02.07.09, 17:08
jakie lektury Waszym zdaniem sa godne polecenia dla przyszlej mamy...
Obserwuj wątek
    • zabcia35 Re: lektury 02.07.09, 17:49
      ,,W oczekiwaniu na dziecko "polecam z całego serca. Doskonały
      poradnik przejrzyscie napisany.
      Mam w domu kilkanaście książek na temat ciąży, ale ten poradnik
      uwazam za najlepszy.
      • pagaa Re: lektury 02.07.09, 19:23
        przyłączam się, najlepsza książka, jest w niej wszystko. teraz dostałam od
        siostry koklejny tom "Pierwszy rok życia dziecka" i juzż pochłaniam, dobrze się
        czyta i naprawdę można się wiele dowiedzieć.
        • corkaswejmamy Re: lektury 02.07.09, 20:21
          potwierdzam., Mam i jedną i drugą książkę wymienioną przez moje poprzedniczki.
          Kilka rzeczy jest w nich na styl czysto amerykański, ale naprawdę warto je mieć.
          To jeśli chodzi o ciążę i pielęgnację dziecka(oraz jego rozwój). Jeśli zaś
          chodzi o wstęp do wychowania do polecam "Język niemowląt. Moja mama mnie
          rozumie." Tracy Hogg. Druga część książki etj samej autorki to "Język dwulatka".
          Mam obie książki i wiele metod i porad zastosowałam z korzyścią dla mnie i
          mojego dziecka.
          • mumi7 Re: lektury 02.07.09, 20:34
            Córkęswojej mamy tez popieramwink Miałam okazję zajrzeć (ksiązka
            bedzie pozyczana, nie moge dorwać w księgarni) i też mi sie spodobala
        • sysia000inc Re: lektury 07.07.09, 16:07
          smile Nie moge sie nie zgodzic, ja mam akurat dosc stare wydanie ale
          pomimo kilku zmain wiekszosc jest wciaz bardzo aktualna. Czytalam ta
          ksiazke zawziecie 8 lat temu, kiedy spodziewalam sie pierwszego
          Dzieciatka i poczytuje sobie i teraz, tak dla przypomnienia...Polecam
      • mumi7 Re: lektury 02.07.09, 20:33
        Popieram żabcię35, zakupiłam już 3 książki, w tym "Pioerwszy rok
        życia dziecka", która jest kontunuacvją"W oczekiwaniu na dzieko" i
        jest the bestwink
        • gonia28b Re: lektury 02.07.09, 22:20
          jak dla mnie żadne z tych powyższych ogarniętych maniakalną "cyckową
          propagandą"
          "Język niemowląt" Tracy Hogg - jedyny godny polecenia, gdyż autrka
          rozumie również rodziców, a nie tylko to co dziecku SIĘ NALEŻY...
          • azazella Re: lektury 03.07.09, 01:04
            Wszystko to, co przeczytałam w "W oczekiwaniu na dziecko" mogłam
            spokojnie znaleźć w Internecie. Dla mnie niezastąpiona okazała się
            książka Kaz Cooke "Ciężarówką przez 9 miesięcy" - są tam wszystkie
            potrzebne informacje + olbrzymia dawka dobrego humoru, która
            działała jak najlepszy anty-depresant.
            • inez_81 Re: lektury 05.07.09, 13:49
              Zgadzam się za azazella i również polecam Ciężarówką przez 9 miesięcy - czyta się super - zawiera zarówno niezbędne dla przyszłych mam informacje, jak i rewelacyjne opisy "z życia wzięte" - wszystko to z dużą dawką humoru smile
              Mam też "Ciąża poradnik" prof. Iana Greer'a - też całkiem niezła
    • czaarodziejka Re: lektury 03.07.09, 08:09
      "W oczekiwaniu na dziecko". Polecam.
      • littleblue Re: lektury 03.07.09, 09:58
        Tracy Hogg jak najbardziej, W oczekiwaniu... + kontynuacje tez -
        bardziej jako instrukcja obslugi. Dla mnie jeszcze - Urodzic razem i
        naturalnie, Ireny Choluj ( ale to raczej wtedy gdy masz "
        naturalne " zapatrywania) i Odkrywam macierzynstwo dr P. Agrawal
    • smerfetka8801 Re: lektury 03.07.09, 10:27
      poradniki gazetki odmóżdżają nie polecam czytanie przyszłym mamom tego
      badziewia.najlepiej słuchać położnej i pediatry
    • pojawaj Re: lektury 03.07.09, 12:09
      A ja, już na sam początek polecam (dla treningu, i żeby się potem nie okazało
      dziwne) "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły".

      No i dla mnie, przy chaosie przy pierwszym dziecku, ratunkiem była Tracy Hogg z
      jej Językiem niemowląt. Po tej lekturze zaczęłam rozumieć mojego bobasa i
      dokładniej mu się przyglądać smile
    • alerion1 Re: lektury 03.07.09, 12:12
      Polecam tez " co nieco o rozwoju dziecka Zawitkowskiego. No i dobrą szkołę rodzenia.
      • zabcia35 Re: lektury 03.07.09, 14:37
        Kochane Kobitki,
        Skoro poszłyście o krok dalej czyli polecacie lektury nie tylko na
        temat ciąży, to ja chce Wam polecić DOSKONAŁĄ książkę opracowaną
        przez specjalistów Ameryk.Akad.Psych.Dzieci i Młodzieży wydawnictwo
        Santorski.
        Tytuł TWOJE DZIECKO.To jest skarbnica wiedzy na temat rozwoju
        psychicznego i społecznego dzieci.Opisane są wszystkie mozliwe
        sytuacje których doswiadcza dziecko i ich wpływ na rozwoj
        emocjonalny.
        Ksiązka omawia też problemy rodzinne, zaburzenia zachowania,
        problemy szkolne, zaburzenia rozwoju, snu, metody terapii i miejsca
        gdzie i kiedy szukać pomocy.
        Rozwiewa wątpliwości które zachowania nie powinny budzic niepokoju
        bo są specyficzne dla wieku dziecka, a które powinny nam sugerować ,
        że dzieje się coś złego.
        ŚWIETNA!!! (Daje jej 30 pkt na 10 możliwych)

        Dobra książka ale znacznie mnie obszerna, która polecam to Rozwój
        psychiczny dziecka Wyd GWP. 2 CZĘŚCI 1 wiek 0-10 lat, 2 CZEŚĆ 11-
        15lat.

        Fajna też książkę polecam dla przewrazliwionych na punkcie swoich
        pociech rodziców Kiedy rodzice kochają za bardzo Wyd Rebis
        • mali-nki Frederick Leboyer "Narodziny bez przemocy" 04.07.09, 20:09
          polecam goraca, piekny opis jak wspanialy i spokojny moze byc porod
          i jakie to jest dobre dla dziecka.
          • zalka80 Re: Frederick Leboyer "Narodziny bez przemocy" 05.07.09, 11:23
            Wszystko tylko nie Tracy Hogg, bo pisze bzdury na temat karmienia piersia.
            • embeel podpisuję się 05.07.09, 15:43
              pod tym, co napisała Zalka80.
              Byle nie Tracy (choć za wspomnianą serią "W oczekiwaniu" itd. też nie przepadam
              - choć warto przeczytać rozdział o pierwszej pomocy). nie przekonuje mnie
              'plan dnia' i inne wywody dot. karmienia piersią jak i usypiania, najlepiej
              samej wsłuchać się w rytm malucha..."Ciężarówka" tak, pilnie potrzeba więcej
              takich książek na polskim rynku...

              Poza tym : Benjamin Spock "Dziecko", Janusz Korczak "Jak kochać dziecko",
              Wojciech Eichelberger "Ciałko" i książki Francoise Dolto oraz Hetty Van Rijt i
              Fransa X Plooij ale po polsku niedostępne...


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka