insyniol 11.12.08, 15:09 mam katar, kaszel i boli mnie głowa, ale żadnej gorączki. Do wytrzymania. Czy z tej okazji powinnam się umówić specjalnie do gina, żeby coś tam mi przypisał, albo coś?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dragica Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:13 Mozesz isc do lekarza rodzinnego albo internisty. Odpowiedz Link Zgłoś
insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:17 rozumiem, ale skoro nic więcej się nie dzieje (tzn - nie mam gorączki) to mogę sama się kurować herbatą z cytryną, tak? Czy mimo wszystko lepiej iść do lekarza? Odpowiedz Link Zgłoś
dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:23 ja tydz czasu bylam przeziebiona, nie bylam u lekarza. pilam mleko z czosnkiem i dodatkiem miodu. caly czas ogladalam sufit. nigdzie nie wychodzilam. dbaj o siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:30 no ja pracuje, ale mam nadzieje, ze w pracy mleko z czosnkiem tez dziala i patrzenie w monitor starczy Odpowiedz Link Zgłoś
dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:37 strasznie fuj ale gwarantuje ze cie wyleczy. ktory tydz? Odpowiedz Link Zgłoś
insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:40 10ty, wiec ogolne rozbicie z 1 trymestru jeszcze mam Odpowiedz Link Zgłoś
dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 15:44 ja 13tydz no i 4 dzien. ja rowniez w 10 przechodzilam przez przeziebienie. teraz jest wszystko ok ze zdrowiem. trzymam kciuki no i ide pod prysznic tez zaraz musze gonic do pracy. pozdrawiam) Odpowiedz Link Zgłoś
dragica Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:15 Jesli 1 trymestr to ja bym poszla jednak do lekarza i na zwolnienie z pracy na kilka dni...Po co ryzykowac? Odpowiedz Link Zgłoś
insyniol Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:24 no niestety ja jeszcze w pracy nie mowilam o ciazy.. nie chce (nie moge) sie jeszcze ujawnic wole rpzeczekac Odpowiedz Link Zgłoś
dragica Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:27 Ok, ale teoretycznie mozesz nawet dostac zapalenia pluc jako komplikacji nieprzelezanego przeziebienia...A w ciazy jest dosyc ograniczony wybor lekow.Poza tym w 1 trymestrze plod jest najbardziej wrazliwy na infekcje itd. Przeciez mozesz wziasc normalne chorobowe, nie od razu ciazowe. Odpowiedz Link Zgłoś
figa33 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 17:39 insyniol napisała: > no niestety ja jeszcze w pracy nie mowilam o ciazy.. nie chce (nie moge) sie > jeszcze ujawnic > wole rpzeczekac Ale ciąża nie jest przecież w tym przypadku powodem zwolnienia, tylko przeziębienie. Lekarz nie musi wpisywać na zwolnieniu kodu ciąży. Ja nie musiałam nawet o to prosić, sam zapytał, czy pisać też że ciąża (moi pracodawcy i tak wiedzą, więc nie miałam z tym problemu). Po 2 ja bym nie ryzykowała, jeśli to 1 trymestr. Nie chodzi oczywiście o panikowanie i bieganie do lekarza z pierwszym najlżejszym katarkiem, ale może akurat na tym etapie warto patrzeć już na sytuację bardziej rozsądnie. Ja też w normalnych okolicznościach "olałabym" sprawę i chodziła do pracy z gilem. Tak zwykle robiłam. Ale we wtorek wstałam rano z bólem gardła (właśnie zaczął się wtedy 13 tydz), do którego od razu doszedł katar, który kompletnie zatkał mi nos na ponad 2 doby. Nie zastanawiałam sie i poszłam od razu do internisty. Powiedział że bardzo dobrze zrobiłam, że przyszłam bo zatkany permanentnie nos to nic dobrego dla Maluszka. Kiedy masz zatkany nos, automatycznie dostarczasz mu mniej tlenu. Sama się nie udusisz, ale po co narażać na niebezpieczeństwo dzidziusia ? Reasumując, do lekarza pójść nie zaszkodzi, oczywiście koniecznie zaznacz, że jesteś w ciąży (gdybyś szła do internisty, bo w sumie do niego powinnaś sie udać, gin może jedynie potwierdzić, czy możesz przyjmować jakeś leki, ale przecież zasadniczo jest od czego innego ) Wizyta u lekarza nie musi sie skończyć zwolnieniem, jeśli nie czujesz się najgorzej (aczkolwiek kilka dni na pewno by w tym przypadku nie zaszkodziło). Dowiesz się co możesz brać i na pewno się uspokoisz. Zajrzyj też do tego wątku, jeśli mimo wszystko nie zdecudujesz się isć do lekarza : forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=88315277 Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, ja wreszcie przy 3 dobie powoli zaczynam w miarę normalnie oddychać Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:24 podobne objawy przeziębienia bez temperatury w 10 tc po pójściu do internisty okazały się zapaleniem gardła i oskrzeli leczonym antybiotykiem przez tydzień - radzę iść do lekarza Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:25 a i zapaleniem zatok jeszcze, bo od tego właśnie mnie głowa bolała Odpowiedz Link Zgłoś
dzigi21 Re: przeziębienie w ciąży - do lekarza?? 11.12.08, 16:36 u mnie tez w pracy nie wiedza ale zadzwonilam do agencji i powiedzialam ze musze lezec bo jestem chora. jak masz mozliwosc isc do lekarza to idz jak najszybciej. Odpowiedz Link Zgłoś