Dodaj do ulubionych

Praca/staż dla studenta zaocznego

06.05.07, 10:28
Witajcie!
Studiuje zaocznie i chciałbym poszukać dla siebie jakiegoś zajęcia. Jednak jak
wiadomo, u nas w mieście raczej z tym ciężko. Ale może jednak ktoś z Was wie
gdzie można by się załapać na jakiś staż, okres próbny czy jakąś pracę? Nie
chodzi mi bardziej o same oferty ale może znacie jakieś firmy, które chętnie
przyjmują zaocznych? Może znacie z własnego doświadczenia takie miejsca?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • ania19610 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 06.05.07, 12:11
      Jeśli chodzi o staż, to w piątek na ryneczku na Żabkach widziałam w obuwniczym
      ogłoszenie że ludzi przyjmą. Widziałam też ogłoszenie o stażystów na
      Marszałkowskiej niedaleko PUPu.
      O pracę jest koszmatnie trudno, ja szukam od lutego i powoli tracę nadzieję.
      Szukam również w Katowicach :-(
    • pawex8 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 06.05.07, 19:58
      W jakim zawodzie? Daj sobie spokój z szukaniem pracy w Zawierciu, dostaniesz
      1000-2000 i tyle. Dojazd do Katowic jest dobry, o niebo lepsze pensje i można
      pracować w dużych firmach w gronie prawdziwych fachowców co później zwiększa
      tylko Twoją wartość na rynku pracy.
      • ania19610 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 06.05.07, 20:11
        Niestety nie jest to takie proste, ja np.od samego początku szukam pracy poza
        naszym miastem. Od dwóch miesięcy jestem co tydzień na rozmowach i albo coś ze
        mną jest nie tak :-( albo na rozmowie wychodzi fakt, że będę dojeżdżać pociągiem
        i już ewentualny pracodawca kręci nosem.

Ja nawet z takiej kwoty bym się ucieszyła, bo przynajmniej byłabym zatrudniona a
        nie szukała wciąż. A to nie jest przyjemne :-(

Pysienka, jeśli możesz napisz jakie studia kończysz?
        Ja ekonomię na AE w Katowicach.
        Pozdrawiam.
    • krzy76siek Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 06.05.07, 20:15
      Byłbym trochę ostożny jeśli chodzi o extra posady w Katowicach . Mam
      znajomych , którzy są po różnych kierunkach studiów i wcale nie jest tak
      pięknie . Pewnie ,można znaleźć pracę ale...w sklepie, barze, ochronie
      supermarketu , ale nie jest to chyba szczyt marzeń tym bardziej dla osób po
      studiach, a taką pracę coraz częściej można dostać i w Zawierciu. O dobrą pracę
      jest naprawdę dalej ciężko ale zapewne łatwiej niż 2 - 3 lata temu - emigracja
      robi swoje.
      W każdym razie życzę Wam jak najlepiej
      • pawex8 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 06.05.07, 21:57
        Dlatego zapytałem w jakim zawodzie...nie mówię o pracy w sklepie czy barze. To
        że skończyło się jakieś studia o niczym nie świadczy jeśli nie rynku nie ma
        zapotrzebowania na dany zawód... Pierwszą pracę w Katowicach dostałem z
        ogłoszenia z gazety -w prywatnej firmie - jako programista, fajna sprawa bo
        pisało się egzamin a wyniki nie były z góry ustalone:-) w obecnej firmie
        podobnie...
    • sylwka25 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 06.05.07, 20:32
      jakie masz doswiadczenie lub zainteresowania? co studiujesz i co chcialbys
      robic?
      wszyscy tu tylko narzekaja ze pracy nie moga znalezc ale nikt nie pisze co
      konkretnie chciałby robic a co...umie robic (bo to czesto 2 rózne rzeczy :-)
      poza tym jesli chodzi o staze to nie tak łatwo o nie w naszym "cudownym" PUP-ie.

w naszej firmie pracująludzie na zaocznych, jesli nie masz, zajec w tygodniu
      tylko w weekendy to normalnym firmom to nie przeszkadza
      napisz wiecej o sobie, jesli nie tu to na priv
      pozdrawiam
      • pysienka Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 07.05.07, 10:28
        ja kończyłam informatykę o dwóch specjalnościach nauczycielskiej wiadomo jak
        jest nie ma etatów i nie będzie, podania rozniosłam już chyba wszędzie w zeszłym
        roku i teraz - jeszcze się progu dobrze nie przekroczy a już mówią nie ma szans
        ;/ i programowania z tym już u mnie gorzej. Wiem że jakby ktoś dał szansę,
        pomógł i wprowadził to byłabym się w stanie nauczyć praktyki Tylko nikt jej nie
        chce dawać. Tak naprawdę człowiek dopiero w pracy uczy się wszystkiego co ma
        robić. :( a wymagania dają w ogłoszeniach takie że nie spełniam nawet połowy.

W naszym PUPie nie ma staży, na stronie internetowej też nic nie ma, jak się
        pójdzie to ta sama gadka. Są dla wybranych, albo naprawdę trzeba mieć duużo
        szczęścia. Zresztą staż stażem ale potem po roku powiedzą "do widzenia" i wezmą
        sobie kolejnych stażystów w końcu tania siła robocza. Nie mówię że staż jest
        zły, ale żeby była choć szansa późniejszej pracy, tyle że jak przyjmują po 10
        stażystów to czego można się spodziewać.

Mnie wystarczyłby nawet i ten 1000 zł na Zawierciu, byłabym zadowolona ale
        oczywiście nie pracując w sklepie, bo w sumie nie po to kończy się studia (mąż
        zarabia 1000 zł i musi dojeżdżać autem 45 kilosów, PORAŻKA, ale co zrobić jak
        nie może znaleźć nic bliżej).
        Jak nie w sklepie to gdzie praca - w urzędach? ha tam są owszem konkursy szkoda
        tylko, że z reguły ustawiane już pod konkretne osoby. Smutne ale prawdziwe.

• pawex8 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 07.05.07, 11:34
          Wiem że jeśli chodzi o Zawiercie to w firmie OPTOPOL szukają od czasu do czasu
          programistów. Byłem tam kiedyś i pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. A trochę
          dalej od Zawiercia www.kamsoft.pl/info/oferta_pracy/index.htm można
          zacząć od wdrożeniowca. A szukanie pracy przez PUP to chyba jakieś
          nieporozumienie. Powodzenia!
        • ania19610 Re: Praca/staż dla studenta zaocznego 07.05.07, 17:12
          Pysienka: "nie wystarczyłby nawet i ten 1000 zł na Zawierciu, byłabym zadowolona
          ale oczywiście nie pracując w sklepie, bo w sumie nie po to kończy się studia"
          Masz rację, ale jeśli człowiek musi pracować, to i taką pracę przyjmie.Mnie to
          czeka i dlatego składałam podania na sprzedawcę.
          Właśnie wczoraj miałabym taką rozmowę dla KWDT, ale nie będzie mnie w Zawierciu.
          A facet nie mógł dać innego terminu :-P
          Powiem Wam, że pensja w administracji i tak nie różni się zbytnio od płacy
          kasjera, zwłaszcza że dojechać trzeba do ZUS.
          No a propos, czemu w Zawierciu w ogóle nie prowadzona jest rekrutacja do ZUS,
          ktoś wie?
          Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka