dobi53 02.07.09, 17:08 jakie lektury Waszym zdaniem sa godne polecenia dla przyszlej mamy... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zabcia35 Re: lektury 02.07.09, 17:49 ,,W oczekiwaniu na dziecko "polecam z całego serca. Doskonały poradnik przejrzyscie napisany. Mam w domu kilkanaście książek na temat ciąży, ale ten poradnik uwazam za najlepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
pagaa Re: lektury 02.07.09, 19:23 przyłączam się, najlepsza książka, jest w niej wszystko. teraz dostałam od siostry koklejny tom "Pierwszy rok życia dziecka" i juzż pochłaniam, dobrze się czyta i naprawdę można się wiele dowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
corkaswejmamy Re: lektury 02.07.09, 20:21 potwierdzam., Mam i jedną i drugą książkę wymienioną przez moje poprzedniczki. Kilka rzeczy jest w nich na styl czysto amerykański, ale naprawdę warto je mieć. To jeśli chodzi o ciążę i pielęgnację dziecka(oraz jego rozwój). Jeśli zaś chodzi o wstęp do wychowania do polecam "Język niemowląt. Moja mama mnie rozumie." Tracy Hogg. Druga część książki etj samej autorki to "Język dwulatka". Mam obie książki i wiele metod i porad zastosowałam z korzyścią dla mnie i mojego dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
mumi7 Re: lektury 02.07.09, 20:34 Córkęswojej mamy tez popieram Miałam okazję zajrzeć (ksiązka bedzie pozyczana, nie moge dorwać w księgarni) i też mi sie spodobala Odpowiedz Link Zgłoś
sysia000inc Re: lektury 07.07.09, 16:07 Nie moge sie nie zgodzic, ja mam akurat dosc stare wydanie ale pomimo kilku zmain wiekszosc jest wciaz bardzo aktualna. Czytalam ta ksiazke zawziecie 8 lat temu, kiedy spodziewalam sie pierwszego Dzieciatka i poczytuje sobie i teraz, tak dla przypomnienia...Polecam Odpowiedz Link Zgłoś
mumi7 Re: lektury 02.07.09, 20:33 Popieram żabcię35, zakupiłam już 3 książki, w tym "Pioerwszy rok życia dziecka", która jest kontunuacvją"W oczekiwaniu na dzieko" i jest the best Odpowiedz Link Zgłoś
gonia28b Re: lektury 02.07.09, 22:20 jak dla mnie żadne z tych powyższych ogarniętych maniakalną "cyckową propagandą" "Język niemowląt" Tracy Hogg - jedyny godny polecenia, gdyż autrka rozumie również rodziców, a nie tylko to co dziecku SIĘ NALEŻY... Odpowiedz Link Zgłoś
azazella Re: lektury 03.07.09, 01:04 Wszystko to, co przeczytałam w "W oczekiwaniu na dziecko" mogłam spokojnie znaleźć w Internecie. Dla mnie niezastąpiona okazała się książka Kaz Cooke "Ciężarówką przez 9 miesięcy" - są tam wszystkie potrzebne informacje + olbrzymia dawka dobrego humoru, która działała jak najlepszy anty-depresant. Odpowiedz Link Zgłoś
inez_81 Re: lektury 05.07.09, 13:49 Zgadzam się za azazella i również polecam Ciężarówką przez 9 miesięcy - czyta się super - zawiera zarówno niezbędne dla przyszłych mam informacje, jak i rewelacyjne opisy "z życia wzięte" - wszystko to z dużą dawką humoru Mam też "Ciąża poradnik" prof. Iana Greer'a - też całkiem niezła Odpowiedz Link Zgłoś
littleblue Re: lektury 03.07.09, 09:58 Tracy Hogg jak najbardziej, W oczekiwaniu... + kontynuacje tez - bardziej jako instrukcja obslugi. Dla mnie jeszcze - Urodzic razem i naturalnie, Ireny Choluj ( ale to raczej wtedy gdy masz " naturalne " zapatrywania) i Odkrywam macierzynstwo dr P. Agrawal Odpowiedz Link Zgłoś
smerfetka8801 Re: lektury 03.07.09, 10:27 poradniki gazetki odmóżdżają nie polecam czytanie przyszłym mamom tego badziewia.najlepiej słuchać położnej i pediatry Odpowiedz Link Zgłoś
pojawaj Re: lektury 03.07.09, 12:09 A ja, już na sam początek polecam (dla treningu, i żeby się potem nie okazało dziwne) "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły". No i dla mnie, przy chaosie przy pierwszym dziecku, ratunkiem była Tracy Hogg z jej Językiem niemowląt. Po tej lekturze zaczęłam rozumieć mojego bobasa i dokładniej mu się przyglądać Odpowiedz Link Zgłoś
alerion1 Re: lektury 03.07.09, 12:12 Polecam tez " co nieco o rozwoju dziecka Zawitkowskiego. No i dobrą szkołę rodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
zabcia35 Re: lektury 03.07.09, 14:37 Kochane Kobitki, Skoro poszłyście o krok dalej czyli polecacie lektury nie tylko na temat ciąży, to ja chce Wam polecić DOSKONAŁĄ książkę opracowaną przez specjalistów Ameryk.Akad.Psych.Dzieci i Młodzieży wydawnictwo Santorski. Tytuł TWOJE DZIECKO.To jest skarbnica wiedzy na temat rozwoju psychicznego i społecznego dzieci.Opisane są wszystkie mozliwe sytuacje których doswiadcza dziecko i ich wpływ na rozwoj emocjonalny. Ksiązka omawia też problemy rodzinne, zaburzenia zachowania, problemy szkolne, zaburzenia rozwoju, snu, metody terapii i miejsca gdzie i kiedy szukać pomocy. Rozwiewa wątpliwości które zachowania nie powinny budzic niepokoju bo są specyficzne dla wieku dziecka, a które powinny nam sugerować , że dzieje się coś złego. ŚWIETNA!!! (Daje jej 30 pkt na 10 możliwych) Dobra książka ale znacznie mnie obszerna, która polecam to Rozwój psychiczny dziecka Wyd GWP. 2 CZĘŚCI 1 wiek 0-10 lat, 2 CZEŚĆ 11- 15lat. Fajna też książkę polecam dla przewrazliwionych na punkcie swoich pociech rodziców Kiedy rodzice kochają za bardzo Wyd Rebis Odpowiedz Link Zgłoś
mali-nki Frederick Leboyer "Narodziny bez przemocy" 04.07.09, 20:09 polecam goraca, piekny opis jak wspanialy i spokojny moze byc porod i jakie to jest dobre dla dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
zalka80 Re: Frederick Leboyer "Narodziny bez przemocy" 05.07.09, 11:23 Wszystko tylko nie Tracy Hogg, bo pisze bzdury na temat karmienia piersia. Odpowiedz Link Zgłoś
embeel podpisuję się 05.07.09, 15:43 pod tym, co napisała Zalka80. Byle nie Tracy (choć za wspomnianą serią "W oczekiwaniu" itd. też nie przepadam - choć warto przeczytać rozdział o pierwszej pomocy). nie przekonuje mnie 'plan dnia' i inne wywody dot. karmienia piersią jak i usypiania, najlepiej samej wsłuchać się w rytm malucha..."Ciężarówka" tak, pilnie potrzeba więcej takich książek na polskim rynku... Poza tym : Benjamin Spock "Dziecko", Janusz Korczak "Jak kochać dziecko", Wojciech Eichelberger "Ciałko" i książki Francoise Dolto oraz Hetty Van Rijt i Fransa X Plooij ale po polsku niedostępne... Odpowiedz Link Zgłoś