Dodaj do ulubionych

przeziębienie w ciąży - do lekarza??

11.12.08, 15:09
mam katar, kaszel i boli mnie głowa, ale żadnej gorączki. Do wytrzymania. Czy
z tej okazji powinnam się umówić specjalnie do gina, żeby coś tam mi
przypisał, albo coś??
Obserwuj wątek
    • dragica Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:13
      Mozesz isc do lekarza rodzinnego albo internisty.
      • insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:17
        rozumiem, ale skoro nic więcej się nie dzieje (tzn - nie mam gorączki) to mogę
        sama się kurować herbatą z cytryną, tak? Czy mimo wszystko lepiej iść do lekarza?
        • dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:23
          ja tydz czasu bylam przeziebiona, nie bylam u lekarza. pilam mleko z
          czosnkiem i dodatkiem miodu. caly czas ogladalam sufit. nigdzie nie
          wychodzilam. dbaj o siebie.
          • insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:30
            no ja pracuje, ale mam nadzieje, ze w pracy mleko z czosnkiem tez dziala wink i
            patrzenie w monitor starczy
    • dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:37
      strasznie fuj ale gwarantuje ze cie wyleczy. ktory tydz?
      • insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:40
        10ty, wiec ogolne rozbicie z 1 trymestru jeszcze mam
        • dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:44
          ja 13tydz no i 4 dziensmile. ja rowniez w 10 przechodzilam przez
          przeziebienie. teraz jest wszystko ok ze zdrowiem. trzymam kciuki no
          i ide pod prysznic tez zaraz musze gonic do pracy. pozdrawiamsmile)
        • dragica Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:15
          Jesli 1 trymestr to ja bym poszla jednak do lekarza i na zwolnienie
          z pracy na kilka dni...Po co ryzykowac?
          • insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:24
            no niestety ja jeszcze w pracy nie mowilam o ciazy.. nie chce (nie moge) sie
            jeszcze ujawnic sad
            wole rpzeczekac
            • dragica Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:27
              Ok, ale teoretycznie mozesz nawet dostac zapalenia pluc jako
              komplikacji nieprzelezanego przeziebienia...A w ciazy jest dosyc
              ograniczony wybor lekow.Poza tym w 1 trymestrze plod jest
              najbardziej wrazliwy na infekcje itd. Przeciez mozesz wziasc
              normalne chorobowe, nie od razu ciazowe.
              • dragica wziac nie wziasc n/t 11.12.08, 16:31
                wziac
                nie wziasc
                nie mysle wcale.
                • insyniol Re: wziac nie wziasc n/t 11.12.08, 16:35
                  heh - masz racje.
                  dzięki
                  • dragica :)))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))n/t 11.12.08, 16:38

            • figa33 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 17:39
              insyniol napisała:

              > no niestety ja jeszcze w pracy nie mowilam o ciazy.. nie chce (nie moge) sie
              > jeszcze ujawnic sad
              > wole rpzeczekac

              Ale ciąża nie jest przecież w tym przypadku powodem zwolnienia, tylko przeziębienie. Lekarz nie musi wpisywać na zwolnieniu kodu ciąży. Ja nie musiałam nawet o to prosić, sam zapytał, czy pisać też że ciąża (moi pracodawcy i tak wiedzą, więc nie miałam z tym problemu).
              Po 2 ja bym nie ryzykowała, jeśli to 1 trymestr. Nie chodzi oczywiście o panikowanie i bieganie do lekarza z pierwszym najlżejszym katarkiem, ale może akurat na tym etapie warto patrzeć już na sytuację bardziej rozsądnie. Ja też w normalnych okolicznościach "olałabym" sprawę i chodziła do pracy z gilem. Tak zwykle robiłam. Ale we wtorek wstałam rano z bólem gardła (właśnie zaczął się wtedy 13 tydz), do którego od razu doszedł katar, który kompletnie zatkał mi nos na ponad 2 doby. Nie zastanawiałam sie i poszłam od razu do internisty. Powiedział że bardzo dobrze zrobiłam, że przyszłam bo zatkany permanentnie nos to nic dobrego dla Maluszka. Kiedy masz zatkany nos, automatycznie dostarczasz mu mniej tlenu. Sama się nie udusisz, ale po co narażać na niebezpieczeństwo dzidziusia ?
              Reasumując, do lekarza pójść nie zaszkodzi, oczywiście koniecznie zaznacz, że jesteś w ciąży (gdybyś szła do internisty, bo w sumie do niego powinnaś sie udać, gin może jedynie potwierdzić, czy możesz przyjmować jakeś leki, ale przecież zasadniczo jest od czego innego wink ) Wizyta u lekarza nie musi sie skończyć zwolnieniem, jeśli nie czujesz się najgorzej (aczkolwiek kilka dni na pewno by w tym przypadku nie zaszkodziło). Dowiesz się co możesz brać i na pewno się uspokoisz.
              Zajrzyj też do tego wątku, jeśli mimo wszystko nie zdecudujesz się isć do lekarza :

              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=88315277
              Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, ja wreszcie przy 3 dobie powoli zaczynam w miarę normalnie oddychać

    • jestem_mama Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:07
      oczywiscie
    • osa551 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:24
      podobne objawy przeziębienia bez temperatury w 10 tc po pójściu do internisty
      okazały się zapaleniem gardła i oskrzeli leczonym antybiotykiem przez tydzień -
      radzę iść do lekarza
      • osa551 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:25
        a i zapaleniem zatok jeszcze, bo od tego właśnie mnie głowa bolała
        • dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:36
          u mnie tez w pracy nie wiedza ale zadzwonilam do agencji i
          powiedzialam ze musze lezec bo jestem chora. jak masz mozliwosc isc
          do lekarza to idz jak najszybciej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka