Dodaj do ulubionych

Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą

22.02.09, 11:32
Witam, chciałam się dowiedziec' jak radzicie sobie z zrzuceniem
zbędnych kG nabranch podczas ciąży. Ja z pierwszym dzieckiem
przytyłam aż 20kg! Co najgorsze ta waga się utrzymałasad a ja zaszłam
w kolejną ciąże (26tyg) na chwilę obecną przytyłam tylko 3kg, staram
się ograniczac' oczywiście w miarę rozsądku, wiadomo że dobro
dziecka jest najważniejsze a mój wygląd zchodzi teraz na drugi plan.
Chciałam jednak kilka tyg. po porodzie zacząc' wracac' do wagi
wyjściowej z przed ciąż 65kg przy 170cm. Wyglądałam wtedy ładnie
teraz czuje się mało atrakcyjnasad Nie wiem tylko czy będę na tyle
konsekwętna by w tym wytrwac' będę miała do zwalenia ok. 30kG!!!
Macie podobne problemy? Jak sobie radzicie?
Obserwuj wątek
    • 18_lipcowa1 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 11:45
      staram
      > się ograniczac' oczywiście w miarę rozsądku, wiadomo że dobro
      > dziecka jest najważniejsze a mój wygląd zchodzi teraz na drugi
      plan.


      Nie rozumiem jak jedno ma sie do drugiego....?
      • zoria_polunocznaja Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 23.02.09, 09:27
        lipcowa - wystarczy stosować dietę cukrzycową np., albo ograniczyć węglowodany lub zamienić proste na złożone. Można się ograniczać w diecie bez szkody dla dziecka.
    • kasia.46 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 11:52
      miałam na myśli to że nie głodzę się, ani nie odchudzam w obecnym
      stanie, ale ograniczam z jedzeniem, nie opychając się do oporu jak z
      1 dzieckiem
      • 18_lipcowa1 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 17:06
        kasia.46 napisała:

        > miałam na myśli to że nie głodzę się, ani nie odchudzam w obecnym
        > stanie, ale ograniczam z jedzeniem, nie opychając się do oporu jak
        z
        > 1 dzieckiem


        Ale od kiedy trzeba sie opychac do oporu jak sie jest w ciazy? Jaki
        lekarz ,albo jaki poradnik takie cos sugeruje?????????
        • kasia.46 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 18:14
          Ani lekarz ani poradnik nie sugerue opychania się jedzeniem, poprostu
          z głupoty z nudów trudno mi powiedziec' poprostu tak robiłam...
          • 18_lipcowa1 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 22:47
            kasia.46 napisała:

            > Ani lekarz ani poradnik nie sugerue opychania się jedzeniem,
            poprostu
            > z głupoty z nudów trudno mi powiedziec' poprostu tak robiłam...


            A no to rzeczywiscie glupota to dobre wytlumaczenie. No coz slaba
            wola- to teraz trzeba cierpiec i sie odchudzac. A wystarczylo sie
            powstrzymywac....
            • via_via Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 03.03.09, 01:53
              jak zwykle wpis lipcowej z dupy wydarty. Musi być meczące nie mieć pojęcia o
              czym się rozmawia w większości dyskucji, w których bierze się udział, co?
    • kasiale73 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 12:08
      a ile ma pierwsze dziecko? karmiłaś piersią? pytam bo w pierwszej ciąży też przytyłam więcej niż powinnam (16kg), ale w ciągu roku zrzuciłam 20kg nie robiąc praktycznie nic, po prostu karmiłam piersią i zajmowałam się córką. zero diety i cwiczeń.
      • kasia.46 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 12:56
        pierwsze dziecko ma 15mieś.
    • kasia.46 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 12:55
      Karmiłam piersią tylko 4mieś. Po porodzie zrzuciłam 14kg, ale potem
      spowrotem wróciłam do wagi z 9mieś ciążysad
      • aleks-nina Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 14:15
        Ja w ciąży przytyłam 25kg.Piersią nie karmiłam,więc praktycznie od porodu 6 m-cy
        temu (miałam cc.)byłam na diecie tzn.nie jadłam białego
        pieczywa,ziemniaków,sosów,makaronów,a przede wszystkim odstawiłam soki i napoje
        gazowane,zamiast tego piję wodę i ok.1 litra czerwonej LIŚCIASTEJ
        herbaty(naprawdę działa)i nie jem już ok.4 godz przed snem.Na coś słodkiego
        nieraz sobie pozwalam,bo uwielbiam słodycze.Mam 166cm i ważę 53kg. taka waga w
        zupełności mi odpowiada-już więcej nie chcę schudnąć.Przed zajściem w ciąże
        ważyłam 55kg.
        • kasia.46 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 14:20
          To gratuluje silnej woli zaczynam wierzyc' że mi też może się udac'
          • iwonagos Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 14:26
            karmić piersią! Ja karmiłam rok, schudłam - miodzio smile
            • maroco1977 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 14:53
              Moj doktor poleca swietna metode na schudniecie, ktora zwie sie MZ ''malo zrec''
              i karmic piersia. Ja tam po prodzie nie bede miala nic do zrzucenia, ale i tak
              pojde na taniec brzucha i moze jeszcze na fitness, by po prostu lepiej sie czuc.
              Mlody bedzie chodzil ze mnasmile
              • monika7895 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 17:34
                Polecam rollmasaże,jesli sa w Twoim miesciewinkzaje...zbijaja tkanke
                tluszczowa,cellulit,a procz tego ujedrniaja skoresmilesama zaczelam
                chodzic z moja 6tyg.corcia,a wiem,ze dziala bo moja znajoma schudla
                po ciazy,nie karmiac piersia, 25kilo,przylozyla sie,3 razy w tyg.i
                po 3 miesiacach,25kilo mniejsmileno i dietka zero slodyczy,duzo warzyw
                i woda,woda i jeszcze raz wodasmilepozdrawiam
            • sylvie81 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 23.02.09, 11:24
              Ja karmiłam i nic nie schudłam - musiałabym się głodzić chyba, ale wtedy Dziecko
              nic by z takiego pokarmu nie miało. Różnie to bywa...
    • ania9943 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 22.02.09, 19:44
      ja w 1 ciazy przytylam 32 kg wrocilam do wagi wyjsciowej po niecalym
      roku, a wariant karmisz piersia= chudniesz u mnie nie zadzialal
      schudlam dopiero po tym okresie
      teraz jestem w 33 t.c i mam na plusie 22 i juz szykuje sie do walki
      mniej jedzenia, spacery, masaze vacum i owijanie zielona kawa u
      kosmetyczki-odchudza, ujedrnia i redukuje cellulit
      glowa do gory, zacisniesz zeby i bedzie ok wink
      • iwon311 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 23.02.09, 08:58
        Oj ja też boję się nadwagi.W pierwszej ciąży jadłam sporo przytyłam jakieś 25
        kg,no i schudłam bez problemu a teraz się obawiam.Jestem w 16 tygodniu i
        przytyłam już jakieś 7 kg,które mnie strasznie wystraszyły no i teraz od
        jakiegoś tygodnia zaczynam się ograniczać z jedzonkiem,ale jest to
        trudne.Obawiam się po raz drugi nie uda mi się schudnąć bo latka robią swoje,mam
        już 33 lata ,więc nie będzie tak łatwo.
    • kartoffeln_salat A co z biodrami - zejdą sie spowrotem czy nie? 23.02.09, 10:35
      Pozwólcie,że sie podłącze do wątku. Waga to nie wszystko. Mnie w
      ciaży bardzo bolą biodra, podobno się rozchodzą sad. Ale czy one po
      ciaży wrócą na swoje miejsce czy mi już tak zostanie???
      • kasia.46 Re: A co z biodrami - zejdą sie spowrotem czy nie 23.02.09, 10:44
        kartoffeln_salat napisała:

        Waga to nie wszystko. Mnie w
        > ciaży bardzo bolą biodra, podobno się rozchodzą sad. Ale czy one po
        > ciaży wrócą na swoje miejsce czy mi już tak zostanie???

        Moje biodra są takie jak były z przed ciąży, obrosłam jedynie w
        tłuszczyk na brzuchu i ramionachsad Może Ci nie zostanie, trzeba byc'
        dobrej myśliwink
        • kama_mama_olka Re: A co z biodrami - zejdą sie spowrotem czy nie 23.02.09, 11:33
          Schodzą się z powrotemsmileMyślałam,że będę musiała wymienić wszystkie spodnie,ale
          na szczęście biodra się zeszłysmile
    • kama_mama_olka Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 23.02.09, 11:32
      Ja w ciąży razem z dzieckiem przytyłam 20kg,ale w ciągu 4 mcy po porodzie
      wskutek diety mamy kolkowego dziecka schudłam i wróciłam do wagi sprzed ciąży
      57/175 bez żadnych wyrzeczeń,nie jadłam też słodyczy plus karmienie piersią
      doskonale"wyciąga" z mamy zbędne kilogramysmile
    • cathrin85 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 25.02.09, 21:13
      Odczekaj 6 tygodni a potem seks, seks, seks smile Hm to tak trochę
      żartem ale naprawdę działa tongue_out /zwłaszcza zamiast kolacji!/
      • kizi86 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 01.03.09, 21:44
        Ja przed pierwsza ciążą ważyłam ok 62 kg. i doszłam do 90!!!!!!!!
        więc 28 kg. ale nie powiem niczego sobie nie żałowałam a wrecz
        myślałam sobie a co mi tam przecież i tak bede gruba!!!!Boże i teraz
        sobie tak mysle jaka ja byłam głupia!!!!
        Synek sie urodził duży 4,4kg. i 60 cm a mi tylko po porodzie od razu
        spadło 15 kg.!!wiec z reszta kilofgramów musiałam walczyć w końcu
        doszłam do poprzedniej wagi ale okazało sie że znowu jestem w
        ciąży!!!
        Teraz dbam o siebie nie obiadam sie i przedewszystkim jem dużo
        owoców i warzyw a nie slodyczy i tłustych potraw.

        Mimo to że wróciłam do poprzedniej wagi moje cialo jest zwiotczałe i
        ma pełno rozstępów a brzuch wygląda tragicznie.Jeden wielki płat
        skóry który zwija sie jak harmonijka!!!!juz nigdy nie bedzie taki
        jak dawniejsad

        Wiec dziewczyny dbajcie o siebie nie zróbcie z siebie małych
        potworków jak jasmile
        • hoop_cola [...] 02.03.09, 09:57
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • nasturcja76 Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 01.03.09, 22:04
      To jest chyba kwestia indywidualna. Ja miałam zawsze tendencję do
      tycia. Nawet jak byłam na drastycznej diecie to jedyne co osiągałam
      to to, że waga nie rosła smile W ciąży ciągle miałam ochotę na coś
      słodkiego i to do tego stopnia, że nie mogłam myśleć o niczym innym.
      Codziennie jadłam czekoladę, batoniki, pączusie... Wiem, że to
      niezdrowe ale cóż.... i o dziwo przytyłam tylko 11 kg. 11 dni po
      porodzie wróciłam do swojej wagi tj.67 kg. Potem pomimo karmienia
      piersią i sexu waga stała w miejscu. Jak synek miał 4,5 miesiąca
      nagle dostał uczulenia i przeszłam na dietę eleminacyjną. Nie jem
      nabiału, jajek, kurczaka, pieczywa, cytrusów i żadnych słodyczy ale
      też nie głodzę się. I tu moje wielkie zdziwienie bo waga zaczęła
      spadać. Półtora miesiąca później ważę 59 kg. Dawno nie byłam taka
      szczupła. Może problem rzeczywiście tkwił w słodyczach i pieczywie.
      Życzę powodzenia i trzymam kciuki za powrót do dawnych kształtów.
      • phantomka Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 01.03.09, 22:57
        W ciazy przytylam w okolicach 25 kg (lub wiecej juz nie pamietam) Po
        kilku m-cach wazylam juz z powrotem 54 kg/173 cm. Nie stosowalam
        diet. Co prawda mam swietna przemiane materii, ale jedno co
        zauwazylam u wielu matek po urodzeniu dziecka, to rozleniwienie. Te
        spacerki krokiem zolwim, jakas masakra. Jak chce sie dojsc do formy,
        to nalezy w kazda czynnosc wkladac jak najwiecej ruchu i pracy
        roznych partii ciala, a nie szukac okazji, zeby usiasc tylkiem na
        kanapie. Ja chodze bardzo szybko, do tego pchanie wozka, spacery
        kilku kilometrowe to byla norma. Na spacerach cwiczylam dodatkowo
        miesnie brzucha (wciagalam brzuch i jak najdluzej staralam sie go
        utrzymywac w ten sposob)
        • kaamilka phantomka OT 02.03.09, 08:29
          masz przecudną córeczkę! smile taka słodka - jak z obrazka! smile
          • magdad5 Re: phantomka OT 02.03.09, 11:05
            A ja mam w druga strone - i wierzcie mi to tez nie jest dobre.
            Pierwsza ciaza - +6kg (mam 175 cm i waze 62kg wiec jestem w normie) -
            po wyjsciu ze szpitala -8kg mniej czyli 60kg...omdlenia, anemia,
            brak pokarmu. druga ciaza - +7kg po wyjsciu ze szpitala -7kg czyli
            wychodze na rowno ale znowu te same problemy.
            Teraz 8t1d ciazy - -2kg mniej i juz problemy z anemia, zawrotami
            glowy, itp. U mnie spowodowane jest to bardzo dlugimi mdlosciami
            (prawie do konca 5miesiaca) kiedy prawie kazda potrawa oprocz
            zimnych (najlepiej zmrozonych owocow albo warzyw) wywoluje u mnie
            odruch wymiotny. Jestem slaba, zmeczona ,,,,
            Aha, ratuje sie cola bo to jedyna rzecz, ktora pomaga choc na chwile.

            Wiec wierzcie mi dziewczyny - w druga strone tez jest niedobrze.

            A ja powiem szczerze, ze jesli macie silna wole i nie karmicie
            piersia (no i nie jestescie w ciazy) to polecam diete cambrigde -
            stosowalam razem z przyjaciolka i moim mezem i bylo rewelacyjnie.
            Stosowalismy diete modyfikowana - czyli 2 posilki z diety + 2
            normalne (ale raczej lekkie) przez 4 miesiace i efekty nie tylko
            byly widoczne ale i dlugotrwale. Ale trzeba sie zaprzec smile

            A w ogole to sie nie martwcie - macie swoje maluszki, a kilogramy
            kiedys znikna smile

            Pozdrawiam
            magda
    • kamelia04.08.2007 nie obżerać się, a poza tym kg, a nie kG 02.03.09, 11:17
      zastanawiam sie jak sie można upasć 20 czy 30 kg (pomijam przypadki
      ciąży mnogiej), chyba się leży i żre przez całe 9 m-cy.
      By nie być ową BIG-mamą, stram się w ogóle nie doprowadzić do
      takiego stanu.

      przed zajsciem w ciąże byłam "normalna", czyli nie za gruba, ani nie
      za chuda (60/166), w ciąży przytyłam ok. 13-14 kg i w ogóle nie było
      tego po mnie widać. W ciąży byłam aktywna, bo tańczyłam i chodziłam
      dużo.

      Teraz po 2 m-cach od porodu zostały mi 2-3 kg do zrzucenia,
      najlepszym na to sposobem jest ruch, rozsądne jedzenie i karmienie
      piersią.
      Głodzić się nie lubie, ale uważam na to co i ile jem.
      • phantomka Re: nie obżerać się, a poza tym kg, a nie kG 02.03.09, 11:51
        Szczuple tyja inaczej, ty nie bylas szczupla przed ciaza. Ja bylam
        chuda i jak szlam rodzic, to niektorzy mysleli, ze jestem w 5 m-cu,
        mimo tylu kg na plusie. Rzucilam palenie, to tez robi swoje. Poza
        tym w przeciwienstwie do ciebie, nie musze i nigdy nie musialam
        patrzec na to, co i w jakich ilosciach jem. Tak wiec "upaslam" sie z
        przyjemnosciasmile
        • kamelia04.08.2007 Re: nie obżerać się, a poza tym kg, a nie kG 02.03.09, 12:36
          utycie 25 kg jest przegięciem, nawet dla osób chudych jak ty
          (wskaźnik BMI=18 oznacza niedowagę). Przesadą też jest nazywanie
          chudości szczupłością.
          Osoby z niedowagą mogą złapać odrobinę wiecej kg w ciąży, ale nie aż
          tyle.

          Jak się ma prawidłową wagę, tak jak moja i sie jest szczupłym, to
          wystarczy tylko o to dbać. Zależy mi na utrzymaniu zdrowia w dobrym
          stanie, dlatego nie palę i nigdy nie palilam, oraz nie funduję sobie
          huśtawki wagowej, bo to też potem wyjdzie.
          Odnośnie patrzenia na to, co i ile się je, to robie to ze wzgledów
          zdrowotno-estetycznych (kolejnosc celowa) i po prostu jem tyle ile
          trzeba i unikam jedzenia byle czego, bo to żadna dla mnie
          przyjemność.
          • morfinka79 Re: nie obżerać się, a poza tym kg, a nie kG 02.03.09, 13:07
            do niedawna myslalam podobnie
            jutro zaczynam 35tydz a waga ku zdziwieniu lekarza, moim, mojego
            facetasmile pokazala ponad 19kg na plusie! fakt, nie dreczyly mnie
            zadne mdlosci za to mialam wstret do slodyczy. caly czas pracuje,
            duzo chodze i nie mam czasu lezec na kanapie. jak sie patrzy na mnie
            z tylu to nie widac ze jestem w ciazy, wszystko poszlo w brzuch.
            przed ciaza bylam normalna, ani chuda ani gruba z tym ze zawsze waga
            wskazywala na wiecej niz sugerowalby wyglad, ja z tych
            grubokoscistych widac jestemsmile

          • phantomka Re: nie obżerać się, a poza tym kg, a nie kG 02.03.09, 23:03
            No jezeli chudosc jest spowodowana choroba, to mamy o czym
            rozmawiac. Jezeli jest ona spowodowa li tylko genetyka (od pokolen w
            rodzinie mojego ojca wystepuje takie zjawisko, hehe) to jest to
            norma. Chudosc jest okresleniem pejoratywny w twoich ustach jak
            mniemam, tylko nie bardzo rozumiem, co cie boli w moim SZCZUPLYM
            jednak ciele.
      • kai_30 Re: nie obżerać się, a poza tym kg, a nie kG 02.03.09, 23:23
        kamelia04.08.2007 napisała:

        > zastanawiam sie jak sie można upasć 20 czy 30 kg (pomijam przypadki
        > ciąży mnogiej), chyba się leży i żre przez całe 9 m-cy.
        > By nie być ową BIG-mamą, stram się w ogóle nie doprowadzić do
        > takiego stanu.

        Ha! Ano można przybrać 30 kg w ciąży wcale się nie obżerając. W ciągu ostatniego
        miesiąca, od ważenia do ważenia, przybrało mi na wadze 9 kg. W poprzednim
        miesiącu - 8. A naprawdę staram się nie obżerać, na słodycze pozwalałam sobie w
        pojedynczych ilościach co jakiś czas, i nic. U mnie taki przyrost wagi
        spowodowany jest zatrzymywaniem wody w organizmie - wyglądam jak upasiony
        hipopotam, ale to w większości obrzęki, nie tłuszcz. Co nie zmienia faktu, że
        czuję się z tym źle, no i nie jest to objaw zdrowia.

        W poprzednich ciążach było podobnie - ze szpitala po porodzie wychodziłam już 15
        kg lżejsza, kolejne 10 spadało w ciągu 6 tygodni połogu.

    • magata.d Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 02.03.09, 12:29
      Dołączam sie do dyskusji, ponieważ rówież martwi mnie waga w ciąży,
      chociaż dopiero staram sie o dziecko. Teraz mam jakieś 10-12 kg
      nadwagi, więc boję się, że jak w ciąży jeszcze przytyję to już
      później wogóle nie poradzę sobie z wagą. Jestem osobą aktywną i
      bardzo sprawną, staram się zdrowo odżywiać, nie jem tłustych rzeczy,
      (nie jadam właściwie mięsa), ale niestety nie zawsze jadam
      regularnie i podjadam słodycze (totalny brak silnej woli). Coraz
      częściej zastanawiam się jak to będzie z moją wagą jak zajdę w
      ciążę.
      • hoop_cola [...] 03.03.09, 19:59
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • hanulllka Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 03.03.09, 22:23
          W poprzedniej ciąży przytyłam 32kg! Jak widać nie byłam tak zdyscyplinowana jak
          kamelia tongue_out. Trochę zgubiłam od razu po porodzie. Potem karmiąc, zwłaszcza na
          początku, bo miałam dietę eliminacyjną. Przez kilka miesięcy chodziłam na
          siłownię. W rezultacie przez rok zgubiłam 25kg. Zostało 7 i z takim dorobkiem
          zaszłam w drugą ciążę. Na razie nie przytyłam zbyt dużo (17tc. - 3kg na plusie).
          Nie zamierzam przytyć więcej niż 11, ale jak wyjście w praniu to się okaże. Na
          szczęście tym razem nie towarzyszy mi ten wstrętny wilczy apetyt.

          Uważam, że jedyny sposób na schudnięcie (pomijając osoby, które z łatwością
          gubią zbędne kg. - genetyka) to dieta plus ćwiczenia, a raczej ogólnie rozumiany
          ruch - spacery, basen, zajęcia aerobowe, jazda na rowerze etc. Jeść należy 5
          razy dziennie, ale posiłki powinny być mniejsze, nie podjadać!!! Ostatni posiłek
          ok 18, 19. Dużo wody, minimum cukru, zero junk food'u. Spadek masy ciała
          gwarantowany.
        • magata.d Re: Powrót do wagi po porodzie-nie byc' BiG-Mamą 03.03.09, 22:29
          "chyba mi sie tłuszczyk zewsząd przesuwa na brzuch
          > wink"
          tez tak chce w ciąży wink Pozdrowienia dla Was i waszych maluszków.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka