Dodaj do ulubionych

+ i - pieluszkowania :-)

05.08.08, 10:36
Może podzielicie się waszymi opiniami smile
Na pewno nowe osoby nie wtajemniczone zaglądają na nasze forum,ale może nie
wiedzą jak to się gryzie i z czym...i jakie są tego plusy smile
no i jak wszystkiego też minusy...
Taki mi wątek chodził po głowie smile
Mój +
1)Zero chemii(chloru)wnikającej w skórę córki,jak wiadomo skóra takiego małego
szkraba to jak gąbka i wszystkie te super żelujące cuda siąknęła z pampków.
2)W kolorowych pieluszkach wygląda ja w cudnych majtuszkach i nie trzeba nic w
takie upały zakładać-->oszczędzanie na ubrankach i praniu wink

Mój -
1)ie zawsze na czas wyschnie moja ulubiona pieluszka wink
Pozdrawiam!
2)Zakupy pieluch wciągają,siedzisz na necie oglądasz i zastanawiasz się, co by
tu jeszcze wink

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • ala.81 plusy i minusy 05.08.08, 11:38
      plus

      przewiewne, oddychające - antoś nie kisi się w szczelnych pampkach
      mniej śmieci, a wcześniej sie bałam ze bede musiala dodatkowy kosz zamówić do
      wywózki

      minusy

      jak trafi się kupa na wyjściu to jest dopiero dramat hhehe, pampka można
      wyrzucić, a tu szkoda takich drogich pieluszek
    • green_bebe Re: + i - pieluszkowania :-) 07.09.08, 22:07
      Plusy WIELORAZÓWEK Mamuśki !
      Ja mam Synusia i dla mnie bardzo przekonująco brzmiały wyniki badań
      Instytutu z Kolonii, tj. w żelowych, czyli pampersy itp. temperatura
      jąderek cały czas o 1,5 stopnia podwyższona...! a to przyczynia się
      do bezpłodności...
      Pediatra mnie uświadomiła, że u dziewczynek powoduje grzybice i
      skłonnośc do grzybic, plus okołonerkowe zapalenie układu moczowego.
      Do tego poliakrylany (to co pęcznieje, w 80-tych wycofane z
      tampaxów) i dioksyny - produkt rakotwórczy nr 1 na świecie. Dioksyny
      to produkt uboczny wybielania chlorem.
      Jednorazówki składają się na tonę z górką każdego niewinnego
      Maluszka...!To nie fajny początek zaprzyjaźniania się z Ziemią.
      Do wyprodukowania każdej pieluszki jednorazowej pół szkaneczki
      ropy...chlup!
      Ludzie, którzy je produkują muszą nosić maski itp, im
      szkodzi....naszym dzieciom nie wink
      Nie istnienie tego w wielorazowych smile składa sie na ....? duuuży +

      A minus wielorazowych największy....?
      To, że nie wszyscy ich używają smile ! i wciąż jest więcej ludzi,
      którzy traktują świat jak jednorazówkę. Ich minus to fakt, że nie
      należą do firm posiadających choć połowę sum na promocję naturalnego
      pieluszkowania, które Pampers i inni poswięcają na kampanię
      reklamowe jednorazówek.
      Łatwe i szybkie nie zawsze jest dobre. Moje dzieci wolą ze mną
      placek upiec, tak powoli i z sercem, nigdy nie ubolewamy, że nam
      czasu wiecej zabrało niż na ten z paczuszki... Wiadomo co wkładamy i
      wiadomo, że frajdę mamy smile
      Rzeczywisty - to dla mnie to, że trudno się z wielorazowymi
      podróżuje i stąd na wyjazd i do szpitala szliśmy na kompromis i
      używaliśmy Tushies (te nie mają żelu, biodegrodawalne - jednorazówki)
      i - to fakt, że czasem dlużej schną niz bym potrzebowała.
      Jeszcze parę faktów jest w Pieluszkarni
      www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=informacje&id=9
      Powodzenia Mamuśki!
    • 987ania Re: + i - pieluszkowania :-) 12.09.08, 00:13
      + oszczędnie dla środowiska
      + zdrowiej dla dziecka
      - trzeba rozwieszać pranie i składać tetry
      - zbierać i magazynować pranie, żeby była pełna pralka
      - zmieniać trzy razy częściej niż pampki
      - odparza pupę mojego dziecka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka