Dodaj do ulubionych

polećcie skuteczne żelazo!:)

07.02.08, 21:35
moje dziecko ma anemię i dostało hemofer w tabletkach ,ale podobno są jakieś
lepsze i nowocześniejsze preparaty,a nasza pediatra jest starej daty i zaleca
rutynowo od lat to samo.....polećcie z doświadczenia coś dobrego
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 21:36
      a wiesz, skąd ta anemia, może od pasożytów?
      • elsy Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:05
        na stówę to nie wiem( z kału robiłam raz i nic nie wyszło),ale oprócz tego to
        nie ma innych objawów ich bytowania ......

        podobno ciężko je wykryć,nie znam laboratorium godnego polecenia i pewnego ani
        dobrych metod ich wykywania....
        • demonii Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:07
          Jeśli uważasz, że Twój pediatra leczy dziecko rutynowo, to może zmień albo
          chociaz skonsultuj wyniki z innym ?
      • 5_monika Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 23:14
        napisz jake są wyniki krwi
    • edycja_kopiuj_wklej Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:22
      Nie wspominasz o wieku dziecka i czy niedobor zelaza jest duzy czy
      po prostu nizszy troche od norm?
      Moze jednak warto skonsultowac sie z innym pediatra, bo te sztuczne
      użelazniacze u niektorych dzieci sprawiaja wiecej problemow niz
      anemia. Jesli to nie taka duza anemia, dziecko jest po prostu watle
      i chudzinowate to moze na razie naturalne, czyli do picia soczki
      buraczanojablkowe (osobiscie uwazam za pychote), szpinak i watrobke
      (chociaz to najlepszy dostawca zelaza, jednak czasami dyskusyjny w
      zywieniu dzieci)
    • nataliam2 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:25
      Ja zawsze w takich sytuacjach zawsze robię badania na poziom żelaza, kosztują ok
      20 zł.
      Jak małemu spada podaję multi witamol z żelazem i 2 razy dziennie cebion 10
      kropli i kwas foliowy.
      Jak na razie zawsze obywa się bez doraźnego podawania żelaza.
    • mw144 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 23:09
      sok z buraków+sok z marchwii+sok z jabłek+sok z cytryny. Nic skuteczniejszego jeszcze nie wymyślono.
      • biaemi Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 23:48
        To prawda z tym sikoem buraczano-jablkowym - nic tak nie podnioslo
        poziomu zelaza mojemu maluchowi jak wlasnie to + amarantus
        ekspandowany dodawany do posilkow na potege.
        • mamakuby77 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 10:16
          Ferrum Lek - na anemię synek brał.
      • elsy Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 11:31
        a jak się taki sok robi? to mają być surowe buraki czy kiszone? obawiam się że
        syn się czegoś takiego nie tknie ,ma 5 lat i jest bardzo kapryśny w
        jedzeniu,odrzuca wszystko co mu nie podchodzi zapachem ,wyglądem no i smakiem
        oczywiście.....

        ma 6 lat,żelazo osobno robione 5,2 umol/l, a anemi się dorobił jak nie chciał
        jeść przez stres po pójściu do zerówki + liczne infekcje(flegmiaste katary,które
        prowokowały go do wymiotów),teraz mu przeszło po podleczeniu trzeciego migdała,
        ale skutki tych głodówek zostały,jest wysoki(126 cm),a waży tylko 23 kg....a
        nigdy nie lubił specjalnie dużo jeść,raczej wstrzemięźliwy w jedzeniu bym
        powiedziała,nawet tych rzeczy,które bardzo lubi,więc trudno z tego nam teraz
        wyjść i go wzmocnić,tym bardziej,że w zerówce infekcji nie brakuje....sad(((

        pediatra przepisała mu hemofer prolongatum x1
        • biaemi Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 23:30
          Ja kupuje gotowy, taki ekologiczny firmy Rzepka. ja bym go osobiscie
          nie tknela, ale paradoksy sie zdarzaja i moj wybredny niejadek
          zlopie butelke dziennie i jest to dla niego najwieksza nagroda wink.
          • edycja_kopiuj_wklej Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 09.02.08, 11:25
            Ja Marvita buraczanojablkowy a czasami jak nie moge trafic na
            Marvita to i Hortexu.
        • sweet.joan Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 09.02.08, 11:10
          Ja bym stawiała na naturalne źródła żelaza i rozważyła jeszcze badania w
          kierunku pasożytów (skąd jesteś?). Mój syn nawet po Ferrum Lek dostał takiego
          rozstroju przewodu pokarmowego, że hej! Okazało się, że to robaki. Liczne
          infekcje, zaburzenia apetytu, nadmiar śluzu - to wszystko też może być (nie
          musi) objawem wyżej wymienionych. A że rzeczywiście trudno czasem wykryć je w
          badaniach kału, czasem doświadczeni lekarze zlecają kurację "po objawach".
          Zresztą, zajrzyj na f. Alergie.
    • tamara5 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 22:07
      Dzieciom często przepisuje się Ferrum lek ale i hemofer może być.
      Mały może nie przyswajać takiego żelaza jednak (w naszym przypadku
      tak było) i warto dawać mu więcej mięsa. Mięcho albo/i jaja.
      Zależność jest taka: z warzyw organizm przyswaja zaledwie kilka
      procent żelaza, z mięsa kilkadziesiąt.
    • tamara5 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 22:07
      Dzieciom często przepisuje się Ferrum lek ale i hemofer może być.
      Mały może nie przyswajać takiego żelaza jednak (w naszym przypadku
      tak było) i warto dawać mu więcej mięsa. Mięcho albo/i jaja.
      Zależność jest taka: z warzyw organizm przyswaja zaledwie kilka
      procent żelaza, z mięsa kilkadziesiąt.
    • tuberosa77 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 22:43
      Moja mała miała anemię od 3 m-ca zycia. Lekarka przepisała hemofer w
      kroplach ale córka miała po nim bóle brzuszka. Na forum niemowle
      dziewczyny poradziły mi Ferrum lek w syropie. Dla nas to okazało się
      zbawienne. Anemia przeszła po ok 3 m-cach, mineły bóle brzuszka, no
      i co bardzo ważne nie zmienia zabarwinia zębów. U nas sprawdziło się
      w 100 %, nie wiem tylko czy nadaje się dla większych dzieci i w
      jakiej dawce ale warto zapytać lekarza.
      • gika_gkc Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 09.02.08, 05:32
        mój też dwukrotnie dostawał ferrum przy bardzo obniżonym poziomie
        żelaza - pomogło
    • 0.gaba1 ferrum 10.02.08, 16:14
      ferrum w syopie-dobrze tolerowany,dobry w smaku i nie barwi
      zebow,ale ja podaje strzykawką
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka