Dodaj do ulubionych

Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zost...

19.11.12, 13:57
Dzielnica kultury, dobre drogi, pomoc dla mieszkańców Katowic, nowe inwestycje i pomysły takie jak ten, takie są Katowice!!

Przykro tylko, że gazety są stronnicze i atakują Prezydenta o każdy najmniejszy niedopałek, papierek na ulicy, jakiś żwir w centrum, odrapaną ścianę i że szalikowcy coś zniszczyli, że to jego wina - widać, że mają mu za złe przeprowadzkę do Sosnowca, tylko szkoda że nie ma to nic wspólnego z obiektywnym i rzetelnym dziennikarstwem. Uszok jest nawet ok
Obserwuj wątek
    • Gość: petrus Łubu dubu, łubu dubu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 14:13
      www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40
    • pawel1940 To może jeszcze Prezydent nie kradnie diet KZKGOP? 19.11.12, 14:45
      Może nie ma wyroku sądu, który uznaje, że od lat prezydenci pobierają ponad 30 tysięcy zł diet rocznie nielegalnie z KZK GOP?

      Może ominęło mnie jakieś natychmiastowe zapewnienie prezydenta Uszoka, że przestanie sięgać nielegalnie po pieniądze podatników?

      Może to wszystko nieprawda, może gazety są tylko stronnicze?

      Zaprzecz proszę, podaj dowody - zajrzę tu wieczorem i jeśli jestem w błędzie to przeproszę.
    • joymachine Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zost... 19.11.12, 14:59
      Projekt elektryki w kuchni to istne mistrzostwo... można w jednym czasie mieć prąd doprowadzony tylko do 2 urządzeń, przy czym jedno z nich o okap... Użyteczność - a co to takiego?
    • bystra45.62 Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zost... 19.11.12, 15:23
      dla studentów praca, dla studentów mieszkania, dla studentów rozrywka,a co dla normalnych uczciwych ludzi bez mieszkań, bez pracy???? Ligota stoi pusta, akademiki dla kogo?
      • Gość: chop ze wsi Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 18:48
        Co się bulwersujesz. W Chinach restauratorzy proponują ludziom z Europy darmowe codzienne posiłki tylko za to żeby swoją obecnością w ich knajpie podnosili jej prestiż. Katowice widać są spragnione być jak Kraków, podpowiadam Uszokowi: trzeba rozdawać studentom darmowe karnety na imprezy, zniżki do lokali, darmowe drinki i płacić za spacerowanie po rynku.
    • Gość: zbyszek Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: 91.230.58.* 19.11.12, 15:49
      Akademik na 140 m2 :D
      2 pokoje 2 osobowe + 3 pokoje 2 osobowe = 10 studentw
      420 zl za lebka, 4200 czyszu ze 140 m2. Niezly biznes.
      • Gość: studentWNS Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.play-internet.pl 19.11.12, 18:38
        To jest jakaś komedia! 420 zł za sam czynsz i jak pisze GW jeszcze do tego media(bez internetu) to może się okazać, że wyjdzie ponad 500 zł od osoby! To już się bardziej opłaca coś wynająć ze znajomymi np. na Uniwersyteckiej.

        Urząd Miasta mógł zobaczyć wcześniej ile kosztują dwójki na Ligocie!
        • Gość: marudy Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 19:11
          ciekawe gdzie wynajmiesz na uniersyteckiej takie mieszkaie w takiej kwocie????!!!!!! ja mieszkam na Uniwersyteckiej i płace 900 zł + media za kawalerke.
          • Gość: student Tylko idiota wynajmuje kawalerkę,.... IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 19:31
            Tylko idiota wynajmuje kawalerkę, chyba, że ktoś ma dużo kasy. My we czwórkę wynajmujemy mieszkanie ponad 130 mkw, czyli tyle ile ma ten cały "akademik" i płacimy po 325 zł na głowę. W jednym pokoju 25 m kw mieszkają dwie osoby, w pozostałych dwóch po jednej, dzięki temu został nam salon 45 mkw do wspólnej dyspozycji i nasiadówy, kuchnia, wc, łazienka, spory korytarz. Zimą na osobę 59 zł więcej za ogrzewanie, media ok 25 zł. 7 min od ścisłego centrum. Trzeba ruszyć głową, a nie iść na łatwiznę.
    • Gość: observer Akademik jak dworzec-przeogromny !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 16:16
      Chyba sobie jaja robicie nie tylko ze studentów. Akademik z 5 pokoi ?
      To jakaś paranoja. Mieszkałem w swoim życiu w kilku, ale tak ogromnego i do tego tak drogiego jeszcze nie widziałem. Mamy kolejną "ogromną" budowlę w tym mieście (po obiekcie zwanym nie wiedzieć dlaczego dworcem kolejowym).
      To kolejny minimalistyczny obiekt. Jedynie nowy Urząd Miejski to bizancjum w całej okazałości. To obiekt dla prezydenta i na jego miarę. Dla plebsu "sklep kolejowy" i lauba dla studentów.
      • Gość: gosc Re: Akademik - heheh, dobre IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 19:20
        Na duże miszkania nie ma chętnych, hehehhe. Oglądaliśmy kilka dużych komunałek wytawionych do wynajmu przez UM, byliśmy zaiteresowani, i to bardzo, ale ceny dali, jakby to miał być bank, a nie mieszkanie. Tu nie ma co ściemniać, ze o studentówe chodzi, tylko trzeba jasno powiedzieć, że o biznes. 4200 za lokum, to "dobry interes. O altruizmie nie ma tu mowy, tylko jak zwykle mamy zamydlone cwaniactwo, a w tym jednym Uszok jest dobry, a mieszkańcy na tyle głupi, że zawsze dają sie nabierać. Poza tym, przy takiej cenie stawianie warunków, typu dobre oceny i koniecznosć pozostania w katowicach po studiach, to żałosny zabieg. Wynajęcie 3-pokojowego mieszkania, to koszt ok. 1200 - 1300 zł, podzielone na trzech daje 400-433 na osobę, czyli tyle samo, ale komfort inny, no i bez łaski i warunków. Uszok już lepiej jak nic nie robi, mniej szkód jest i mniej głupich pomysłów, no i mniej zmarnowanej kasy. Ale jak panowei palcem po mapie (dosłownie) próbują pozazać, zę cos robią, a z myśleniem źle, to czego oczekiwać.
    • Gość: gosc do @ps-x IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 16:25
      A ty co, zadanie domowe podrabiasz? Już sie tak n ie podlizuj i nie słodź, bo nas zemdli. Uszok mu pasuje, no, no. To weź go soebie w cholerę.
    • Gość: Miś A propos zachęt dla prymusów... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 16:41
      Na przykładzie dwóch uczniów (mogę dołożyć jeszcze kilku). Jeden spoza Katowic, drugi stąd.
      Olimpiada przedmiotowa. Laureaci otrzymują nagrody ufundowane przez prezydentów miast , w których mieszkaja. Ten spoza... otrzymuje m.in.wieżę i inne "drobiazgi", ten z Katowic książkę (tematykę przemilczę). Nauczycielki odpowiednio - upominki i kwiaty, druga uścisk dłoni.
      Żenada (dosłownie) i konsternacja.
      Pierwszy uczeń mieszka i pracuje na Śląsku, ten drugi za granicą w prestiżowym ośrodku.
      To tak, a propos zachęt dla prymusów w Katowicach i klakierstwa...
    • Gość: panpikuś Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.opera-mini.net 19.11.12, 18:05
      To w nagrodę czy za karę ? Ci skazańcy do pustostanu nigdy nie dowiedzą się czym naprawdę jest akademik !
    • Gość: student WPIA Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 18:47
      Mieszkam ze znajomym na gwiazdach. Płacimy 1400 zł czynsz + odstępne + media. Mieszkanie mamy fajnie wyposażone ale są to 2 malutkie pokoje. Myślę, że taka oferta za 400 zł jest całkiem interesująca. A przede wszystkim to również centrum.
      • Gość: observ Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 19:13
        To chyba z przedsiębiorczością u Ciebie na bakier. 1400 zł + odstępne? może już razem z odstępnym?
        Albo pomyłka albo Uszokowa propaganda.
        Nie zmienia to faktu, że w końcu zaczęło się coś dziać, żeby troche młodych było w mieście - takich mieszkań powinno być więcej. Kwota nie jest tu moim zdaniem największym problemem.
        Przy wielkich ambicjach uczelni śląskich widze, że to jedyna opcja na mieszkania. Ligota już dawno umarła.
      • Gość: ja Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.12, 13:10
        2 pokoje na Gwiazdach?
        • Gość: uchachany Re: Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zo IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.12, 16:28
          Ładna laurka, tylko zero info, ile kosztował remont i kto za niego zapłacił, komu i kiedy się zwróci. Ceny z sufitu, szkoda, że redakcja nie sprawdziła realnych cen wynajmu. Ale dzieki za rozrywkę! Co z budową filmówki, kto zamieszka w najnowszym budynku komunalnym przy ul. Agnieszki?
    • wilhelm4 Powstał akademik dla prymusów, którzy chcą zost... 07.12.12, 19:06
      Durny pomysl, szczególnie to kryterium, ze/czy chca potem zostac na stale. Po pierwsze tego nikt nie wie przedtem, po drugie co zrobice z ludzmi, którzy sa stad (moze wcale nie uwzglednieni - co ?), po trzecie - juz tzeraz nie artysci-plastycy ? Abstrahujac np. od wykonywalnosci i realnosci i 'finansowalnosci' i......

      Kto w ogóle powiedzial, ze sypniecie "najlepszymi studentami" uzdrowi okolice, skad takie zalozenia ????? Jesli "nie ci najabardzeij zamozni", to tez beda popsute rowery, piramidy kartonów, grafiti, glosna muzyka i wiele innych (normalnych, ludzkich) efektów, przez Was tak nieporzadanych.

      Wyjasnijcie, uporzadkujcie, wysuszcie burdel i bajzel, wyslijcie menelów np. do Ligoty itp. - to wtedy znajda sie i rozsadni, porzadni, atrakcyjni, produktywni, kreatywni, dobrzy do/dla miasta lokatorzy, a przy tym trzymajcie na dystans tzw.szarancze jak banki, ubezpieczalnie po(d)pierajac sklepy, kawiarni, piekarnie (slowem ludzkie otoczenie) itp. calkiem tak "od samego" przyjda i to szybko. I powstanie zdrowe "milieu", którego tak pragniecie, tzw. zdrowa tkanka spoleczna, obywatelska, lokatorska.

      To wszystko tylko takie lanie po scianie jak te "ogrody". :-))))

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka