mazakmm 07.04.06, 23:06 Dziewczyny jak to jest z płynem w uszach i wyciętym migdałem. Kiedy ten płyn ""wyparuje"" i ucho nie będzie bolało. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jedynataka1 Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 08.04.06, 16:18 płyn nie wyparuje- powinien być usunięty podczas wycinania migdała. Ucho może boleć właśnie po wykonanym drenażowaniu Odpowiedz Link Zgłoś
monika9920 Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 10.04.06, 09:00 My mielismy drenaż w zeszłym tygodniu - małego w ogóle nie bolały uszy po zabiegu (raczej gardziołko przez pierwsze dwa-trzy dni po wycieciu migdała) , a jak pytałam jednej z mam na forum, kiedy słuch może sie poprawić to powiedziała,że bardzo szybko po zabiegu, jak tylko uszy się zagoją. Pozdrawiam M Odpowiedz Link Zgłoś
mazakmm Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 10.04.06, 14:57 Dziewczyny mój mały nie miał drenażu tylko wyciety trzeci migdał. A ma płyn w uszach i boli go czasem ucho. Nie robili mu drenażu choć tak się z lekarzem umawiałam bo uznali że samo wycięcie wystarczy. Dlatego jestem ciekawa co dalej z tym płynem ???, bo mu tego nie czyścili ani nic. A lekarz powidział że 2-3 miesiące i płyn się osuszy. Ale coś mi się wierzyć nie chce. Tak naprawdę to sama już nie wiem co o tym mysleć. Pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
michulanka Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 10.04.06, 15:08 lekarz wie co mowi! jezeli dziecko nie bedzie mialo zadnych infekcji z katarem to plyn sie wysuszy i juz. To od powtarzajacych sie infekcji kataralnych zbiera sie plyn za blona bebenkowa. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzia_i_werka Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 10.04.06, 18:38 Tak tylko widzisz czasem ten płyn glucieje i wtedy praktycznie nie ma szans żeby go obsuszyć-to opinia lekarzy z Kajetan gdzie leczyłam swoją córkę. Z tym że każdy przyp[adek jest inny i podejrzewam,że laryngolog który powiedział autorce wątku że płyn zejdzie pewnie miał rację. Chyba wie co robi Odpowiedz Link Zgłoś
michulanka Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 11.04.06, 13:27 plyn czasem glucieje gdy dziecko praktycznie nie wychodzi z infekcji, ale skoro wycieto migdal to infekcji nie bedzie i plyn sie osuszy...Tyle tylko, ze wcale nie wiem czy to jest pewne, ze po wycieciu migdala nie ma infekcji i kataru... Odpowiedz Link Zgłoś
aniaop Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 11.04.06, 14:01 Moja miala wyciety migdal i drenaz lewego ucha na poczatku stycznia. Powod to 3- krotne zapalenie wysiekowe tegoz ucha, plyn w nim i olbrzymia wada zgryzu. Pod koniec stycznia wrocila do przedszkola i praktycznie chodzila non stop (z przerwa na narty w gorach) do konca marca. Wtedy dostala pierwszego kataru po zabiegu i okropnej infekcji, ktora zakonczyla sie powiklaniem w postaci zapalenia zatok( Po tych zatokach pozostala jej "banka" plynu w prawym uchu, czyli teoretycznie zdrowym, bo nigdy nie bylo z nim problemu. Dren w lewym siedzi i te oczyszczone pieknie. Laryngolog kaze nie panikowac i mowi, ze ta "banka" sama jej zejdzie. Mam nadzieje. Wiec z infekcjami to bywa roznie. W kazdym razie pieknie teraz oddycha nosem, nie chrapie no i w koncu jutro idziemy do ortodonty na wycisk do aparatu. Odpowiedz Link Zgłoś
michulanka Re: Płyn w uszach i wycięty migdał 11.04.06, 14:19 A ile lat ma twoja corka? Odpowiedz Link Zgłoś
agni71 Re: do aniaop 13.04.06, 00:36 Witaj, czy mogłabyś napisać, gdzie córka miała wycinany migdał i robiony drenaż? Bo moja 3,5 latka ma ogromnie przerośnięty migdał i oczywiście ciągle choruje, a wraz z nią młodsza siostra i ja (w ciązy) aga Odpowiedz Link Zgłoś
aniaop Re: do aniaop 13.04.06, 09:33 W Krajmedzie. Polecam z czystym sumieniem. Wszystko super. Odpowiedz Link Zgłoś
agni71 Re: do aniaop 14.04.06, 00:09 aniaop napisała: > W Krajmedzie. Polecam z czystym sumieniem. Wszystko super. oj, to my też się tam wybieramy - już jesteśmy umówieni na pierwszą wizytę. A kto Was operował, jesli mozna jeszcze spytać? aga Odpowiedz Link Zgłoś
aniaop Re: do aniaop 14.04.06, 07:53 Corki lekarzem prowadzacym jest dr Lipiec i to on przeprowadzal zabieg. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś