Dodaj do ulubionych

to sobie tatuś wymyślił

26.06.08, 21:35

Tak sobie myślę, że mój już prawie ex na głowe upadł. Zadzwonił
dzisiaj i opowiada, że pieniędzy na dzieci to on żadnych nie wyśle,
ale mam mu przygotować listę co dzieciom potrzebne za kwotę 700 zł i
on to kupi i wyśle kurierem z apokwitowaniem, kupi na fakturę a ja
mu ją podpiszę. I tak sobie pomyślałam, co takiemu powiedzieć. Bo
ciuchów dzieciaki mają, a na zaś nie ma co kupować bo nie wiadomo
jak towarzystwo wyrośnie, a co parówek ma nakupować i wysłać 300 km?
Obserwuj wątek
    • mama.macieja Re: to sobie tatuś wymyślił 26.06.08, 21:47
      haha, rozsmieszyło mnie tosmile

      nawet sie nie wygłupiaj i zadnej listy mu nie rób. niech ci wysle
      kase i tyle! to 700zł to są ustalone alimenty?
    • rybka.marcowa :)) 26.06.08, 23:03
      Brawo dla tego panasmile)Skąd oni biora takie pomysły?
      Nie zgadzaj sie,kasa i tylko kasa.
    • martina.15 Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 03:16
      wyslij mu rachunki do poplacenia ;P

      a tak na serio, to jakby mieszkal w tym samym miescie to z 200-300 zlotych a tej
      kwoty mogloby isc na zakupy, ale wysylanie poczta to jest doslowny szczyt smile
    • kajda28 Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 07:15
      więc mu powiedz że albo wysyła pieniądze albo składasz o alimenty, 700 zł na 2
      dzieci każdy sąd mu przyzna, a jak chce zrobić dzieciom paczkę to jego dobra
      wola i ma takie prawo. A jak ma już alimenty przyznane, to nawet nie zawracaj
      sobie głowy jego pomysłami.
    • prologica Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 08:25
      hehehe, moj tez tak robil , tylko na mniejsze kwoty smile))
    • kammik Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 09:00
      Ależ zrób mu taką listę, zrób. Im bardziej będzie absurdalna, tym lepiej. Umieść
      tam koniecznie coś ciężkiego (kilka zgrzewek wody mineralnej i soków), coś o
      silnym zapachu (wędzone ryby?) i coś szybkopsującego (truskawki?). Listę
      uzupełnij rzeczami, których żaden zdrowy człowiek nie wysyłałby na taką
      odległość - jajka i świeże masło. Dorzuć też trochę upierdliwych rzeczy w
      rodzaju ośmiu gatunków sera po 15 dkg, szynki od konkretnego producenta i
      niebieskich tenisówek na rzepy z białą podeszwą w rozmiarze 38. Nie zapomnij o
      świeżych, chrupiących bułkach w ilości co najmniej 90 sztuk. Itd., itp.
      • lysa.spiewaczka Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 09:29
        Moj kiedys chcial zeby dziecko mialo osobna polke w lodowce na
        jedzenie od "tatusia" i osobna na jedzenie "od mamusi" i
        kilkakrotnie probowal to w sadzie przeforsowac. na polce od tatusia
        mialoby sie znalesc miesiecznie jedzenia za 300 zł<wielkosc
        alimentow>wyobrazcie sobie, ze to niestety niemozliwetongue_outtongue_out
        ale pomysl z paczka mi sie niewyobrazalnie podobasmile
        a juz najbardziej z 90cioma swiezymi buleczkamismile
      • mama_ameleczki Re: to sobie tatuś wymyślił 28.06.08, 23:31
        kammik napisała:

        > Ależ zrób mu taką listę, zrób. Im bardziej będzie absurdalna, tym
        lepiej. Umieś
        > ć
        > tam koniecznie coś ciężkiego (kilka zgrzewek wody mineralnej i
        soków), coś o
        > silnym zapachu (wędzone ryby?) i coś szybkopsującego (truskawki?).
        Listę
        > uzupełnij rzeczami, których żaden zdrowy człowiek nie wysyłałby na
        taką
        > odległość - jajka i świeże masło. Dorzuć też trochę upierdliwych
        rzeczy w
        > rodzaju ośmiu gatunków sera po 15 dkg, szynki od konkretnego
        producenta i
        > niebieskich tenisówek na rzepy z białą podeszwą w rozmiarze 38.
        Nie zapomnij o
        > świeżych, chrupiących bułkach w ilości co najmniej 90 sztuk. Itd.,
        itp.




        barwo!!! uśmiałam się jak pszczoła...smile)))
        • attiya kammik 06.07.08, 17:59
          gratuluję postu smile)))) te tenisówki i bułeczki....o truskawkach nie
          wspomnę....
          ja dorzuciłabym lody waniliowe w polewie czekoladowej
      • agus-ka Re: to sobie tatuś wymyślił 30.06.08, 15:45
        co ciekawsze zadna firma kurierska w naszym kraju nie jest
        przygotowana do przewozu żywności takiej bez opakowań hermetycznych.
        A pocztą polską tym bardziej nie możnasmile)
        czyli co? specjal kosztujący jakies 500 do 1000 zł? Na 100%
        zaoszczedzismile))
    • braktalentu Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 09:29
      Nie zapomnij o szafie wnękowej na wymiar do pokoju młodszego dziecka
      i grzybni pierścieniaka, z namoczoną słomą oczywiście w zestawie
      (niedrogo, jakieś 15PLN), bo starsze dziecko właśnie ma nową pasję.
      Zapewniam Cię, że to + lista Kammika nie zapowietrzy go nawet w
      połowie tak jak ostatni punkt programu:
      - TRZY bilety do kina (dzieci + dorosły opiekun).
      • lysa.spiewaczka Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 09:37
        hmmm...jesli mozna troszke idee biletow<skadinad bossska> troszke
        dopracowac....o ile bilety do kina to byc moze udaloby sie
        zalatwic...<internet, "oddzial" takiego kina w miescie exa itp> to z
        biletami do jakiegos malego dzieciecego teatrzyku byloby gorzejsmile
        raczej przez internet/telefon sie nie da, bo odbior osobisty jest
        koniecznysmile ......
        • braktalentu Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 09:45
          cymes leży nie w trudności załatwienia biletów, tylko w magicznej
          liczbie TRZY. Ten "prawie Ex" wygląda mi na takiego, którego
          uzasadniony fakt zapewnienia dzieciom opieki podczas spektaklu
          doprowadzi do zaburzeń w oddychaniu. Jeszcze by tego brakowało,
          żeby "prawie Exiara" oglądała sobie "Królewnę Śnieżkę" NA JEGO
          KOSZT!!!!
          • prologica Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 09:56
            umarlam big_grin
          • chalsia Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 10:31
            Braktalentu - trafiony-zatopiony smile)
            • czarnataka Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 10:57
              ale się uśmiałam, aż koledzy z pracy pytali co czytam i prosili o
              linkabig_grin
          • lysa.spiewaczka Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 11:21
            no dobrze - faktycznie trafiony zatopionysmile hehe
    • pelagaa Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 11:07
      Noooo dobra, a ja sie wylamie smile Zalozmy, ze ojciec jest NORMALNY,
      kontaktowy i zaangazowany.
      Czy sprawiloby Wam trudnosc umowienie sie, ze Wy, jako matki
      bierzecie na siebie koszty mieszkania i wyzywienia, a ojciec zajmuje
      sie cala reszta typu ubrania, buty, pomoce szkolne, wyjazdy
      wakacyjne, zajecia pozalekcyjne, leki, rozrywki, sprzet sportowy,
      itd. w pwlnym zakresie???
      Mi osobiscie odpowiadalby taki uklad. Uwazam, ze to uklad korzystny
      finansowo dla matki.
      Moze o taki uklad TEMU PANU chodzilo? Tylko dogadac sie nie umie?
      • virtual_moth Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 11:20


        > Czy sprawiloby Wam trudnosc umowienie sie, ze Wy, jako matki
        > bierzecie na siebie koszty mieszkania i wyzywienia, a ojciec zajmuje
        > sie cala reszta typu ubrania, buty, pomoce szkolne, wyjazdy
        > wakacyjne, zajecia pozalekcyjne, leki, rozrywki, sprzet sportowy,
        > itd. w pwlnym zakresie???

        Hehe no jasnesmile
        Zaproponuj mu to, zrob liste. Szkoda tylko, ze facet zrezygnuje gdy zobaczy koszttongue_out
        • pelagaa Re: to sobie tatuś wymyślił 27.06.08, 11:48

          > Zaproponuj mu to, zrob liste. Szkoda tylko, ze facet zrezygnuje
          > gdy zobaczy koszttongue_out

          No ja tez tak, mysle, ze powaliloby to na kolana panow placacych po
          350 zl na dziecko. A dla matki byloby rowiazaniem korzystnym.
          Dlatego zupelnie nie rozumiem tekstwo typu:

          > Nie zgadzaj sie,kasa i tylko kasa.

          I glownie tym tekstem zainsirowana napisalam.
          • mama_ameleczki Re: to sobie tatuś wymyślił 28.06.08, 23:37
            dziewczyny prawie pekłam ze smiechu big_grin jestescie super
      • burza4 Re: to sobie tatuś wymyślił 29.06.08, 11:25
        pelagaa napisała:

        > Czy sprawiloby Wam trudnosc umowienie sie, ze Wy, jako matki
        > bierzecie na siebie koszty mieszkania i wyzywienia, a ojciec
        zajmuje > sie cala reszta typu ubrania, buty, pomoce szkolne,
        wyjazdy > wakacyjne, zajecia pozalekcyjne, leki, rozrywki, sprzet
        sportowy, > itd. w pwlnym zakresie???

        Pelagaa, a widziałaś kiedyś faceta, który takowe zakupy potrafi
        sensownie zrobić? który np. zwróci uwagę na jakość bawełny T-shirta,
        albo to, jaki skład mają skarpetki? który wpadnie na to, że maluch
        powinien miec buty skórzane, z usztywnianą piętą?
        pominę drobiazg o którym wie każda matka - każdy producent stosuje
        własną miarę i w zależności od firmy rozmiar np. 140 radykalnie się
        różni. Matka ocenia to na oko - który ojciec będzie w stanie?

        jest 90% szans na to, że zamiast załatwionej sprawy zaopatrzenia
        dostanie się worek niepotrzebnych bubli, za małych, za szerokich,
        nie w tym kolorze itd.
        • ania313 Re: to sobie tatuś wymyślił 29.06.08, 12:41
          On ma faktycznie namieszane w głowie.
          Podoba mi się wspomniany dużo wcześniej pomysł obciążenia
          jego "super paczki" zakupami typu woda, soki, ale...

          - może skoro się upiera niech płaci za przedszkole albo za
          opiekunkę, w końcu to spora kwota w miesięcznym budżecie wydatków.

          Można mu dołożyć jeszcze, jak czytałam w powyższych postach - leki,
          koszty wizyt lekarskich, specjalne kosmetyki, jeśli dziecko takich
          potrzebuje.

          Rowerek, hulajnogę...

          że tesz takie "typy" są na tym świecie!
        • pelagaa Re: to sobie tatuś wymyślił 29.06.08, 12:51
          > Pelagaa, a widziałaś kiedyś faceta, który takowe zakupy potrafi
          > sensownie zrobić?

          A widzialam. Mimo mojego wysoce krytycznego stosunku do mezczyzn,
          stwierdzic musze, ze sa tacy, ktorzy potrafia zrobic zakupy dla
          dziecka.

          W koncu panowie sami wychowujacy dzieci jakos sobie z tym radza, bez
          pomocy kobiet. Noooo przynajmniej jakas ich czesc.

          Nie zapominajmy tez, ze zaangazowany ojciec weekendowy na zakupy
          chodzi z dzieckiem. A starsze dziecko samo sobie dobierze co chce
          miec, a ojciec moze to skorygowac o to, co jest naprawde potrzebne i
          warte zakupu.

          Jesli sie chce mozna sie dogadac. Moim zdaniem.
        • protozoa Re: to sobie tatuś wymyślił 29.06.08, 21:26
          Kupowanie na odległość i pomysł z paczka jest absurdalny, ale ja
          widziałam , ba nawet znam, faceta, który wie jakie buty powinny
          nosić dzieci, sprawdzi jakość bawełny, skład tkaniny, z której
          zrobine sa skarpetki itd.
          I znam matkę, której jest wszystko jedno jakie córka nosi buty, mogą
          byc po starszej kuzynce.
          • mama_ameleczki Re: to sobie tatuś wymyślił 02.07.08, 08:01
            protozoa napisała:

            > Kupowanie na odległość i pomysł z paczka jest absurdalny, ale ja
            > widziałam , ba nawet znam, faceta, który wie jakie buty powinny
            > nosić dzieci, sprawdzi jakość bawełny, skład tkaniny, z której
            > zrobine sa skarpetki itd.
            > I znam matkę, której jest wszystko jedno jakie córka nosi buty,
            mogą
            > byc po starszej kuzynce.


            ale przyznasz ze ta sa wyjatki..
    • darrem Re: to sobie tatuś wymyślił 29.06.08, 16:59
      Dziewczyny jesteście super, dzięki wielkie. Co do paczki to ja
      dziękuje. Pan jest tak podły, że kupiłby i te zgrzewki wody i soków,
      tylko co ja bym miała z nimi robić? Moim zdaniem pchanie paczek
      żywnościowych 300 km jest bezsensem totalnym.Załaduje lodówkę czymś
      co się zepsuje, a dzieciaki będą i tak codziennie wołały o coś
      innego. Do szkoły to są jeszcze za małe żeby im przybory kupować. A
      odzież? Tej mamy narazie dużo, a kupować na zapas nie ma sensu,
      córka jako czterolatka sama sobie wybiera ciuchy, a mlodemu też
      trzeba dopasować a nie kupić coś na oko, jedne ciuchy zakłada 92
      inne 98 z butami to samo. A jak to określił Pan tatuś boi sie wysłać
      kasę, bo nie wie czy wydam ją na dziecismile
      Więc niech nie śle, ciekawe jak będzie się popisywał na sprawie?
      • mama_ameleczki Re: to sobie tatuś wymyślił 29.06.08, 18:32
        niech nie sle. komornik odbierze + 15%. to go nauczy
    • alabama8 Re: to sobie tatuś wymyślił 30.06.08, 09:09
      Poniedziałek: chleb, ziemniaki, masło, śmietana, wędliny, parówki,
      ser, mielone wieprzowe + kilo czereśni na bazarku
      Wtorek: śmietana jest, więc ze dwa kilo truskawek i kalafiora na
      jutro
      Środa: dwa dni i chleba nie ma, może teraz dla odmiany 10 kajzerek i
      jeden pumpernikiel
      Czwartek: banany, ser, woda sodowa, sok do rozcieńczania, czekoladę
      i paluszki
      Piątek: prezent na urodziny kolegi, dętka rowerowa 20", szampon,
      papier toaletowy - 2 paczki (dzieciaki tym chyba pokój tapetują) ....

      czy w sobotę i niedzielę kurier też dowozi na fakturę? wink
      • agus-ka Re: to sobie tatuś wymyślił 30.06.08, 15:50
        w sobote tak, na niedziele trzeba zamówić usługe specjalną. Min 500
        zlsmile)
        • megan26 Re: to sobie tatuś wymyślił 07.07.08, 08:03
          hahahahahhaah dobre jesteś odrazu z samego rana humor mi
          poprawiłyście.
    • akusiaczek Re: to sobie tatuś wymyślił 08.07.08, 12:49
      tatuś pomysł poprostu mnie powalił na kolana smile
      paczka żywnościowa codziennie pod drzwiami nie no po prostu cudowne życie niema
      co narzekać ;p i codziennie świeże bułeczki sprzed 300 km pachnące wylana
      śmietana i truskawkami xDDD
      pomysły genialne xDDDD
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka