Dodaj do ulubionych

Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dziecko;)

04.10.08, 17:55
Zastanawiam się nad mopem parowym (np. H2O mop). Na allegro są po ok
120 zł, plus zmienne nakładki z mikrofibry (co 3 miesiące podobno
się zmienia). Przejrzałam już opinie w necie, są skrajnie różne, nie
wiem czy to nie sprzedawcy pisza te dobre komentarze... Czy któraś z
Was ma takie ustrojstwo? Jak się sprawdza?
Obserwuj wątek
    • monika19792 Re: Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dzie 04.10.08, 18:32
      ja miałam okazję tego mopa wypróbować, na codzień wolę tradycyjnego
      (szybciej się sprząta) ale do gruntownych porządków np. przed
      położeniem pasty połyskowej jest ok. ja sprawdziłam na gumolicie ,
      podłoga była czystrza niż po tradycyjnym mopie tylko myje się nim
      dwa razy dłużej niż mopem tradycyjnym i ne polecam na panele mogą
      się rozklejać i wypaczać...........
      • marychna31 Re: Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dzie 05.10.08, 10:58
        Niestety nie mogą nic pomóc w sprawie mopa parowego (sama bym
        chętnie wypróbowałasmile) ale mogę sprzedać mój patetn na czystą i
        BEZPIECZNĄ podłogę dla raczkującego malucha.

        Kiedy mój synek raczkował myłam podłogę wodnym roztworem płynu do
        naczyń. NIe używałam do tego mopa tylko ręczników jednorazowych
        (żeby było higieniczniej).
        pzdr.
        • malwina79 Re: Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dzie 05.10.08, 19:20
          Ja wychodzę z założenia, że im czyściej- sterylniej tym gorzej dla
          dziecka, dlatego używałam noramlnego mopa i płynu do mycia typu ajax
          lub Cif. Mała teraz ma 2 lata, żyje, rzadko choruje, nie ma alergii.
          Mysle że nie ma co przesadzać, najważniejsze żeby było czysto, a nie
          sterylnie. Odkurzacz i mop całkowicie wystarczy.
          • marychna31 Re: Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dzie 06.10.08, 20:56
            Na odwrót- sterylniej to chyba doczyszczaja takie środki jak Ajax
            czy cif niz płyn do mycia naczyń- tyle, że to żrąca chemia a
            raczkująe dziecko często wkłada rączki do buzi.
            • kroliczyca80 Re: Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dzie 06.10.08, 21:37
              Kupiłam tego parowegowink Powienien przyjść w środę albo czwartek.
              Jeśli kogoś interesuje to zdam relację z pierwszego sprzątania.
              • ika_pop Re: Co do czyszczenia podłóg (pod raczkujące dzie 06.10.08, 22:57
                to czekamy na relacje, bo ja też zastanawiam się nad takim zakupem smile
                • marychna31 I ja czekam!:) nt 07.10.08, 14:47

                  • mmala6 Re: I ja czekam!:) nt 07.10.08, 20:01
                    mój 'patent'- płyn do mycia paneli (jakikolwiek, pierwszy z brzegu o znośnym
                    zapachu), zwykły mop Viledy. I już. Wcześniej odkurzaczwink
                    Pewnie, że Młody lizał podłogę ale generalnie taki płyn nie jest zbyt smaczny
                    więc za często tego nie robiłwink
                    Zalecałabym lekkie wyluzowanie w tym temacie ale oczywiście zrobicie jak
                    będziecie chciały.
                    • eliszka25 Re: I ja czekam!:) nt 07.10.08, 23:05
                      o, to ja mam podobny patent smile. odkurzanie raz dziennie, a mycie podlogi wtedy,
                      kiedy brudna plynem do paneli i zwyklym mopem. babel mial okres, ze wszystko
                      musial polizac, wiec polizal tez podloge u nas, u moich rodzicow, tesciow, a
                      nawet w przychodzni. zyje, jest zdrowy i nie ma nawet alergii. tez uwazam, ze
                      nie nalezy przesadzac z ta czystoscia.
                      • kroliczyca80 Re: I ja czekam!:) nt 08.10.08, 01:26
                        Ja nie przesadzamsmile Po prostu nie lubię ze szmatą biegać. A mopem
                        zwykłym mi nie idzie, rozlewam tylko brudną wodę po całej podłodzeuncertain
                        Pani domu ze mnie marna.
                        • kroliczyca80 Po pierwszych próbach 09.10.08, 20:51
                          Byłam nastawiona mocno sceptycznie, tak na wszelki wypadeksmile Z góry
                          się najeżyłam, że "jak coś to zwrócę". Ale nie zwrócęwink Urządzonko
                          jest naprawdę fajne.
                          Co prawda w to całe mycie włożyłam sporo wysiłku, ale umycie ok 35
                          metrów zajęło mi tylko 20 minut. Plus wcześniejsze odkurzanie (ale
                          to Mwink. Trochę się musiałam wysilić, żeby porządnie trzeć podłogę
                          mikrofibrą - na reklamach chyba suchą jeźdźą, bo mokra już się tak
                          ekstra nie ślizgawink)) No i w trakcie 3 razy zmieniałam tę
                          mikrofibrę, żeby nie jeździć brudną (w zestawie dostałam 5 sztuk,
                          ładnie się piorą w pralce). Podłogę uważam za domytą. Ale ja
                          ortodoksem w tej dziedzinie nigdy nie byłam, więc komuś innemu może
                          to nie wystarczyć. Ale mnie wystarcza w 100%smile
                          Generalnie jestem bardo zadowolona. Po tym jednym razie mogę H2O
                          mopa polecić. Bo czy się zaraz nie zepsuje - nie wiem. wink
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka