Dodaj do ulubionych

Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ...

    • mirage75 Nowa religja. 16.11.09, 12:46
      Dzieje sie dokladnie tak jak na zachodzie Europy.
      Korporacje handlowe,stosujac odpowiedni marketingdoprowadzaja do
      uzaleznienia i swoistego wychowywania w swojej kulturze wydawania
      pienieniedzy cale mlode pokolenie.
      Powstaly nowe miejsca kultu.
      Religii ktora zwie sie konsumpcja.
      A dalej jest juz kosciol scientologiczny i Tom Cruise oraz Johnny
      Travolta.
      • Gość: katolol Re: Nowa religja. IP: 193.201.167.* 16.11.09, 16:07
        Dlatego należy czym prędzej zrobić dżejpita santa subita. Może to
        powstrzyma wyciek kasy do supermarketów z czarnuszych kieszeni.
      • Gość: asd mirage75 IP: 90.155.123.* 16.11.09, 17:03
        Piszesz:

        Dzieje sie dokladnie tak jak na zachodzie Europy.

        A skad wiesz jak jest na zachodzie Europy? Z twojego posta wynika ze
        nie masz o tym pojecia. Mieszkam tu juz prawie 20 lat i nie
        zauwazylem zeby korporacje handlowe zawladnely cala spolecznoscia.
        To co masz teraz w Polsce to raczej wyraz 'zachlysniecia' sie
        kapitalizmem. Mlodzi ludzie siedza w galeriach, poniewaz jest
        tam 'ladnie', 'kolorowo' i 'nowoczesnie', w przeciweinstwie do
        reszty miasta, ktora najczesciej jest obskurna i smierdzaca.
        Przejdzie im to jednak i to szybko...

        A dalej jest juz kosciol scientologiczny i Tom Cruise oraz Johnny
        Travolta.

        Ilu masz na swiecie wyznawcow kosciola scjentologicznego? 6-7 mln?
        To absurd myslec ze ten malutki kosciol o marginalnej liczbie
        wyznawcow zawladnie kiedys swiatem.
        Z drugiej strony pomysl jak Kosciol Katolicki mieszal i miesza na
        swiecie i finansowo i swiatopogladowo.

        Zsatanow sie nieraz co mowisz, poniewaz twoje wywody to werbalna
        sraczka.


        Konsumpcjonizm zly?

        Przerabiales juz (lub twoi rodzice) druga strone medalu, gdzie nie
        bylo sklepach miesa a dupe podcieralo sie gazetami. Chcesz powrotu
        do tych czasow? A moze masz pomysl na jeszcze inne rozwiazanie
        spoleczno-polityczno-ekonomiczne? Taki jestes madry? W takim razie
        sie nim podziel. Chetnie posluchamy. Jezlie bedzie realny to nawet
        zostanie wdrozony a ty zostaniesz ogloszony geniuszem-myslicielem i
        nawet postawia ci pomnik... ty myslicielu.


        Pamietaj jedno: demokracja (i idacy wraz z nia kapitalizm) to jest
        proces a nie cel. To co teraz masz w polsce to jest ciagle
        transformacja komunizmu.
    • Gość: kato28 Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.chello.pl 16.11.09, 12:59
      Prawdę mówiąc to sklep może być miejscem lansu dla ubogich. Do
      sklepu chodzi sie na zakupy a jak jeden prymityw z drugim tego nie
      rozumie to robi z siebie gwiazdę pomiedzy trykotką, butami i swojską
      kiełbasą na pasażu.
    • Gość: myrwa Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.sileman.net.pl 16.11.09, 13:31
      noc ubogich umyslowo gratuluje wszystkim obecnym tworzycie zgrana
      paczke tepoli ...
    • Gość: haza Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.adsl.inetia.pl 16.11.09, 13:49
      Wyprowadzić z centrum Katowic banki i ruch tramwajowy, stworzyć kluby i
      miejsca gdzie można usiąść wypić kawę,zjeść coś a wieczorem posłuchać
      koncertu.Wówczas ludzie przestaną robić "lans" i czas spędzać w SSC. W sobotę
      i niedzielę nic się nie dzieje w śródmieściu.Wszystko zamknięte!
    • Gość: machoni Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: 87.239.196.* 16.11.09, 14:05
      CENTRUM Katowic???? jakie centrum??? a co tam niby w tym centrum
      katowic jest?? kupa pokomunistycznych obrzydliwych budynków, na
      które sie patrzec nie chce!!! I w to centrum katowic chcecie
      młodzież ściągnąć??? za rekonstrukcję centrum katowic już się biora
      od kilkunastu lat, są wielkie obietnice i coraz to nowsze projekty,
      ale póki co ZERO!!! no to młodzi ludzie uciekają stamtąd i WY się im
      nie dziwcie!!!
      • Gość: radek Re: Silesia to miejsce lansu, które zabije centru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 15:14
        O co wam ludzie chodzi! ja z moja zona Wiesia czesto bywam w tym
        miejscu.-Mieszkamy w Debowych tarasach,mamy blizutko ,ceny
        przystepne.Ach ta zowisc!
      • Gość: swoboda_t Machoni g..o wie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.09, 11:18
        Gość portalu: machoni napisał(a):

        > CENTRUM Katowic???? jakie centrum??? a co tam niby w tym centrum
        > katowic jest?? kupa pokomunistycznych obrzydliwych budynków, na
        > które sie patrzec nie chce!!!

        Ty w ogóle wiesz co to jest centrum Katowic?? Czy jesteś jednym z
        tych, jakże liczbie tu obecnych, gości z Jaworzna, Chrzanowa,
        Zawiercia, Bielska itp. itd. którzy g..o widzieli, a centrum Katowic
        to dla nich dworzec PKP, al. Korfantego i biuro, w którym płaszczą
        dupy przez cały dzień? Centrum Katowic to tysiące zabytkowych
        budynków, jakieś 99% obiektów jest przedwojennych, z tego wiele na
        najwyższym światowym poziomie. Starczyłoby tego do obdzielenia
        wszystkich w/w miast. Obejżyj sobie najpierw cały
        TEN WĄTEK
        ze zdjęciami z Katowic, głównie z centrum właśnie, a potem
        możesz ewentualnie zaryzykować tezę, że coś o Katowicach wiesz.
        • Gość: bunio Gowno na tych zdjęciach jest IP: *.wip.pl 17.11.09, 12:39
          Listościwie pominę te obrzydliwe PRLowskie blokowiska i
          komunistyczne biurowce z lat 70 tych jak stalexport a skupię się
          tylko na tych pieknych kamienicach
          Fakt pojedyncze sa ładne ale one zupełnie nie stanowią spójnej
          cąłości. Nie będę jechał po dwa kilometry żeby zobaczyć pojedyczne
          kamienice tonące w masie szarych i burdnych ruder. Poza tym
          specjalnie zwórciłem uwagę na partery tych kamienic. W żadnej nie
          dostrzegłem kawiarni czy resteuracji. Gdzie mam usiąc po dotariu do
          takiej pięknej kamienicy zeby odpocząć, gdzie mam zjeśc czy napić
          się dobrej kawy? Gdzie stoliki przed kamienicami, gdzie ogórdki
          piwne? To wszystko powinno stanowić jaką spójną całąśc a nie
          pojedyncze odresteurowane kamieniczki ze sklepami i bankami w
          oficynach.
          Nie ma co porównywać Katowic do Krakowa czy Wrocłaiwa ale wystaczy
          zobaczyć jak to wygląda w Warszawie. Tam są całe kompleksy ulic
          pełnych ludzi sklepów, pubów i kawiarni. Przy wspomnianym przez
          autora Nowym Świecie jest chyba ze 12 resteuracji i kawiarni czyli
          pewnie więcej niż w calym centrum Katowic
          • tadeusz542 Stalexport Szwedzi nam postawili 17.11.09, 13:42
            Stalexport Szwedzi nam postawili , Ta szpetota na owe czasy była
            szczytem techniki bo budowali to od dachu ku ziemi.
            Już wtedy "urzeczeni" jej urodą określaliśmy ją jak szwedzką zemstę
            za Częstochowę.
            Co do reszty wywodu zgadzam się całkowicie. Porównywanie Katowic do
            Krakowa , Wrocka czy Wawy jest bez sensu - Przynajmniej do czasu aż
            rządzi u nas Uszok
        • Gość: bielszczanin Re: Machoni g..o wie IP: 217.153.83.* 18.11.09, 08:38
          >
          > Ty w ogóle wiesz co to jest centrum Katowic?? Czy jesteś jednym z
          > tych, jakże liczbie tu obecnych, gości z Jaworzna, Chrzanowa,
          > Zawiercia, Bielska itp. itd. którzy g..o widzieli,

          Bielsko-Biała jak juz coś.
          Centrum panie swoboda_t to prócz oczywiscie kamienic jeszcze
          organizacja zycia publicznego, nagromadzenie miejsc gdzie ludzie
          moga się spotykać, spacerować. W Katowicach, w przeciwieństwie do
          BB, takie miejsca są rozproszone, nie tworzy sie przez to spójne
          centrum, slaon miasta. No chyba że uznasz za takie Mariacka,
          dyrekcyjną i staromiejska. Puste po 18tej.
          Katowice mają ciekawą architekturę, ale nie chciałbym by wzeorowane
          na Wiedniu Bielsku-Białej było obdarowane tą ceglastą, ciut zbyt
          cięzka i monotonną architekturą.
    • Gość: bb dlatego trzeba centrum handlowego w centrum miasta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.11.09, 15:16
      jesli sklepy przyciagaja to trzeba je stwoorzyc w centrum miasta,
      coraz gorsze sklepy sa w centrum , w silesii same markowe, szansa w
      przebudowie dworca i w budowie centrum handlowego w miejscu dworca
    • Gość: Dj Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.11.09, 15:58
      Ja wiem, że wiele osób mówi "ubrać bluzkę" itp. Ale żeby w Gazecie był tak
      prostacki błąd !! Ubrać można dziecko, ubrać można męża, bluzkę na siebie
      można ZAŁOŻYĆ !!
      To, że większość hałastry mówi źle nie znaczy, że redaktorzy GW powinni
      dopuszczać takie artykuły !!
      • vogon.jeltz Re: Silesia to miejsce lansu, które zabije centru 16.11.09, 17:35
        > bluzkę na siebie można ZAŁOŻYĆ !!

        Ojoj, kur.wa, to straszne, a teraz idź przywal łbem ze trzy razy w ścianę. To
        jest regionalizm z południa Polski i nie widzę nic złego w tym, że osoba tam
        mieszkająca (np. naukowiec z lokalnego uniwerku, czy dziennikarka lokalnego
        dodatku gazety) tak właśnie mówi. Ja sam też pochodzę ze Śląska i nie widzę nic
        dziwnego ani niepoprawnego w mówieniu "ubierz buty" - u mnie w domu mówiło się
        tak od zawsze. Dla nadętych bubków, którzy próbują mnie poprawiać w tej materii,
        mam natomiast staropolskie "spier.dalaj".

        > To, że większość hałastry mówi źle

        Hałastra to mieszka w Warsiawce i tych innych wioskach, w których uważa się, że
        wszyscy powinni mówić tak jak oni.
    • Gość: kruk51 Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 16:24
      Gdyby politycy zdawali sobie sprawę z tego co się dzieje i postępowali
      zgodnie z trendem odnieśliby wielki sukces " Rząd dusz " Drżyjcie poli
      tycy głupole i duchowni ! Wymyka Wam się z rąk najważniejszy kąsek.
      Przyszły elektorat !
    • Gość: Iza Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.comnet.3s.pl 16.11.09, 16:47
      Cóż jak się w stare kamienice wprowadza bezdomnych zamiast kafejki, galerie,
      sklepiki to efekt gotowy. Osoby które już jawnie grożą różnymi inspekcjami
      (dotyczy stanu technicznego tych kamieniczek)straszy się sądami zamiast
      dziękować za zwrócenie uwagi (pracownicy KZGM nie widzą)na wykonywane
      idiotyzmy. Np czy nie można zamiast burzyć frontowe kamienice (zakusy przy
      ul.Mielęckiego)na parking to nie lepiej na ten cel wyburzać obskurne oficyny?
      Ale cóż prywata jest prywatą nawet porobienie bruku i wstawienie ławeczek nie
      zmieni faktu idiotycznej polityki...... mając takie zaplecze starego miasta
      tworzy się szklane domy (projekt mega idiotyzmu - dworzec).
    • Gość: pedro pozdro do 46% IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 17:16
      pozdrawiom 46% idiotow do kierych symbolem jest tyn blaszok kiery zaprojektowol 'architekt' na mocnym kacu.
    • Gość: WWWW Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 18:09
      Po SCC laza gowniarze 16-letni ktorzy lansuja sie swoimi nic nie wartymi
      ciuszkami za 5000 mln zl. Sa to typowe nolify ktorzy nie maja zwyczajnego
      zycia i mysla ze ich zycie jest cool i spox. banda dzieciakow z ktorych nic
      nie bedzie..
      • Gość: ja Re: Silesia to miejsce lansu, które zabije centru IP: 193.153.182.* 16.11.09, 19:48
        I co z tego? Niziny społeczne zawsze się znajdą, najlepiej omijać szerokim łukiem.
    • smok_sielski Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... 16.11.09, 19:09
      Jo sie tam dziwia ludziom, ze im sie chce w niydziela po sklepach lazic i
      pijondze wydowac. To juz lepij se z bajtlami w fusbal poszpilac, abo z
      familjom przi stole posiedziec i gorzolki napic. No, ale co kto lubi.
      smok
    • Gość: dret Silesia to miejsce lansu, które zabije centrum ... IP: *.chello.pl 16.11.09, 20:38
      Gowniarze niech się lansuja gdzie chcą, albo gdzie rodzice im pozwalaja.

      Ale dlaczego gazeta, sprzedawana ciemnemu ludkowi za żywą gotówkę usilnie
      lansuje przy każdej okazji (albo i bez niej) ten plastikowo-blaszany gniot w
      swoich pseudoredakcyjnych (a tak naprawdę kryptoreklamowych) tekstach.

      Tacyście szanowni redaktorzy głupi, ze piszecie co byle pr-owiec z tego
      geszeftu podeśle, czy wasz pracodawca, wydawca opiniotwórczego dziennika, taki
      cwany?
    • Gość: lll Reicher Oberschlesien ost O.S. IP: *.net.stream.pl 16.11.09, 22:50
      kazdy ma takich autorow na jakich zasluguje
    • Gość: Archie czyli Urbie dlaczego to jest w czasie przyszłym ? IP: *.aster.pl 17.11.09, 23:19
      "Zdaniem Nawrockiego, jeśli władze Katowic nie podejmą radykalnych i
      konkretnych działań związanych ze śródmieściem, to ta przestrzeń
      umrze."
      Nawrocki najwyraźniej nie zauważył, że to się już stało !
      AczU
      • tadeusz542 Centrum umarło jeszcze przed Dziewiorem 18.11.09, 14:27
        Centrum umarło jeszcze przed Dziewiorem /to ten co tak poprezesował
        KKIM ,że na jego miejscu stoi dziś OBI na Brynowskiej róg Rolna/.
        I on i Uszok nagadali się na temat centrum Katowic wiele , i jak to
        oni na gadaniu skończyli.
    • Gość: whisp Bo centrum to najpierw dobrze byloby miec. IP: *.147.214.255.nat.umts.dynamic.eranet.pl 15.12.09, 13:50
      Na Rynku w Katowicach najbardziej ruchliwe i kolorowe sa tramwaje. I tyle w
      tym temacie.
    • Gość: Rafał Władze są zajęte rozkradaniem resztek po... IP: *.ntlworld.ie 15.12.09, 19:17
      Władze są zajęte rozkradaniem resztek po poprzednikach ,UM miasta Katowic to
      grupa nieudolnych interesownych betonowych łbów niejednokrotnie pamiętających
      jeszcze Gierka ,a to co młodsze również w większości dostało się po plecach
      takich czy innych.....to grupa ludzi która potrafi tylko blokować i opiniować
      na NIE ,wszystko czego nie są w stanie zrozumieć lub nie jest połączone z
      bezpośrednią korzyścią materialna jest odrzucane na starcie......bezkresne
      pole betonowych łbów
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka