Dodaj do ulubionych

Proteus Mirabilis

04.12.18, 13:32
Witam
Czy któreś z dzieci miało proteusa i udało się go wyleczyć? Zakładam nowy wątek ponieważ tamte wątki sa stare i nic nie słychać w temacie...

Mojemu synowi wyszedł w posiewie moczu 10^6 , badanie ogólne w porządku.
Lekarka nastraszyła, że to bakteria praktycznie nie dowyleczenia, od wczoraj ledwo żyje.
Proszę o pomocne informacje...
Obserwuj wątek
  • padme.a Re: Proteus Mirabilis 05.12.18, 00:22
   Tak, mój syn miał 3 lata temu. Też 10^6. Antybiotyk brał przez 14 dni. Niestety nie pamietam nazwy, do badania był dołączony wykaz antybiotyków na które bakteria jest wrazliwa. Do tej pory nic się nie dzieje, nie miał żadnych problemów z ukł moczowym. Po leczeniu usg ukł moczowego trzeba zrobić.
   U was jest badanie ogólne w prządku, to może warto powtórzyc. Proteus jest bakterią bytującą pod napletkiem, byc może próbka była źle pobrana/ zanieczyszczona. Przy zakażeniu, przynajmniej u nas badanie ogólne moczu wyszło źle- były leukocyty w dużej ilości, białko i b liczne bakterie, a posiew wykazał proteusa.
   • lorian877 Re: Proteus Mirabilis 05.12.18, 12:41
    padme ile miał twój synek jak to złapał? Powiedz czy jak oddawał mocz to on miał jakiś specyficzny zapach i był mętny?
    • padme.a Re: Proteus Mirabilis 05.12.18, 19:17
     Miał 3 lata. Zapach był intensywny i bardzo nieprzyjemny- to mnie skłoniło do badania moczu. Poza tym brak objawów, jeden raz się zdarzyło, że zabolało przy sikaniu. Mocz był lekko mętny.
  • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 05.12.18, 19:46
   Witaj. Mój syn jest po dwukrotnym zakażeniu układu moczowego tą bakterią. U nas ropomocz był widoczny gołym okiem. Dodatkowo Janek miał silne dolegliwości bólowe, do tego stopnia, iż wstrzymał oddawanie moczu przez cewkę i miał w związku z tym wyłonioną przetokę nadłonową. Moje dziecko urodziło się z ciężką wadą ukladu moczowego, dlatego też u nas każde zakażenie mogło skutkować bliznami a co za tym idzie pogorszeniem pracy nerek. To prawda, że bakteria ta bytuje pod napletkiem, dlatego też my musieliśmy go odklejać za pomocą maści sterydowej, gdyż zbierały mu się bardzo duże ilości mastki i było ryzyko zroppwienia. Dostawał 10 dni biodacynę i biofuroksyn. Później jeden z rodziców polecił nam probiotyk z serii Medikatha. Ponoć potrafiły sobie poradzić nawet z klebsiellą pneumonią. Stosowaliśmy je prawie dwa lata i rzeczywiście nie było nawrotów. Teraz profilaktycznie podajemy vivomixx oraz nitrofurantoinę. Syn miał wtedy niecałe dwa lata. Pozdrawiam. Kasia
  • lorian877 Re: Proteus Mirabilis 07.12.18, 11:37
   michalmax powiedz jakie objawy miał twój synek że robiliście posiew?
  • lorian877 Re: Proteus Mirabilis 07.12.18, 11:38
   jaki brał antybiotyk i probiotyk? Dzieki za odpowiedz!!!!
   • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 07.12.18, 12:40
    Obawiam się, że syn w.w. osoby nie miał problemów z zakażeniem układu moczowego. Niestety według mnie to jedynie reklama probiotyku, który ten Pan sprzedaje. W innym wątku też reklamuje te specyfiki. Przejrzałam ich skład i vivomixx ma dużo więcej żywych kultur bakterii oraz zróżnicowany skład. Proponuję Ci kapsułki, chyba że masz możliwości finansowe, aby płacić za saszetki. Każdy farmmaceuta Ci powie, że jest to jeden z najlepszych probiotyków, ale rzadko stosowany ze względu na cenę. Ja polecam Ci internetową aptekę Gemini. Tak w atrakcyjnej cenie mąż zarówno vivomixx jak te z medikathy. Co do antybiogramu. Raczej nie sugerowałabym się innymi osobami. Po drugie w CZD, gdzie leczone jest moje dziecko, zawsze mi tlumaczono, że nie ma zakażenia bez zmian w badaniu ogólnym moczu a podawanie profilaktycznie antybiotyku może przynieść katastrofalne skutki.
    • padme.a Re: Proteus Mirabilis 08.12.18, 12:05
     To prawda, że mało prawdopodobne by badanie moczu wyszło ok jesli jest zakażenie. Lorian, czy posiew był z tej samej próbki? Czy synek miał objawy zakażenia, np dziwny zapach moczu?
  • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 13.12.18, 13:18
   Witam, niestety ale mam ten sam problem z moją 1.5 roczna córeczka. Ogólnie jest to jej trzecia infekcja pierwsza miała w wieku 5 miesięcy brała antybiotyk i pomogło. Następnie miała w wieku roku ale wtedy pomógł nam furargin. A teraz niestety chyba najgorsza infekcja jaka się nam trafiła w listopadzie. I do dziś walczymy. Ogólnie ja zawsze zauważam że coś jest nie tak jak pieluszka mi śmierdzi. Ten zapach jest bardzo specyficzny. Drugie co mnie niepokoiło to żółte plamki na pampersie takie jakby wydzielina. Raz się pojawiała raz nie. Więc już jestem uczulona i zrobiłam badanie ogólne moczu. Oczywiście wyszło złe. Mętny mocz, pH 9, bakterie a raz nawet białko. Ale po zrobieniu pierwszego wyniku lekarka dała nam furargin na 7 dni. Po 7 dniach mocz kontrolny nie ciekawy. Więc zrobiliśmy jej USG jamy brzusznej nic jej nie wykazało. Ale znowu na pieluszce pokazały się służy. Raz po nocy to pieluszka miała serek a to wszystko mocz był. Okropne to było. Zrobiłam posiew i niestety wyszło proteus 10^5. No to antybiotyk Zinnant 250 2x2 ml(zawiesina). Znowu po tygodniu powtórka moczu ogólnego niby jaka poprawa była ale nie do końca więc lekarka Zleciła brać 10 dni. Jesteśmy tydzień po antybiotyku jutro jadę z moczem ogólnym i powiewem. Ale powiem szczerze że chyba dalej jest nie tak coś. Dzisiaj po nocy znowu miała plamkę mała żółta na pieluszce a raz nawet taki kryształek galaretowaty (nie wiem może to z pampersa). Bylam na rozmowie u swojego lekarza urologa na takiej konsultacji zapytać o tą bakterie. Powiedział że jest ciężka do wyleczenia i często się uodparnia na leki ale trzeba być dobrej myśli. Jak się zapytałam skąd ona się bierze nie był w stanie mi odpowiedzieć. Ogólnie jakieś zanieczyszczenia. Ale ja już tak dbam o jej higienę że jestem bezsilna już. Jestem nastawiona pesymistyczne bo wiem że ciężko ją będzie zwalczyć. A jutro mniej więcej będę wiedziała jako wyszedl mocz ogólny. Zresztą będę widziała czy jest mętny. Pozdrawiam
   • padme.a Re: Proteus Mirabilis 13.12.18, 19:04
    Furagin nie dziala na proteusa. U nas też wydawało się, ze zadzialał a prawda była taka że proteus dalej szalał, lekarz mi uswiadomił że podawanie furaginy jest bez sensu, bo proteus jest na nia odporny. Po antybiotyku przeszło, ale braliśmy 14 dni. Pamietam tez, że wazny jest odczyn moczu, nie może byc zasadowy (proteus lubi środowisko zasadowe)- należy zakwaszać mocz np wit c, niestety nie pamietam już, czy w trakcie antybiotyku czy po skończeniu leczenia, w ramach profilaktyki.
    Podawałam wit c w kroplach przez jakiś czas.
    • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 13.12.18, 19:41
     Furargin braliśmy jeszcze wtedy jak nie wiedzieliśmy że mamy proteusa. Dopiero po tych próbach zrobiłam posiew moczu dla siebie. Bo lekarz nawet nie zasugerował mi tego. Teraz w trakcie antybiotyku mieliśmy odczyn obojętny. Jutro się okaże jaki jest moc ogólny. Ale tak jak pisałam wyżej myślę że poprawy nie będzie. A jeszcze jak mogę zapytać jaki antybiotyk mieliście?
     • anetam1984 Re: Proteus Mirabilis 13.12.18, 22:23
      Nie macie zrobionego antybiogramu? Powinien byc dolaczony na jakie antybiotyki dana bakteria jest wrazliwa.
      • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 14.12.18, 06:28
       Był antybiogram. Ale nie znaczy że odrazu pomoże.
       • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 14.12.18, 10:41
        Teoretycznie w ciągu 2 dni od wdrożenia odpowiedniego leczenia powinno być lepiej. Na prawdę polecam Wam po skończonej kuracji antybiotykowej podawanie dobrego probiotyku a do podmywania dziecka stosowanie Mustelii Stelatria. Ma kompleks składników wspomagających saprofityczną florę bakteryjną skóry. Oczywiście o konsultacji z dobrym nefrologiem nie wspomnę. U nas też piewrszym objawm zakażenia były widoczne na pieluszce skrzepy z leukocytów. Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam. Kasia
       • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 14.12.18, 14:56
        A po jakim czasie robiliście mocz kontrolny i posiew po antybiotyku?
     • padme.a Re: Proteus Mirabilis 14.12.18, 12:08
      Niestety nie pamietam sad. to było 3 lata temu. To na pewno nie był antybiotyk, który znałam, typu klacid, zinnat czy augumentin. Nawet wpisałam w google antybiotyki, żeby sobie przypomnieć i prawdopodobnie to był ceroxim, ale głowy nie dam. Jesli ceroxim to to jest to samo co zinnat, więc mozliwe że Wam pomoże.
      • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 14.12.18, 14:58
       Odebrałam dzisiaj wyniki ogólne moczu. Posiew będzie we wtorek. Ogólnie wyszło ok. Tylko jakiś śluz obecny. Zrobiliśmy po tygodniu wyniki kontrolne od antybiotyku. Boję się jednak że we wtorek się okaże że dalej jest ten Proteus.
       • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 14:09
        Nam w szpitalu ogólne badanie moczu i posiew robiono jeszcze w trakcie antybiotykoterapii. Później ogólne w dniu wyjścia rano. Następnie raz na tydzień ogólne i posiew i tak bodajże przez miesiąc czy dwa. Nie pamiętam. Obecnie czd zaleca tylko badanie ogólne moczu a posiew w razie nieprawidłowości 1x w miesiącu. Z tym, że ja dla siebie robię też posiew z jednej próbki (rozlewam na dwa pojemniczki). U Janka dużo śluzu występowało dopóki był pieluchowany. Jeżeli nie ma innych zmian w badaniu ogólnym moczu, śluz nie ma znaczenia diagnostycznego (wg naszego nefrologa). Ale może warto pokazać małą również ginekologowi, bo być może śluz pochodzi z dróg rodnych a o tych infekcjach raczej nie mam pojęcia.
        • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 14:16
         W Warszawie w CZD nikt by nie podał antybiotyku dziecku przy dobrym badaniu ogólnym moczu. Tam wychodzą z założenia, że pochopna antybiotykoterapia może doprowadzić do wyhodowania bardziej opornych szczepów, a to już stwarza poważny problem.
         • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 15:38
          Ale my mieliśmy ogólny mocz zły i później zrobiono posiew i wyszła bakteria. Więc myślę że chyba antybiotyk był konieczny. A co teraz będzie to nie wiem czekam na posiew
         • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 15:51
          Ale u nas wyniki moczu ogólnego też były złe. Dlatego był zrobiony posiew i wyszedł proteus. Więc myślę że antybiotyk był potrzebny. Teraz narazie czekamy na wyniki posiewu.
          • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 17:12
           Tak wiem, że wtedy mieliście złe wyniki moczu. Ja mówię o obecnej sytuacji, ponieważ napisałaś, że boisz się, iż posiew nie będzie jałowy.
           • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 17:14
            Tak rozumiem. Czyli myśli Pani że jak mocz ok a posiew będzie zły to nie powinna brać antybiotyku? Ja już jestem bezsilna.
            • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 19:07
             U nas właśnie tak by zrobiono. Nikt nie podałby leków dziecku, gdyby wyniki moczu ogólnego były bz. Raz u mojego syna w posiewie moczu wyszła pałeczka ropy błękitnej, sławawetny pseudomonas, wrażliwy tylko na 3 antybiotyki podawane drogą dożylną, w tym jeden możliwy do stosowania u dzieci. Nefrolog kazał ponownie powtórzyć badanie ogólne i posiew. Okazało się, że wynik jałowy a tamtejszy był przyczyną zanieczyszczenia. Gdyby wtedy dziecko dostało bez powodu tak silne leki, na pewno nie obyłoby się bez konsekwencji. Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z dobrym nefrologiem bądź urologiem dziecięcym. Rodzinny raczej rzadko ma doświadczenie w prowadzeniu bardziej skomplikowanych przypadków.
             • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 15.12.18, 19:44
              Dziękuję bardzo za informację. Odezwę się we wtorek jak będzie posiew. pozdrawiam serdecznie
              • mala1890 Re: Proteus Mirabilis 18.12.18, 09:49
               Na tą chwilę z posiewu nie ma proteusa. Mam nadzieję że tak zostanie. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt. Mam nadzieję że odczekalam 7 dni od antybiotyku to nie znaczy że wynik jest jeszcze sfałszowany
               • karolciat1981 Re: Proteus Mirabilis 18.12.18, 10:05
                Bardzo się cieszę, że macie dobry wynik moczu. Wam również życzę spokojnych, radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze a córeczce dużo zdrowia. Trzymajcie się ciepło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka