karlajn222 29.03.06, 12:43 Nie planuję kupować wózka, tylko nosidełko, takie do noszenia przed sobą dziecka, jak plecaczek. Jak myślicie, doświadczone mamy, czy to dobry pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedzi, karolina Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wi0la Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 12:47 mam nosidelko i wozek tez i gwarantuje Ci ze bedzie ciezko nosic dziecko w nosidelku.Moj synek ma 6 miesiecy i wazy ponad 9 kg.Bylam juz z nim jak sie zrobilo cieplej na dowrze ,mysle ze okolo 30 minut i myslalam ze ramiona mi odpadna.A i malemu na dluzsza mete bedzie niewygodnie Odpowiedz Link Zgłoś
przeciwcialo Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 12:51 to jest dobre na mały spacer a nie na stałe. i dziecku wcale nie jest wygodnie. Odpowiedz Link Zgłoś
mik04 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 12:53 Ani dziecku nie jest wygodnie ani noszącemu. Odpowiedz Link Zgłoś
guruburu Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 13:07 ja nie używam wózka tylko chusty typu 'wrap' - tzn. jeden długi kawałek materiału do wiązania. Dziecko ma w tej chwili skończone 6 miesiecy i waży 9 kg. Chodzimy codziennie na spacery, po 2 godziny itp. itd. To raczej lepsze rozwiazanie niż nosidełko, bo można używać spokojnie do trzech lat (tzn. jak długo masz siłę i wiązac na różne sposoby - na leżąco, na piersiach, na plecach, na biodrze. Odpowiedz Link Zgłoś
ankapw24 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 13:58 Ja mam wózek i nosidełko i szczerze to nie wyobrażam sobie nie mieć wózka...mały spacerek z dzieckiem w nosidełku jest ok, ale na dłuższą metę to ramiona odpadają...mój syn waży już ponad 8 kg i ma niecałe 6 m-cy, do nosidełka biorę go na chwilę, bo nosić takiego dzidziusia+ubranie+jakaś torba to niezły sport wyczynowy nie mówiąc już o tym jak mało to wygodne.Radzę mieć wózek, zresztą przekonasz się sama. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
clio1979 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 14:04 Używamy, ale tylko na krótkie spacery lub do sklepu czy centrum handlowego. Mam nadzieję, że to nie podpucha Odpowiedz Link Zgłoś
maja111 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 14:28 Najpierw nie używałam, bo mi rehabilitantka zakazała. Kiedy juz pozwoliła, to dziecię nieprzywykłe do takich wynalazków wściekało się i ryczało. Szlag mnie z lekka trafia, bo kupiłam "pandę" firmy Bebe Comfort, tanie to nie było, a używane łącznie ok. pół godziny . Tak było teraz, kiedy mój synek był mały na dłuższe spacery wychodziłam z zestawem wózek + nosidełka i przeważnie pchałam pusty wózek, a on spał w nosidełkach Odpowiedz Link Zgłoś
anias29 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 14:31 Dla mnie nosidełko było dobre na krótki wypad np. do sklepu. Albo do mieszkającej niedaleko, acz wysoko, koleżanki (nie opłacało się brać wózka). Na dłuższe spacery tylko mąż dźwigał Odpowiedz Link Zgłoś
shady27 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 14:32 nosidelko nie jest dla noworodka....vchyba ze jest super wyprofilowane ( z tym ze sa one super drogie), poza tym maluch moze zle sie w nim czuc....moj synek od niedawna chodzi w nosidelku, bo wczesniej byl ryk..... Odpowiedz Link Zgłoś
oda100 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 14:44 ja mialam dwa nosidelka, na szczescie odziedziczone, zadnego nie uzywalam. W trzecim miesiacu maly wazyl kolo 7 k i byl za ciezki, bylo dosc cieplo, a do tego pozycja brzuszek w brzuszek. Poza tym w nosidelku dziecko nei moze sie za duzo ruszac i mojemu synkowi bardzo sie to nie podobalo. Odpowiedz Link Zgłoś
bonkreta Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 15:11 Moje doświadczenia podobne jak większości - dziecko długo nie wytrzymuje. Mój jest bardzo spokojny i zgodny, ale dłużej niż jakieś 20-30 minut nie wyobrażam sobie go mieć w nosidełku - jest mu po prostu niewygodnie, nie może zmienić pozycji. Dla noszącego zresztą to też górna granica czasowa, ciężko jest (a mam bardzo porządne nosidełko Baby Bjorn). Poza tym dziecko w grubszym ubraniu do nosidełka zwyczajnie się nie zmieści, więc jego funkcjonalność jest ograniczona do cieplejszych miesięcy. Wreszcie - last but not least - z nosidełkiem praktycznie nie da się usiąść, a wyjmowanie i wkładanie dziecka niekoniecznie jest kwestią trzech sekund. Odpowiedz Link Zgłoś
figrut Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 15:22 A ja poleciła bym Ci chustę do noszenia. Ja mam kangalu i bardzo ją sobie chwalę, ale dziewczyny chwalą sobie też wrap - myślę że obydwie [a może też i inne] są godne polecenia i odpowiednie nawet dla noworodka. Ja przy moim młodszym wózka prawie nie używałam. Chusta jest o wiele wygodniejsza od nosidełka [przynajmniej takie są moje odczucia]. Nosidełka mam trzy i w żadnym nie dało się dziecka dłużej nosić [ramiona siadają]. Przydał by Ci się jednak wózek, choćby lekka spacerówka rozkładana na płasko - jest wygodniej przy robieniu cięższych zakupów. Czytam tu o tym, że dziecku bez wózka niewygodnie - biedni w takim razie są ci nasi praprzodkowie, którzy byli noszeni przytuleni do matki. Kiedyś wózków nie było, a całe pokolenia bez nich przetrwały noszone przez swoje matki i o dziwo wtedy krzywe kręgosłupy nie były taką plagą jak dziś. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ma.pi Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 15:54 Zamiast nosidelka takie jak opisujesz polecam nosidelko-chuste. Moja corka gdzies do ok. 5 miesiaca nie cierpiala wozka. Kazda proba spaceru konczyla sie dzikim wrzaskiem. Takze wszedzie nosilam ja w chuscie. Nawet w tej chuscie przebyla podroz z Kanady do Polski. Taka chusta jest o wiele wygodniejsza niz nosidelko. Nosidelko mialal dla starszych dzieci i lezalo prawie nieuzywane. Dzieci nie lubialy jak sie ich tak nosilo. A i dla mnie bylo to niewygodne. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
yagga1 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 17:18 neurolodzy odradzają długie korzystanie. Nie chodzi tylko o krzywy kręgosłup. Ja używałam chusty, ale okazjonalnie - Młody nie chciał w niej za długo być. Kompletnie nie wyobrażam sobie życia bez wózka. Chociaż na samym początku Młody zdaje się nie wyobrażał sobie życia w wózku... Odpowiedz Link Zgłoś
agastrusia Re: A jakie macie nosidełka? 29.03.06, 18:08 Ja w prawdzie mam wózek ale rónież planuje kupno nosidełka i zastanawiam się nad firmą Aga Odpowiedz Link Zgłoś
majan2 nosidelko 29.03.06, 21:08 raz uzaywlam pozycozne nosidelka Baby Bjorn- rewela, ale wiem ze drogie, ale i tak nawet w takcih bola mnie kregoslup. Pomysl uzywnaia tylko nosidelek, a nie wozka jest slaby moim zdanim iz punktu widzenia maluszka i mamy Odpowiedz Link Zgłoś
ajka1 Re: nosidelko 29.03.06, 21:18 nosidełka są raczej od 3 m-ca. Również jak większość uważam, że nie jest dobrym pomysłem mieć tylko nosidełko. Jest to super sprawa wyskoczyć gdzieś na chwilę z maluszkiem ale nie na dłuższą metę. Ja osobiście użyłam nosidełka dosłownie dwa razy. Poza tym na wiosnę i lato ok. ale już późną jesienią czy zimą raczej dziecku nie byłoby przyjemnie być wciskanym w nosidełko w kurtce czy tym bardziej w kombinezonie Odpowiedz Link Zgłoś
iws Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 21:45 chyba trudno bez wózka się obejść, poza tym nosidełko wcale nie jest takie zdrowe dla dziecka. Mamy zachwalające zalety nosidełek - gdzie jesteście? jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać na spacerku żadnej.... a tatusia to i owszem ale w centrum handlowym. mój maż też chce kupić nosiedłko i bardzo mnie to cieszy ale wiem na pewno, że długo nam nie posłuży. dziecko jednak musi mieć wygodę i swobodę ruchu a poczucie bliskości można dziecku lepiej zapewnić bez nosidełka. Odpowiedz Link Zgłoś
aga2008 Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 29.03.06, 22:39 Nosidełko jest dobre, ale do stosowania sporadycznie. Odpowiedz Link Zgłoś
bassiek Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 30.03.06, 00:15 Nosidełko jest cudwone, gdy musisz na chwile wyskoczyc do sklepu. Po około pól godzinie moja córcia zaczyna marudzić a ja mam wrażenie że ramiona sięgaja mi do kostek. Też miałam na początku takie plany - głównie nosidło, wózek sporadycznie. Zycie weryfikuje, sama się przekonasz Odpowiedz Link Zgłoś
malwisienia Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 30.03.06, 13:15 ja używałam wózka sporadycznie, w zasadzie głównie do wystawienia śpiącego dziecka na balkon, bo nie uznaję spacerów po osiedlowych uliczkach za zbyt interesujące; natomiast do lasu wózek jest po prosu niewygodny; do 3 miesiąca życia nosilimy małą na spacerach w nosidełu-foteliku samochodowym (we dwie osoby nie jest tak ciężko) a później w nosidełu najpierw miękkim, a następnie takim ze stelażem, zimą natomiast-sanki wcale nie uważam,że wózek to niezbędne wyposażenie dla niemowlaka (szczegółnie jak się mieszka na 4 piętrze, tak jak ja) Odpowiedz Link Zgłoś
kaskazuza Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 30.03.06, 15:35 Ja sobie nie wyobrażam, zebym musiala we dwie osoby na spacer chodzic... A co do głównego tematu to nasz ortopeda stanowczo odradzał w pierwszych miesiacach nosidło, mimo, ze mamy takie ktore producent oznaczył jako od urodzenia... U starszej pociechy sprawdziło się swietnie jak juz miała jakies 7 miesiecy. Godzinami mogla w nim chodzic Odpowiedz Link Zgłoś
igulinda Re: dlaczego nie używacie nosidełek? 31.03.06, 11:43 radze jednak kupic wozek, do nosidelka mozesz wsadzic min 3 miesieczne dziecko i to na krotko(nosidelko nie jest zbyt wygodne dla maluszka) a w wozku mozesz wozic dziecko nawet przez caly dzien. radze wiec kupic nosidelko i wozek, ja uzywam i jednego i drugiego, nosidelko jak ide po bulki i oddac ksiazke do biblioteki a wozek jak ide na wieksze zakupy czy po prostu na spacer. Odpowiedz Link Zgłoś