Dodaj do ulubionych

pytanie o USG

IP: *.* 11.04.02, 16:16
cześć ! czy ktoś wie co dokładnie oznaczają następujące skróty z opisu USG (oczywiście po polsku):GSD, BPD, HC, FL, AC, EFBWdziękuję temu kto mi rozjaśni w głowie ! :)pozdrawiammagda
Obserwuj wątek
    • Gość: alekiczarek Re: pytanie o USG IP: *.* 11.04.02, 16:34
      znalazłam takie info: FL - to kość udowa a AC - to obwód brzucha, miałam gdzieś zapisane co to BPD ale w tej chwili nie mogę znaleźć....
      • Gość: agulak Re: pytanie o USG IP: *.* 12.04.02, 09:52
        Cześć!Spoglądając na oznaczenia USG mojego "dzidka" wiem, że:-HC to obwód główki,-AC to obwód brzuszka,-FL dłgość kości udowej,-BPD to promień główki,-EFBW to waga dzieciaczka.Mam nadzieję, że ci troszkę pomogłam.Pozdrawiam :)Agnieszka i "dzidek"
        • Gość: alekiczarek Re: pytanie o USG IP: *.* 12.04.02, 10:04
          BPD to owszem wymiar czaszki, ale nie promień tylko średnica.pozdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka