre sobie.Wszyscy szukaja nie tam gdzie trzeba!Jasne najłatwiej postawić
            wokół torów armie policji,S.O.K.-istów[moze nawet komandosów]aby pilnowały
            porządku i przywaliły każdemu Dzieciakowi który zbliży sie do torów,zamiast
            zorganizować Mu jakieś zajęcie.Może taki drobny apel do wladz,rozejżyjcie sie
            dobrze wokół siebie i zobaczcie ile jest takich miejsc w których mlodzi ludzie
            mogliby[nieodpłatnie!!!] spędzić ciekawie i bezpiecznie czas!!!!!!
            • pawelo04 Re: a nikomu nie przyszlo do glowy... 20.02.05, 13:48
              no juz to widze jak mlodziez korzysta z dobrodziejst dorosłych. Wiadomo owoc
              zakazany smakuje najlepiej i nie licz że nawet jezeli dorosli wybudują im
              swietlicę boisko i plac zabaw oni nie będą jeździć na "doczepkę"
              • Gość: think Re: a nikomu nie przyszlo do glowy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 14:29
                Oczywiście,Dzieciaki maja bogatych rodziców i az im brak czasu na to
                wszystko.Chodzą na basen,na salę gimnastyczną pograc w piłę i napewno maja
                także dostęp do ładnego boiska lub kortu tenisowego.Tylko czasem z nudy lubią
                sobie pojeżdzić na pociągach.To,że nikt nie pilnuje tych torów to druga
                sprawa.Ale nie jedyna!
      • Gość: Karolinka3e Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:48
        słuchaj facet nie znas zludzi nie znasz sytuacjiwięc ie gadaj... myśłisz że
        cokolwiek z twojego gadania zostaje w łowie twojego dziecka?? to grubo sie
        mylisz... moi rodzice też tak myślą ale tak qrwa nie jest..., jednym wlatuje
        drugim wylatuje TAKA NATURA DZIECI WIĘC NIE WYPOWIADAJ SIĘ JAK NIE WIESZ O CO
        CHODZI I BARTUSIA NIE ZNAŁEŚ!!!
        • Gość: Mart Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.elblag.dialog.net.pl 20.02.05, 16:25
          Słuchaj, smarkulo, a czy ktoś kazał temu chłopakowi pchać się na ten wagon?
          Zginął przez własną lekkomyślność.. szkoda go.
          • Gość: Ona P-bka Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 16:00
            Ty się szmato zamkinij!!! i sama jesteś smakula...!!!! qrwa je..a z ciebie i
            huj tyle~!!
    • Gość: gość 3 Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 12:00
      A gdzie rodzice tych dzieci?
    • Gość: amona13 Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.task.gda.pl 19.02.05, 12:04
      przypominam że szkoła odpowiada za dziecko tylko w czasie lekcji, jest
      jeszce ktoś taki jak rodzice i to oni a nie szkoła głównie wychowują
      dziecko , szkloła ma tylko pomagać , tak więc chyba za późno otworzyły się
      oczy rodzicom i tylko rodzicom
    • Gość: fugo Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 12:25
      A jego starzy to mogą do tej pory mieć oczy zamknięte co? Puknij sie w łeb!
    • Gość: roma Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 19.02.05, 13:05
      To tragedia!!!!!!!!!!!!!! a dla rodziców tego chłopca dramat życiowy, mam
      nadzieję, że śmierć Barta będzie lekcją (choc drastyczną) dla innch bawiących
      sie w ten sposób.Nie bardzo widzę w tym wszystkim winę nauczycieli - dlaczego
      oni??????????? - dlatego, że są nauczycielami i warto im dokopać ??????????????
      Może autor miał problemy w szkole????????????????????
      • Gość: Rexio Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 16:35
        Powinien Darwina dostac. W gimnazjum byl, czyli myslec pewnie potrafil... Tylko
        nie do konca, jak widac. Wspolczuje rodzicom, ale sam byl sobie winien.
    • Gość: Wek Re: Brak programu to, przejażdżka po śmierć IP: *.sm-rozstaje.pl 19.02.05, 20:25
      W nawale zajęć szukamy usprawiedliwienia, że nie zajmujemy się naszymi dziećmi,
      co w naszym życiu jest najważniejsze. Przyjmujemy bezzasadnie, że gdy coś jest
      b.pilne, to musi być ważne. Wieloma istotnymi sprawami w życiu zajmujemy się
      zbyt mało, zwłaszcza rodziną, ale i związkami, przyjaciółmi, swoim zdrowiem,
      rekreacją, stanem emocjonalnym... aż sprawy te stają się palącym problemem, a
      nawet katastrofą jak w tym wypadku. Wtedy jednak w końcu stają się pilne, to
      często jest już za późno na ich załatwienie. Za komuny, ludzie mieli dużo
      więcej czasu, życie było proste i każdy wiedział, co i kiedy należy zrobić.
      Szkoda, ze nie działaja na Stogach i Przerobce org. pozarządowe, kluby
      sportowe, ktore by w sposób właściwy zagospodarowaly dzieci i młodzież.
    • Gość: szóstkowicz I wy wierzycie w te bzdury?! IP: *.pro-internet.pl 19.02.05, 20:55
      Owszem, żal chłopaka, przecież jeszcze był młody, ale on demolował całą szkołę.
      Mieli go karnie przenieść do innego gimnazjum, ale nie zdążyli... To, co on
      odwalał, to przechodziło ludzkie pojęcie, myślę, że gdyby dorósł, to miałby na
      koncie niejedno życie. A to, że chciał sobie "podjechać", to nic innego, tylko
      ściema. Na Stogach bardzo popularne jest rozrywanie w pociągach przewodów
      głównych powietrza, co powoduje zatrzymanie składu. Takie praktyki najczęściej
      obserwuje się na Śląsku, gdzie z wagonów usypuje się węgiel, a praktycznie
      każdego dnia ktoś staje się kaleką. Najstraszniejszy wypadek był w 2002 r. gdy
      trzech uciekających przed strażnikami nastolatków wpadło pod rozpędzony
      pośpiech...
      No cóż, chłopak był jaki był, cześć jego pamięci, ale proszę, nie oskarżajcie
      nauczycieli, itp. bo oni nie ponoszą tu żadnej winy. Nad problemem
      rozwydrzonych matołów szalejących na pociągach powinno się pomyśleć w szerszym
      zakresie, aby taki wypadek już więcej się nie powtórzył.
      • Gość: ogo PRZESTROGA DLA INNYCH IP: 217.153.221.* 19.02.05, 21:02
        Niech to bedzie forma przestrogi dla innych szukających przygód. Może, ktoryś z
        kolegow pójdzie po rozum do głowy kiedy przypomni sobie jak zginął jego
        przyjaciel.
      • Gość: karolina Re: I wy wierzycie w te bzdury?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:28
        TY CHYBA DEBILEM JESTES!!!!NIE WAŻ SIE TAK MÓWIĆ O BARTKU PEWNIE GO NAWET NIE
        ZNAŁEŚ!!!!!
        • Gość: Mart Re: I wy wierzycie w te bzdury?! IP: *.elblag.dialog.net.pl 20.02.05, 16:27
          Licz się trochę ze słowami, gó..aro.
    • Gość: Karolina3e Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:25
      Bartek byl wspanialym chłopakiem i nikt nie może być pewny tego jak to było...
      chciał zwrócić swoją uwagę by go zauważyć ale nauczyciele go tylko karaliu i
      przeżucali z kalsy do klasy... TO CO SIĘ STAŁO Z BARTUSIEM TO TRAGEDIA.... i to
      co jest napisane o nim to nie wszystko było prawdą więc nie piszcie jak nie
      wiecie!!!!!!
    • Gość: Ona_Przeróbka Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 19.02.05, 21:32
      Wy chyba jesteście nieźle je... jeżeli w to wierzycie!!! Po 1 to z tego co
      widać P-bka jest dzielnicą żurów i nierobów? Pomyślcie k... troszeczke zanim
      coś napiszecie =/ A jeżdżenie na wagonach nie jest żadną atrakcją...każdy robi
      to na co ma ochote! Bartek był pozytywnie zakręconym chłopakiem ale wszyscy
      oczywiście musza napisać o nim same najgorsze rzeczy...no bo po co pisać o nim
      dobrze! A gdyby Służba Ochrony Koleji była w tym czasie na odpowiednich
      stanowiskach za które im się płaci do tragedii nie doszłoby! I to wsio...
      Bartek był zaje_bistym chłopakiem...zawsze bedziemy o nim pamiętac [*]
      • Gość: Karolina3e Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:37
        Ona z Przeróbki ma wielką rację... wy zawsze zwalacie wszystko na najmłodszych
        zawsze... żeby wyjść ze swoich błędów staracie znaleźć winę w innych bo siara
        się przyznać wiecie co aż żal słów na was...!! a co do tych zasiłków to jak wam
        to tak nie pasuje to może dajcie dla ludzi jakieś zapomogi co?? bo coś widze że
        wam z gazety sie juz w du...ie przewraca bo w głowie już nie ma co macie tak
        wygięte klepki!!!! BARTEK BYL JEDNYM Z NAJBARDZIEJ WPOŻĄDKU CHŁOPAKÓW I NIE
        OBRAŻĄĆ JEGO!!!!! [*] !!!!!
    • Gość: Karolinka3e Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:54
      nie tym z kolei ale nauczycielom za późno się otworzyły u nas w budzie za byle
      co jest zaraz wywiad gadanie jeżdżenie dzwonienie... a Bartkiem zajęli się??
      NIE!!! tylko chcieli go przeżucić z tej szkoły bo po co pmagać nie??!! WEŹCIE
      SIE WSZYSCY WALNIJCIE W BANIE!!! BARTEK BYŁ I NA ZAWSZE POZOSTANIE DO KOŃCA W
      NASZEJ PAMIĘCI UŚMIECHNIĘTY I WESOŁY URWIS!!! TAKI BYŁ ALE BYŁ WPOŻĄDKU WIĘC
      NIECH JAKIEŚ KUJONKI CO GO NIE ZNAŁY SIE NIE WYPOWIADAJA!!!! PSUŁ ROZWALAŁ... A
      KTO W TEJ SZKOLE NIC NIE PSUJE NIE ROZWALA??!! KAŻDY!!!! WIĘC ZWAŻAJTA NA
      SŁOWA!!!
      • Gość: Szonuś [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 14:17
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: kolezanka Bartka Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 22:19
      Bartek był bardzo dobrym kolega. kiedy o cos sie go poprosiło zawsze był w
      stanie pomoc. szkoda ze juz go zabrakło. miał przed soba jeszcze całe zycie.
      nigdy o tobie niezapomnimy!!!
      • Gość: bijou Re: Przejażdżka po śmierć IP: 217.153.221.* 19.02.05, 22:39
        mój syn chodzi do "6" znał tego chłopca,
        zastanawia mnie jedno,,to był wasz kolega,,stała sie tragedja,,wielka ,bolesna
        uszanujcie Jego pamięć,,,
        nie wiem czy był łobuzem,,syn mówi ze był normalny,,,tacy jak wielu chłopców w
        Jego wieku
        chłopcy [dzieci] w tym wieku miewają różne dziwne pomysły,swoje sposoby na życie
        nie potrafią przewidzieć skutków swojego działania bo nie myslą w tych
        kategoriach

        jestem przerażona tym co się stało


        a i jeszcze jedno przeróbka to taka sama dzielnica to kazda inna.
    • Gość: ja Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.chello.pl 20.02.05, 00:41
      wydaje mi się że troszkę poznałam Bartosza.Stała się tragedia.Pamiętajmy Go
      jako wesołego nastolatka.Potrfił być w porządku.Nie ważne co robił na lekcjach
      w szkole.To mógłby być wspaniały człowiek.Ludzie myślcie o tym co robicie!Jakie
      mogą być skutki waszej beztroski i bezmyślności!
    • valdi126 Re: Przejażdżka po śmierć 20.02.05, 19:44
      Kochani! Przestańcie wylewać pomyje na wlasne glowy i obwiniac wszystkich
      dookola.Swoje młode lata szkoły podstawowej ,sredniej idalsze spędziłem na
      Przeróbce.To co wyprawialiśmy i jak się bawiliśmy ,to dziś mi się jeży włos na
      mojej siwej głowie.Całe szczęscie nikt nie zginął,ale to jest zawsze do
      czasu.Jak ginie to jest larum.Bartek zginął bo zabrakło wyobrazni lub
      sprawności.Jak to robił dla własnej zabawy to Jego wina ale jak ktoś Go wysłał
      np. do rozerwania składu to jak to nazwać.
      • makary21 Re: Przejażdżka po śmierć 21.02.05, 13:40
        Kiedys w Sopocie byl przypadek, że dzieciaki skakały po wagonach towarowych
        (cysternach) stajacych na bocnzicy. Jeden z dziciakow skaczac z wagonu na wagon
        dotknal drutow w takim momencie ze jednoczesnie dotykal wagonu Co sie dalej
        stalo wiadomo.
        Moze i chlopak byl fajnym kolega i kumplem. moze byl zly i straszny. Faktem
        jest, że nikt nie kazal mu po tych wagonach skakac. Wiecej policji i
        sokistow? Ciekawe po co. To glwnie na rodzicach spoczywa obowiazek wychownaia.
        Szkoła policji sokisci to tylko pomoc w stosunku do rodzicow.
        na koniec jeszcze jedno. z artykułu wynika ze takie przejazdzki sa
        codziennoscia. W takim razie moze rodzicow takich dzieciakow pociagnac do
        odpowiedzialnosci? moze to i brutalne ale w koncu kot odpowiada za dzieci?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka