nikita0 16.09.04, 11:12 Jeśli którejś z Was gin wielokrotnie to mówił lub same o tym wiecie a jesteście lub byłyście w ciąży- odezwijcie się, proszę. napiszcie jak rodziłyście? Czy przez cc czy naturalnie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nikita0 Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 11:56 podciągam do góry Odpowiedz Link Zgłoś
diaament Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 12:01 ja mam . i już teraz- w 18 tc wiem że będę miała cc choć wolałabym tego uniknąc Odpowiedz Link Zgłoś
nikita0 Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 12:29 Diaament, czy stweirdzil to u Ciebie lekarz, że masz wąska miednicę? Napisz, czy powiedział że NA PEWNO będziesz miała cc? Napisz czy powiedział, dlaczego nie możesz rodzić normalnie i jakie to ma konsekwencje? dzieki. Odpowiedz Link Zgłoś
nikita0 Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 13:16 podciagam do gory Odpowiedz Link Zgłoś
polinetka Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 13:37 W przypadku stwierdzenia takich dysproporcji pomiędzy rozmiarami dziecka a wymiarami miednicy matki zawsze jest rozwiazanie przez cc. Po prostu dziecko nie jest w stanie przedostać się przez zbyt waską miednicę matki - czym to grozi? chyba nie musze pisać i lepiej nie próbowaćCC będzie lepszym rozwiązaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
diaament Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 13:50 zmierzył mnie miednicomierzem i powiedział że będzie problem. pózniej miałam robione na jego zlecenie usg stawów biodrowych i czegoś jeszcze w tej okolicy i w opisie napisali że ze względu na budowę zalecane jest cc bo widać że miednica się nie rozsunie ( napisane to było bardzo zagmatwanie i mój gin przetłumaczył mi na polski. di i 18 t Oskarek ( oby!) Odpowiedz Link Zgłoś
margin1 Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 16.09.04, 19:32 Ja mam zwężone wymiary miednicy, pierwszy poród skończył się cc, teraz też mnie to czeka! Niestety! Ale nie jest wcale tak źle! Odpowiedz Link Zgłoś
bei ja mam :) 16.09.04, 23:01 Ja mam wąską miednicę.....Mam 170 cm wzrostu.w biodrach 82 cm..i przed ciążą ważyłam 47 kg....a przed poprzednimi ważyłam 44.... Rodziłam naturalnie- pierwszy poród b.b.b trudny- i synek niekowagowy- 1806 g....drugi poród troche szybciej- i dziecko 2006 g Teraz jestem w 30 tc....w biodrach mam 84 cm...w brzuszku 78...będę miała cc- 2 tygodnie przed terminem- bo łożysko przodujące.... Zastanawiano sie nade mną- bo Artuś ma ksiażkowe wymiary- i chociaż to są z dolnej normy- to będzie mial pewnie przy narodzinach z 2600 - 2800 g Zdarza sie, że dziewczyny o wąskiej miednicy- maja ją jakos pojemną w środku- ale to jest różnie..... Mi przed porodami przewidywano kłopoty z porodem- ale dzieci były nisko-wagowe- wiec poradziłam sobie- ale obaj mieli bandażowane obojczyki- nie było im łatwo przecisnąć sie Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
bei Re: ja mam :) 16.09.04, 23:03 dodam- że przy drugim porodzie miałam rozejscie spojenia łonowego- brrrr- przez pierwsze dni wystąpił paraliż nóg... Odpowiedz Link Zgłoś
nikita0 Re: ja mam :) 17.09.04, 11:05 Ja mam też wąską miedznicę dlatego poruszyłam ten wątek. chciałam was dziewczyny zapytać, czy wiedziałyście od początku o cc, czy miałyście zaplanowaną cc na zimno, czy wszytsko to wyszło "w praniu"???? Odpowiedz Link Zgłoś
sammy1 Re: ja mam :) 17.09.04, 20:26 Są 2 rodzaje wąskich miednic: -wąska miednica w biodrach -szeroka kość łonowa (schodząca w dół)zasłaniająca do połowy przedsionek pochwy W obu przypadkach powinno być wykonane cc, ale lekarze stawiają teraz na naturalne porody więc wolą ryzykować zdrowiem dziecka niż wykonać cc. Odpowiedz Link Zgłoś
iga.ma Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 17.09.04, 23:16 Witajcie, zadawałam podobne pytanie kilka dni temu, ale nie doczekałam się odpowiedzi, więc zaglądam do Was, ja miałam pierwszą cesarkę wykonywaną m.in. z powodu niewspółmierności, teraz miednica też się nie rozsuwa (32 tc), a mój lekarz twierdzi ze spokojem, że wszystko okaże się w ostatnich tygodniach, jeśli możecie to powiedzcie ile macie w biodrach, pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
nikita0 Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 18.09.04, 09:58 Iga, mój lekarz powiedział mi to samo. Ale ja mam gorzej - w poniedziałek ide już do szpitala, na skierowaniu mam napisane o tej miednicy, ale lekarz powiedział: spróbujemy ((((Nie chcę aby wykonywali na mnie doświadczenia typu: przejdzie, nie przejdzie????? Nie wiem, ile mam w biodrach, ale przed ciążą miałam 80cm. A teraz dziecko duże. ( No cóż, pozostaje godzić sie na widzimisię lekarza? Odpowiedz Link Zgłoś
ikw1 Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 18.09.04, 20:11 hey dziewczyny na oko to chlop w szpitalu ...itd zeby sprawdzic czy ktos ma waską miednice to sie to mierzy min miednicometrem ile kto ma w biodrach przed porodem nie ma nic do rzeczy bo chociaz w/w przyrzad mierzy od zewnątrz to słuzy do badania wewnętrznych wymiarów miednicy ktore w 98% są prawie takie same dla wszystkich kobiet na swiecie (czy ktos ma w biodrach 80 czy 120 to tylko roznica w miesniach i tluszczu) kobiety o waskiej miednicy rodza z reguly przez cc ale bardzo drobna budowa ciala jest cecha dziedziczna wiec jesli dzidzius tez jest drobny to bedzie sie rodzil normalna droga. Bez stresu zaden lekarz nie bedzie eksperymentował na ostatnim USG mierzy nie tylko wymiary wew. miednicy jak i rozmiar główki. Odpowiedz Link Zgłoś
t.nina Re: Czy któraś z was miała WĄSKĄ MIEDNICĘ????? 18.09.04, 20:59 Z powodu takiego "defektu" straszona byłam jeszcze jako dziewcze,że naturalnie to może urodze, ale tylko poniżej 3kg dzidzie. Całą ciąże straszono mnie cesarką, ale ponieważ dziecię było niewielkie postanowiono zaryzykować. Córcia 2790 urodzona naturalnie i szybciutko Odpowiedz Link Zgłoś