elsy 07.02.08, 21:35 moje dziecko ma anemię i dostało hemofer w tabletkach ,ale podobno są jakieś lepsze i nowocześniejsze preparaty,a nasza pediatra jest starej daty i zaleca rutynowo od lat to samo.....polećcie z doświadczenia coś dobrego Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alpepe Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 21:36 a wiesz, skąd ta anemia, może od pasożytów? Odpowiedz Link Zgłoś
elsy Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:05 na stówę to nie wiem( z kału robiłam raz i nic nie wyszło),ale oprócz tego to nie ma innych objawów ich bytowania ...... podobno ciężko je wykryć,nie znam laboratorium godnego polecenia i pewnego ani dobrych metod ich wykywania.... Odpowiedz Link Zgłoś
demonii Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:07 Jeśli uważasz, że Twój pediatra leczy dziecko rutynowo, to może zmień albo chociaz skonsultuj wyniki z innym ? Odpowiedz Link Zgłoś
5_monika Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 23:14 napisz jake są wyniki krwi Odpowiedz Link Zgłoś
edycja_kopiuj_wklej Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:22 Nie wspominasz o wieku dziecka i czy niedobor zelaza jest duzy czy po prostu nizszy troche od norm? Moze jednak warto skonsultowac sie z innym pediatra, bo te sztuczne użelazniacze u niektorych dzieci sprawiaja wiecej problemow niz anemia. Jesli to nie taka duza anemia, dziecko jest po prostu watle i chudzinowate to moze na razie naturalne, czyli do picia soczki buraczanojablkowe (osobiscie uwazam za pychote), szpinak i watrobke (chociaz to najlepszy dostawca zelaza, jednak czasami dyskusyjny w zywieniu dzieci) Odpowiedz Link Zgłoś
nataliam2 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 22:25 Ja zawsze w takich sytuacjach zawsze robię badania na poziom żelaza, kosztują ok 20 zł. Jak małemu spada podaję multi witamol z żelazem i 2 razy dziennie cebion 10 kropli i kwas foliowy. Jak na razie zawsze obywa się bez doraźnego podawania żelaza. Odpowiedz Link Zgłoś
mw144 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 23:09 sok z buraków+sok z marchwii+sok z jabłek+sok z cytryny. Nic skuteczniejszego jeszcze nie wymyślono. Odpowiedz Link Zgłoś
biaemi Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 07.02.08, 23:48 To prawda z tym sikoem buraczano-jablkowym - nic tak nie podnioslo poziomu zelaza mojemu maluchowi jak wlasnie to + amarantus ekspandowany dodawany do posilkow na potege. Odpowiedz Link Zgłoś
mamakuby77 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 10:16 Ferrum Lek - na anemię synek brał. Odpowiedz Link Zgłoś
elsy Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 11:31 a jak się taki sok robi? to mają być surowe buraki czy kiszone? obawiam się że syn się czegoś takiego nie tknie ,ma 5 lat i jest bardzo kapryśny w jedzeniu,odrzuca wszystko co mu nie podchodzi zapachem ,wyglądem no i smakiem oczywiście..... ma 6 lat,żelazo osobno robione 5,2 umol/l, a anemi się dorobił jak nie chciał jeść przez stres po pójściu do zerówki + liczne infekcje(flegmiaste katary,które prowokowały go do wymiotów),teraz mu przeszło po podleczeniu trzeciego migdała, ale skutki tych głodówek zostały,jest wysoki(126 cm),a waży tylko 23 kg....a nigdy nie lubił specjalnie dużo jeść,raczej wstrzemięźliwy w jedzeniu bym powiedziała,nawet tych rzeczy,które bardzo lubi,więc trudno z tego nam teraz wyjść i go wzmocnić,tym bardziej,że w zerówce infekcji nie brakuje....((( pediatra przepisała mu hemofer prolongatum x1 Odpowiedz Link Zgłoś
biaemi Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 23:30 Ja kupuje gotowy, taki ekologiczny firmy Rzepka. ja bym go osobiscie nie tknela, ale paradoksy sie zdarzaja i moj wybredny niejadek zlopie butelke dziennie i jest to dla niego najwieksza nagroda . Odpowiedz Link Zgłoś
edycja_kopiuj_wklej Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 09.02.08, 11:25 Ja Marvita buraczanojablkowy a czasami jak nie moge trafic na Marvita to i Hortexu. Odpowiedz Link Zgłoś
sweet.joan Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 09.02.08, 11:10 Ja bym stawiała na naturalne źródła żelaza i rozważyła jeszcze badania w kierunku pasożytów (skąd jesteś?). Mój syn nawet po Ferrum Lek dostał takiego rozstroju przewodu pokarmowego, że hej! Okazało się, że to robaki. Liczne infekcje, zaburzenia apetytu, nadmiar śluzu - to wszystko też może być (nie musi) objawem wyżej wymienionych. A że rzeczywiście trudno czasem wykryć je w badaniach kału, czasem doświadczeni lekarze zlecają kurację "po objawach". Zresztą, zajrzyj na f. Alergie. Odpowiedz Link Zgłoś
tamara5 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 22:07 Dzieciom często przepisuje się Ferrum lek ale i hemofer może być. Mały może nie przyswajać takiego żelaza jednak (w naszym przypadku tak było) i warto dawać mu więcej mięsa. Mięcho albo/i jaja. Zależność jest taka: z warzyw organizm przyswaja zaledwie kilka procent żelaza, z mięsa kilkadziesiąt. Odpowiedz Link Zgłoś
tamara5 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 22:07 Dzieciom często przepisuje się Ferrum lek ale i hemofer może być. Mały może nie przyswajać takiego żelaza jednak (w naszym przypadku tak było) i warto dawać mu więcej mięsa. Mięcho albo/i jaja. Zależność jest taka: z warzyw organizm przyswaja zaledwie kilka procent żelaza, z mięsa kilkadziesiąt. Odpowiedz Link Zgłoś
tuberosa77 Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 08.02.08, 22:43 Moja mała miała anemię od 3 m-ca zycia. Lekarka przepisała hemofer w kroplach ale córka miała po nim bóle brzuszka. Na forum niemowle dziewczyny poradziły mi Ferrum lek w syropie. Dla nas to okazało się zbawienne. Anemia przeszła po ok 3 m-cach, mineły bóle brzuszka, no i co bardzo ważne nie zmienia zabarwinia zębów. U nas sprawdziło się w 100 %, nie wiem tylko czy nadaje się dla większych dzieci i w jakiej dawce ale warto zapytać lekarza. Odpowiedz Link Zgłoś
gika_gkc Re: polećcie skuteczne żelazo!:) 09.02.08, 05:32 mój też dwukrotnie dostawał ferrum przy bardzo obniżonym poziomie żelaza - pomogło Odpowiedz Link Zgłoś
0.gaba1 ferrum 10.02.08, 16:14 ferrum w syopie-dobrze tolerowany,dobry w smaku i nie barwi zebow,ale ja podaje strzykawką Odpowiedz Link Zgłoś