Gość: jalbert IP: *.* 17.01.03, 06:46 Od jakiego momentu mozna nosic dziecko w nosidelku.Na instrukcjach pisza,ze od samych narodzin? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kasiaz Re: nosidelko IP: *.* 17.01.03, 08:17 Tez mialam ten dylemat. W ksiazkach pisanych przez amerykanskich autorow, noszenie w nosidelku jest proponowane jako sposob uspokajania niemowlaka niemalze od samych narodzin. W Polsce zas panuje opinia, ze nosidelko mozna uzywac dopieo gdy dziecko siedzi. I badz tu madra? Ja swojego synka zaczelam nosic w nosidelku na brzuch (na poczatku po kilka minut) gdy mial ok 4 miesiecy. Nie nosilam go jednak zbyt dlugo,tak do 7 mies, bo moj kregoslup nie dawal rady. Teraz powinnam zakupic nosidelko na plecy,pozdrawiam Kasia (mama Maksia 20.03.2002) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: halina Re: nosidelko IP: *.* 17.01.03, 08:59 To chyba jednak zalezy od typu nosidelka, w tych ameryanskich ksiazkach sa czasem zdjecia i wtedy widac, z e te nosidelka polecane od urodzenia otaczaja dziecko jak kokon i dokladnie podtrzymuja glowke. O tych, ktoe przewaznie mozna u nas kupic na pewno tego nie mozna powiedziec. Chociaz my uzywalismy czasem takiego nosidelka odkad mala skonczyla miesiac, wieczorem do usypiania wlasnie, z dosc mocno "polozonym" oparciem i oczywiscie caly czas asekurujac lepetyne - inaczej trzeba ja bylo usypiac w pozycji pionowej, chodzac po pokoju, w akompaniamenciec dzikiego wycia naturalnie a nam juz rece mdlaly... Poza tym w nosidelku zasypiala duzos szybciej. A normalnie zaczelismy go uzywac, jak miala jakies 3 miesiace.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Doska Re: nosidelko IP: *.* 18.01.03, 23:24 rzeczywiscie wszystko zalezy od nosidelka. Ja mam takie, w którym dzieciątko można nosić od 0 lat, dobrze chroni główkę i ma różne zabezpieczenia. U mnie jest to jedyny sposób na razie na wyjście z małą np. do lekarza, bo nie toleruje leżenia na płasko w wózku a ma dopiero 7 tygodni.pozdrawiam i polecam nosidełka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E.T. Re: nosidelko IP: *.* 19.01.03, 02:00 Bez obrazy ale bajki pleciecie. Wszystkie nosidla na amerykanskim rynku maja min. i max. limit wagowy i "dlugosciowy" niemowlecia. Najpopularniejsze nosidlo produkuje BabyBjorn (zdaje sie ze w Polsce tez dostepne): min. 3.5kg i 53cm, a max. 11.5kg. Moja corka urodzila sie z waga i wzrostem ponizej podanego limitu i nosidlo musialo poczekac. Poza tym maluchy noszone w nosidlach maja tendencje do nadmiernego spania. Czytalam tez w artykule na temat nosidel ze kobiety od zawsze nosily niemowleta "na piersi" w roznych chustach itp, wiec nosidlo nie jest szkodliwe. Odpowiedz Link Zgłoś