Dodaj do ulubionych

laufrad kettler speedy czy punky LR M

03.03.10, 16:05
Zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami czy mozecie doradzic którys?
podoba mi sie w punky ze rama jest nisko ale obawiam sie tego
podnózka,że małej bedzie sie trudniej nauczyc na nim jeździc??
Moje dziecko jest drobniutką i majacąc ok 87cm wzrostu wiec nie chce
żeby byl za ciężki dla niej.
Obserwuj wątek
    • vilczyca Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 12.03.10, 13:58
      mój syn był dość drobnym dzieckiem a zaczynaliśmy z puky. ostatnio
      testowaliśmy kettlera i nie najlepiej się na nim jeździło. puky był
      dużo stabilniejszy, miał lepsze opony (nie wiem czy szersze, czy
      inny rodzaj tworzywa, ale nie ślizgały się tak jak w kettlerze).
      podnóżek nawet jeśli nie pomaga, to nie przeszkadza
      • sztoczek Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 10:01
        witam, a ja chetnie kupie uzywany Puky LR M - medium (w kolorze
        niebieskim lub czerwonym), prosze o ewentualne e-maile na
        k.prekiel@op.pl. dzieki
    • majarzeszow Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 12.03.10, 14:18
      ja mam puky medium. coreczka jest malutka, ma jakeis 83 cm, mimo iz prawie to
      2,5 latka. puky jest fajny i lekki.
      Coreczka na razie probowala na nim jezdzic w listopadzie, kiedy go dostala,
      teraz czekamy na wiosne, zeby zaczela normalnie jezdzic.
    • blaszany_dzwoneczek Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 10:38
      Mierzyłaś odległość od podłogi do kroku w bucikach? Jesli nie, to zrób to
      koniecznie, żeby sprawdzić, czy faktycznie taki najmniejszy laufrad kupować.
      Moja córka ma 87cm i w ogóle drobna, wydawało mi się, ze dla niej też trzeba
      kupić któregoś z tych najmniejszych laufradów. Tymczasem okazało się, że ma
      36/37 cm w kroczku, więc bez sensu było kupować te małe. Kupilismy jej rowerek
      bez podnóżka, taki jak kettler z wyższa ramą, ale innej firmy, z siodełkiem na
      wysokości minimalnej 35cm.
      Co do podnóżka też się go obawiałam, ale widzę, że on w niczym nie przeszkadza,
      a wręcz na początku może pomóc. Nóżki i tak dziecko musi szerzej prowadzić, bo
      inaczej w rowerku bez podnóżka uderza piętami o tylne koło lub widelec. Moja
      córka na początku właśnie ciągle zawadzała, aż się nauczyła, że nóżki muszą być
      szerzej (teraz już nie zawadza). W Pukym nie ma tego problemu, bo szersze
      trzymanie nóżek jest wymuszone.
      A co do ramy nisko/wyżej - przy tej ramie wyżej moja mała nie ma problemu z
      wsiadaniem i wysiadaniem - podnosi nogę nad rama jak rasowy rowerzysta właściwie
      od początku smile
      A rower bez podnóżka łatwiej nieść rodzicowi smile
      Więc i taki i taki dobry moim zdaniem.
      • blaszany_dzwoneczek Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 10:55
        Dopiero zobaczyłam, że to wątek sprzed 2 miesięcy... To pewnie rowerek już
        kupiony dawno smile
        • sztoczek Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 12:48
          dzieki za odpowiedz. watek aktualny (jesli chodzi o mnie). mierzylam
          syneczka - wzrost 86, a od kroku do ziemi w butach 30-31. kupilismy
          kettler sprint air racing... www.aktywnysmyk.pl/rowerki-bez-
          pedalow/221-rowerek-biegowy-kettler-sprint-air-racing.html no i
          oczywiscie - za duzy, a przed zakupem nie chcialam uwierzyc w te
          wymiary...
          • agar2208 Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 13:17
            Puky LR M ma najniżej siodełko. Kettler ten najmniejszy ma siodełko wyżej.
            Najlepiej jak już ktoś pisał zmierzyć długość nóżki.Mierzy się w butach i bez
            pampersa. Między nóżki najlepiej wsadzić książkę i długość mierzyć od podłogi do
            jej grzbietu.
            www.aktywnysmyk.pl/ ty jest pokazane jak dobrze wymierzyć.
            Synek ma 2 latka i zakupiliśmy Puky LR M. Podnużek w niczym nie przeszkadza.
            • agar2208 do sztoczek 10.05.10, 13:21
              Jeżeli kupiliście ten rowerek na Aktywnym Smyku, to spokojnie możecie go
              zwrócić, czy wymienić na PUKY.
              Ja akurat pytałam się o okulary, czy jak by okazały się za małe, to mogę oddać ,
              czy wymienić i bez problemu powiedzieli, że tak.
              Zadzwoń do nich.
            • agar2208 Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 13:22
              podnóżek oczywiście miało być wink
              • feromonka Re: laufrad kettler speedy czy punky LR M 10.05.10, 21:48
                też polecam rowerek Puky lr m, synek ma 2,5roku i 86cm, długość
                nózki 33/34cm i Puky był na początek idealny, gdybym kupowała teraz
                do zastanowiłabym się nad tym większym
    • antwa Re: mam ten sam dylemat:-( 17.05.10, 13:33
      i najlepiej byłoby przymierzyć dziecko ale niestety u nas nie ma do czegosad
      Asortyment bydgoskich sklepów sportowych woła o pomstę do nieba!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka