Dodaj do ulubionych

Santok przymierza się do budowy repliki grodu

23.02.09, 19:05
To akurat bardzo trafna inicjatywa pana senatora.tylko jak długo
będzie on monitorował sprawę,kiedy znajdzie sobie nowy temat ?
Obserwuj wątek
    • e_werty Santok przymierza się do budowy repliki grodu 23.02.09, 19:24
      "...Zróbmy wreszcie coś, aby przywrócić pamięć i historyczną rangę
      tego miejsca..."

... myśle że "Niemce" nie dadza kasy na takie działania! Erika S.
      nie da się na dobre wysiedlić z ziem niemieckich! Ni o to walczy!!!

--
      Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być
      powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór
      należy do Ciebie!PRECZ Z TV!!!
      • surma_bojowa Re: Santok przymierza się do budowy repliki grodu 23.02.09, 20:08
        Trzeba przyznać, że pomysły senatora Wożniaka dorównują, a możne nawet
        przewyższają zgłaszane przez miejskiego plastykiera Wieczorka. W takim razie
        należałoby je twórczo połączyć i replikę santockiego grodu wybudować na bulwarze
        wschodnim. Z pewnością się zmieści, jeśli wszystko dobrze poupychać: obok
        "woliery dla ptaków" wznieść palisadę, w chacie garncarza ustawić ławeczki dla
        emerytów ogrzewane prądem z baterii słonecznych, do domu mincera wstawić
        podgrzewany pylon, a pomiędzy nimi "stworzyć duże lustro wody o głębokości 5 cm
        na ciemnym podłożu zachęcające przechodniów np. do schłodzenia stóp w upalny
        dzień". Nie wolno zapomnieć o zegarze europejskim w kształcie santockiego
        klucza, bo inaczej Łunia nie da kasy.

W ten sposób tanim kosztem uzyskamy atrakcje turystyczną na miarę wszechświatową
        i zarazem tak pilnie poszukiwaną markę Gorzowa. HMW zostanie w nagrodę mianowany
        kasztelanem santockim, dożywotnim, rzecz jasna, żeby co czery lata nie
        rozpraszały go jakieś wybory.

Jak wszystko dobrze pójdzie, następnym twórczym pomysłem duetu Woźniak-Wieczorek
        wspartego przez uczonych z PWSZ będzie wybudowanie na szczycie przykrytych
        szkłem schodów donikąd - kopii Forum Romanum. Abo Akropolu, w zależności od
        tego, co bardziej spodoba się Preziowi.
            • Gość: Bernard Re: Nawiazujacy do... IP: 139.142.51.* 23.02.09, 20:27
              Hey surma,
              Oni reprezentuja ten sam "kunszt i rozumienie" stylu jak ci ktorzy
              projektowali odbudowe srodmiescia w Gorzowie...
              Te istniejace bloki to ten sam styl "nawiazywania do..." jaki
              stosuja obecnie...
              Przy nich socrealizm dobrze wyglada...Przynajmniej pasowal
              do "epoki"..
              :):):):):):)
              • Gość: jona Re: Nawiazujacy do... IP: *.access.telenet.be 23.02.09, 22:26
                Swego czasu czesto goscilam w Santoku z powodow rodzinnych....Swego
                czasu znalam pana senatora,a nawet nie tak dawno (rok dwa temu)
                wymienialismy poglady na rozne tzw "gorace,europejskie"
                tematy.Niestety,od kiedy reprezentuje go niejaki M.Wasilewski (to
                chyba jego asystent) mam mieszane uczucia,bo poprostu ten czlowiek
                jest nieslowny i tylko poprzez takie postepowanie-zachowanie szkodzi
                swojemu szefowi....
                Co do projektu to mysle,ze unia lubi takie folkowe pomysly i mialby
                zrozumienie w komisji europejskiej,tylko lepiej spieszyc sie poki
                tam mamy nasza komisarz i duzo naszych eurokratow
                • budrys77 Re: Nawiazujacy do... 23.02.09, 22:47
                  Budowa "repliki" jednej z najstarszych wielkopolskich kasztelanii jest pomysłem nad wyraz słusznym i trafnym. 10 km od centrum Gorzowa powstanie kolejny atrakcyjny obiekt. Fajne uzupełnienie Zoo-safari, Dinoparku czy Słowianki. Sama okolica obecnego Santoka to raj dla ludzi kochających piękno przyrody.
                  Trzymam kciuki:)
                  • e_werty Re: Nawiazujacy do... 23.02.09, 23:12
                    "...Trzymam kciuki..."

... jakie kciuki? Łopate i do roboty! Joni "z powodów rodzinnych"
                    takze sie zjawi ratowac schede rodzinna... i wymienić "gorace
                    europejskie" tematy z HMW w nieobecności astystenta - aroganta!
                    Pewni Joni chciala uznania swoich księżniczek za wladczynie Santoka!

--
                    • budrys77 Re: Nawiazujacy do... 23.02.09, 23:35
                      Eeee tam. Złotousty HMW podczepi się pod projekt, pomiele ozorem, uśmiechnie się do kamery i ... tyle go widzieli:) Tak w kółko Macieju od nastu lat.
                      Jeżeli wójtowi starczy zapału, da radę. Przy pomocy życzliwych dusz projekt wypali.
                      A HMW daję do przemyślenia poniższe stwierdzenie, zanim znowu zacznie podpinać się pod czyjś pomysł:

"Panie Boże chroń mnie od przyjaciół, bo z wrogami jakoś sobie poradzę".
                      • e_werty Sekret Richelieu ... 23.02.09, 23:48
                        ... w wykonaniu Stefana i "Czerwonego Tulipana"...
                        --
                    • Gość: jona Re: Nawiazujacy do... IP: *.cec.eu.int 24.02.09, 13:33
                      e_werty pudlo,bo w Santoku nie bylam od ok 10 lat,a w GW bywam min 4
                      razy do roku.A co do moich ksiezniczek to nie maja takich
                      zapedow,bo....niechetnie jezdza w te okolice...Ale budrys ma racje-
                      niech powstanie nowa atrakcja turystyczna z pozytkiem dla wszystkich
    • Gość: nicelus do dariusza barańskiego prośba o litość ... IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.09, 14:38
      ... nad czytelnikami. ja czytając ten artykuł przeżyłem horror i mało nie
      dostałem zawału serca.

dlaczego dopiero w połowie jest wyjaśnione, że chodzi o zupełnie inne miejsce,
      czyli, że chodzi o zwykłą "cepelię"? na "cepelii" się nie znam, więc emocje
      zupełnie mi opadły. nie mój świat, nie mój temat. nawet mnie rozbawiło, gdy
      sobie wyobraziłem henryka macieja w słomkowym kapeluszu przy kole garncarskim.
      dla skansenu najlepszym miejscem byłyby okolice blisko gorzowa. oprócz roli
      "edukacyjnej" dla przyszłych miłośników "cepelii", można by organizować w takim
      skansenie różne festyny, turnieje, jarmarki, ogródki piwne, i.t.p.

ps. rozsądniej i taniej byłoby coś takiego zrobić na bazie istniejącego rynku,
      lub zamku w jakiejś pobliskiej miejscowości, tak jak to się robi w niemczech,
      jednak skoro senator ma pomysł na budowę, to nic na to nie można poradzić.
      szkoda tylko lasu...

• Gość: nicelus Re: do dariusza barańskiego prośba o litość ... IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.09, 17:21
          budrys77 napisał:

> Nie przejmuj sie Nicelus:)

już się nie przejmuję i nawet wybieram się w tym roku do santoka. będę tam po
          raz pierwszy. senator woźniak zachęcił mnie tą wieżą widokową, którą "hitlewcy"
          postawili. mieli genialny pomysł, stworzenia punktu widokowego na wysokości
          dawnych umocnień. jak na owe czasy, podeszli do sprawy z dużym wyczuciem.
          zaprojektowali piękny, dyskretny, solidny, trawały, funkcjonalny obiekt, który,
          co ważne, nie fałszuje historii. wygląda na to, że senator woźniak powinien się
          od nich uczyć podejścia do słowiańskich zabytków. aż trudno mi uwierzyć, że to
          "hitlerowcy" zrobili, ale senator mówi, to pewno wie...

czy ktoś wie, czy ta wieża jest dostępna dla zwiedzających?

• e_werty Re: do dariusza barańskiego prośba o litość ... 25.02.09, 17:50
            "...czy ta wieża jest dostępna dla zwiedzających..."

... wieża należy do Gasiorka i chyba z nim należy sie umówić. Nie
            wiem jak teraz - kiedyś był dyr. BWA... teraz nie wiem gdzie bywa...
            ale chyba w MOS na Pomorskiej będa wiedzieć.

--
          • Gość: Bernard Hitler, wielki budowniczy... IP: 139.142.19.* 11.04.09, 09:28
            Hey nicelus,
            Kilka lat temu lecialem do Polski przez Frankfurt..
            Takie durne polaczenie...
            Na lotnisku oczekiwala nas panienka z firmy First - tej
            wypozyczajacej samochody- by dowiesc nas do oddalonego o okolo 15
            minut biura gdzie czekal wypozyczony samochod...
            Moja pani ucinala sobie "mila" pogawedke z pania z First..
            "Dobre drogi macie w Niemczech " - powiedziala moja pani..
            '"Dziekuje, odpowiedziala panienka z First...To Hitler je
            wybudowal"....
            Moja szczeka walnela o podloge...
            "Przepraszam, kto je wybudowal? - zapytalem
            Panienka z First odpowiedziala spokojnie: "Hitler....Zbudowal siec
            wspanialych autostrad ktore sluza do dzis..."
            "Hm...Ja znam Hitlera jako speca od "rozbiorek" a nie budowania -
            zareagowalem...
            Panienka z First popatrzala na mnie slicznymi i glupimi oczkami i
            zapytala: "Dlaczego"???
            "Moj akcent nie jest "kanadyjski", mila panienko, jest polski -
            zareagowalem..
            "Ja myslalam ze wy z Kanady.."
            "Dobrze myslalas"...
            Tu postanowilem przerwac rozmowe kierujac uwage mojej pani na
            wspanialy pejzaz za oknem...
            :):):):)
            • e_werty Re: Hitler, wielki budowniczy... 11.04.09, 11:33
              "... by dowiesc..."

... zes Polak pisz po polsku!
              --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka