Gość: magdako IP: *.* 11.04.02, 16:16 cześć ! czy ktoś wie co dokładnie oznaczają następujące skróty z opisu USG (oczywiście po polsku):GSD, BPD, HC, FL, AC, EFBWdziękuję temu kto mi rozjaśni w głowie ! pozdrawiammagda Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: alekiczarek Re: pytanie o USG IP: *.* 11.04.02, 16:34 znalazłam takie info: FL - to kość udowa a AC - to obwód brzucha, miałam gdzieś zapisane co to BPD ale w tej chwili nie mogę znaleźć.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agulak Re: pytanie o USG IP: *.* 12.04.02, 09:52 Cześć!Spoglądając na oznaczenia USG mojego "dzidka" wiem, że:-HC to obwód główki,-AC to obwód brzuszka,-FL dłgość kości udowej,-BPD to promień główki,-EFBW to waga dzieciaczka.Mam nadzieję, że ci troszkę pomogłam.Pozdrawiam Agnieszka i "dzidek" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alekiczarek Re: pytanie o USG IP: *.* 12.04.02, 10:04 BPD to owszem wymiar czaszki, ale nie promień tylko średnica.pozdr Odpowiedz Link Zgłoś