bkasik 04.08.05, 22:42 jakiej firmy kupic krzesełko do karmienia? Prosze o poradę, co tak na prawdę sprawdza sie w praktyce i czy wszystkie bajery są potrzebne, czy drewniane zwykłe czy super np. z Chicco za kupę kasy?! Z góry dziękuję i pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mamaly Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 04.08.05, 23:10 Drewniane krzesełka służą dłużej, bo można je przerobić potem na krzesełko ze stolikiem. Krzesełka typu chicco (można kupić taniej np. polaka) są bardziej zabudowane, więc dziecko jak zaczyna samo jeść trochę mniej nabrudzi na podłodze, ale w każdym krzesełku napewno nabrudzi. Krzesełka plastikowe są bardziej ergonomiczne, mają większą tackę z wyższymi brzegami i miejscema na kubeczek, mają kółeczka , więc można je swobodnie przesuwać (można dziecko przestawiać swobodnie tak, żeby miało Cię na oku np. podczas gotowania czy prasowania i podać zabawki), mają pasy, więc dziecko samodzielnie raczej z niego nie wyjdzie, jest regulowane na kilku wysokościach, więc można je bardziej dopasować do siebie. Takie krzesełko wymaga też trochę więcej zabiegów czyszczących. Tackę zdejmuje się do mycia, tapicerkę co jakieś czas też trzeba zdjąć, żeby umyć krzesłko pod nią, ma więcej zakamarków, z których trochę trudniej usunąć jedzenie. Ja miałam chicco i było bardzo wygodne, mała lubiła w nim siedzieć. Ja bym poleciła plastikowe krzesełko, jest wygodniejsze i bezpieczniejsze, a jeżeli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy może poszukaj czegoś używanego, albo polskiego (np. krzesełko do karmienia babydreams bambi kosztuje 340 zł). To oczywiście moja opinia, bo u nas takie krzesełko świetnie się sprawdziło. Pozdrawiam, A. Odpowiedz Link Zgłoś
penelina Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 00:04 Ja też polecam plastikowe Mamy takie : glinki.com/?l=c800wb Służy nam już prawie dwa lata, jest super Odpowiedz Link Zgłoś
adam22022 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 00:17 polecam chicco model mamma mam od 99 roku i po trzech latach użwania przy pierwszym dziecku jak i po 1,5 roku użytku przy drugim nadal jest takie samo, nic się nie psuje - jest super Odpowiedz Link Zgłoś
agni71 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 00:31 Ja również polecę tzw. plastikowe (nie wiem, jak inne, moje akurat ma nogi metalowe . Przydatne funkcje to: kółka, duża wyprofilowana tacka, pasy, chyba większa stabilność niż drewnianych, możliwość złożenia (nasze krzesełko jechało z nami na wakacje czy do dziadków). Jako zaletę drewnianych wymienia się rozkładanie na krzesełko i stoliczek. No cóż, moja starsza córka długo jadała w krzesełku, więc i tak musielibyśmy kupić oddzielny stoliczek i krzesełko do rysowania czy zabawy ciastoliną, bo nie wyobrażam sobie składania i rozkładania krzesełka kilka razy dziennie. Polskich firm - Baby Dreams czy Arti - krzesełka są tańsze od Chicco czy Peg Perego, a funkcje mają takie same (czasem lepsze), nie wiem tylko jak z jakością wykonania i trwałością użytych materiałów. Ale na pewno warto im się przyjrzeć. aga Odpowiedz Link Zgłoś
renata28 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 02:14 Plastikowe. Chicco Polly (nowszy model od Chicco Mamma). Jest dość drogie (600 zł), ale warte swojej ceny. Niedawno jednej dziewczynie z forum udało się je kupić na Allegro za prawie połowę ceny. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaigora1 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 07:23 My mamy Baby Dreams za 340 PLN - jest bardzo fajne, ma dwie tace, pięciostopniowa regulacje wysokości, odchylany fotelik, pasy dla malucha, specjlana wkładke z tkaniny, żeby nie przyklejac sie w upały do ceratkowego obicia krzesełka, z tyłu koszyk na zabawki, ma kółka (te z tyłu maja hamulce), ma rozmontowywalny bolec aby dziecko nie wypadło dołem z krzesełka, jest lekkie - a co również ważne ładnie sie prezentuje )) Odpowiedz Link Zgłoś
magdalenax Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 22:06 My tez mamy Baby Dreams kupione za 290 zl na allegro. Swietnie sie sprawuje. Ania bardzo lubi w nim siedziec. Fajne jest w nim przede wszystkim to ze siedzenie jest zrobione z materialu impregnowanego a nie ceratki wiec pupa sie nie przykleja. Ma koleczka wiec Ania moze jezdzic ze mna po calym mieszkaniu. Jest plynna regulacja pochylena oparcia, wysokosci, zdejmowane tace i koszyk na akcesoria pod krzeselkiem. Kupilam tutaj www.allegro.pl/show_item.php? item=58274670 (moj nick warmgj zeby nie bylo posadzen o autoreklame Magda Odpowiedz Link Zgłoś
o1la Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 10:04 po pierwsze-chicco polly jest teraz chyba w jakiejs promocji i kosztuje troszeczke ponad 500 zl po drugie-mi udalo sie kupic na allegro,za 450 zl nowe,dostalam nawet fakture vat z jakiegos warszawskiego sklepu z art. niemowlecymi krzeselko jest fajne..uzywamy czasami w jakis restauracjach drewnianych krzeselek i przyznam, ze robia na mnie gorsze wrazenie. moj synek jest jeszcze maly(8 miesiecy), moze dlatego bezpieczniejsze krzeselko jest dla niego odpowiedniejsze. jest kilka bajerow ktorych nawet razu nie uzylam-np siedzenie rozkladane na plasko...nie wyobrazam sobie synka spiacego w krzeselku do karmienia, ale moze jak bedzie starszy.. podwojny blat-sprawdza sie,szczegolnie ze jestesmy na etapie nauki jedzenia..i starsznie wszytsko brudzimy..po jedzeniu po prostu zdejmuje ten strasznie brudny blat zanim Witek zdazy sie caly pobrudzic.. wedruje do zlewu,a dziecko siedzi przy czystym krzeselku. ogolnie polecam...ja na pewno nie kupilam drewnianego krzeselka. Odpowiedz Link Zgłoś
hanyszka Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 05.08.05, 10:28 Zgodzę sie z przedmówczyniami, ze plastikowe. Ja zdecydowałam się, troche w ciemno, na zakup krzeselka niezbyt popularnego w Polsce, włoskiej firmy plebani.Koszt na Allegro 310 PLN, wysylka gratis, lub na stronie www.canti.pl Krzeselko jest super, regulacja wysokosci i oparcia, kólka z mozliwoscia blokady, zdejmowany blat i tapcerka, pięciopunktowe pasy, bolec. No i jest b. ladne. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaigora1 do hanyszka 05.08.05, 14:21 Hanyszka, zaciekawiłam sie tym krzesełkiem i weszłam na te strone i wiesz co - to krzesełko jest identyczne jak baby Dreams - i cena tez podobna, tylko kolory rózne - jeżeli jest takie samo jak moje to i ja serdecznie polecam - ))) Odpowiedz Link Zgłoś
kingamamaemilki Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 06.08.05, 02:31 w domu mam Chicco Mamma z podwojnym blatem - rok 2004, teraz jadeac do polski, kupilam przez allegro krzeselko Eurobaby, jak sie sprawuje, napisze o nim za tydzien, jak juz je wyprobuje. Zastanawialam sie nad kupnem wlasnie dwuczesciowego, drewnianego, i doszlam do wniosku, ze jednak te tradycyjne jak Chicco czy Perego, czy innych firm, ale tego wlasnie typu jest i wygodniesze i bezpieczniejsze dla dziecka. wazne jest aby byly pasy, ktorych dizecko same nie odepnie, dwa blaty bardzo sie przydaja, ale nie sa koneczne, odchylanie oparcia do tylu na pare stopni moim zdaniem nie jest koniecznie, uzywam tego krzesla od roku i jakos ani razy nie skorzystalam z tej funkci. Dodatnio cecha jest zdejmowany blat, wtedy mozna dosunac dziecko do stolu z doroslymi i wszyscy razem moga jeszc kolacje, a to jest baaaaaardzo mile dla nas rodzicow i dla dziecka tez. Czesto kozystam tez z opcji roznych wysokosc siedzenia, bo czasem przeba krzeslo przy stole, czasem przy lawie. co do materialu z jakiego jest wykonane, to wole folie grubo, bo latwiej sie zmywa i i tak jest bardzo trwale, natomiast chyba nie zniaslabym siedzenia z materialu, bo wszystkich plam sie nie dotrze, a prac ja nie mam ochoty krzesla co tydzien, . Co do przyklejonej pupy, to zawsze dziecko moze miec krotkie spodenki, czy cos podlozyc. (Niestety nie mam tego problemu, bo jest klimatyzacja w domu). acha to krzeslo Eurobaby kupilam za 219zl + 35 zl na allegro. Fakt brak mu kulek, ale to je jest az taki duzy problem. Wole nawet takie, bo Chicco Mamma to Emilka caly czas lapie za stol, i sie odsuwa i przysuwa, czy chamulce sa opuszczone czy nie, . tutaj jest ten link na krzeselko Eurobaby (siostra mieszkajaca w Polsce, mowi ze jest bardzo dobre): allegro.pl/show_item.php?item=56784605 pozdrawiam, Kinga Odpowiedz Link Zgłoś
edyta785 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 06.08.05, 14:09 A my mamy drewniane z drewexu i jestesmy zadowoleni! kosztowalo ok 180 zl,wygodne maly siedzi jak krolewicz,ma pasek croniacy przed wypadaniem i spacjalne zaczepy na szelki.Potem bedzie sluzyc jako krzeselko ze stolikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
moyka_77 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 06.08.05, 14:10 Ja również polecam krzesełko plastikowe, my mamy Chicco Mamma. Nie będę powtarzała tych wszystkich zalet, o których pisały mamy wyżej. Chciałam tylko napisać o uchylnym siedzisku, tą funkcję wykorzystywałam od 4 miesiąca życia córeczki. Mała nie znosiła leżeć w leżaczku a w krzesełku z uchylonym oparciem wprost uwielbiała. Było jej wygodnie, często tam zasypiała, a jak była potrzeba to jeździła za mną po całym mieszkaniu. Nawet ostatnio zasnęła podczas śniadania, uchyliłam jej siedzisko i miała dobre warunki do drzemki ) Martynka ma teraz 15 miesięcy a główka jeszcze nie wystaje nad oparcie krzesełka, tak więc wiem, że jest jej tam wygodnie. Odpowiedz Link Zgłoś
kwap25 Tu sa fajne krzeslka w dobrej cenie 06.08.05, 16:14 www.allegro.pl/show_item.php?item=59676138 www.allegro.pl/show_item.php?item=59678255 Odpowiedz Link Zgłoś
lamoor Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 06.08.05, 19:05 A ja polecam plastikowe krzesełko polak model safari. U nas sprawdza się super. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
mama-smyka Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 06.08.05, 21:15 Ja polecam dwa. W sumie mieliśmy tych krzesełek 4 sztuki, ale 2 sprzedaliśmy po kilku dniach używania, ponieważ tak nas denerwowały, że nie mogliśmy na nie patrzeć. Te, które zostawilismy to: Brevi Jupiter - ponieważ ma największą na rynku podwójną tacę a to było dla nas najważniejsze. Poza tym jest bardzo ładne i wygodne. Regulacja wysokości i oparcia, składany podnóżek i blokada kółek. Podaję linka (ale nie sugeruj się ceną, na pewno znajdziesz sklep, w którym dostaniesz je taniej, ja w stacjonarnym sklepie w Zabrzu kupiłam je za około 500zł: www.sklep- bambino.pl/product_info.php?manufacturers_id=31&products_id=874 Drugie to nowość - Chicco Polly. Śliczne. I baaardzo wygodne, ma mnóstwo świetnych rozwiązań, których nie znajdziesz w innych krzesełkach: regulowany podnóżek, podnoszenie podłokietników, podwójna tapicerka (dla mniejszego dziecka lepiej wypełnia siedzenie a później można ściągnąć górną warstwę i dziecko ma więcej miejsca), oczywiście regulacja wysokości krzesełka i nachylenia oparcia, blokada kółek (kiepska), z tyłu siateczka - kieszeń np. na śliniaki (tego nie ma żadne inne krzesełko!) a z boku dodatkowa taca poza zasięgiem rączek dziecka (fantastyczne! my w ogóle zlikwidowaliśmy stół, który był bardzo niebezpieczny i na tej tacy trzymamy jedzonko Tonia - tego też nie ma żadne krzesełko). No i taca - podwójna, bardzo płaska (w Brevi brzegi są wypukłe, co nie jest zbyt wygodne dla dziecka). www.allegro.pl/show_item.php?item=58362195 - tu tak samo - nie sugeruj się ceną, zresztą teraz jest promocja. Z innych ciekawe jest jeszcze Cam Cam-Pione: www.sklep- bambino.pl/product_info.php?cPath=90&products_id=880 - wygląda ciekawie i ma koszyk (identyczne ma Neonato, nazywa się Multipla, zresztą Cam i Neonato to jedna firma ) oraz krzesełka Fisher-Price - Aquarium i Link a doos, ale wydają mi sie niezbyt wygodne dla dziecka a bajery w postaci zabawek jakoś mnie nie przekonały, ale piszę o nich, bo naprawdę fajnie wyglądają. Odpowiedz Link Zgłoś
yonkaa Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 10.08.05, 22:30 mam krzeselko Baby Dreams i jestem baaardzo zadowolona. Szczegolnym udogodnieniem sa kolka i koszyczek pod krzeselkiem w ktorym trzymam sliniaczki. Krzeselko ma 2 tacki, a dolna ma przegrode miedzy nozkami dziecka dzieki czemu nie "ucieka" ono dolem. Ma regulacje wysokosci i mozna odmontowac podnozek, wiec dla starszego dziecka moze sluzyc jako zwykle krzeselko do malego stoliczka. Odpowiedz Link Zgłoś
oliwe Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 11.08.05, 15:44 W biedronce są teraz krzesełka na metalowych nóżkach ze zmywalną tapicerką za 99 zł. Z wygląśdu fajne. Tackę ma, pasy też. Nie ma natomiast kółek ani regulacji wysokości. Odpowiedz Link Zgłoś
magda0225 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 23.08.05, 09:26 czy wszystkie kółka maja blokady? i może orientujesz sie ile kosztuje takie nowe krzesełko? dzięki za odp Odpowiedz Link Zgłoś
kasiulinka2 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 11.08.05, 14:20 Ja polecam krzesełako hauk z tapicerką z materiału, jak sobie pomyślę, że dziecko w czasie upałów siedzi na ceracie to aż mnie ciary przechodzą. Ja już kilka razy prałam tapicerkę a dalej wygląda jak nowa. Odpowiedz Link Zgłoś
jorin Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 11.08.05, 14:22 Ikea. Skuteczne i tanie Odpowiedz Link Zgłoś
perra-azul Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 16.08.05, 14:45 W Siewcie Dziecka w Warszawie jest promocja krzeselek firmy Cosatto: www.cosatto.com Krzeselko na koleczkach (model De Luxe) kosztuje 375 zl, a bez koleczek 345. Kupilam dzis na koleczkach, wiec wieczorem zloze i zobacze co moja Lala na nie powie Maja swietne tapicerki - taka niby-skore, mieciutka ale nie ceratowa, kosz na zabawki, dwie tacki (gorna mozna wlozyc do zmywarki) i jeszcze zabawke wodna do umieszczenia na tacce - ma zajmowac uwage dziecka Na razie uzywam krzeselka Per Prego Dondolino, ktore jest rewelacyjne i uwazam je za najlepsze ze wkszystkich na rynku. Niestety stoi glownie u dziadkow, gdzie moja corcia spedza cale dnie i jest bardzo drogie, a na drugi taki wydatek nie moge sobie pozwolic. Zobacze jak sprawdzi sie Cosatto - w kazdym razie wyglada dobrze! Odpowiedz Link Zgłoś
jedrus58 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 17.08.05, 00:23 Najlepsze sa takie ktore rosna wraz z wlascicielem. Gdzie mozna wysokosc siedzenia i podnozka regulowac. Przykladami sa np. siedzenia haucka www.hauck-group.de/de/haupttyp.asp?PLID=1&BID=3&KID=13 czy stocke trip trap www.naturnah.de/moebel_kindermoebel/stokke_children/tripptrapp.php. Niestety w PL nie ma nikogo kto by je produkowal W niedawnym tescie niemieckiego Warenstiftung TEST zdobyly produkty Peg Perego Prima Pappa i Chicco Mamma zaldwie note zadowalajacy. To juz lepiej kupic wielofunkcyjne drewniane ze stolikiem ktory jest odczepiany. Odpowiedz Link Zgłoś
bib24 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 17.08.05, 12:04 Sa takie krzesełka produkowane w Polsce przez Paged meble w jasienicy, niestety w calosci ida na eksport. dostepne sa niebieskie i zielone. produkowane sa dla holenderskiej firmy babydan. - mozna obejrzec na stronie tej firmy. mozna je kupic na allegro w cenie ok 140 zl, wlasnie wczoraj takie kupilam, ale jeszcze nie odebralam mam nadzieje, ze dlugo posluzy mojej corce, bo takie rozkladane na stolik i krzeslo po niecalym roku srednio intensywnego uzywania wlasnie sie rozpada. Odpowiedz Link Zgłoś
apolka mój typ to: 17.08.05, 10:26 Gorąco polecam Antilop z IKEA: www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=53018&langId=-27&parentCats=10106*10196 + duża tacka: www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=53018&langId=-27&parentCats=10106*10196 można też dokupić granatowy reduktor; Uważam ten zakup za rewelacyjny, krzesło jest niesamowicie stabilne (bardzo szeroko rozstawione nogi), bezpieczne, bardzo łatwe do utrzymania w czystości i łatwo je przenosić (również zabrać poza dom, szybko się rozkłada); Ma przy tym niepretensjonalny wygląd i rewelacyjną cenę. Niedawno kupiłam dla małej taki komplet: www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=11070&langId=-27&parentCats=10106*10196 + www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=14500&langId=-27&parentCats=10106*10196 + www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=15473&langId=-27&parentCats=10106*10196 i, gdy podliczyłam całość, wyszło mi niecałe 200 zł (dokładnie 194.87) jak na mój gust wydawanie na krzesło do karmienia sumy 300 zł i więcej to strata pieniędzy, tym bardziej, jeśli można taniej, nie tracąc na jakości; Acha, tzw. kombajny, czyli krzesło, z którego robi się stolik i krzesełko (drewniane) też odradzam, siostra miała i nie jest zadowolona. I pamietaj, jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego, nie warto wydawać dodatkowej kasy na opcję z rozkładanym oparciem czy innymi bajerami, posiłki nie trwają tak długo a do zabawy lepsza jest podłoga Odpowiedz Link Zgłoś
alexsc Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 17.08.05, 11:57 My kupilismy Peg Pergeo DONDOLINO, plastikowe, regulacja siedzenia oparcia, możliwość zrobienia hustawki, obniżanie siedzonka. Mały i duzy blat, pasy do przypięcia. Kupa kasy ale warto moim zdaniem. Będzie już dla drugiego maluszka. Odpowiedz Link Zgłoś
eryk2601 Re: JAKIEJ FIRMY KUPIĆ KRZESEŁKO DO KARMIENIA? 20.08.05, 15:15 My mamy Chicco Polly, oglądałam różne tańsze, ale w końcu zdecydowałam się na to , szczególnie, że znalazłam na allegro za 450 zł, nowe oczywiście.Cena wydała mi się dziwnie niska (w sklepie widziałam za 650 zł), ale wszystko jest super.Jesteśmy bardzo zadowoleni, każdy szczegół krzesełka przemyślany i użyteczny, bardzo przydaje się siatka na zabawki,po zabrudzeniu tapicerki przy jedzeniu(czasem wszystko jest usmarowane łącznie z moim dzieckiem) zdejmuję ją i myję całą pod prysznicem.Zajmuje mi to moment.Naprawdę polecam. Odpowiedz Link Zgłoś