Dodaj do ulubionych

cc a drugi poród z oxy.

15.08.08, 17:28
czy ktos wie jak ma sie taka sprawa-otóz obiło mi się o uszy,że kobieta po
porodzie,który zakończył sie cc przy nastepnym nie może dostac oxy------(mało
tego słyszałam nawet,ze i ZZO też nie ,ale to już chyba mało
prawdopodobne,chociaz?...)
i tu nasuwa mi sie zapytanie czy to faktycznie jest prawda?
jak sprawa wygląda na polskich a w szczególności warszawskich porodówkach?
jak zapatruja sie na to sami lekarze?
czy ktos cos wie?
i jeszcze jedno,czy ewentualnie czas nie gra tu roli? tzn jeśli ciecie miałam
dawno-8 lat temu a nie np 2 lata to robi to jakąś różnice???
bede bardzo wdzieczna za każde info dotyczące problemu,który tu
poruszyłam.pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • elza78 Re: cc a drugi poród z oxy. 15.08.08, 17:52
      rzeczywiscie przy naturlanym gdy pierwszy byl cc nie podaje sie oksytocyny, bo
      to zwieksza ryzyko pekniecia macicy, ja mialam porod bez zadneog przyspieszania
      po pierwszym cieciu ale u mnei roznic abyla 2 lata miedzy dziecmi...
      z reszta jesli nei daja to chyba dpbrze, po co poganiac cos co samo naturalnie
      postepuje we wlasnym rytmie?
      lepiej rodzic bez przyspieszania
      • asienka27wawa Re: cc a drugi poród z oxy. 15.08.08, 17:54
        pewnie,ze dobrze.tez jestem takiego zdania jeśli to rzeczywiscie jest
        prawda.tylko wiesz słyszy się tyle sprzecznych opini,ze w głowie sianosmile
        w końcu po oxy macica pracuje zupełnie inaczej niz przy naturalnym postępie
        porodu...boje sie jednak,że moze nie wszedzie sie to praktykuję...
        • arabela27 Re: cc a drugi poród z oxy. 15.08.08, 18:24
          chyba nie do końca tak jest bo moja znajoma po cc miała drugi poród
          po 3 latach też cc i podali jej oxy
        • elza78 Re: cc a drugi poród z oxy. 15.08.08, 18:32
          moze zalezy od tego ile czasu uplynelo pomiedzy jednym porodem a drugim, ja
          mialam szybko drugie dziecko, najlepiej chyba sie dowiedziec w szpitalu w ktorym
          chcesz rodzic jak oni to widza
          • justyna832 Re: cc a drugi poród z oxy. 16.08.08, 21:17
            a ja mam pytanie ile wasze drugie dzieci wazyły .bo mi lekarz
            powiedział ze jak wiecej niz 3600 to bede miała drugą cc . pierwsza
            miałam 6lat temu i urodziłam bliżnieta teraz mam pojedyncza ciaze
            ale muj maluch jest duzy jestem 10 dni perzed terminem a on w 37 tyd
            wazył3400. dlatego jestem ciekawa ile wasze pociechy wazyły.
            • cota Re: cc a drugi poród z oxy. 18.08.08, 14:34
              z tym zzo to niestety prawda uncertain w większości szpitali nie chcą
              podawać zzo przy pn po cc, bo jakby pękła macica, czy coś podobnego
              to kobieta by tego nie czuła. Choć 8 lat to sporo...
            • anita258 do justyna832 18.08.08, 15:14
              Ja pierwszą miałam też cesarkę(ciaża pojedyncza),obecnie 39tc i mały też w 27 tc
              ważył 3.400,u mnie lekarka powiedział tylko że mam duze szanse na cesrake bo
              pierwsza była cesarka i teraz jeszcze cukrzyca ciażowa.Zobaczymy co bedzie dalej.
              • asienka27wawa Re: do justyna832 24.08.08, 15:14
                słuchajcie mam juz totalny kocioł w głowie.
                każdy ma cos innego w tej sprawie do powiedzenia..pytanie tylko jak to jest
                naprawde...
                rozmawiałam ostatnio z dwoma ginekologami na ten temat i oboje zgodnie
                stwierdzili,ze pierwsze cc nie jest powodem żeby nie wywoływac drugiego porodu
                oxy a tym bardziej by nie stosowac ZZO!!!
                zgłupiec mozna i tyle
                • ania.bart Re: do justyna832 24.08.08, 18:14
                  Ja nie będę mądrzejsza niż tych dwóch ginekologów, ale większość
                  publikacji na ten temat mówi, że nie powinno się stosować oxytocyny
                  po cc, bo może to spowodować powstanie zbyt silnych skurczów i
                  istnieje wtedy większe ryzyko pęknięcia zszywanej wcześniej macicy.
                  Też chciałabym wiedzieć jak to jest, bo przy pierwszym porodzie
                  dostałam oxytocynę (za własną zgodą), a teraz przy końcu ciąży
                  zaczynam obawiać się porodu wywoływanego i wolałabym przebicie
                  pęcherza (podobno dużo skuteczniejsze) niż podanie oxy.
                  Co do znieczulenia to dowiadywałam się, że jak najbardziej można
                  (chociaż wszelkie ingerencje zwiększają ryzyko kolejnego cc), ale w
                  wielu szpitalach padają argumenty typu "a jak pani pęknie macica to
                  co?" - chodzi o to, że ze znieczuleniem nie czuje się tych
                  rozdzierających bóli w dole brzucha, a bez zzo napewno się ich nie
                  przeoczy i od razu mogą wtedy interweniować... ale mogą także
                  monitorować co jakiś czas tętno dziecka, ciśnienie mamy - co moim
                  zdaniem powinni robić u każdej kobiety rodzącej dla jej i dziecka
                  bezpieczeństwa, zwłaszcza po przebytym już cc.
                  A tak swoją drogą nie wiem jak wy, ale ja musiałam podpisać w
                  szpitalu dokumenty, że zgadzam się lub nie zgadzam się na
                  zastosowanie takich leków jak oxy, użycie ewentualne kleszczy lub
                  próżnociągu, w skrajnym przypadku zagrażającym życiu na usunięcie
                  macicy.
                  • asienka27wawa Re: do justyna832 25.08.08, 11:31
                    nie pamiętam czy cos takiego podpisywałam,bo poród był juz dawno temu a w
                    dokumentach mam tylko podpisane przez siebie oświadczenie o znanych mi skutkach
                    ubocznych ZZO(i o cenie rzecz jasnasmile),które mi podali na życzenie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka