mirage75 Nowa religja. 16.11.09, 12:46 Dzieje sie dokladnie tak jak na zachodzie Europy. Korporacje handlowe,stosujac odpowiedni marketingdoprowadzaja do uzaleznienia i swoistego wychowywania w swojej kulturze wydawania pienieniedzy cale mlode pokolenie. Powstaly nowe miejsca kultu. Religii ktora zwie sie konsumpcja. A dalej jest juz kosciol scientologiczny i Tom Cruise oraz Johnny Travolta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katolol Re: Nowa religja. IP: 193.201.167.* 16.11.09, 16:07 Dlatego należy czym prędzej zrobić dżejpita santa subita. Może to powstrzyma wyciek kasy do supermarketów z czarnuszych kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd mirage75 IP: 90.155.123.* 16.11.09, 17:03 Piszesz: Dzieje sie dokladnie tak jak na zachodzie Europy. A skad wiesz jak jest na zachodzie Europy? Z twojego posta wynika ze nie masz o tym pojecia. Mieszkam tu juz prawie 20 lat i nie zauwazylem zeby korporacje handlowe zawladnely cala spolecznoscia. To co masz teraz w Polsce to raczej wyraz 'zachlysniecia' sie kapitalizmem. Mlodzi ludzie siedza w galeriach, poniewaz jest tam 'ladnie', 'kolorowo' i 'nowoczesnie', w przeciweinstwie do reszty miasta, ktora najczesciej jest obskurna i smierdzaca. Przejdzie im to jednak i to szybko... A dalej jest juz kosciol scientologiczny i Tom Cruise oraz Johnny Travolta. Ilu masz na swiecie wyznawcow kosciola scjentologicznego? 6-7 mln? To absurd myslec ze ten malutki kosciol o marginalnej liczbie wyznawcow zawladnie kiedys swiatem. Z drugiej strony pomysl jak Kosciol Katolicki mieszal i miesza na swiecie i finansowo i swiatopogladowo. Zsatanow sie nieraz co mowisz, poniewaz twoje wywody to werbalna sraczka. Konsumpcjonizm zly? Przerabiales juz (lub twoi rodzice) druga strone medalu, gdzie nie bylo sklepach miesa a dupe podcieralo sie gazetami. Chcesz powrotu do tych czasow? A moze masz pomysl na jeszcze inne rozwiazanie spoleczno-polityczno-ekonomiczne? Taki jestes madry? W takim razie sie nim podziel. Chetnie posluchamy. Jezlie bedzie realny to nawet zostanie wdrozony a ty zostaniesz ogloszony geniuszem-myslicielem i nawet postawia ci pomnik... ty myslicielu. Pamietaj jedno: demokracja (i idacy wraz z nia kapitalizm) to jest proces a nie cel. To co teraz masz w polsce to jest ciagle transformacja komunizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kato28 Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.chello.pl 16.11.09, 12:59 Prawdę mówiąc to sklep może być miejscem lansu dla ubogich. Do sklepu chodzi sie na zakupy a jak jeden prymityw z drugim tego nie rozumie to robi z siebie gwiazdę pomiedzy trykotką, butami i swojską kiełbasą na pasażu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: myrwa Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.sileman.net.pl 16.11.09, 13:31 noc ubogich umyslowo gratuluje wszystkim obecnym tworzycie zgrana paczke tepoli ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: haza Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.adsl.inetia.pl 16.11.09, 13:49 Wyprowadzić z centrum Katowic banki i ruch tramwajowy, stworzyć kluby i miejsca gdzie można usiąść wypić kawę,zjeść coś a wieczorem posłuchać koncertu.Wówczas ludzie przestaną robić "lans" i czas spędzać w SSC. W sobotę i niedzielę nic się nie dzieje w śródmieściu.Wszystko zamknięte! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: machoni Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: 87.239.196.* 16.11.09, 14:05 CENTRUM Katowic???? jakie centrum??? a co tam niby w tym centrum katowic jest?? kupa pokomunistycznych obrzydliwych budynków, na które sie patrzec nie chce!!! I w to centrum katowic chcecie młodzież ściągnąć??? za rekonstrukcję centrum katowic już się biora od kilkunastu lat, są wielkie obietnice i coraz to nowsze projekty, ale póki co ZERO!!! no to młodzi ludzie uciekają stamtąd i WY się im nie dziwcie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek Re: Silesia to miejsce lansu, które zabije centru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 15:14 O co wam ludzie chodzi! ja z moja zona Wiesia czesto bywam w tym miejscu.-Mieszkamy w Debowych tarasach,mamy blizutko ,ceny przystepne.Ach ta zowisc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swoboda_t Machoni g..o wie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.09, 11:18 Gość portalu: machoni napisał(a): > CENTRUM Katowic???? jakie centrum??? a co tam niby w tym centrum > katowic jest?? kupa pokomunistycznych obrzydliwych budynków, na > które sie patrzec nie chce!!! Ty w ogóle wiesz co to jest centrum Katowic?? Czy jesteś jednym z tych, jakże liczbie tu obecnych, gości z Jaworzna, Chrzanowa, Zawiercia, Bielska itp. itd. którzy g..o widzieli, a centrum Katowic to dla nich dworzec PKP, al. Korfantego i biuro, w którym płaszczą dupy przez cały dzień? Centrum Katowic to tysiące zabytkowych budynków, jakieś 99% obiektów jest przedwojennych, z tego wiele na najwyższym światowym poziomie. Starczyłoby tego do obdzielenia wszystkich w/w miast. Obejżyj sobie najpierw cały TEN WĄTEK ze zdjęciami z Katowic, głównie z centrum właśnie, a potem możesz ewentualnie zaryzykować tezę, że coś o Katowicach wiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bunio Gowno na tych zdjęciach jest IP: *.wip.pl 17.11.09, 12:39 Listościwie pominę te obrzydliwe PRLowskie blokowiska i komunistyczne biurowce z lat 70 tych jak stalexport a skupię się tylko na tych pieknych kamienicach Fakt pojedyncze sa ładne ale one zupełnie nie stanowią spójnej cąłości. Nie będę jechał po dwa kilometry żeby zobaczyć pojedyczne kamienice tonące w masie szarych i burdnych ruder. Poza tym specjalnie zwórciłem uwagę na partery tych kamienic. W żadnej nie dostrzegłem kawiarni czy resteuracji. Gdzie mam usiąc po dotariu do takiej pięknej kamienicy zeby odpocząć, gdzie mam zjeśc czy napić się dobrej kawy? Gdzie stoliki przed kamienicami, gdzie ogórdki piwne? To wszystko powinno stanowić jaką spójną całąśc a nie pojedyncze odresteurowane kamieniczki ze sklepami i bankami w oficynach. Nie ma co porównywać Katowic do Krakowa czy Wrocłaiwa ale wystaczy zobaczyć jak to wygląda w Warszawie. Tam są całe kompleksy ulic pełnych ludzi sklepów, pubów i kawiarni. Przy wspomnianym przez autora Nowym Świecie jest chyba ze 12 resteuracji i kawiarni czyli pewnie więcej niż w calym centrum Katowic Odpowiedz Link Zgłoś
tadeusz542 Stalexport Szwedzi nam postawili 17.11.09, 13:42 Stalexport Szwedzi nam postawili , Ta szpetota na owe czasy była szczytem techniki bo budowali to od dachu ku ziemi. Już wtedy "urzeczeni" jej urodą określaliśmy ją jak szwedzką zemstę za Częstochowę. Co do reszty wywodu zgadzam się całkowicie. Porównywanie Katowic do Krakowa , Wrocka czy Wawy jest bez sensu - Przynajmniej do czasu aż rządzi u nas Uszok Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bielszczanin Re: Machoni g..o wie IP: 217.153.83.* 18.11.09, 08:38 > > Ty w ogóle wiesz co to jest centrum Katowic?? Czy jesteś jednym z > tych, jakże liczbie tu obecnych, gości z Jaworzna, Chrzanowa, > Zawiercia, Bielska itp. itd. którzy g..o widzieli, Bielsko-Biała jak juz coś. Centrum panie swoboda_t to prócz oczywiscie kamienic jeszcze organizacja zycia publicznego, nagromadzenie miejsc gdzie ludzie moga się spotykać, spacerować. W Katowicach, w przeciwieństwie do BB, takie miejsca są rozproszone, nie tworzy sie przez to spójne centrum, slaon miasta. No chyba że uznasz za takie Mariacka, dyrekcyjną i staromiejska. Puste po 18tej. Katowice mają ciekawą architekturę, ale nie chciałbym by wzeorowane na Wiedniu Bielsku-Białej było obdarowane tą ceglastą, ciut zbyt cięzka i monotonną architekturą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bb dlatego trzeba centrum handlowego w centrum miasta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.11.09, 15:16 jesli sklepy przyciagaja to trzeba je stwoorzyc w centrum miasta, coraz gorsze sklepy sa w centrum , w silesii same markowe, szansa w przebudowie dworca i w budowie centrum handlowego w miejscu dworca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dj Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.11.09, 15:58 Ja wiem, że wiele osób mówi "ubrać bluzkę" itp. Ale żeby w Gazecie był tak prostacki błąd !! Ubrać można dziecko, ubrać można męża, bluzkę na siebie można ZAŁOŻYĆ !! To, że większość hałastry mówi źle nie znaczy, że redaktorzy GW powinni dopuszczać takie artykuły !! Odpowiedz Link Zgłoś
vogon.jeltz Re: Silesia to miejsce lansu, które zabije centru 16.11.09, 17:35 > bluzkę na siebie można ZAŁOŻYĆ !! Ojoj, kur.wa, to straszne, a teraz idź przywal łbem ze trzy razy w ścianę. To jest regionalizm z południa Polski i nie widzę nic złego w tym, że osoba tam mieszkająca (np. naukowiec z lokalnego uniwerku, czy dziennikarka lokalnego dodatku gazety) tak właśnie mówi. Ja sam też pochodzę ze Śląska i nie widzę nic dziwnego ani niepoprawnego w mówieniu "ubierz buty" - u mnie w domu mówiło się tak od zawsze. Dla nadętych bubków, którzy próbują mnie poprawiać w tej materii, mam natomiast staropolskie "spier.dalaj". > To, że większość hałastry mówi źle Hałastra to mieszka w Warsiawce i tych innych wioskach, w których uważa się, że wszyscy powinni mówić tak jak oni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kruk51 Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 16:24 Gdyby politycy zdawali sobie sprawę z tego co się dzieje i postępowali zgodnie z trendem odnieśliby wielki sukces " Rząd dusz " Drżyjcie poli tycy głupole i duchowni ! Wymyka Wam się z rąk najważniejszy kąsek. Przyszły elektorat ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.comnet.3s.pl 16.11.09, 16:47 Cóż jak się w stare kamienice wprowadza bezdomnych zamiast kafejki, galerie, sklepiki to efekt gotowy. Osoby które już jawnie grożą różnymi inspekcjami (dotyczy stanu technicznego tych kamieniczek)straszy się sądami zamiast dziękować za zwrócenie uwagi (pracownicy KZGM nie widzą)na wykonywane idiotyzmy. Np czy nie można zamiast burzyć frontowe kamienice (zakusy przy ul.Mielęckiego)na parking to nie lepiej na ten cel wyburzać obskurne oficyny? Ale cóż prywata jest prywatą nawet porobienie bruku i wstawienie ławeczek nie zmieni faktu idiotycznej polityki...... mając takie zaplecze starego miasta tworzy się szklane domy (projekt mega idiotyzmu - dworzec). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pedro pozdro do 46% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 17:16 pozdrawiom 46% idiotow do kierych symbolem jest tyn blaszok kiery zaprojektowol 'architekt' na mocnym kacu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WWWW Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 18:09 Po SCC laza gowniarze 16-letni ktorzy lansuja sie swoimi nic nie wartymi ciuszkami za 5000 mln zl. Sa to typowe nolify ktorzy nie maja zwyczajnego zycia i mysla ze ich zycie jest cool i spox. banda dzieciakow z ktorych nic nie bedzie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Silesia to miejsce lansu, które zabije centru IP: 193.153.182.* 16.11.09, 19:48 I co z tego? Niziny społeczne zawsze się znajdą, najlepiej omijać szerokim łukiem. Odpowiedz Link Zgłoś
smok_sielski Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... 16.11.09, 19:09 Jo sie tam dziwia ludziom, ze im sie chce w niydziela po sklepach lazic i pijondze wydowac. To juz lepij se z bajtlami w fusbal poszpilac, abo z familjom przi stole posiedziec i gorzolki napic. No, ale co kto lubi. smok Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dret Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.chello.pl 16.11.09, 20:38 Gowniarze niech się lansuja gdzie chcą, albo gdzie rodzice im pozwalaja. Ale dlaczego gazeta, sprzedawana ciemnemu ludkowi za żywą gotówkę usilnie lansuje przy każdej okazji (albo i bez niej) ten plastikowo-blaszany gniot w swoich pseudoredakcyjnych (a tak naprawdę kryptoreklamowych) tekstach. Tacyście szanowni redaktorzy głupi, ze piszecie co byle pr-owiec z tego geszeftu podeśle, czy wasz pracodawca, wydawca opiniotwórczego dziennika, taki cwany? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lll Reicher Oberschlesien ost O.S. IP: *.net.stream.pl 16.11.09, 22:50 kazdy ma takich autorow na jakich zasluguje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Archie czyli Urbie dlaczego to jest w czasie przyszłym ? IP: *.aster.pl 17.11.09, 23:19 "Zdaniem Nawrockiego, jeśli władze Katowic nie podejmą radykalnych i konkretnych działań związanych ze śródmieściem, to ta przestrzeń umrze." Nawrocki najwyraźniej nie zauważył, że to się już stało ! AczU Odpowiedz Link Zgłoś
tadeusz542 Centrum umarło jeszcze przed Dziewiorem 18.11.09, 14:27 Centrum umarło jeszcze przed Dziewiorem /to ten co tak poprezesował KKIM ,że na jego miejscu stoi dziś OBI na Brynowskiej róg Rolna/. I on i Uszok nagadali się na temat centrum Katowic wiele , i jak to oni na gadaniu skończyli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: whisp Bo centrum to najpierw dobrze byloby miec. IP: *.147.214.255.nat.umts.dynamic.eranet.pl 15.12.09, 13:50 Na Rynku w Katowicach najbardziej ruchliwe i kolorowe sa tramwaje. I tyle w tym temacie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafał Władze są zajęte rozkradaniem resztek po... IP: *.ntlworld.ie 15.12.09, 19:17 Władze są zajęte rozkradaniem resztek po poprzednikach ,UM miasta Katowic to grupa nieudolnych interesownych betonowych łbów niejednokrotnie pamiętających jeszcze Gierka ,a to co młodsze również w większości dostało się po plecach takich czy innych.....to grupa ludzi która potrafi tylko blokować i opiniować na NIE ,wszystko czego nie są w stanie zrozumieć lub nie jest połączone z bezpośrednią korzyścią materialna jest odrzucane na starcie......bezkresne pole betonowych łbów Odpowiedz Link Zgłoś