Dodaj do ulubionych

pierwsze objawy ciazy?

20.12.06, 11:25
kiedy (w ktorym tygodniu) moga sie pojawic pierwsze objawy ciazy? Zauwazylam w
kilku postach, iz obrzmiale piersi i lekki bol w podbrzuszu moga wlasnie byc
takimi symptomami... Od ktorego tygodnia test ciazowy pokazuje w miare
wiarygodny wynik?
Obserwuj wątek
    • luska111 Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 11:34
      jest tego dużo na tym forum...poszukaj w wyszukiwarce....naprawdę dużo
      znajdziesz.
      Każda kobieta myślę ze inaczej będzie wspominała początki swojej ciąży...ja np.
      czułam się jak przed okresem.bole piers, straszne zmęczenie i złe samopoczucie
      no i sennosc
    • megisa1 Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 11:39
      najbardziej wiarygodny test to badanie bety hcg smilepo terminie okresu lub po
      10dniach od ewentualnego zapłodnienia,
      z paskowymi różnie to bywa ale myslę ze tydzień po terminie okresu i faktycznej
      ciązy to jeszcze nie zawiodły...


      a z objawami różnie ...
      te które wymieniłaś są najbardziej typowe
      jeśli wogóle takowe są
      (niektóre kobiety nie maja żadnych objawów nie licząc braku @)

      wink ale równie dobrze takie objawy mogą pojawić się właśnie przed okresem i
      tylko o nim świadczyć
    • orissa Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 11:53
      Zuza, ogólnie przyjęte symptomy nie zawsze są zgodne ze stanem faktycznym.
      Na moim przykładzie - z pierwszym dzieckiem w ciąży mialam normalny okres
      jeszcze w czwartym miesiącu. Dopiero jak miesiączka się opóźniała poszłam do
      ginekologa i okazało się, że jestem w piątym mcu. Objawów żadnych nie miałam,
      nie przytyłam ani grama, po prostu nie szło za nic w świecie zorientować się,
      że jestem w ciąży. Teraz przy drugiej ciąży miałam praktycznie już kilka dni
      później metaliczny smak w ustach, którego nie mogłam się pozbyć. Przypomniało
      mi się, że gdzieś czytałam iż może to być jeden z objawów ciąży. Okres dostałam
      normalnie, mimo to na wszelki wypadek zrobiłam test paskowy. Wyszedł pozytywny.
      10 dni później zrobiłam powtórny test, bo jakoś po wcześniejszych
      doświadczeniach nie byłam niczego pewna. Tym razem test wyszedł pozytywny i
      kilka dni później USG utwierdziło mnie że to 100% ciąża smile
      • orissa Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 11:55
        orissa napisała:

        > mimo to na wszelki wypadek zrobiłam test paskowy. Wyszedł pozytywny.

        Wkradł się chochlik, oczywiście miało być negatywny, a nie pozytywny wink
        • mira173 Re: Pytanko do Oriss:) 20.12.06, 12:50
          Witam!
          Mam pytanie do tego iz jeszcze w ciąży miała Pani miesiączkę, bo teoretycznie z
          punktu widzenia medycznego jest to niemozliwe a ja również się zastanawiam gdyż
          kilka dni przed planowana @ byłam u ginekologa na wizycie i on w trakcie
          badania usg stwierdził pogrubiona błone w macicy nic pewnego ale prawdopodobna
          ciaża przy czym kilka dni później wystąpiła u mnie @ więc się cały czas
          zastanawiam czy możliwy jest fakt iż mimo @ jestem w ciaży?
          Z góry dziękuję za odpowiedź
          • orissa Re: Pytanko do Oriss:) 20.12.06, 13:08
            mira173 napisała:

            > Witam!
            > Mam pytanie do tego iz jeszcze w ciąży miała Pani miesiączkę, bo teoretycznie
            z
            >
            > punktu widzenia medycznego jest to niemozliwe a ja również się zastanawiam
            gdyż
            >
            > kilka dni przed planowana @ byłam u ginekologa na wizycie i on w trakcie
            > badania usg stwierdził pogrubiona błone w macicy nic pewnego ale
            prawdopodobna
            > ciaża przy czym kilka dni później wystąpiła u mnie @ więc się cały czas
            > zastanawiam czy możliwy jest fakt iż mimo @ jestem w ciaży?
            > Z góry dziękuję za odpowiedź


            Naprawdę trudno mi oceniać jak może być w Twoim przypadku, bo nie jestem
            lekarzem, a nawet jakbym byla to nie da się w taki sposób, po prostu niezbędny
            jest osobisty kontakt z lekarzem wink Ja do dziś nie wiem z jakiego powodu u mnie
            tak było, ale może to jakoś jest uwarunkowane genetycznie, bo moja siostra w
            pierwszej ciąży miała podobnie z tym, że okres zatrzymał jej się w trzecim
            miesiącu ciąży. Może po prostu my odstajemy trochę od podręcznikowych norm wink
            Myślę, że w tydzień po terminie planowanej miesiączki będziesz miała większą
            pewność smile
            Pozdrawiam
          • taela Re: Pytanko do Oriss:) 29.12.06, 16:37
            mira173 napisała:

            > Mam pytanie do tego iz jeszcze w ciąży miała Pani miesiączkę, bo teoretycznie
            z punktu widzenia medycznego jest to niemozliwe ...

            Jest to możliwe i nawet często spotykane, z tym że 4 miesiące to już
            sporadyczne przypadki, ale ja, podobnie jak orissa, dowiedziałam sie o ciąży w
            5 miesiącu.
    • eyes69 Wyszukiwarka 20.12.06, 12:06
      akich tematow jest strasznie duzo.

      Kadza ciaza jest inna, wiec bez sensu gdybac "od kiedy".
      • agness121 Re: Wyszukiwarka 20.12.06, 12:07
        o boziu....to nie gdybaj...
    • majowa-mama Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 12:58
      Witam,
      najlepiej zrobić test w dni spodziewanego okresu lub test z krwi - beta hcg.
      Każda kobieta inaczej przeżywa ciąże i inne ma objawy więc nie odważyłabym się
      pwoeidzieć, że w 3 tyg zaczynają się nudnosci itp.

      pozdrawiam
      Anka
      mama Michasia i majowego synka:

      <img src="www.strefamamy.pl/pregnancy/showLine/id/21" />
    • asiazetg Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 13:12
      pierwsze objawy, hm.... slyszlam wiele razy ze jak juz bede w ciazy to napewno rozroznie ten stan! bzdura! czulam sie jak przed okresem z tym wyjatkiem ze piersi przez tydzien czasu byly tak bolace ze szok! z testem ciazowym nie czekalam dlugo zrobilam w dniu spodziewanej miesiaczkismile i 2 kreskismile teraz moja dzidzia ma juz 21 tygodni.

      test ciazowy, lekarz, bo to daje 100% pewnosci
      pozdrawiam
      • monaa28 Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 14:46
        mnie 2-3 dni po owulacji zaczęły boleć piersi i jajniki (a nigdy wcześniej tego
        nie było) i sobie pomyślałam, że może to być ciąża. Siostra się ze mnie śmiała,
        że mam schizę ciążową, ale okazało się, że miałam rację!!!
        • monaa28 Re: pierwsze objawy ciazy? 20.12.06, 14:47
          i jeszcze bolał mnie brzuch tak jak na okres, a zawsze boli mnie dopiero jak
          dostanę smile
          • betti23 Re: pierwsze objawy ciazy? 29.12.06, 16:44
            mnie brzuch nie bolal-piersi tez nie-wymiotowac tez nie
            -leciala mi z rana krew 2 tyg przed planowanym terminem okresu(pewnie
            oslabienie nagle)
            -po drinkach bylo mi niedobrze(nigdy po lakoholu mnie nie mdli)
            -jak spoznil mi sie 4 dni okres(nigdy! sie nie spoznia od 10 lat)-wiedzilam ze
            test to tlyko formlanosc..
            potem beta z krwi i teraz jestem w 39tcsmile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka