Gość: ;-( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 08:17 albo nauczycielom za póxno sie otworzyłyoczy albo kolei , warto to sprawdzic kto zawinil bo nie tylko ten chlopiec Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jacek.69 Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winnych. 19.02.05, 10:52 Jakoś nikomu nie przyjdzie do głowy, że dzieciak był sam sobie winien. A co zrobić, przy kazdej szynie postawić policjanta, a na każdym wagonie SOKistę? Ludzie, myślcie trochę. Ja mojemu dziecku od najmłodszych lat wbijam do głowy zagrożenia związane z ruchem drogowym i kolejowym, ale co w niej (tej głowie) zostaje??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiktor Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.tczew.net.pl 19.02.05, 18:33 Popieram Jacka w całej rozciągłości, rodzice i tylko rodzice są winni, zwłaszcza w tej dzielnicy należy przyjrzeć się małolatom, robią co chcą i efekty widzimy sami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ona_P-bka Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 19.02.05, 21:43 Weś...wogóle człowieku brak mi słow na takich jak Ty!!! Byłeś kiedyś na Przeróbce?! Rozmawialeś ze WSZYSTKIMI ludźmi którzy tu mieszkają że stwierdzasz iż wszyscy tu mają taki rodzaj rozrywki? PRZYJEDŹ POPATRZ I DOPIERO PISZ!!! Nie znałeś go... wiec nie masz prawa mówić nic na jego temat! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: samar a nikomu nie przyszlo do glowy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 13:40 Dobre sobie.Wszyscy szukaja nie tam gdzie trzeba!Jasne najłatwiej postawić wokół torów armie policji,S.O.K.-istów[moze nawet komandosów]aby pilnowały porządku i przywaliły każdemu Dzieciakowi który zbliży sie do torów,zamiast zorganizować Mu jakieś zajęcie.Może taki drobny apel do wladz,rozejżyjcie sie dobrze wokół siebie i zobaczcie ile jest takich miejsc w których mlodzi ludzie mogliby[nieodpłatnie!!!] spędzić ciekawie i bezpiecznie czas!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pawelo04 Re: a nikomu nie przyszlo do glowy... 20.02.05, 13:48 no juz to widze jak mlodziez korzysta z dobrodziejst dorosłych. Wiadomo owoc zakazany smakuje najlepiej i nie licz że nawet jezeli dorosli wybudują im swietlicę boisko i plac zabaw oni nie będą jeździć na "doczepkę" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: think Re: a nikomu nie przyszlo do glowy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.05, 14:29 Oczywiście,Dzieciaki maja bogatych rodziców i az im brak czasu na to wszystko.Chodzą na basen,na salę gimnastyczną pograc w piłę i napewno maja także dostęp do ładnego boiska lub kortu tenisowego.Tylko czasem z nudy lubią sobie pojeżdzić na pociągach.To,że nikt nie pilnuje tych torów to druga sprawa.Ale nie jedyna! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolinka3e Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:48 słuchaj facet nie znas zludzi nie znasz sytuacjiwięc ie gadaj... myśłisz że cokolwiek z twojego gadania zostaje w łowie twojego dziecka?? to grubo sie mylisz... moi rodzice też tak myślą ale tak qrwa nie jest..., jednym wlatuje drugim wylatuje TAKA NATURA DZIECI WIĘC NIE WYPOWIADAJ SIĘ JAK NIE WIESZ O CO CHODZI I BARTUSIA NIE ZNAŁEŚ!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mart Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.elblag.dialog.net.pl 20.02.05, 16:25 Słuchaj, smarkulo, a czy ktoś kazał temu chłopakowi pchać się na ten wagon? Zginął przez własną lekkomyślność.. szkoda go. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ona P-bka Re: Oczywiście zaczyna się od razu szukanie winny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 16:00 Ty się szmato zamkinij!!! i sama jesteś smakula...!!!! qrwa je..a z ciebie i huj tyle~!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość 3 Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 12:00 A gdzie rodzice tych dzieci? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amona13 Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.task.gda.pl 19.02.05, 12:04 przypominam że szkoła odpowiada za dziecko tylko w czasie lekcji, jest jeszce ktoś taki jak rodzice i to oni a nie szkoła głównie wychowują dziecko , szkloła ma tylko pomagać , tak więc chyba za późno otworzyły się oczy rodzicom i tylko rodzicom Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fugo Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 12:25 A jego starzy to mogą do tej pory mieć oczy zamknięte co? Puknij sie w łeb! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roma Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 19.02.05, 13:05 To tragedia!!!!!!!!!!!!!! a dla rodziców tego chłopca dramat życiowy, mam nadzieję, że śmierć Barta będzie lekcją (choc drastyczną) dla innch bawiących sie w ten sposób.Nie bardzo widzę w tym wszystkim winę nauczycieli - dlaczego oni??????????? - dlatego, że są nauczycielami i warto im dokopać ?????????????? Może autor miał problemy w szkole???????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rexio Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 16:35 Powinien Darwina dostac. W gimnazjum byl, czyli myslec pewnie potrafil... Tylko nie do konca, jak widac. Wspolczuje rodzicom, ale sam byl sobie winien. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wek Re: Brak programu to, przejażdżka po śmierć IP: *.sm-rozstaje.pl 19.02.05, 20:25 W nawale zajęć szukamy usprawiedliwienia, że nie zajmujemy się naszymi dziećmi, co w naszym życiu jest najważniejsze. Przyjmujemy bezzasadnie, że gdy coś jest b.pilne, to musi być ważne. Wieloma istotnymi sprawami w życiu zajmujemy się zbyt mało, zwłaszcza rodziną, ale i związkami, przyjaciółmi, swoim zdrowiem, rekreacją, stanem emocjonalnym... aż sprawy te stają się palącym problemem, a nawet katastrofą jak w tym wypadku. Wtedy jednak w końcu stają się pilne, to często jest już za późno na ich załatwienie. Za komuny, ludzie mieli dużo więcej czasu, życie było proste i każdy wiedział, co i kiedy należy zrobić. Szkoda, ze nie działaja na Stogach i Przerobce org. pozarządowe, kluby sportowe, ktore by w sposób właściwy zagospodarowaly dzieci i młodzież. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szóstkowicz I wy wierzycie w te bzdury?! IP: *.pro-internet.pl 19.02.05, 20:55 Owszem, żal chłopaka, przecież jeszcze był młody, ale on demolował całą szkołę. Mieli go karnie przenieść do innego gimnazjum, ale nie zdążyli... To, co on odwalał, to przechodziło ludzkie pojęcie, myślę, że gdyby dorósł, to miałby na koncie niejedno życie. A to, że chciał sobie "podjechać", to nic innego, tylko ściema. Na Stogach bardzo popularne jest rozrywanie w pociągach przewodów głównych powietrza, co powoduje zatrzymanie składu. Takie praktyki najczęściej obserwuje się na Śląsku, gdzie z wagonów usypuje się węgiel, a praktycznie każdego dnia ktoś staje się kaleką. Najstraszniejszy wypadek był w 2002 r. gdy trzech uciekających przed strażnikami nastolatków wpadło pod rozpędzony pośpiech... No cóż, chłopak był jaki był, cześć jego pamięci, ale proszę, nie oskarżajcie nauczycieli, itp. bo oni nie ponoszą tu żadnej winy. Nad problemem rozwydrzonych matołów szalejących na pociągach powinno się pomyśleć w szerszym zakresie, aby taki wypadek już więcej się nie powtórzył. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogo PRZESTROGA DLA INNYCH IP: 217.153.221.* 19.02.05, 21:02 Niech to bedzie forma przestrogi dla innych szukających przygód. Może, ktoryś z kolegow pójdzie po rozum do głowy kiedy przypomni sobie jak zginął jego przyjaciel. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karolina Re: I wy wierzycie w te bzdury?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:28 TY CHYBA DEBILEM JESTES!!!!NIE WAŻ SIE TAK MÓWIĆ O BARTKU PEWNIE GO NAWET NIE ZNAŁEŚ!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mart Re: I wy wierzycie w te bzdury?! IP: *.elblag.dialog.net.pl 20.02.05, 16:27 Licz się trochę ze słowami, gó..aro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolina3e Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:25 Bartek byl wspanialym chłopakiem i nikt nie może być pewny tego jak to było... chciał zwrócić swoją uwagę by go zauważyć ale nauczyciele go tylko karaliu i przeżucali z kalsy do klasy... TO CO SIĘ STAŁO Z BARTUSIEM TO TRAGEDIA.... i to co jest napisane o nim to nie wszystko było prawdą więc nie piszcie jak nie wiecie!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ona_Przeróbka Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 19.02.05, 21:32 Wy chyba jesteście nieźle je... jeżeli w to wierzycie!!! Po 1 to z tego co widać P-bka jest dzielnicą żurów i nierobów? Pomyślcie k... troszeczke zanim coś napiszecie =/ A jeżdżenie na wagonach nie jest żadną atrakcją...każdy robi to na co ma ochote! Bartek był pozytywnie zakręconym chłopakiem ale wszyscy oczywiście musza napisać o nim same najgorsze rzeczy...no bo po co pisać o nim dobrze! A gdyby Służba Ochrony Koleji była w tym czasie na odpowiednich stanowiskach za które im się płaci do tragedii nie doszłoby! I to wsio... Bartek był zaje_bistym chłopakiem...zawsze bedziemy o nim pamiętac [*] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolina3e Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:37 Ona z Przeróbki ma wielką rację... wy zawsze zwalacie wszystko na najmłodszych zawsze... żeby wyjść ze swoich błędów staracie znaleźć winę w innych bo siara się przyznać wiecie co aż żal słów na was...!! a co do tych zasiłków to jak wam to tak nie pasuje to może dajcie dla ludzi jakieś zapomogi co?? bo coś widze że wam z gazety sie juz w du...ie przewraca bo w głowie już nie ma co macie tak wygięte klepki!!!! BARTEK BYL JEDNYM Z NAJBARDZIEJ WPOŻĄDKU CHŁOPAKÓW I NIE OBRAŻĄĆ JEGO!!!!! [*] !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karolinka3e Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:54 nie tym z kolei ale nauczycielom za późno się otworzyły u nas w budzie za byle co jest zaraz wywiad gadanie jeżdżenie dzwonienie... a Bartkiem zajęli się?? NIE!!! tylko chcieli go przeżucić z tej szkoły bo po co pmagać nie??!! WEŹCIE SIE WSZYSCY WALNIJCIE W BANIE!!! BARTEK BYŁ I NA ZAWSZE POZOSTANIE DO KOŃCA W NASZEJ PAMIĘCI UŚMIECHNIĘTY I WESOŁY URWIS!!! TAKI BYŁ ALE BYŁ WPOŻĄDKU WIĘC NIECH JAKIEŚ KUJONKI CO GO NIE ZNAŁY SIE NIE WYPOWIADAJA!!!! PSUŁ ROZWALAŁ... A KTO W TEJ SZKOLE NIC NIE PSUJE NIE ROZWALA??!! KAŻDY!!!! WIĘC ZWAŻAJTA NA SŁOWA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szonuś [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 14:17 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolezanka Bartka Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 22:19 Bartek był bardzo dobrym kolega. kiedy o cos sie go poprosiło zawsze był w stanie pomoc. szkoda ze juz go zabrakło. miał przed soba jeszcze całe zycie. nigdy o tobie niezapomnimy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bijou Re: Przejażdżka po śmierć IP: 217.153.221.* 19.02.05, 22:39 mój syn chodzi do "6" znał tego chłopca, zastanawia mnie jedno,,to był wasz kolega,,stała sie tragedja,,wielka ,bolesna uszanujcie Jego pamięć,,, nie wiem czy był łobuzem,,syn mówi ze był normalny,,,tacy jak wielu chłopców w Jego wieku chłopcy [dzieci] w tym wieku miewają różne dziwne pomysły,swoje sposoby na życie nie potrafią przewidzieć skutków swojego działania bo nie myslą w tych kategoriach jestem przerażona tym co się stało a i jeszcze jedno przeróbka to taka sama dzielnica to kazda inna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Przejażdżka po śmierć IP: *.chello.pl 20.02.05, 00:41 wydaje mi się że troszkę poznałam Bartosza.Stała się tragedia.Pamiętajmy Go jako wesołego nastolatka.Potrfił być w porządku.Nie ważne co robił na lekcjach w szkole.To mógłby być wspaniały człowiek.Ludzie myślcie o tym co robicie!Jakie mogą być skutki waszej beztroski i bezmyślności! Odpowiedz Link Zgłoś
valdi126 Re: Przejażdżka po śmierć 20.02.05, 19:44 Kochani! Przestańcie wylewać pomyje na wlasne glowy i obwiniac wszystkich dookola.Swoje młode lata szkoły podstawowej ,sredniej idalsze spędziłem na Przeróbce.To co wyprawialiśmy i jak się bawiliśmy ,to dziś mi się jeży włos na mojej siwej głowie.Całe szczęscie nikt nie zginął,ale to jest zawsze do czasu.Jak ginie to jest larum.Bartek zginął bo zabrakło wyobrazni lub sprawności.Jak to robił dla własnej zabawy to Jego wina ale jak ktoś Go wysłał np. do rozerwania składu to jak to nazwać. Odpowiedz Link Zgłoś
makary21 Re: Przejażdżka po śmierć 21.02.05, 13:40 Kiedys w Sopocie byl przypadek, że dzieciaki skakały po wagonach towarowych (cysternach) stajacych na bocnzicy. Jeden z dziciakow skaczac z wagonu na wagon dotknal drutow w takim momencie ze jednoczesnie dotykal wagonu Co sie dalej stalo wiadomo. Moze i chlopak byl fajnym kolega i kumplem. moze byl zly i straszny. Faktem jest, że nikt nie kazal mu po tych wagonach skakac. Wiecej policji i sokistow? Ciekawe po co. To glwnie na rodzicach spoczywa obowiazek wychownaia. Szkoła policji sokisci to tylko pomoc w stosunku do rodzicow. na koniec jeszcze jedno. z artykułu wynika ze takie przejazdzki sa codziennoscia. W takim razie moze rodzicow takich dzieciakow pociagnac do odpowiedzialnosci? moze to i brutalne ale w koncu kot odpowiada za dzieci? Odpowiedz Link Zgłoś