Dodaj do ulubionych

Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł

IP: *.internetia.net.pl 22.11.11, 12:06
Rawę odsłonić, zbudować trampoliny i też będzie pięknie!
Obserwuj wątek
    • Gość: ojek Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.ppcom.3s.pl 22.11.11, 12:26
      Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł
      Katowice będą miały park wodny z biletem za 170 zł

    • Gość: grubcio Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.adsl.inetia.pl 22.11.11, 13:17
      a może w końcu ktoś by zainwestował w wesołe miasteczko i zrobić jakieś naprawdę świetne miejsce rozrywki dla ludzi niż te pseudo karuzele wiekiem przypominające dinozaury!?!
      • Gość: turm Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.adsl.inetia.pl 22.11.11, 14:10
        Póki co WPKiW rządzi Godlewski więc zamiast inwestycji możemy się spodziewać tylko dalszych likwidacji parkowych atrakcji.
      • Gość: pinacolada Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.11, 16:25
        juz dajcie spokój z tym wesołym miasteczkiem. przecież do takiego parku rozrywki się idzie raz na kilka lat, a do takiego fitness center, aquaparku czy na basen nawet kilka razy w tygodniu, więc w co miasto powinno inwestować? chorzowskie wesołe miasteczko i tak nigdy nie dorówna europejskim parkom rozrywki, więc lepiej trochę przyoszczędzić i zabrać dzieci za granice niż czekac i mieć nadzieje, że w naszym wesołym miasteczku zacznie się coś dziać
    • Gość: iwonka77 Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.11, 13:24
      Czy ktoś dokładnie wie gdzie ten park wodny ma powstać dokładnie? Bo Kościuszki jest długa. Ma ok 12 km "na oko" :)
      • Gość: snow Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.pp.org.pl 22.11.11, 14:16
        w prostokącie Kościuszki - Zgrzebnioka - Meteorologów.
    • lokales100 Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł 22.11.11, 14:13
      Chore ambicje władz miasta; "bo przecież jesteśmy stolicą regionu". Park za ogromne pieniądze z ceną biletu ogromną dla większości mieszkańców. To czego Katowicom trzeba to kilku "zwykłych" basenów 25m dostępnych do regularnego korzystania przez ludzi. Tego typu nowoczesny basen + zjeżdżalnia + sauna + jacuzzi można wybudować za ok. 20 mln (patrz przykład Paniówki k/Gliwic). Za niewiele więcej niż szacowany udział miasta w kosztach (rzeczywisty może być jedynie wyższy) można wybudować 3 wspomniane baseny które rozwiązałyby ten problem w Katowicach. Aquaparki w naszym regionie funkcjonują na granicy (lub pod) rentowności. Budowany jest kolejny za ponad 100 mln zł w Rudzie Śląskiej tuż przy autostradzie A4 - 10 min dojazdu z Katowic. Nie potrzeba nam kolejnego!!! Szanowna Władzo; bądźmy "sprytniejsi" - wybudujmy 3 "zwykłe" baseny z których mieszkańcy będą mogli rzeczywiście korzystać, a jak ktoś będzie miał ochotę zabrać dziecko na ekstra zjeżdżalnię raz albo dwa razy w roku to możliwości mamy kilka na wyciągnięcie ręki.
      • Gość: Egon Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.dip.t-dialin.net 22.11.11, 14:26
        musisz byc Polok,sodzonc po marudzeniu,pra?
      • Gość: Sm Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.11, 14:31
        @lokales masz 100% racji, nic dodać, nic ująć.
        Jestem przekonany, że cena za godzinę tej "atrakcji" będzie nie niższa niż 25 zł/h i po okresie pierwszego roku, dwóch jak ludzie przyjdą sprawdzić jak jest, w następnych latach aquapark za 170 mln będzie przynosił straty.
        Powiedzmy wprost: inwestycje miejskie (gminne) MUSZĄ powstawać po to, żeby służyć mieszkańcom, w miarę możliwości wszystkim. Skoro mówimy o sporcie i rekreacji, to jest to zarazem inwestycja w ludzi- bo lepiej żeby młodzi ludzie (choć nie tylko) mieli za przystępną cenę możliwość rozwoju fizycznego i pozytywnego zajęcia niż budować getto, z którego ze względów finansowych skorzystają tylko nieliczni.
        Po stokroć jestem za budową (czy choćby wyremontowaniem i szerszym udostępnieniem już istniejących) małych basenów, rozmieszczonych przy każdej większej dzielnicy. Zacznijmu chociaż od jednej- ponoć basen przy szkole artystycznej na 1000 leciu miał być ogólnodostępny. Gdybyśmy oprócz takich basenów mogli wybudować jeszcze jeden basen typu Paniówki- super, też będzie dobrze, ale bazujmy na najprostszych, najtańszych basenach blisko mieszkańców. Choćby jednym naprawdę nowoczesnym...
        Chorzów, Tychy, Mikołów, Czerwionka-Leszczyny, Siemianowice, Gliwice, Sosnowiec, Oświęcim, Paniówki (Zabrze), Ruda Śląska- te wszystkie miasta (tak wymieniając z grubsza) mają przyzwoite, ogólnodostępne pływalnie. Czy naprawdę jest czymś niesamowitym oczekiwać przynajmniej dorównania tym miastom przez niemal 300-tysięczne miasto, stolicę aglomeracji?!
    • Gość: Zorro Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.mikolow.net 22.11.11, 14:29
      najwyzszy czas...nie bydzie czlowiek musiol jechac do Dabrowy zeby dupa zamoczyc...ale uwierza jak zobocza...
    • Gość: pinacolada Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.11, 16:19
      nie budują źle, budują też źle. ludzie, wam to nic nie dogodzi. przecież nikt wam się nie każe dokładać do tego interesu. ja się osobiście ciesze, że powstaje placówka, która nie będzie tylko zwykłą pływalnią (takie mamy chocby na kostuchnie), w katowicach brakuje miejsc powiązanych z fitnessem, a zainteresowanie zdrowym stylem życia rośnie. ktoś wyżej napisał, że karnet miesięczny 170zł- a wy się z księżyca urwaliście czy jak? przecież tyle to kosztuje, jakbyście poszli jednorazowo na siłownie to też zapłacicie 25zł, karnet to już dobrze ponad 100zł- takie są ceny. a wy byście chcieli za "piątaka" mieć wejściówke ale przy wysokim standardzie. sorry winnetou, to że wam szkoda wydać 2 stówki na miesiąc na, jakby nie było, wasze ciało i zdrowie to nie znaczy, że nie ma sporej grupy osób która będzie zadowolona z powstania takiego miejsca. branża fitness powinna się rozwijać i na takie usługi jest coraz większy popyt. jakby powstało miejsce "na każdą kieszeń" to byście znowu marudzili, że za dużo ludzi, że chołota itd
      • Gość: zainteresowana Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.11, 19:20
        Sorki, ale to, że coś jest "na Kostuchnie", to dla przeciętnego mieszkańca trochę mało. Co się dzieje np. z zamknietym tuż po remoncie byłym basenem AWF przy ul. Francuskiej? Przekazano miastu i cisza zaległa i tak już od kilku lat. Też jeżdżę do Paniówek, bo jest zasadniczą różnicą godzina za 6, 7 zł, a i atrakcji tam nie brakuje, są świetne bicze wodne, których nie mają Tarnowskie Góry w parku wodnym, nie mówiąc o solankach, jacuzzi i saunach. Uważam, że słusznie ludzie maja obawy, że to będzie kolejny humbuk naszej władzy, lubującej się w gigantomanii, pomnikach, deklach i półdeklach, za nic mającej zwykłe potrzeby zwykłych ludzi!
        • Gość: ehhh Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.11, 21:21
          oczywiście,że masz racje ale znając wladze naszego miasta to i tak nic nie powstanie.
    • Gość: Efcyj fan Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.c194.msk.pl 22.11.11, 18:55
      To oznacza absolutny koniec legendarnego stadionu 1. FC - naszego popularnego katowickiego Efcyju... Mam nadzieję, że miejsce na tablicę się znajdzie...
    • Gość: Łucja Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.11, 00:21
      Zgadzam się, że w dobie kryzysu rodzin nie będzie stać na bilety do takiej drogiej instytucji.
      Jestem za przyzwoitymi, rekreacyjnymi basenami dla poszczególnych dzielnic. Mam nadzieję, że władza jeszcze przemysli nasze komentarze a jak nie to żeby tylko podczas budowy "przy Kościuszki" nie zniszczyli 2 kryształowo czystych zbiorników wodnych z rybami, rakami, zasilanych własnymi źródłami w tej okolicy. Pozostawienie ich w centrum miasta przy tylko kosmetycznych poprawkach będzie rewelacją na wielka skalę.
    • hanyszameryki Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł 23.11.11, 02:00
      Aquapqrk. A skad aqua? z Rawy?
      • Gość: Tomek Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.11, 07:32
        Tak, z Rawy,koniecznie z ujęciem z "Rynku", na jednej z niezliczonych wizualizacji była jakaś kładka nawet nad nią.

        Wszystko będzie gotowe w 2114 roku do tego !
    • Gość: urbanator44 pierwszy basen od 1989 - nie Aquapark !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.11, 07:58
      To będzie pierwszy budowany basen w Katowicach od 1989 roku.
      To musi być basen w każdej dzielnicy (po 25-30 milionów PLN) a nie kolejny Silesia Aqua Center za 170 milionów !!!
      Mieliśmy 22 lata (!!!) na zbudowanie czegokolwiek wielkopomnego w Katowicach.
      Symbolem miasta eksploatowanym bez końca jest ciągle Spodek...
      Katowice miastem basenów w każdej dzielnicy !
    • Gość: wet_dream a Zadole... IP: *.adsl.inetia.pl 23.11.11, 09:19
      wolałabym by władze naprawili pękniętą nieckę basenu w parku Zadole, który latem cieszy się ogromnym powodzeniem, albo tam zainwestowali w kryty obiekt na przykład... nie koniecznie aqua park...
    • Gość: katowiczanin Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.11, 10:49
      Marudzenie to ulubiony sport Polaków. Dobrze by jeszcze marudy czytały dokładnie i by rozumieć co się czyta. To partnerstwo. Miast daje 1/3 sumy a nie 170 milionów. Skąd więc geniusze wziąć pieniądze na basen w każdej dzielnicy?
      Ja się cieszę. Pozdrawiam maruderów-filozofów co jak zwykle wiedzą lepiej jak nic nie robić.
      • Gość: re Re:Znasz pojęcie gospodarność? IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.11, 11:52
        Wystarczy nie wyrzucać milionów w błoto, to spokojnie na baseny wystarczy. Lipne filmiki promocyjne, setki zwiędłych słoneczników, malowanie sprayem itp, itd, półdekle, Mariacka, to wszystko kosztuje krocie, a jest średnio użyteczne , w przeciwieństwie do basenów właśnie!
      • Gość: maro Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: 195.94.209.* 23.11.11, 11:53
        Nie wiem skąd biorą się te sumy 20mln i 170mln. Ale jeśli faktycznie basen w Paniówkach kosztował "tylko" 20 mln to za 1/3 ze 170mln (wkład miasta) można wybudować prawie 3 baseny. W przypadku aquaparku ktoś dokłada 2/3, ale przecież nie charytatywnie. Będzie więc oczekiwał zarobku. A o ten przy takich kosztach inwestycji będzie trudno, bo przy sufitowych cenach nie będzie popytu. Najprawdopodobniej więc w umowie będzie paragraf o konieczności dofinansowania przez miasto kosztów obiektu w takiej czy innej formie.
        • Gość: katowiczanin Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.11, 22:28
          A jeśli ktoś wybuduje 12 basenów, albo więcej bo w końcu w każdej dzielnicy "się należy" i charytatywnie weźmie symboliczną złotówkę za wstęp to miasto na pewno będzie stać na utrzymanie tych obiektów. Na bogato fantaści dodawać swoje światłe propozycje. Internet wszystko przyjmie.
          • Gość: czytać i rozumieć Re: Katowice będą miały park wodny za 170 mln zł IP: *.dynamic.chello.pl 24.11.11, 00:31
            to zbyt wiele dla niektórych, jak widać. Pewnie znowu jakiś życzliwy z magistratu dba o antypiar swojego szefa, błyskając takim poziomem "yntelektu".
            A wystarczy obdzwonić kilka śląskich miejscowości, choćby tak małych, jak Paniówki, Lędziny, Skoczów, Bielsko, Jaworze, gdzie nowoczesne baseny powstały i funkcjonują bez nakładów ponad 100mln, z biletami poniżej 10zł za godzinę, z których sporo ludzi korzysta, szkoły organizują zawody i jakoś wszyscy są zadowoleni.
            U nas, czyli w stolicy, metropolii, mieście wojewódzkim - za trudne!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka