Dodaj do ulubionych

K.Kutz: Patriotyzm trumienny

05.08.10, 17:32
Chcialoby sie powiedziec : Quo vadis Polonia? To co sie dzieje w
kraju w pale sie nie miesci. Krucjata krzyzowa - rzad i kosciol
bezsilni na dzialanie PiS. Rozroby o pomnik dla Ofiar ( czytaj:
Wielkiego Prezydenta). Wszystko to cofa Polske o wiele lat. A
przeciez Polska ma te aspiracje wejscia i integracji z narodami
Europy. Widac nie wszyscy w Polsce tego pragna. Sa sily w Polsce
ktore robia z Polski, Polske B, bo latwiej w niej dojsc do wladzy,
manipulowac i rzadzic po PiSowsku. Zgroza. Quo Vadis?
Obserwuj wątek
    • Gość: Johannes Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: 188.109.230.* 06.08.10, 12:15
      Bardzo trafny artykul panie Kutz. Pozdrawiam!
      • cirano Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny 06.08.10, 14:13
        Fajne Kazik. Zastanawio mie, skond mosz tela odwagi jako Ślonzok po Wszawie
        lotać, tosz to gorsze jak nojciymniyjsze eki Wilhelminy!
        Poncyljusz mo problym z krziżym, typowe dlo starych hajerow. Uon tam po prowdzie
        hajer niy bou, ale to moze być ciynzar win i grzychow popełnionych na Ślonsku.
        Te jak cie łapnom...
        PiS-owce liżom sfoje rany po zasłużonyj klynsce, ftoro zresztom sami sie na
        siebie sprowadziyli. Ciyrpiom, klepiom różaniec na metry, łykajom pile i na
        sraczka i na serce,a aptykorze majom frojda i kasa. Niy życza jym gibkigo
        powrotu do zdrowia, a raczyj sraczki bez końca
        • Gość: yano Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.10, 08:51
          yano do cirano, piszesz jakimś slangiem niby śląskim językiem, co z ustaleniem pisowni? uon czy łon, piszesz jak bezmyślna gizda, wyziera z tego zapisu ból, ból myślenia, bo myślenie nie jest twoją specjalnością, powtarzasz jak papuga pustosłowie tego quasiwykształciucha K.Kuca vel Kutza, zawsze podczepionego do władzu, bezwzlędu na to kto tę władzę sprawuje "budowniczy" Ziętek ( wspomnij jego udział w zniszczeniu małego Wersalu), tow.budowniczy Gierek czy ostatnio bezmyślny Donek i lokalny kacyk nazwany przez Smolorza Naczelnym Masorzem z Pszczyny.Stetryczały Kuc vel Kutz nadaje się już tylko do niańczenia nieletnich swoich dzieci, może on etnicznie należy do Śląska ale nie mentalnie.
    • Gość: korrekta/errata : Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.dip.t-dialin.net 06.08.10, 20:10
      > Chcialoby sie powiedziec : Quo vadis Polonia?
      Quo vadis SILESIA ?!
    • Gość: Śląski "Aborygen" "bo przeszłość która jest niszczona wraca " IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.10, 06:35
      PS1: 20 lat rządów potwierdza bezgraniczną nieudolność zorganizowania tego
      państwa! Nie za tym głosowali (niektórzy) nasi przodkowie w przegranym przez
      Polskę plebiscycie!!!
      PS2:"Ślązak jest nieufny wobec państwa, bo państwo jest zawsze obce,
      czy jest polskie, niemieckie, czy czeskie, to nie jest nasze".
      dr Zbigniew Kadłubek, Uniwersytet Śląski, 2008 r
    • Gość: Śląski "Aborygen" Uwolnić Korfantego! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.10, 07:47
      "Władza boi się pamięci o Lechu Kaczyńskim:
      Przede wszystkim jednak nie można zapominać, o co w tym wszystkim naprawdę
      chodzi. Chodzi o to, by nie powstał pomnik, pomnik, który siłą rzeczy będzie
      pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, a pamięci o Lechu Kaczyńskim obecna władza boi
      się jak diabeł święconej wody. Boi się, bo Lech Kaczyński uosabiał to
      wszystko, czego zaprzeczeniem ona jest, czyli suwerennej, demokratycznej i
      sprawiedliwej w swoich stosunkach społecznych Polski - zaznaczył Kaczyński"
      PS1:Arogancja tego "fuererka",przewyższa znacznie jego protoplastę Adolfa H.....a.
      PS2:Popieram Pana posła Palikota,by pomnik tego najgorszego w historii tego
      kraju Prezydenta,umiejscowić przed muzeum powstania warszawskiego- muzeum
      przegranych i nie potrzebnych ofiar!
      Proponuję wykorzystać w tym celu pomnik,idola Kaczyńskich,który stoi przed
      Sejmem Ślaskim-dosadzić z tyłu drugiego jeżdżca(oczywistą oczywistością
      jest,że śp.L.Kaczyńskiego)i usadowić ich tam gdzie być powinni-przed muzeum
      klęski!.Koszt tych przeróbek i przenosin sfinansujemy.
      • mr.superlatywny Re: Uwolnić Korfantego! 19.08.10, 20:01
        pilsudskiego wykopac z Katowic !
    • Gość: Anna K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.10, 15:06
      Szanowny Panie Kutz, dziękuję za felieton, długo na niego czekałam i
      już się martwiłam, że po tym co się dzieje w Polsce, nie chce się
      Panu juz nic. Nawet pisać. Dzięki Bogu jest Pan zdrowy i "na
      chodzie". Czy może mi Pan odpowiedzieć na pytanie dlaczego grupka
      fanatyków spod tego krzyża jest taka silna? Dlaczego głosy zwykłych
      ludzi tacy jak np. Pan i ja i on i jeszcze tamten są takie słabe?
      Dlaczego kościół i my katolicy z tego kościoła musimy liczyć się z
      nimi a oni z nami nie? W czym tkwi ich siła? Dlaczego musimy im
      ustępować? Dlaczego księżą i harcerze odeszli, zamiast z nimi
      rozmawiać jak równy z równym? Nie rozumiem nic z tego...I jeszcze ta
      dzisiejsza konferencja prasowa JK. Chyba wyjadę do córki do
      Luxemburga...w tym kraju nie da się normalnie żyć... miał rację
      mistrz Mrożek....Ale Pan niech nie wyjeżdża! Ktoś normalny musi tu
      zostać....Pozdrawiam:-)...Anna
      • Gość: niezwykły Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.10, 09:02
        Pusta babo, jedź ino gibko do tego Luksemburga taka jest porawna pisownia i zrób miejsce dla mądrych, inteligetnych i wykształconych Ślązaków umiejących samodzielnie myśleć,w demokratycznym państwie każdy ma prawo do manifestowania swoich przekonań i uczuć, ja to rozumiem i popieram, popieram tak mocno, że życzę szybkiego wyjazdu bo nic nie rozumiesz z tego co dzieje się wokół Ciebie
        • Gość: Śląski "ABORYGEN" Błagamy Birmę-zatrudnijcie GO!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.10, 12:15
          Odp.dla niezwykłego!
          1)cytaty z wykładu J. Kaczyńskiego,który wygłosił na Uniwersytecie Kazimierza
          Wielkiego: "Jestem przekonany, że jeśli nie byłoby w Polsce możliwości
          powoływania komitetów wyborczych w wyborach samorządowych, to te samorządy
          działałyby lepiej, trzymano by je krócej. Jest potrzebny mechanizm kontrolny i
          ten mechanizm kontrolny w demokracji funkcjonuje poprzez partie i ich kierownictwa"
          "Jeżeli jakiś samorządowiec, a tak jest często w Polsce, nie jest z jakiejś
          partii, to nad nim nie ma żadnej kontroli."
          "...nastawienie antypartyjne w społeczeństwie jest nieracjonalne, wszędzie na
          świecie demokracja jest realizowana przez partie."???
          Jeżeli już ktoś ma szybko wyjeżdżać z kraju, to autor w/w poglądów winien to
          uczynić w pierwsze kolejności-najlepiej jako doradca do
          BIRMY!!!J.Piłsudski,Adolf Hitler, Józef Stalin -wszyscy jego(KACZYŃSKIEGO)idole
          nie żyją-została mu Birma,no może jeszcze Białoruś!!!
          2)"przeszłość która jest niszczona wraca "-wróci także
          "potęga tożsamości tkwiąca w nas Ślązakach", bez względu na miejsce przebywania,
          działania i zamieszkania! Wrócimy!!! w formie dla Heimatu najbardziej potrzebnej!!!



        • Gość: Ślaski "ABORYGEN" "PiS to sekta z guru i własnymi świętymi" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.10, 12:30
          cytat.....
          "PiS to sekta z guru i własnymi świętymi"

          "PiS nie jest normalną opozycją, a sektą polityczną, posiadającą guru, misję i
          własnych świętych. To raczej ruch wywrotowy, który próbuje nie tyle polepszyć
          III RP, co ją zburzyć - mówi w rozmowie z „Newsweekiem” wybitny znawca polskiej
          historii profesor Norman Davies. Zdaniem historyka, fenomen wojny
          polsko-polskiej to bańka mydlana, która za jakiś czas pęknie.
          Moim zdaniem źródła awantur trzeba szukać w jednej formacji (jeśli nie u jednego
          człowieka), która ruszyła do walki zaraz po wygranych wyborach w 2005 roku -
          kontynuuje Davies."

      • Gość: chyba jesteś z PO Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.10, 07:09
        Gość portalu: Anna napisał(a):
        > Chyba wyjadę do córki do
        > Luxemburga...w tym kraju nie da się normalnie żyć...

        W tym kraju? Czy w naszym kraju? Tak cierpisz z powodu grupki fanatyków pod pałacem?

        PS Kutzowi się dobrze żyje w "tym kraju" ale on mieszka w Warszawie, uciekł z bidnego Śląska i tylko jak wybory są to się aktywizuje, a tak to tylko PiS Kaczory PiS Kaczory PiS Kaczory...NUDA
    • Gość: :))) Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.uznam.net.pl 07.08.10, 16:04
      korada-1928 napisał:

      > Chcialoby sie powiedziec : Quo vadis Polonia? To co sie dzieje w
      > kraju w pale sie nie miesci. Krucjata krzyzowa - rzad i kosciol
      > bezsilni na dzialanie PiS. (...)

      Wiesz, kościół jest silny słabością Polski, więc tak naprawdę popiera
      wszystkie rozróby mające na celu demontaż porządku prawnego. Księża
      wiedzą, jak prawo może ich ograniczać na przykładzie państw Europy. I
      walczą z Polską A, bo tylko Polska B - biedna, niewykształcona,
      niepraworządna i "tradycyjna" zapewni klerowi długie trwanie w
      bogactwie i ponad prawem.
      • Gość: Jo, gość Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.pl 08.08.10, 09:23
        Ale i na Ślonsku kato-polibow niy brakuje. Jes jich wg. mie, dużo jeszcze za
        dużo. To ci głownie futrujom klechy
    • schlesien4000 Autonomia ! 08.08.10, 12:49
      Co poseł Kutz robi w sejmie w sprawie autonomii ?
      Żeby była autonomia cza zmian w konstytucji. Ino sejm może zmienić
      konstytucja
      • Gość: do naiwnego Re: Autonomia ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.10, 07:05
        Nic nie robi, bo on tam siedzi dla kaski a autonomie ma w 4 literach
    • Gość: Anna K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.10, 14:21
      Uwielbiam śląską gwarę i bardzo lubię czytać Ślązaków tu piszących.
      Mam wielu przyjaciół Ślązaków: miłych, pracowitych, czystych,
      kulturalnych. Szkoda,że Polska tak daje Wam w d... już tyle lat!
      Pozdrawiam. Anna
      • Gość: Śląski "ABORYGEN" "przeszłość która jest niszczona wraca " IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.10, 15:30

        Odp.dla Anny-dziękujemy za słowa otuchy! "przeszłość która
        jest niszczona wraca "-wróci także
        "potęga tożsamości tkwiąca w nas Ślązakach", bez względu na miejsce
        przebywania,działania i zamieszkania! Wrócimy!!!- w formie dla Heimatu
        najbardziej potrzebnej!!!

        PS:cytat.... "Pamiętam doskonale, a jeszcze lepiej pamiętają o tym sami
        mieszkańcy, że dzięki autonomii Śląsk należał do najbogatszych polskich
        prowincji. Większość wypracowanych pieniędzy pozostawała na miejscu. Budowano za
        nie przemysł, miasta, drogi, obiekty komunalne, finansowano kulturę. W okresie
        powojennym Centrala rozpoczęła nadmierną eksploatację tej ziemi. Nie da się
        ukryć - panuje niesłychana ignorancja dążeń Ślązaków do samostanowienia,
        lekceważenie raportów o stanie zagrożeń, począwszy od ekologii, na społecznych
        kończąc. Jeśli się to nie zmieni, Śląsk może stać się ogniskiem niepokoju,
        promieniującym na cały kraj. Trzeba nieustająco przypominać Warszawie, że nie
        ucieknie przed tym nabrzmiałym problemem".
        Jerzy Giedroyć
    • Gość: Konrad K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.10, 11:53
      Dzisiejszą Polskę śmiało można przyrównać do ulicy Puławskiej w
      Warszawie. Uświadomiłem to sobie całkiem niedawno, kiedy tamtędy
      przechodziłem. Idąc od Placu Unii Lubelskiej w stronę Dworca
      Południowego, co i rusz natykamy się albo na bank, albo na aptekę,
      albo na sklepy z tanią odzieżą. Apteki pomińmy, bo jeśli one
      cokolwiek symbolizują, to najwyżej stan zdrowia tubylców
      korzystających ze sklepów z tanią odzieżą. Symboliczne jest
      natomiast sąsiedztwo tych sklepów z bankami, których przy ulicy
      Puławskiej jest zatrzęsienie. To sąsiedztwo pokazuje rozwarstwienie
      majątkowe naszego społeczeństwa, w którym między cieniutką warstewką
      ludzi zamożnych, a morzem niedostatku prawie zupełnie nie ma klasy
      średniej. Tę potoczną obserwację potwierdza statystyka; wprawdzie
      Polacy zgromadzili prawie bilion złotych oszczędności, ale pieniądze
      te znajdują się w posiadaniu około 8 procent obywateli, podczas gdy
      ponad 60 procent gospodarstw domowych nie ma żadnych oszczędności, a
      30 procent jest pogrążonych po uszy w długach. Wygląd ulicy
      Puławskiej wsparty tą statystyką więcej mówi o modelu państwa i
      charakterze transformacji ustrojowej, niż wszelkie przechwałki rządu
      i wspierającej go sejmowej bandy, a nawet – niż wszelkie ujadania
      opozycji, która wprawdzie ujada, ale tylko dlatego, że ma nadzieję
      zasiąść w rządzie – niczym w proroczym wierszu Gałczyńskiego: „sen
      mam prześliczny mamo, że przystępuję do …arzy i z nimi robię to
      samo”. Takie właśnie są następstwa kapitalizmu kompradorskiego,
      ustanowionego w Polsce w 1989 roku.
      • Gość: Śląski "Aborygen" Dosyć igrzysk-lud woła o "chleb" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.10, 13:51
        cytat z komunikatu Urzędu Marszałkowskiego woj.śląskiego... "W
        województwie śląskim występuje największa w skali kraju powierzchnia obszarów
        zdegradowanych i zdewastowanych, stanowiących spuściznę po okresie PRL, kiedy to
        Śląsk pełnił funkcję głównego ośrodka przemysłowego kraju-dodać, nie wiele
        zmieniło się przez ostatnie 20-lat!. Problem stanowi jednak nie tylko masowość
        występowania obszarów poprzemysłowych, ale również ich lokalizacja - bardzo
        często są to centra miast. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest z jednej
        strony degradacja przestrzeni, a z drugiej problemy natury
        społeczno-gospodarczej, jak np.: bezrobocie, przestępczość czy ubóstwo, które
        negatywnie odbijają się zarówno na wizerunku regionu, jak i jego pozycji
        konkurencyjnej. Szansą na ożywienie zdegradowanych obszarów jest ich
        rewitalizacja, czyli nadanie im nowych funkcji społeczno-gospodarczych,
        poprawienie ich estetyki czy podniesienie w nich jakości życia."


        I kolejny cytat...Pamiętam doskonale, a jeszcze lepiej pamiętają o tym sami
        mieszkańcy, że dzięki autonomii Śląsk należał do najbogatszych polskich
        prowincji. Większość wypracowanych pieniędzy pozostawała na miejscu. Budowano za
        nie przemysł, miasta, drogi, obiekty komunalne, finansowano kulturę. W okresie
        powojennym Centrala rozpoczęła nadmierną eksploatację tej ziemi. Nie da się
        ukryć - panuje niesłychana ignorancja dążeń Ślązaków do samostanowienia,
        lekceważenie raportów o stanie zagrożeń, począwszy od ekologii, na społecznych
        kończąc. Jeśli się to nie zmieni, Śląsk może stać się ogniskiem niepokoju,
        promieniującym na cały kraj. Trzeba nieustająco przypominać Warszawie, że nie
        ucieknie przed tym nabrzmiałym problemem".Jerzy Giedroyć

        PS: Te problemy nas nurtują,a nie "igrzyska polityczne". 20 lat rządów
        potwierdza bezgraniczną nieudolność zorganizowania tego
        państwa! Nie za tym głosowali (niektórzy) nasi przodkowie w przegranym przez
        Polskę plebiscycie!!!
      • Gość: re_ligia Re: K.Kutz: Patriotyzm trumienny IP: 94.254.214.* 19.08.10, 20:44
        I co z tej pisaniny wnika, poza tym, że masz, o czym marzyłeś? Bo
        chyba nie o równych żołądkach i 96 procentach poparcia !
    • Gość: Śląski "Aborygen" Patriotyzm samounicestwienia! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.10, 21:08
      Patriotyzm samounicestwienia!-wybitna specjalność ludzi kraju nadwiślańskiego!!!
    • mr.superlatywny K.Kutz: Patriotyzm trumienny 19.08.10, 20:00
      Dot.: Planowanych w roku 2011 obchodów rocznicy Powstań Śląskich na Górze św.
      Anny/Sankt Annaberg
      Szanowny Panie Marszałku!
      W związku z informacjami medialnymi, jakie przed kilkoma tygodniami pojawiły
      się w nawiązaniu do planowanego powrotu do oficjalnych obchodów rocznicy
      Powstań Śląskich pod Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze św. Anny/Sankt
      Annaberg chciałbym niniejszym wyrazić niepokój związany z tym faktem.

      Pragnę zwrócić uwagę, iż dotychczas stosowana formuła upamiętnienia tamtych
      wydarzeń wyklucza część opolskiego społeczeństwa, dla której Powstania Śląskie
      mają zupełnie odmienny wydźwięk i znaczenie. Dla wielu Ślązaków, Powstania
      Śląskie oznaczają tragedię i krwawy konflikt zbrojny, dzielący Śląsk i śląskie
      rodziny, w którym często brat walczył z bratem, sąsiad z sąsiadem i ojciec z
      synem.
      W naszej opinii powinniśmy odejść od zmitologizowanego ukazywania tamtych
      wydarzeń i instrumentalnego posługiwania się historią w celach politycznych.
      Zostały one już z nadmiarem wykorzystane do komunistycznej propagandy o
      ?odwiecznie polskim Śląsku?. Żaden z poważnych naukowców nie zaprzeczy, iż
      Powstania Śląskie są zjawiskiem w dużym stopniu zmitologizowanym, nie
      poddawanym racjonalnej analizie, a raczej służącym do argumentacji politycznej
      i podkreślania podziału na swoich i obcych. Zdefiniujmy ostatecznie, co
      faktycznie wydarzyło się w tych latach na Górnym Śląsku. W tym celu
      proponujemy podjęcie rzeczowej, pozbawionej emocji i politycznych haseł
      dyskusji. Przestańmy posługiwać się tematyką powstań w udowadnianiu, czy Śląsk
      jest bardziej niemiecki czy polski. W tym konflikcie zbrojnym zginęło wielu
      Ślązaków, zarówno tych którzy walczyli po stronie powstańców, jak i tych,
      którzy bronili się przed nimi. Zginęło także wielu Polaków i Niemców spoza
      Śląska, którzy zaangażowali się w ówczesne walki.

      Prawda historyczna jest o wiele bardziej skomplikowana, niż jest to obecnie
      przedstawiane w mediach czy w podręcznikach. Jesteśmy przekonani, iż nadszedł
      czas, aby odmitologizować tamte wydarzenia, pokazać złożoność i tragizm
      tamtych wydarzeń, wyjaśnić sposób
      postrzegania, odmienny dla różnych grup zamieszkujących Śląsk.
      Odmitologizowaniu służyć mogłaby na przykład tablica informacyjna na Pomniku
      Czynu Powstańczego. Mimo wielu deklaracji ze strony kolejnych wojewodów,
      obserwujemy brak działań służących zmianie przekazu propagandowego z czasów
      komunizmu. Tablica taka mogłaby pokazywać rzetelnie fakty historyczne, a nie ?
      jak to zarzuca się jej
      pomysłodawcom ? gloryfikować formacje militarne biorące udział w walkach.
      Tablica mogłaby pokazać przede wszystkim historię Ślązaków w tym konflikcie.

      Społeczeństwo opolskie jest społeczeństwem pluralistycznym pod względem
      narodowości, kultury, historii i pamięci zbiorowej. Z tego powodu powinno się
      w przestrzeni publicznej także stosować zasadę pluralizmu historycznego,
      zakładającego, że na podstawie tych samych źródeł budowane są alternatywne
      wobec siebie obrazy przeszłości. Faktem bowiem jest, że Niemcy i Polacy
      inaczej postrzegają wydarzenia na Górze Świętej Anny z maja 1921 roku. Obie
      strony muszą być świadome tej różnicy, jak również szanować tę odmienność.
      Dotychczasowa i planowana formuła upamiętnień wyklucza z udziału w
      uroczystościach tę część społeczeństwa, dla której Powstania Śląskie były
      tragedią rodzinną i zbrojnym atakiem na integralność terytorialną suwerennego
      kraju.

      Zwracamy się wobec tego do Pana jako Marszałka Województwa Opolskiego o
      zaktualizowanie formuły obchodów annogórskich, tak aby już więcej nie
      dzieliły, lecz łączyły opolskie społeczeństwo. Dotychczasowa formuła tych
      upamiętnień podkreśla najczarniejsze karty tej ziemi, uwypuklając je jako
      chwalebne. W celu budowania wspólnej wielokulturowej tożsamości tego regionu,
      co przecież zostało zapisane w strategii rozwoju województwa powinniśmy raczej
      skupiać się na pozytywnych jej aspektach. Powinniśmy skupiać się na kreowaniu
      pozytywnych wartości wielokulturowości i wielojęzyczności. Proponujemy wspólne
      upamiętnienie tamtych wydarzeń, zaznaczając równocześnie, aby taka tragedia
      podziału społeczeństwa i terytorium Śląska nigdy więcej się nie powtórzyła.
      Próbujmy w przyszłych uroczystościach podkreślić symbole dobrego współżycia
      większości polskiej z mniejszością niemiecką, aby zbudować nową społeczność
      regionalną. Próbujmy pokazać
      historię tego regionu z perspektywy jej sukcesów, wspaniałych i pięknych
      chwil, a nie z perspektywy krwawych konfliktów. Pozytywnych chwil i postaci w
      historii Śląska jest wystarczająco dużo, aby można czerpać z nich pełnymi
      garściami. Pokażmy, że dzięki
      wielokulturowości i pluralizmowi społecznemu jesteśmy wyjątkowym regionem,
      zamieszkałym przez otwarte i szanujące się społeczeństwo obywatelskie. Na
      koniec pragnę wyrazić gotowość włączenia się przedstawicieli Towarzystwa
      Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śl. Opolskim do prac związanych z
      przygotowywaniem przyszłorocznych obchodów, tak aby mogły one stać się okazją
      do jednoczenia a nie dzielenia
      naszego społeczeństwa. Deklarację taką składaliśmy już wobec Wojewody
      Opolskiego jednak pomimo słownych zapewnień nie została ona przyjęta.

      Z wyrazami szacunku
      Norbert Rasch
      Przewodniczący Towarzystwa Społeczno -
      Kulturalnego Niemców na Śląsku. Opolskim"
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka